جلسه افشاگری اصلاح‌طلبان علیه اصلاحات/ کرباسچی به تاجزاده: مردم گفتمان نمی‌خواهند وضع موجود تقصیر ماست

سیاسی،   4000122033 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

چند ساعت گفت‌وگوی اصلاح‌طلبان در شبکه کلاب هاوس با عنوان «پایان اصلاح‌طلبی در سال ۱۴۰۰» به مناظره دو چهره مشهور در میان جبهه اصلاحات ختم شد. مصطفی تاج‌زاده و غلام‌حسین کرباسچی در این گفت‌وگو بارها با یکدیگر به مجادله پرداختند.

جلسه افشاگری اصلاح‌طلبان علیه اصلاحات/ کرباسچی به تاجزاده: مردم گفتمان نمی‌خواهند وضع موجود تقصیر ماست

روزنامه جوان نوشت: بازار گفتگو‌های انتخاباتی داغ شده است و همه به دنبال موجه‌سازی از چهره خود برای جمع‌اوری رأی! در این میان بسا کسان از دلسوزی برای مردم دریغ نکنند! به همین خاطر «وضع موجود» آن چیزی است که در محور این گفتگو‌ها قرار می‌گیرد و نمی‌توان از آن گریخت. اینکه وضع موجود اسف‌بار اقتصادی و معیشتی را چه کسی مرتکب و مسبب شده است، چیزی است که متولیان امر- دولت و اصلاح‌طلبان، به عنوان حامیان اصلی دولت-می‌خواهند بر گردن دیگران بیندازند. اما آیا از آن گریزی هست؟!

دیروز در یک گفت‌وگوی اینترنتی با محور انتخابات ۱۴۰۰ که تاج‌زاده، کرباسچی، جلایی‌پور و فقیهی و دیگران در آن حضور داشتند، کرباسچی از تاج‌زاده انتقاد کرد که بدون در نظر گرفتن مشکلات رفاهی و معیشتی مردم، هر روز صبح توئیت‌هایی می‌زند که ابزار دست خارجی‌ها علیه نظام و در واقع علیه مردم می‌شود. کرباسچی به تاج‌زاده گفت: مشکل مردم، گفتمان نیست که خارجی‌ها برای ما کف بزنند، مشکل، معیشت و رفاه است و این وضع موجود تقصیر همه ماست.

کرباسچی خطاب به تاج‌زاده گفت: بحث ما فعلاً نسبت به رقبای خودمان نیست. بحث بر سر این است که آیا برنامه و انسجام اصلاح‌طلبان، سامان درستی دارد؟! اگر همه حرف‌های آقای تاج‌زاده درست باشد و روش شما درست است، آیا در جمعیت اصلاح طلبان، باید کار جمعی کنید یا کار فردی؟ شما عضو یک جمعیتی هستید، آیا برنامه خودتان را تصویب کرده‌اید؟ اگر فردی کار می‌کنید آن یک بحث دیگری است، اما اگر جمعی هستید، باید برنامه خودتان را بگویید برای کشور چیست.

مردم گفتمان نمی‌خواهند

کرباسچی گفت: آن برادر می‌گوید مشکل ما در کشور، گفتمان است، نه آقا! مشکل مردم، گفتمان نیست. مشکل، زندگی مردم و مشکلات معیشتی مردم است. ما نباید فکر کنیم که فقط باید یک گفتمانی داشته باشیم که خارج و داخل برای ما کف بزنند و با این کف زدن مشکل مردم حل می‌شود!

کرباسچی با اشاره تلویحی به توئیت زدن‌های تاج‌زاده گفت: آقای تاج‌زاده! در شرایطی که ما هر روز در کشور یک مشکلی و یک توطئه علیه نظام جمهوری اسلامی و در واقع علیه مردم داریم، از داعش و منافقین و سلطنت‌طلب‌ها و توطئه اروپا و تحریم‌های امریکا و بی‌بی‌سی و ایران اینترنشنال و صدای امریکا و عرب‌های سعودی و امارات و نهضت نه به جمهوری و همه این‌ها دارند علیه ایران تبلیغ می‌کنند، آیا ما در نحوه بیانمان - حتی اگر فرض هم کنیم حق است - نباید دقت کنیم و باید هر روز صبح یک چیزی را توئیت کنیم که شب ابزاری شود به دست امریکا علیه همان مشکلات کشور و تحریم‌ها؟! و ابزاری بشود در رسانه‌های خارجی به اسم حقوق بشر علیه ایران؟! آیا نباید مصلحت‌سنجی بکنیم که این‌ها را کی و کجا و چگونه باید بگوییم که ضرر حرف‌های ما بیشتر از منفعت آن نباشد؟!

