ضرغامی: مردم تمایل دارند به قبل از سال ۹۲ برگردند / مسکن هیچ ربطی به تحریم ندارد/ به جای مذاکره با کدخدا با مردم مذاکره کنید

سیاسی،   4000124136 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر از مردم پرسیده شود که دوست دارید به سال ۹۲ باز گردید؛ پاسخ آنها مثبت است؛ چه کرده اند در این مذاکرات که امروز دنبال دو قطبی مذاکرات و غیرمذاکرات هستند؟

ضرغامی: مردم تمایل دارند به قبل از سال ۹۲ برگردند / مسکن هیچ ربطی به تحریم ندارد/ به جای مذاکره با کدخدا با مردم مذاکره کنید

 
عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دومین جلسه از سلسله جلسات میز انتخاباتی جمهور اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل که با عنوان « تحول در حکمرانی، عدالت و کارآمدی» برگزار شد، گفت : شعار من زیر میز زدن است اما با دمپایی نمی‌شود زیر میز زد، زیر میز زدن کفش کوهنوردی می‌خواهد و کفش کوهنوردی من شما جریان دانشجویی هستید. میزی که گزینه های آمریکا روی آن است من زیر این میز می زنم .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: باید زیر میز مذاکره ای زد که منافع ملت در آن رعایت نمی شود. شروع مذاکرات، بسیار شروع غلطی بود ، اگر خوش بینانه باشم و نخواهم بگویم آقای روحانی عمدی داشت نسبت به این روش، کف اش این است که علیرغم ادعایی که داشت در آستانه اولین دور مذاکرات مربوط به تحریم‌ها با صراحت در دانشگاه تهران سخنرانی کرد و گفت خزانه ما خالی است ! در صورتی که من تحقیق کردم و این‌طور نبود.وی گفت: شهید سلیمانی در گزارشات محرمانه هر وقت دستاورد خوبی به دست می آورد بر آن اساس طراحی برای پیشبرد دیپلماسی میداد؛ گفت: برای سردار سلیمانی دیپلماسی زمانی خوب بود که دستاوردی داشتیم؛ کاری که آقای روحانی عکسش را انجام داد .

وی با اشاره به عملکرد دولت گفت: امروز اگر از مردم پرسیده شود که دوست دارید به سال ۹۲ باز گردید؛ پاسخ آنها مثبت است ؛یک بستنی ۵۰۰ تومانی الان ۴ هزار تومان شده است ! اینگونه مردم دارند زندگی می کنند! چه کرده اند در این مذاکرات که امروز هم خیلی مدعی هستند، امروز دنبال دو قطبی مذاکرات و عدم مذاکرات هستند! این نشان می دهد پاسخ درخور پیدا نکردند .

ضرغامی افزود: برنامه من برای مبارزه با تحریم این است که تلاش می کنم در تمام حوزه هایی که برنامه ریزی می کنم هیچ ارتباطی با تحریم نداشته باشد. مثل بحث مسکن، برای کشوری که زمین دارد مسکن اصلا مسئله نیست. ظرفیت های این حوزه را زیادتر از آنچه نیاز هست را داریم. مسکن هیچ ربطی به تحریم ندارد.

وی گفت: من طرفدار برجام هستم، اما برجامی که خودم دارم، بازگشت ریاست جمهوری اسلامی ایران به مردم. این برجام من است. ریاست جمهوری باید به مردم بازگردد. یعنی استفاده از توان و حضور مردم و واگذاری اقدامات اقتصادی به مردم. یعنی جمهوریت را به معنای واقعی به رسمیت بشناسیم.

ضرغامی تاکید کرد : من بحث آزادی را مطرح کردم ، شاید بگویید مگر الان در کشور آزادی نیست، آزادی هست ، البته هزینه حریت بالا رفته است . اما من عمده حرفم آزادی اقتصادی است .من در اکثر مطالعاتی که کردم دیدم جوانان در راه اندازی برخی شرکت ها مانند شرکت های دانش بنیان آزاد نیستند. برای برخی مجوزها نیاز است ۴۰ تا امضا بگیرند، برخی مجوزها هم انحصاری است . آیا نباید زیر میز بازی زد ؟

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: فکر می کنم اگر مردم باور کنند، دولتشان مردمی است و به جای مذاکره با کدخدا، مذاکره با مردم است، ما اگر مردم را به رسمیت بشناسیم و آزادی بدهیم و اولویت با کارهایی باشد که خیلی به تحریم ربطی ندارد، ما برنده شده ایم.

