تعطیلی ۲۰۰۰ پارک تهران به مدت ۲ هفته

اجتماعی،   4000123057

موج چهارم کرونا در کشور آغاز و تعداد فوتی‌ها در پایتخت ۳ برابر شده است. مدیرعامل سازمان پارک‌های شهرداری تهران از تعطیلی ۲ هفته‌ای بیش از ۲۰۰۰ پارک پایتخت با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

تعطیلی ۲۰۰۰ پارک تهران به مدت ۲ هفته

به گزارش فارس، کرونا دوباره اوج گرفت. می‌گویند وضعیت تهران از قرمز به سیاه رسیده است ممنوعیت های در پایتخت گذاشته شد و حال خبر رسید که پارک های تهران که فقط 2 مورد آن دیوار دارد و بقیه بدون حصار است به مدت 2 هفته تعطیل شدند.

ستاد کرونا بخشنامه داد/ تعطیلی 2 هزار پارک به مدت 2 هفته

محمد مختاری مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران در این باره گفت: با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا این اقدام صورت گرفت و تمامی پارک ها تعطیل شد.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران  در خصوص چگونگی جلوگیری از ورود مردم به پارک ها گفت: ما بیش از2 هزار پارک داریم که به جز پارک شهر و پارک زندگی بقیه پارک ها بدون دیوار هستند.

مختاری گفت: همانند روز طبیعت از ورود مردم به پارک ها جلوگیری می شود و البته پلیس هم ورود کرده است و ما این کار را با بخشنامه ستاد ملی مقابله با کرونا انجام داده ایم.

سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا درباره تعداد متوفیان بهشت زهرا در چند روز گذشته گفت: از روز اول دی ماه تا شب عید به طور متوسط بین ۱۵ تا ۲۵ متوفی را داشتیم و شیب نمودار به صورت خطی بود. 

او ادامه داد: اما ناگهان در فروردین ماه این عدد بالا رفت و به ۵۸ متوفی را به ثبت رساندیم که نگران کننده است. 

آمار تصاعدی بالا می رود/نگران روزهای آینده هستیم

خال تاکید کرد: شرایط بسیار سخت است. در بهشت زهرا تجربه نشان داده است که به صورت پلکانی و خطی آمار بالا نمی‌رود بلکه به صورت تصاعدی بالا می‌رود و ما نگران روزهای آینده هستیم. 

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا گفت: تمام مدیران مجموعه بهشت زهرا، پرسنل و کارمندان مجددا آرایش بحرانی به خود گرفتند. امیدواریم مردم با تمهیداتی که می‌اندیشند و با توجه به اقدام مسئولان این پیچ خطرناک را سپری کنیم.

البته وزارت بهداشت هشدار داد که در هفته جاری و هفته آتی نقشه کرونا  «قرمزتر» و رو به سیاهی می‌رود و همچنین مسوولان تاکید کردند که هر عطسه و سرماخوردگی را کرونا تلقی کنید.

با خواهش و تمنا و گاهی با قسم دادن بیان کردم تا مردم به مسافرت نروند

سعید نمکی وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت فعلی کرونا گفت: بنده قبل از پایان سال به شکل‌های مختلف نسبت به وضعیت موجود به مسئولان و مردم هشدار دادم و آن را با زبان‌های مختلف گاهی با تهدید، گاهی خواهش و تمنا و گاهی با قسم دادن بیان کردم تا مردم به مسافرت نروند تا گرفتاری‌های جدیدی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: با تلاش توانستیم موج سوم را در کشور مهار کنیم و با این که یک ماه ویروس موتاسیون یافته کرونا در خوزستان ما را گرفتار کرده بود مرگ‌ها را نزدیک به 50 تا 60 نفر رسانده و نگه داشتیم. بنده عرض کردم اگر دقت نکنیم فروردین و بهار سختی خواهیم داشت .

نمکی اظهار داشت: در کل کشور متأسفانه آمار بستری‌ها رو به فزونی است؛ به طوری که در بسیاری از شهرها مسؤولان دانشگاه‌های علوم پزشکی احساس سخت و سنگینی از بار بیماری و کمبود امکانات که ممکن است به وجود آید دارند. خیز شتاب‌دهنده عمودی در خصوص بیماران سرپایی داریم و آنچه حاصل صف‌های مرغ و خرید مایحتاج شب عید و دورهمی و سفر بود، دیده می‌شود.