کرباسچی گفت: اگر ما به گونه‌ای عمل کردیم که رفاه کشور و وضعیت زندگی مردم این باشد و کشور پیش نرود، تقصیر همه ماست. هم تندروی‌ها و کندروی‌ها تقصیر ماست.

قرار نیست هرچه شما بگویید همان شود

کرباسچی گفت: اگر ما هم نباشیم اصلاح طلبی در همان جناح اصولگرا و حتی در همان نیرو‌هایی که به قول شما هسته سخت قدرت هستند، باقی خواهد ماند. آقای تاجزاده! نقد رهبری نباید ابزار تبلیغاتی ما باشد. آقای تاجزاده قرار نیست رهبری آنچه را که شما می‌خواهید انجام دهند. این‌هایی که شما می‌گویید شخصی است یا مجموعه اصلاح‌طلبان قبول دارند؟

تاجزاده در همین زمینه گریزی به انتخابات مجلس زد و جایگاه کارگزاران نزد جریان اصلاح طلبی را به چالش کشید و گفت: در همین انتخابات مجلس ببیند کارگزاران اکثریت بودند یا آقای خاتمی که تکرار نکرد و گفت ما لیست نمی‌دهیم؟

کرباسچی: ولی آقای خاتمی آمد رأی داد.

تاجزاده: بله دوست من! آقای نبوی هم رفت رأی داد.

کرباسچی: این چه دو رو بازی‌ای است که طرف می‌رود رأی می‌دهد، اما اعلام نمی‌کند و به کسانی که از او پرسیده‌اند رأی دادی یا خیر، پاسخ نمی‌دهد.

تاجزاده در ادامه کارگزاران را به تکروی در انتخابات متهم کرد که برخلاف رأی اکثریت اصلاح طلبان لیست ارائه کردند و رأی دادند. او اذعان کرد که امروز هرکسی از اصلاحات ناراضی می‌شود می‌رود به سمت براندازی!

کرباسچی: اینکه آقای تاجزاده درباره انتخابات سال ۹۸ اینگونه می‌گوید از آن مغالطه‌های ایشان است. سال ۹۸ شورای عالی اصلاح طلبان که برای انتخابات تشکیل شده بود، ولی تصمیم گرفت که در انتخابات لیست ندهد، خودشان تصویب کردند کسانی که می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند به نام خود احزاب لیست بدهند؛ بنابراین ما با مصوبه همان شورای عالی لیست دادیم و افراد خود را معرفی کردیم که البته چند حزب بود و تنها کارگزاران نبود؛ و اتفاقاً از خود ستاد همان شورا کسانی بودند که تماس می‌گرفتند از جمله دفتر آقای خاتمی که فلانی را در لیست بگذارید؛ بنابراین تکروی نبوده است. آنچه می‌گویم این است که راجع به یک اطلاعیه و یک نامه نیست. راجع به کل حرکتی است که شما به عنوان یک رویه برخلاف آنچه که در ذهن اصلاح طلبان است، دنبال می‌کنید.

در زمان جنگ ممکن بود کلی اشکالات راجع به مسائل کشور و حاکمیت باشد، اما امام می‌فرمودند الان که در شرایط جنگی هستیم باید همه حواس متوجه جنگ باشد. اگر امروز در شرایطی هستیم که ممکن است در برخی جهات بدتر از شرایط جنگ باشد، ما در چنین شرایطی چه وظیفه‌ای داریم؟ آیا وظیفه داریم صبح به صبح توئیتی بدهیم دست تبلیغات. برداشت من این است که نه آقای خاتمی و نه مجموعه عقلای اصلاحات از بهزاد نبوی تا بقیه با این نوع کار شما موافق نیستند. شما اگر می‌خواهید این رویه را دنبال کنید که این تک روی تاجزاده است. اشکالی هم ندارد. اما اینکه پای همه اصلاح طلبان نوشته شود، و عملاَ باعث بشود که یک تضاد و درگیری حل نشدنی بین مجموعه اصلاح طلبان و نظام پیش بیاید، بنده فکر می‌کنم این کار درستی نیست.