ضرغامی گفت: ما خصوصی سازی را با اختصاصی سازی اشتباه گرفتیم. خصوصی سازی درست چندین ویژگی دارد که شاید مهمترین آن اهلیت است.

وی درباره سوالی پیرامون موانع تولید گفت: یکی از مهمترین موانع، تعارض منافع است، یک عده نمی گذارند یک سری مسائل حل شود. وقتی شما مدیرانی را سر کار گذاشتی که تعارض منافع نداشتند، خیلی مسائل حل می شود.

ضرغامی تاکید کرد: مانع دوم واردات است، چون پرسود و ساده است. یک آدمی انحصار سنگین دستش است و وقتی کشور دچار مشکل می شود می روند التماس آن را می کنند!

وی ادامه داد: برخی کالاها اشکالی ندارد از خارج بیاید. مثلا خودرو که یک کالای مصرفی است، البته واردات خودرو باید مدیریت شود.

ضرغامی گفت: ما در توزیع به خاطر فساد و ناکارآمدی، واقعا خراب کردیم. اولین سبد کالایی که در دولت آقای روحانی توزیع شد، افتضاح بود. صف های طولانی تشکیل شد، تصاویری عجیبی از توزیع به دست ما رسید که من آنها را پخش نکردم.

وی گفت: ضرغامی بزرگترین جرمش این بود که تا آنجایی که می توانست حرف دستگاه های امنیتی را گوش نمی کرد. مثلا در سال ۸۸ برخی گفتند میلیون ها نفر در حال عزاداری هستند و تجمع یک جمعیت کمی که زیر پل کالج تجمع کردند را پخش نکن که من قبول نکردم و نشان دادم که نهایت فتنه گران همین است.

وی در بخش دیگری با انتقاد از بنگاه داری بانک ها اظهار داشت: کار بانک گرفتن سپرده های مردم و هدایت آن به سمت تولید، کارآفرینی و… ، کار بانک بنگاه داری نیست. یکی از مشکلات ما این است که بانک ها بنگاه دار شده اند. یعنی دنبال سود خودشان هستند. مثلا مسکن می خرند و فشار افزایش قیمت روی دوش مردم می ماند. تازه این خوب است، بانک هایی هستند که خرید و فروش ارز و سکه می کنند! اگر من رئیس جمهور شوم بنگاه داری بانک ها را تعطیل می کنم.

وی در بخش دیگری گفت: من روحانی نیستم، اگر رئیس جمهور شوم هرکاری روحانی کرد من خلافش را انجام می‌دهم. مدیریت ریموتی یکی از مشکلات آقای روحانی بود.

ضرغامی تصریح کرد: مسکن مهر ضمن اینکه مثبت بوده، ولی باید اصلاح شود. طرح من برای مسکن مهر پلاس است. دولت درحق مسکن مهر نامردی کرد و برای رد این طرح در جهت اجرای آن قدمی بر نداشت. من به سرعت خدمات جنبی مسکن مهر در هر جای کشور هست را تکمیل می‌کنم.

وی در پاسخ به سوالی گفت: خیلی از کسانی که احمدی نژاد را می‌کوبند به خاطر کارهای خوبش می‌کوبند، دانشجویان باید آنالیز کنند ببینند اگر کسی ضرغامی را می کوبد به خاطر کارهای خوبی است که داشته یا کارهای بدش. من طرفدار احمدی نژاد نیستم و بیش از یک سال است که او را ندیده‌ام. هیچ صحبت انتخاباتی بین من و احمدی نژاد برقرار نشده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوال دیگری تاکید کرد: سال ۸۴ و ۹۲ به قالیباف رای دادم، ۹۶به رئیسی، من هروقت قالیباف بوده به ایشان رای دادم ، ۱۴۰۰ولی به خودم رای می دهم .

ضرغامی افزود: اولین برنامه من امنیت غذایی است.

