قهرمان سابق کشتی این بار پنجه در پنجه مرگ

ورزشی،   4000125007

قهرمان سابق کشتی جوانان جهان به دلیل وخامت حالش به بخش ICU منتقل شده است و این روزها برای زندگی دوباره، با مرگ می‌جنگد.

قهرمان سابق کشتی این بار پنجه در پنجه مرگ

به گزارش تسنیم، فریدون قنبری قهرمان سابق تیم ملی کشتی آزاد، مردی که هرگز در کشتی به حقش نرسید و بازنده‌هایش همه سکوهای جهانی و المپیک را فتح کردند، کشتی‌گیری که شاید به جرأت در سرلیست سرداران بدون مدال تاریخ کشتی ایران جای بگیرد، قهرمانی که در مسابقات جهانی 2003 نیویورک بیشتر از هر زمان دیگری شایسته کسب مدال جهانی بود، سال 1400 را با درد و بستری در بیمارستان آغاز کرد و اکنون پنج روز است که حالش رو به وخامت گذاشته و به ICU منتقل شده است.

همسر فریدون قنبری در مورد بستری شدن همسرش در بیمارستان کرمانشاه گفت: فریدون قبلاً سنگ صفرا داشت، اما پیگیر درمان نبود. از سه سال پیش این مشکل را داشت و حالا تشخیص پزشک سنگ کیسه صفرایی است که باعت آسیب به پانکراس شده و حالت پانکراتیت نکروزان پیش آمده است.

خانم قنبری ادامه داد: لحظه تحویل سال در روز سی‌ام اسفند حالش خوب بود، اما روز اول فروردین فریدون را با دل درد بسیار شدید به بیمارستان بردیم. چند روزی در بیمارستان بستری بود و با توجه به نتیجه سی تی اسکن، پانکراتیت تشخیص اولیه بود و دارو از سوی پزشک تجویز شد، اما بعد از حضور در خانه هم حالش بدتر شد و دوباره به بیمارستان مراجعه کردیم. متأسفانه روز به روز حالش بدتر می‌شد. به خاطر تحریم‌های دارویی، مایعی که برای نمایش شفاف شکم بیمار لازم بود پیدا نمی‌شد که بالاخره با پیگیری زیاد توانستیم این دارو را تهیه کنیم. بعد از انجام سی تی اسکن تشخیصی، تجویز پزشک پانکراتیت نکروزان و عمل جراحی اورژانسی بود.

همسر قهرمان کرمانشاهی کشتی ایران با اشاره به اینکه ابتدا کسی را در جریان بیماری فریدون قنبری قرار نداده‌اند، تصریح کرد: ابتدا فکر می‌کردم مشکل زیاد جدی نیست و خودم پیگیر کارهایش بودم، اما وقتی کار به عمل جراحی اورژانسی کشیده شد و پزشک معالج هم گفت که این عمل ریسکش بالاست، چون نوع بیماری کیسه صفرای فریدون حادترین نوع ممکن است. دکتر طلوعی شهردار کرمانشاه که از دوستان نزدیک همسرم است را از این موضوع مطلع کردم که او شخصاً پیگیر کار فریدون بود و کمک بسیاری به ما کرد. جراحی انجام شد و پزشک همان وقت گفته بود که 72 ساعت اول بعد از عمل خیلی حیاتی است. 24 ساعت اول خیلی خوب در ICU سپری شد و حالش خوب بود، اما در 24 ساعت دوم متأسفانه حالش بد شد و تبش به 42 درجه رسید. متأسفانه از روز 22 فروردین کمبود اکسیژن پیدا کرد و از همان وقت با دستگاه نفس می‌کشد.

خانم قنبری ضمن تشکر از دکتر یاسمی پزشک معالج فریدون قنبری، در خاتمه ضمن اینکه از مردم خواست همسرش را دعا کنند، گفت: دکتر گفته است اگر این چند روز بدنش مقاومت کند خطر اصلی رفع خواهد شد، چون وضعیت وخیم و خطرناکی دارد. نتیجه چند آزمایشش هم روز گذشته خوب بود، اما شکمش باز است و عفونت دارد. دکتر می‌گوید اول خدا و بعد هم مقاومت بدن فریدون. امید من هم فقط به خداست و بعد هم به فریدون. او هر وقت با تمام وجودش خواسته یک کار را انجام دهد، آن را به خوبی انجام داده و هر حریفی را شکست داده است. باختی هم اگر بوده، به خاطر این بوده  است که با تمام وجودش نخواسته آن اتفاق رخ دهد. الان هم فقط می‌خواهم که هرگز تسلیم نشود. فریدون دستش همیشه در دست خدا بوده است و جز سلامتی او هیچ چیز دیگری را نمی‌خواهم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  2. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

  3. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  4. الگوی بزرگ میدان

  5. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

  6. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  7. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  8. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

  9. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  10. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  11. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  12. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

  13. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  14. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

  15. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

  16. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  17. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  18. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  19. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  20. شورای رقابت با مردم !

  21. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

  22. حرف‌های جنجالی همسر آزاده نامداری در مراسم چهلم

  23. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

  24. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

  25. «شهید قدس» چگونه اسرائیل را در لاک دفاعی فرو برد؟

  ابر آروان

  آخرین عناوین