تاجزاده: هی می‌گویید امروز شرایط حساس است؛ اتفاقا بخش زیادی از شرایط حساس ایجاد شده بخاطر اشتباه‌های حاکمیت است؛ بنابراین باید تذکر داده شود تا شرایط اصلاح شود، در غیر این صورت شرایط روز به روز بدتر و تشدید می‌شود. این موارد را نمی‌بینیم، اما دو توئیت را می‌بینیم و بر اساس آن شأن رهبری را هم پایین آورده شده قلمداد می‌کنیم؛ این گونه نیست که، چون حالا من یک توئیت زده‌ام و در آن فلان حرف را زده‌ام، رهبری بر اساس توئیت یک نفر تصمیم بگیرد!

کرباسچی: این‌ها مغالطه است! در همان جمع سی چهل نفره اصلاحات نظرخواهی کنید که آیا این به صلاح اصلاح‌طلبان است که چنین توئیت‌هایی زده شود یا نه! آقای تاجزاده! ما باید وظیفه خودمان را انجام دهیم.

جلایی‌پور‌: آقای کرباسچی! آقای محسن گودرزی را بگذارید تا پایگاه مواضع آقای تاجزاده را در حزب خودتان بسنجند!

کرباسچی: این بحث‌ها، پای بحث‌های دیگری را به میان می‌کشد. من هم می‌توانم بگویم شما در حزب خودتان نظرسنجی بگذارید و ببینید از میان هم‌حزبی‌های خودتان چند نفر تحریم انتخاباتی را که توسط شما رقم خورد قبول داشتند!

جلایی پور: خوب است شما ۲ هزار رأی آورده‌اید! اگر بیشتر رأی می‌آوردید چه طور با ما صحبت می‌کردید!

کرباسچی: جوسازی نکن آقای جلایی‌پور!

مجری [احسان]: آقای جلایی‌پور! یک سری از دوستان اصلاح‌طلب‌مان انتقاد‌های جدی‌تری دارند؛ وقت بگذارید تا به این انتقادات پاسخ داده شود.

جلایی‌پور: ما همه در ایران مشترک هستیم. اصلاحات یعنی اصلاح برای ایرانیان؛ فقط بحث رو کم کنی که نیست!