 

وی گفت: من کشور و نظام قانون گذاری را میشناسم. مدیریت من یک مدیریت جهادی و شجاعانه معطوف به حل مسئله است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: جمنا یک تجربه ناموفق سیاسی بود برای پدرخوانده هایی که در تاریک خانه ها تصمیم می گیرند و انتظار دارند بقیه عمل کنند.

ضرغامی ادامه داد: شورای وحدت از من دعوت به اعلام برنامه کرده است، ولی هنوز به جمع بندی برای همکاری با این شورا نرسیده‌ام.

وی در پاسخ به این سوال که اگر آقای رئیسی کاندیدا شوند همچنان به عرصه انتخابات وارد خواهد شد پاسخ داد: حضور من در انتخابات معطوف به هیچ فاکتوری نیست. حضور من حتما تقویت جریان انقلاب است.

ضرغامی با اشاره به فساد برخی در کشور تصریح کرد: هر چه جلوتر می روم می بینم نظام مافیایی فساد نظام هوشمندی شده، همه شان هوای هم را دارند، همه شان با هم هستند. این موجود زنده است ! این شبکه فساد به تعادل رسیده و قدرت ترمیم دارد! شما اگر یک طرف را زدی خودش را ترمیم می کند و پدر آن کسی که حمله کرده را در میاورد.

وی گفت: من می دانم با چه کسانی دارم درگیر می شوم، گاهی به من می گویند مراقب زن و بچه ات باش، چون من محافظ هم ندارم. البته به مسئولان دیگر هم توصیه می کنم این محافظ را کنار بگذارند ، البته محافظ که نیستند تشریفات هستند .

دیدگاه کاربران

سیدرضا۱۹۱۷۶۷۸۲۰:۴۲:۱۹ ۱۴۰۰/۱/۲۴
مردم‌تمایل‌دارند‌به‌قبل‌ازسال‌۸۴‌برگردند.
ناشناس۱۹۱۷۶۸۹۲۰:۵۰:۱۵ ۱۴۰۰/۱/۲۴
اگه قرار به برگشت باشه ملت دوست دارن به ۹۴ و ۹۵ برگردن نه دوره ی قبل از ۹۲ که بدبخت شده بودیم . یه نگاه به وضع حقوق کارگر و کارمند در سال ۹۱ و ۹۲ به تناسب دلار بنداز
ناشناس۱۹۱۷۷۰۹۲۱:۰۰:۵۳ ۱۴۰۰/۱/۲۴
من که دوست دارم به قبل 92 برگردم
ناشناس۱۹۱۷۷۱۲۲۱:۰۲:۲۷ ۱۴۰۰/۱/۲۴
خیر جناب ضرغامی!بهتر این است به قبل از ۸۴ برگردیم
ناشناس۱۹۱۷۷۱۷۲۱:۰۴:۳۹ ۱۴۰۰/۱/۲۴
و صادقانه تر آنکه مردم تمایل دارند به خیلی سال قبل برگردند تا بسیاری از چیزها را هرگز نبینند و نشنوند
امیر حسین سلطان/تهران۱۹۱۷۷۲۷۲۱:۰۹:۰۵ ۱۴۰۰/۱/۲۴
مهندس ضرغامی: «اگر از مردم پرسیده شود که دوست دارید به سال ۹۲ باز گردید؛ پاسخ آنها مثبت است» و البته اگر از مردم پرسیده شود که دوست دارید به سال 76 باز گردید؛ پاسخ آنها به مراتب مثبت تر است.
ناشناس۱۹۱۷۷۵۲۲۱:۲۰:۳۵ ۱۴۰۰/۱/۲۴
اگر مردم یعنی ما که دوست داریم به سال ۸۰ برگردیم نه ۹۲
ناشناس۱۹۱۷۷۹۹۲۱:۵۴:۱۳ ۱۴۰۰/۱/۲۴
ای کاش به جای اظهار نظر از طرف مردم از خود مردم می پرسیدید
ناشناس۱۹۱۷۸۱۵۲۲:۰۱:۲۱ ۱۴۰۰/۱/۲۴
خداوکیلی اغلب مردم خواهان حضور احمدی نژاد هستن احمدی نژاد ۸۴ تا اوایل ۹۰
ناشناس۱۹۱۷۸۳۱۲۲:۱۵:۱۴ ۱۴۰۰/۱/۲۴
اقای مهندس مردم دوست دارن یکم بیشتر به عقب برگردن
ناشناس۱۹۱۷۸۹۸۲۲:۴۸:۳۱ ۱۴۰۰/۱/۲۴
اقاى ضرغامى شخصيتى مشابه با احمدى نژاد دارد.
ناشناس۱۹۱۷۹۷۲۲۳:۳۶:۱۷ ۱۴۰۰/۱/۲۴
من مایلم به سال قبل از ۸۴ برگردم.
ناشناس۱۹۱۸۱۳۶۰۲:۱۳:۲۴ ۱۴۰۰/۱/۲۵
قبل از احمدی نژاد
ناشناس۱۹۱۸۱۵۴۰۲:۵۳:۳۳ ۱۴۰۰/۱/۲۵
اساسا نگاه به مرگ میگیریم تا به تب راضی باشی در تمام امور دارند.
محمد۱۹۱۸۲۸۲۰۷:۲۶:۴۲ ۱۴۰۰/۱/۲۵
من هم مردم هستم و نمی خوام به قبل از ۹۲ برگردم. دلم می خواد به قبل از ۸۴ برگردم
ناشناس۱۹۱۸۴۱۶۰۸:۴۴:۴۵ ۱۴۰۰/۱/۲۵
اگر منظورتون دوره احمدی نژاده، خیر اصلا. اون دوره یه کابوس تمام عیار بود.
ناشناس۱۹۱۸۴۲۸۰۸:۴۹:۰۵ ۱۴۰۰/۱/۲۵
اقای ضرغامی اگر شما میتوانستید کاری برای مردم بکنید در همان دوره طولانی مدیریت بر تلویزیون میکردید ظاهرا دوره بگیر و ببند ماهواره های مردم را فراموش کرده اید
ح۱۹۱۸۴۷۱۰۹:۱۴:۳۸ ۱۴۰۰/۱/۲۵
خوب از برجامتون رونمایی کنین! این دیگه چه طرحیه ، دیگه باید منتظر طرح برجام کاندیداها هم باشیم!
ن نیکخواه۱۹۱۸۴۷۳۰۹:۱۶:۱۷ ۱۴۰۰/۱/۲۵
مردم یا ایشون تمایل دارند به قبل از 92 برگردند ؟؟!!
احمد۱۹۱۸۵۳۳۰۹:۵۱:۱۶ ۱۴۰۰/۱/۲۵
و شاید به قبل از سال 84
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

