قالیباف: نحوه مدیریت برخی از مسئولان اشکال دارد/ موفقیت‌ها در یک قدمی‌مان است

سیاسی،   4000117072 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز قرن جدید و گام دوم انقلاب، گفت: ما باید برای تحقق کارآمدی دین در اداره جامعه تلاش کنیم و آن را به نمایش بگذاریم.

قالیباف: نحوه مدیریت برخی از مسئولان اشکال دارد/ موفقیت‌ها در یک قدمی‌مان است

به گزارش خانه ملت، محمدباقر قالیباف در همایش سراسری کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با عنوان اقتدار معنوی، بصیرت انقلابی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: دوران خدمت در نیروی انتظامی بعد از دوران دفاع مقدس از لذت بخش ترین و آرامش بخش ترین دوران زندگی من بود.

وی افزود: ما در هر لباس و جایگاهی و با هر سلیقه و گرایشی، اگر بخواهیم نشان دهیم که انقلابی، حزب اللهی، ایران پرست و میهن پرست هستیم و می خواهیم به جامعه و مردم خدمت کنیم، یک رسالت داریم و آن اینکه کارآمدی دین را در اداره جامعه و زندگی مردم به نمایش بگذاریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: با نگاهی به گذشته ایران عزیز و ویژگی های مردم این سرزمین می بینیم که مردم همیشه موحد و خداپرست بودند و با ورود اسلام همه مردم جامعه به مکتب قرآن و اهل بیت علاقه مند بودند لذا امروز در آغاز قرن جدید و در جریان گام دوم انقلاب اسلامی باید برای تحقق کارآمدی دین در اداره جامعه به طور جدی تلاش کنیم و درک صحیحی داشته باشیم که موقعیت امروز انقلاب اسلامی بسیار خطیر است هرچند مشکلاتی در حوزه مدیریتی و اجرایی داریم اما این مشکلات از عظمت انقلاب و ارزش ها و قدرت انقلاب اسلامی کم نمی کند البته این مسائل در جای خود موضوعات بسیار مهمی است که باید حل و فصل شود.

وی یادآور شد: مشکلات نباید ما را از بزرگی ها و ارزش های انقلاب دور کند، نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابل کفر و ظلم ایستاده و این توفیق بزرگی است به خصوص در شرایطی که کشورهایی با ظرفیت های مادی بسیار در مقابل آمریکایی ها زانو زدن و ذلت و زور را پذیرفتند بنابراین مهم ترین فرصت تاریخی ما در گام دوم انقلاب نگاه به گذشته است و نگاه به انقلاب اسلامی که پدیده ای زنده، پویا، اثرگذار و مبتنی بر فطرت انسان ها است.

قالیباف در ادامه اضافه کرد: ما پویایی را در آغاز و زمان پیروزی انقلاب اسلامی دیده ایم و در گام دوم انقلاب هم باید با همان باور و با تکیه به دو رکن خداباوری و اعتماد به مردم مسیر را ادامه دهیم. همه مسئولان باید به این دو رکن ایمان داشته باشند تا وقتی نقاط قوت و ضعف و فراز و فرودها را در گذشته می بینیم مشخص می شود هرکجا که این دو رکن حفظ شده اند به موفقیت رسیدیم و در هر جا تردید کردیم ناموفق بودیم.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه تحقق بیانات مقام معظم رهبری که اساس حرکت برای انقلاب اسلامی است مبتنی بر این دو رکن تحقق پیدا می کند، گفت: هرچند برخی ناامید هستند یا بعضی افراد از اقدامات گذشته خود پشیمان هستند وعده ای همچنان فرصت طلبی می کنند اما با ایمان به این درست می توان تحول ایجاد کرد. ما که با همه وجود انقلاب اسلامی را دوست داریم و پای آن ایستادیم و افتخار می کنیم که به همه مردم عزیز با هر گرایشی که در سایه انقلاب اسلامی هستند خدمت می کنیم باید بدانیم تحول و پویایی با نیروهای جوان، خلاق، متعهد و مومن در مسیر دوم گام انقلاب امکان پذیر است.

قالیباف با اشاره به دورانی که در نیروی انتظامی خدمت می کرد، یادآور شد: تحول زمانی در ناجا رخ داد که ظرفیت های آن شناخته شد و نیروی انتظامی تحول را پذیرفت و قبول کرد که استعدادهایی در درونش است، همان چیزی که ما در حوزه اقتصاد باور نداریم در صورتی که تحول با ایمان و باور در حوزه اقتصاد می تواند اتفاق بیفتد.

وی در همین زمینه با اشاره به حضور خود در فرمانده ناجا و تحول در این نیرو تصریح کرد: تمام کادر نیروی انتظامی از کارمند تا ماموران انتظامی و سرداران باور کردند که باید مردم باور باشند و امنیت جامعه را به عنوان ماموریت محوری دنبال کنند. ناجا وظیفه خطیر نظم بخشی و حفظ ارگانیک امنیت اجتماعی را به دوش دارد و این ماموریت نانوشته را با همه وجود درک کرده و پذیرفته است. ما برای نظم بخشی در جامعه نمی توانیم ارتباط مکانیکی برقرار کنیم لذا این سازمان باور کرد که باید در خدمت مردم باشد و امنیت را برای مردم برقرار کنیم به همین جهت اثرگذاری نیروی انتظامی هر روز بیشتر شد، در واقع ناجا خدمتی به جامعه کرد که منجر به اعتمادسازی شد و این بزرگ ترین سرمایه ناجا است.