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۱۰۹۴۴۱۰:۴۰:۲۶ ۱۴۰۰/۱/۲۲
زمانیکه آقای تاجزاده مسئولیت معاونت وزازت کشور را داشتند مقاله ای به روزنامه ایران نوشتم باعنوان آنارشیست کبیر که چاپ نکردند. الان هم معتقد هستم هرکشوری دو یا سه نفر مثل ایشان داشته باشد برای بهم ریختن اوضاع آن کشور نیاز به دشمن خارجی نیست.
ناشناس۱۹۱۱۳۵۹۱۳:۲۵:۲۷ ۱۴۰۰/۱/۲۲
بازم دمشون گرم که خیلی شفاف با هم گفتگو میکنند و همدیگر را نقد می کنند!
ناشناس۱۹۱۱۷۵۶۱۶:۱۱:۴۸ ۱۴۰۰/۱/۲۲
چه فایده حالا که فاتحه خوندندتوکشور
ناشناس۱۹۱۱۴۸۷۱۴:۰۶:۵۰ ۱۴۰۰/۱/۲۲
تاج‌زاده همونیه که می‌گفت اگه برجام نبود دلار ۱۲۰۰۰ تومن و پراید ۵۰میلیون بود!؟!؟
ناشناس۱۹۱۱۶۶۲۱۵:۱۳:۳۶ ۱۴۰۰/۱/۲۲
جنگ گرگها
سلام بر پوپر۱۹۱۰۹۵۹۱۰:۴۳:۴۹ ۱۴۰۰/۱/۲۲
این عبارت "مشکل ما در کشور، گفتمان است، نه آقا! مشکل مردم، گفتمان نیست" خودش یک گفتمان است، کرباسچی یا متوجه نیست یا رندی می فرماید که گفتمانش را در قالب نفی بنیادی سایر گفتمان ها، جا می فرماید.
ناشناس۱۹۱۰۹۶۸۱۰:۴۷:۳۶ ۱۴۰۰/۱/۲۲
تک خورهای اصلاحات دلشان برای مردم نسوخته فقط می خواهند سفره انقلاب برای آنها پهن باشد مردم ازنظر آنها عوام هیچی نفهم هستند وباید به کسانی که آنها می گویند رای بدهند چون اصلاحات قیم مردم هستند
ناشناس۱۹۱۰۹۷۹۱۰:۵۴:۰۸ ۱۴۰۰/۱/۲۲
حق با آقای تاجزاده است و کرباسچی طبق معمول سفسطه میکند. اگر گفتمان نباشد و بهتر بگوییم راه گفتمان باز نباشد شما هرگز نمیفهمید مشکل چیست و از کجاست و همان راهی را میروید که سالها از راه مردم جدا بوده و هست.
ناشناس۱۹۱۱۲۶۰۱۲:۴۸:۵۵ ۱۴۰۰/۱/۲۲
یعنی این دکان گفتمان دیگه جواب نمی دهد شما قیمت مرغ وتخم مرغ واجاره مسکن وقیمت لبنیات و...رادرست کنید گفتمان سرمان رابخورد
ناشناس۱۹۱۱۴۸۱۱۴:۰۵:۱۳ ۱۴۰۰/۱/۲۲
اینکه باید گفتمان وجود داشته باشه حرف درستیه، اما اینکه حق با تاجزاده‌ست رو اصلا نمی‌فهمم!!!!؟ تخصص تاجزاده اینه که از حرف درست نتیجه غلط دلخواهش رو بگیره!!!
محمد.قم۱۹۱۱۶۷۳۱۵:۱۹:۱۸ ۱۴۰۰/۱/۲۲
اگر فکر میکنید که باتوییت صبح به صبح،اونم بشه خوراک شبکه های معاند،مشکل حل میشه که الان آقای تاجزاده باید مشکل ابلیس با بشر رو هم حل میکرد خود تاجزاده سرتا پا مشکله...
مردم ناظرند۱۹۱۰۹۸۶۱۰:۵۶:۲۴ ۱۴۰۰/۱/۲۲
القاب و برچسبها مهم نیست و یک انحراف است، کرباسچی و سازندگیش، به تمام معنا یک راست "معامله پرداز" است. کارگزاران نسخه اندروید موتلفه است، با ارقام سروکار دارد نه با گفتمان های "آرمان زده"(!).
ناشناس۱۹۱۱۰۰۹۱۱:۰۷:۵۲ ۱۴۰۰/۱/۲۲
"وضع موجود تقصیر ماست"!!!، انصافا ناراحت می شیم، نگید، وضع موجود تقصیر ما مردم هست، با این همه فروتنی و تواضع شرمنده می کنید! قول می دیم اوضاع رو درست کنیم، لطفا فرصت بدید خرداد درست می کنیم و اشتباهمون رو تصحیح می کنیم.
حسام۱۹۱۱۰۲۹۱۱:۱۳:۲۷ ۱۴۰۰/۱/۲۲
نگران نباشید این که دعوای خانگی بوده چند وقت دیگه شاهد گیس و گیس کشی در حد کشوری هستیم ! هرچند اگر تو این مملکت خبر یک اختلاس 300000میلیاردی اعلام بشه برای مردم کوچکترین اهمیتی نخواهد داشت چون مردم انقدر انقدر غم معیشت و زندگی و اجاره خونه و این قبیل مصائب غرق شده اند که دیگه درمانده اند
ف علی۱۹۱۱۰۷۹۱۱:۳۶:۴۸ ۱۴۰۰/۱/۲۲
بدبخت مردمی که نون گیرشون نمی یاد بخورن... ببین اینارو مردمو خار و ذلیل میکنن دلش سوخت برام مردم یا ثروت شاهانشون
ناشناس۱۹۱۱۰۸۵۱۱:۳۹:۱۲ ۱۴۰۰/۱/۲۲
دلیل اصلی و واقعی عصبانیت کرباسچی در گفتگو و مناظره با تاج زاده 《 لغو واگذاری کارخانه رشت الکتریک به همسران ( کرباسچی ، غلامرضا قبه ، عبدالله نوری ) در هفته گذشته توسط قوه قضاییه میباشد 》و نه اوضاع و احوال مملکت و ملت ایران .
ناشناس۱۹۱۱۱۲۴۱۱:۵۰:۵۰ ۱۴۰۰/۱/۲۲
رییس جمهور کاره ای نیست کسی بخواد رای بده اینا سر چی دعوا میکنن؟