 3. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

 4. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

 5. مکالمه عاشقانه پدر و دختر ایرانی که میلیون‌ها بار دیده شد

 6. آقای مهندس ، آقای دکتر!

 7. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 8. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

 9. عکسی زیبا از جواد فروغی

 10. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 11. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

 12. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 13. کارِ کیست؟!

 14. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 15. دو كلمه با ظريف و روحانی

 16. یک نفر در کرج به اتهام انتشار تصاویر خالکوبی دستگیر شد

 17. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

 18. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 19. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 20. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 21. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

 22. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 23. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

 24. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

 25. اندیشکده آمریکایی: قطع روابط امارات و عربستان حتمی است

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

  2. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

  3. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

  4. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

  5. کارِ کیست؟!

  6. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

  7. دو كلمه با ظريف و روحانی

  8. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

  9. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

  10. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

  11. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

  12. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

  13. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

  14. بی‌توجهی مسئولان به پیشنهاد سپاه درباره باز شدن خروجی سدها/ ارسال ۵۰۰ مخزن آب از سوی سپاه به خوزستان  

  15. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

  16. رهبر انقلاب: در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد

  17. تجمع محدود در یکی از خیابان‌های تهران + ویدیو

  18. رهبر انقلاب: هیچ گِله‌ای نمی‌شود از مردم داشت

  19. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

  20. حضور جهانگیری در استان خوزستان

  21. فرودگاه‌های تهران در روز تحلیف ریاست‌جمهوری بسته می‌شود

  22. انتقاد رضایی از طرح صیانت از حقوق کاربران اینترنتی

  23. واکنش وحید یامین‌پور به طرح صیانت از حقوق کاربران

  24. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

  25. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

  آخرین عناوین