قالیباف: نحوه مدیریت برخی از مسئولان اشکال دارد/ موفقیت‌ها در یک قدمی‌مان است

سیاسی،   4000117072 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز قرن جدید و گام دوم انقلاب، گفت: ما باید برای تحقق کارآمدی دین در اداره جامعه تلاش کنیم و آن را به نمایش بگذاریم.

قالیباف: نحوه مدیریت برخی از مسئولان اشکال دارد/ موفقیت‌ها در یک قدمی‌مان است

به گزارش خانه ملت، محمدباقر قالیباف در همایش سراسری کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با عنوان اقتدار معنوی، بصیرت انقلابی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: دوران خدمت در نیروی انتظامی بعد از دوران دفاع مقدس از لذت بخش ترین و آرامش بخش ترین دوران زندگی من بود.

وی افزود: ما در هر لباس و جایگاهی و با هر سلیقه و گرایشی، اگر بخواهیم نشان دهیم که انقلابی، حزب اللهی، ایران پرست و میهن پرست هستیم و می خواهیم به جامعه و مردم خدمت کنیم، یک رسالت داریم و آن اینکه کارآمدی دین را در اداره جامعه و زندگی مردم به نمایش بگذاریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: با نگاهی به گذشته ایران عزیز و ویژگی های مردم این سرزمین می بینیم که مردم همیشه موحد و خداپرست بودند و با ورود اسلام همه مردم جامعه به مکتب قرآن و اهل بیت علاقه مند بودند لذا امروز در آغاز قرن جدید و در جریان گام دوم انقلاب اسلامی باید برای تحقق کارآمدی دین در اداره جامعه به طور جدی تلاش کنیم و درک صحیحی داشته باشیم که موقعیت امروز انقلاب اسلامی بسیار خطیر است هرچند مشکلاتی در حوزه مدیریتی و اجرایی داریم اما این مشکلات از عظمت انقلاب و ارزش ها و قدرت انقلاب اسلامی کم نمی کند البته این مسائل در جای خود موضوعات بسیار مهمی است که باید حل و فصل شود.

وی یادآور شد: مشکلات نباید ما را از بزرگی ها و ارزش های انقلاب دور کند، نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابل کفر و ظلم ایستاده و این توفیق بزرگی است به خصوص در شرایطی که کشورهایی با ظرفیت های مادی بسیار در مقابل آمریکایی ها زانو زدن و ذلت و زور را پذیرفتند بنابراین مهم ترین فرصت تاریخی ما در گام دوم انقلاب نگاه به گذشته است و نگاه به انقلاب اسلامی که پدیده ای زنده، پویا، اثرگذار و مبتنی بر فطرت انسان ها است.

قالیباف در ادامه اضافه کرد: ما پویایی را در آغاز و زمان پیروزی انقلاب اسلامی دیده ایم و در گام دوم انقلاب هم باید با همان باور و با تکیه به دو رکن خداباوری و اعتماد به مردم مسیر را ادامه دهیم. همه مسئولان باید به این دو رکن ایمان داشته باشند تا وقتی نقاط قوت و ضعف و فراز و فرودها را در گذشته می بینیم مشخص می شود هرکجا که این دو رکن حفظ شده اند به موفقیت رسیدیم و در هر جا تردید کردیم ناموفق بودیم.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه تحقق بیانات مقام معظم رهبری که اساس حرکت برای انقلاب اسلامی است مبتنی بر این دو رکن تحقق پیدا می کند، گفت: هرچند برخی ناامید هستند یا بعضی افراد از اقدامات گذشته خود پشیمان هستند وعده ای همچنان فرصت طلبی می کنند اما با ایمان به این درست می توان تحول ایجاد کرد. ما که با همه وجود انقلاب اسلامی را دوست داریم و پای آن ایستادیم و افتخار می کنیم که به همه مردم عزیز با هر گرایشی که در سایه انقلاب اسلامی هستند خدمت می کنیم باید بدانیم تحول و پویایی با نیروهای جوان، خلاق، متعهد و مومن در مسیر دوم گام انقلاب امکان پذیر است.