ناشناس۱۹۱۱۱۵۳۱۱:۵۸:۳۶ ۱۴۰۰/۱/۲۲
آش تاج زاده آنقدر شوره که صدای دوستانش را هم درآورده
ناشناس۱۹۱۱۱۶۵۱۲:۰۲:۴۹ ۱۴۰۰/۱/۲۲
کرباسچی به حرفهای عامه پسند و پوپولیستی روی آورده است .
ناشناس۱۹۱۱۲۹۲۱۳:۰۲:۴۴ ۱۴۰۰/۱/۲۲
تاجزاده هم عوامفریبی می کند.
حسین۱۹۱۱۱۸۶۱۲:۱۱:۱۱ ۱۴۰۰/۱/۲۲
موقع انتخابات همه همه چیز میگویند.وهمشان جیبی دوختند برای پرکردن
ناشناس۱۹۱۱۱۹۲۱۲:۱۴:۴۶ ۱۴۰۰/۱/۲۲
یک دوست مثل تاجزاده از صدتا دشمن بدتر هست
ناشناس۱۹۱۱۴۶۶۱۴:۰۱:۳۴ ۱۴۰۰/۱/۲۲
دوست!؟!؟!؟
رضا۱۹۱۱۲۱۵۱۲:۲۹:۴۵ ۱۴۰۰/۱/۲۲
اصولگرا ها هم زیاد خوشحال نباشند، باز اصلاح طلبها خودشون فهمیدن کارشون تمام شده هست، 28 خرداد اصولگرا ها هم خواهند فهمید
ناشناس۱۹۱۱۲۴۲۱۲:۳۹:۵۸ ۱۴۰۰/۱/۲۲
چرا تیتر رو به نفع خودتون زدید؟!!! یه مناظره بوده هر دو طرف حرف داشتند برای گفتن ولی توی تیتر فقط صحبت کرباسچی رو گذاشتید!!!؟
ناشناس۱۹۱۱۲۷۱۱۲:۵۴:۱۷ ۱۴۰۰/۱/۲۲
کلا کارگزاران در فکر بودن در قدرت به هر جهت هستند.
ناشناس۱۹۱۱۲۹۹۱۳:۰۴:۴۲ ۱۴۰۰/۱/۲۲
کارگزاران و اصلاحات سر و ته یک کرباس هستن و اصلا"بفکر مردم نیستن فقط بفکر منافع حزبی و شخصی شون هستند.
داود۱۹۱۱۳۰۲۱۳:۰۵:۳۷ ۱۴۰۰/۱/۲۲
سرطان اصلاحات پدر مردم رو در آورده ولی اینها نمی فهمند
ناشناس۱۹۱۱۵۶۸۱۴:۳۸:۴۸ ۱۴۰۰/۱/۲۲
اطلاح طلبان آشوبگر دست از سر مردم بردارید
ناشناس۱۹۱۱۳۱۶۱۳:۱۴:۱۵ ۱۴۰۰/۱/۲۲
دروغ نگو کرباسچی شهرداری و غارت کردی
ممدی۱۹۱۱۳۵۱۱۳:۲۳:۳۵ ۱۴۰۰/۱/۲۲
تاجزاده همیشه دنبال خودنمائی بوده وهست
محسن۱۹۱۱۴۳۰۱۳:۴۹:۵۲ ۱۴۰۰/۱/۲۲
دیگر زمان اینگونه بحثها گذشته بامردم بد کردید سعی کنید با مردم صادق باشید
ناشناس۱۹۱۱۴۵۸۱۳:۵۹:۲۶ ۱۴۰۰/۱/۲۲
پایه تمام کارهای خلاف اخلاق مدیریتی را در زمان مرحوم رفسنجانی همین آقای کرباسچی به اسم کارهای جهادی و انقلابی گذاشت و قانون را به پستو فرستاد. نتیجه؛ ظهور فاسدترین مدیران دولتی و همراهان آنان از بین اصلاح طلبان خصوصا کارگزاران بود.
ناشناس۱۹۱۱۷۱۵۱۵:۴۷:۵۴ ۱۴۰۰/۱/۲۲
بی نهایت عالی گفته چون بی طرفی ، انصاف ، واقع بینی ، راستگویی ، صداقت ، ..... را کاملاً رعایت کرده .
ناشناس۱۹۱۱۵۱۷۱۴:۲۳:۰۲ ۱۴۰۰/۱/۲۲
افزایش مشکلات اقتصادی و رفاهی مردم توسط گروهی ساختگی است. تا فضای باز سیاسی برای تصمیم گیری عقلایی وانتخاب فرد اصلح برای ریاست جمهوری عقیم بماند ودوباره انتخاب عجولانه سالهای قبل تکرار وتکرار شود. این است ایران وطنم.
سعید۱۹۱۱۵۶۲۱۴:۳۶:۳۶ ۱۴۰۰/۱/۲۲
بعضی‌ها این بحثها را می کنند تا راه را بر مردم گم کنند ولی مردم هوشیارند
ناشناس۱۹۱۱۶۸۷۱۵:۳۱:۲۹ ۱۴۰۰/۱/۲۲
در مشکلات مردم و ادراه بد کشور، هم راست و هم چپ و هم همه نهادها و ارکان حکومتی مقصرند یکی کمتر و دیگری بیشتر،
ناشناس۱۹۱۱۷۳۱۱۵:۵۶:۱۱ ۱۴۰۰/۱/۲۲
قطعاً آقای کرباسچی از اصلی ترین عوامل واگذاری ( هبه گونه ) شرکت رشت الکتریک به همسر خود و دوستانش بوده پس ایشان نمی تواند فرد سیاسی صاحب صلاحیتی در کشوری اسلامی باشد
ناشناس۱۹۱۱۷۴۲۱۶:۰۱:۲۱ ۱۴۰۰/۱/۲۲
آی مردم آی مردم،بفهمید سیاست اصلاح طلبان را،که این است،سرمایه دار مثل گاو هست،باید اینقدر بهش بدی بخوره بهش برسی تا چاق بشه بعد مردم عوام از شیر و گوشتش استفاده کنند، حالا این گاو چرا هنوز چاق نشده معلوم نیست
ناشناس۱۹۱۱۷۴۹۱۶:۰۸:۲۰ ۱۴۰۰/۱/۲۲
سفره انقلاب برای هم این پانصد نفر اصلی است که در کشور هر روز در منصب های خودشون جابجا میشن وگرنه این اصلاحی واصولی بازی است برای من وشما
انقلاب۱۹۱۱۷۶۴۱۶:۱۶:۱۶ ۱۴۰۰/۱/۲۲
وقت مردم را با چرت وپرت های امثال تاجزاده (از تاج شاهزادهشده)نگیرید ایران اسلامی میجنگد،ولی،هرگز تسلیم نه
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 2. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 3. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