وی با بیان این که هفته آینده منتظر خیز سنگین‌تر از موارد بستری در کشور هستیم، گفت: متأسفانه تقریبا همه استان‌ها در یک خیز شتاب دهنده بی‌وقفه جلو می‌روند و متأسفانه برای مهار آن برای همکارانی که 14 ماه تلاش کردند روزهای سختی خواهد بود.

وزیر بهداشت اظهار داشت: بنده عرض کردم تاب آوری مردم مهم است، اما تاب آوری کادر بهداشت و درمان که یک روز نیز روز خوبی نداشتند بسیار مهم‌تر است. کادر سلامت بی صدا و آرام چند خیز پشت سر هم را با همه مضائق مادی  وتحریم اداره کرده و نفس‌شان درنیامد و عده‌ای گفتند اگر خیز  چهارم نیز آمد، اینها باز این بار را می‌کشند؛ در حالی که خیز سخت‌تری است.

وضعیت کرونا در تهران خوب نیست و شاهد افزایش مبتلایان هستیم . محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در این باره گفت: طی روزهای گذشته آمار فوتی‌های ناشی از کرونا بر اساس تعدادی که در سازمان بهشت‌زهرا (س) ثبت می‌شود از 70 نفر عبور کرده و در هفته‌های اخیر با ورود به پیک چهارم کروناشاهد جهش آمار مربوط به مبتلایان، بیماران بستری و متوفیان هستیم.

وی ادامه داد: تصمیم‌گیری سریع، قاطع و صحیح یکی از مهمترین اقدامات شکل‌گیری تولید و فعالیت‌های سازنده در کشور است و نباید در سال تولید شاهد مانع‌زدایی بر سر راه تولید و کسب و کار به علت عدم تصمیم‌گیری به موقع ستاد ملی مقابله با کرونا باشیم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: اظهارنظرهای مختلف در حوزه کرونا توسط مسؤولان باعث شده تا افکار عمومی برخی از مواقع به اخبار غیررسمی در شبکه‌های اجتماعی رو بیاورد و همین مسأله سبب بروز مشکلات زیادی می‌شود.

هاشمی گفت:  هر زمانی که مسؤولان تصمیم‌گیری صحیح و به موقع داشته‌اند مردم همراهی مناسبی با تصمیمات آنها داشته و شیب این بیماری منفی شده است و هر زمان که شاهد تزلزل و سخنان نادرست بوده‌ایم  جامعه سردرگم شده و شیب بیماری بیشتر شده است.

شهرداری تهران مراکز ورزشی،برح میلاد و همچنین پارک ها را  با توجه به افزایش کرونا تعطیل کرد.

اصغر عطایی مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران در این باره گفت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی مسوولان پارک های تهران تعطیل شد. وضعیت قرمز شده و باید برای کاهش کرونا اقداماتی صورت گیرد.

شاید مردم وارد پارک ها شوند اما از اتراق آنها جلوگیری می شود

وی ادامه داد: در حال حاضر اعلام شده که مردم از پارک ها استفاده نکنند اما پارک های ما بدون حصار است و امکان دارد مردم وارد شوند اما از اتراق آنها جلوگیری می شود و فضاهای داخل بوستان بسته می شود.

بر اساس این گزارش، وضعیت در تهران خوب نیست افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها نگران کننده است. مسوولان هم هشدار می دهند و این باره تصمیم گرفتند برای کاهش کرونا (با توجه به اینکه عده زیادی از مردم در تعطیلات نوروز به مسافرت رفتند و به آنها مجوز داده شده)  پارک ها را تعطیل کنند تا شاید قدری جلوی جولان کرونا گرفته شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

  2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

  3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

  4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

  5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

  6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

  7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

  8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

  9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

  10. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

  11. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

  12. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

  13. سردرگمی سیستماتیک مردم

  14. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

  15. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

  16. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

  17. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

  18. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

  19. به نام فقرا به کام اغنیا

  20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

  21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

  22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

  23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

  24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

  25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

  ابر آروان

  آخرین عناوین