قالیباف با اشاره به دورانی که در نیروی انتظامی خدمت می کرد، یادآور شد: تحول زمانی در ناجا رخ داد که ظرفیت های آن شناخته شد و نیروی انتظامی تحول را پذیرفت و قبول کرد که استعدادهایی در درونش است، همان چیزی که ما در حوزه اقتصاد باور نداریم در صورتی که تحول با ایمان و باور در حوزه اقتصاد می تواند اتفاق بیفتد.

وی در همین زمینه با اشاره به حضور خود در فرمانده ناجا و تحول در این نیرو تصریح کرد: تمام کادر نیروی انتظامی از کارمند تا ماموران انتظامی و سرداران باور کردند که باید مردم باور باشند و امنیت جامعه را به عنوان ماموریت محوری دنبال کنند. ناجا وظیفه خطیر نظم بخشی و حفظ ارگانیک امنیت اجتماعی را به دوش دارد و این ماموریت نانوشته را با همه وجود درک کرده و پذیرفته است. ما برای نظم بخشی در جامعه نمی توانیم ارتباط مکانیکی برقرار کنیم لذا این سازمان باور کرد که باید در خدمت مردم باشد و امنیت را برای مردم برقرار کنیم به همین جهت اثرگذاری نیروی انتظامی هر روز بیشتر شد، در واقع ناجا خدمتی به جامعه کرد که منجر به اعتمادسازی شد و این بزرگ ترین سرمایه ناجا است.

وی با اشاره به ناامنی های سال های گذشته در قسمت های شرق کشور، افزود: ناجا در کمتر از 14 تا 15 ماه همه ماموریت ها را به  عهده گرفت و امنیت را در شرق کشور برقرار کرد لذا اعتماد مردم را به دست آورد در واقع ناجا نشان داد که به دو رکن  مذکور باور دارد، در دوران دفاع مقدس نیز به همین صورت عظمت انقلاب اسلامی دیده شد و امروز آمریکایی ها زانو می زنند هرچند سختی هایی در عرصه های اقتصادی و فرهنگی داریم که ریشه این مشکلات مربوط به خودمان است.

رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: براساس تجربه می توان پویایی را در تمام عرصه های جامعه نهادینه کرد و مشکلات اقتصادی، فرهنگی و آسیب های اجتماعی را حل کرد، مجاهدت و تلاش سخت است اما معتقدم اگر همه دست به دست هم دهیم و با روحیه و باور تلاش کنیم و با تکیه بر باورهای انقلاب اسلامی اندیشه و افکار امام راحل (ره) و اندیشه های مقام معظم رهبری می توانیم خدمتگزار صادق برای مردم باشیم و به پیروزی دست یابیم. این وعده الهی است و نباید بر آن شک و تردید کرد.

قالیباف ادامه داد: ما بعد از دوران دفاع مقدس این روحیه و باور را در ناجا نهادینه کردیم لذا فرصت ها بروز و ظهور کردند و کشف شدند، در ارتباط با اقتصاد کشور هم می توانیم با یک برنامه 5 ساله به ثبات برسیم البته به شرط آنکه این باورها را داشته باشیم و به مردم و جوانان خود و خلاقیت آن ها اعتماد کنیم در واقع مدیریت ما اشکالاتی دارد و اندیشه ها و باورهایمان مشکلی ندارد.

رئیس مجلس یازدهم تصریح کرد: نحوه مدیریت برخی از مسئولان ما اشکال دارد، موفقیت ها در یک قدمی ما است اما برخی به هر دلیلی نمی خواهند به آن ها توجه کنند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۰۲۳۰۴۱۴:۵۰:۱۲ ۱۴۰۰/۱/۱۷
افراد نامحرم را از مدیریت کشور عزل کنید تا دو قطبی سازی نکنند و بعضا از عمد.. آن وقت گام دوم خیلی زود به سرانجام می رسد
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

  2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

  3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

  4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

  5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

  6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

  7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

  8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

  9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

  10. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

  11. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

  12. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

  13. سردرگمی سیستماتیک مردم

  14. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

  15. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

  16. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

  17. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

  18. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

  19. به نام فقرا به کام اغنیا

  20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

  21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

  22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

  23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

  24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

  25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

  ابر آروان

  آخرین عناوین