 4. الگوی بزرگ میدان

 5. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 6. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

 7. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

 8. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 9. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

 10. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

 11. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

 12. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 13. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

 14. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 15. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 16. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

 17. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

 18. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 19. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

 20. شورای رقابت با مردم !

 21. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 22. حرف‌های جنجالی همسر آزاده نامداری در مراسم چهلم

 23. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

 24. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

 25. «شهید قدس» چگونه اسرائیل را در لاک دفاعی فرو برد؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 2. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 3. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

 4. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

 5. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 6. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

 7. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

 8. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 9. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 10. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 11. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

 12. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 13. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

 14. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

 15. رأی رییسی در نظرسنجی خبرگزاری دولت

 16. سعید محمد: سفره و معیشت مردم گروگان برجام شده است/دولت باید مقتدر باشد/مردم از بی دولتی خسته اند

 17. وعده‌های انتخاباتی جهانگیری و فرار از پاسخگویی

 18. جزییات جدید ترور جنایتکارانه شهید سردار سلیمانی

 19. مجید انصاری: شورای نگهبان طبق مصوبه مجمع تشخیص عمل کرده است

 20. چند كلمه در چند و چون مذاكره با آمريكا

 21. ظریف دعوت اصلاح‌طلبان را نمی‌پذیرد؟/ انتقاد میرسلیم از نامزدی رئیسی/ نظر پزشکیان درباره اختیارات رئیس‌جمهور/ انتقاد روزنامه اصولگرا از شورای نگهبان

 22. احمد توکلی: از آقای ظریف توقع چنین حرفهایی نمی‌رفت

 23. مروری بر خودتحریمی‌های جریان غربگرا در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 24. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

 25. رهبر انقلاب: مبارزان فلسطینی همه‌پرسی از همه ساکنان فلسطین را مطالبه کنند

آخرین عناوین