وی با اشاره به ناامنی های سال های گذشته در قسمت های شرق کشور، افزود: ناجا در کمتر از 14 تا 15 ماه همه ماموریت ها را به  عهده گرفت و امنیت را در شرق کشور برقرار کرد لذا اعتماد مردم را به دست آورد در واقع ناجا نشان داد که به دو رکن  مذکور باور دارد، در دوران دفاع مقدس نیز به همین صورت عظمت انقلاب اسلامی دیده شد و امروز آمریکایی ها زانو می زنند هرچند سختی هایی در عرصه های اقتصادی و فرهنگی داریم که ریشه این مشکلات مربوط به خودمان است.

رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: براساس تجربه می توان پویایی را در تمام عرصه های جامعه نهادینه کرد و مشکلات اقتصادی، فرهنگی و آسیب های اجتماعی را حل کرد، مجاهدت و تلاش سخت است اما معتقدم اگر همه دست به دست هم دهیم و با روحیه و باور تلاش کنیم و با تکیه بر باورهای انقلاب اسلامی اندیشه و افکار امام راحل (ره) و اندیشه های مقام معظم رهبری می توانیم خدمتگزار صادق برای مردم باشیم و به پیروزی دست یابیم. این وعده الهی است و نباید بر آن شک و تردید کرد.

قالیباف ادامه داد: ما بعد از دوران دفاع مقدس این روحیه و باور را در ناجا نهادینه کردیم لذا فرصت ها بروز و ظهور کردند و کشف شدند، در ارتباط با اقتصاد کشور هم می توانیم با یک برنامه 5 ساله به ثبات برسیم البته به شرط آنکه این باورها را داشته باشیم و به مردم و جوانان خود و خلاقیت آن ها اعتماد کنیم در واقع مدیریت ما اشکالاتی دارد و اندیشه ها و باورهایمان مشکلی ندارد.

رئیس مجلس یازدهم تصریح کرد: نحوه مدیریت برخی از مسئولان ما اشکال دارد، موفقیت ها در یک قدمی ما است اما برخی به هر دلیلی نمی خواهند به آن ها توجه کنند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۰۲۳۰۴۱۴:۵۰:۱۲ ۱۴۰۰/۱/۱۷
افراد نامحرم را از مدیریت کشور عزل کنید تا دو قطبی سازی نکنند و بعضا از عمد.. آن وقت گام دوم خیلی زود به سرانجام می رسد
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. تحلیل جالب آمریکا از نشست خبری حجت الاسلام رئیسی

 2. گم شدن اخلاق در بازار سیاست...

 3. یک نفر به دولت خسته نباشید نگفت /همه باید منتخب مردم درانتخابات ریاست جمهوری را یاری کنیم/ انتقال دولت باید با آرامش کامل انجام شود

 4. چرا از کوچ نمایندگان مجلس به دولت آینده نگرانیم؟

 5. روحانی صندوق توسعه ملی را خالی کرد

 6. ایمنی‌زایی ۹۳.۵ درصدی واکسن برکت در فاز دوم/ ۱۲ کشور برای خرید درخواست دادند

 7. دفاع تمام قد مهمان BBC از ایران

 8. تصاویر قدیمی دیده نشده از حرم امام رضا(ع)

 9. سقوط آزاد سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان

 10. رقم‌های دیوانه‌کننده از کشف‌ بزرگترین ‌مزرعه‌ بیت‌کوین

 11. وزیر علوم: به هیچ عنوان به"تعویق کنکور" فکر نمی‌کنیم / ۳۰درصد آموزش دانشگاه‌ها مجازی می‌ماند

 12. محمد معتمدی: قید واکسن خارجی را زدم/ در فاز سوم تست انسانی «برکت» شرکت می کنم

 13. واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی/ فوت ۲ خبرنگار+اسامی و فیلم

 14. جزئیات حمله به یک خانواده ایرانی در بیرمنگام انگلیس+فیلم

 15. اعلام جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری/ تکمیل نتایج قبلی با وصول آخرین صورتجلسات باقی مانده و تطبیق نتایج در هیات های اجرایی و نظارت سراسر کشور

پربحث‌های هفته

 1. لحظات دلهره آور کشتن بی‌رحمانه یک جگوار با چوب

 2. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 3. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 4. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 5. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 6. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 7. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 8. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 9. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 10. تحلیل جالب آمریکا از نشست خبری حجت الاسلام رئیسی

 11. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 12. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 13. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 14. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 15. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 16. ماموریت آیت‌الله جنتی به عضو شورای‌نگهبان در پی سقوط بالگرد حامل صندوق رای در دزفول

 17. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 18. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 19. لطیفه ساختن برای «شریعتی» جواب نداد، حالا سنگ پرتاب کنیم!

 20. صف طولانی و عجیب اماراتی‌ها برای خرید محصول جدید تویوتا لندکروز!

 21. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 22. آسمان، ریسمان بافتن صهیونیست ها درباره پیروز انتخابات ایران

 23. گم شدن اخلاق در بازار سیاست...

 24. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

 25. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 3. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 4. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 5. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 6. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 7. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 8. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 9. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 10. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 11. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 12. ماموریت آیت‌الله جنتی به عضو شورای‌نگهبان در پی سقوط بالگرد حامل صندوق رای در دزفول

 13. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 14. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 15. لطیفه ساختن برای «شریعتی» جواب نداد، حالا سنگ پرتاب کنیم!

 16. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 17. گم شدن اخلاق در بازار سیاست...

 18. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

 19. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 20. یک نفر به دولت خسته نباشید نگفت /همه باید منتخب مردم درانتخابات ریاست جمهوری را یاری کنیم/ انتقال دولت باید با آرامش کامل انجام شود

 21. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 22. چرا از کوچ نمایندگان مجلس به دولت آینده نگرانیم؟

 23. کتک زدن زن ایرانی برای شرکت در انتخابات

 24. رسالت دولت آینده‎

 25. جلیلی: دولت نیازمند کمک مردم است

آخرین عناوین