تقابل رسانه‌ای ظریف و لاریجانی/ کنایه واعظی به قالیباف و محسن رضایی/ چرا سعید محمد از قرارگاه خاتم جدا شد؟/ توافق با چین نیازمند اعتماد داخلی است

گروه سیاسی الف،   4000114101 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

تقابل رسانه‌ای ظریف و لاریجانی/ کنایه واعظی به قالیباف و محسن رضایی/ چرا سعید محمد از قرارگاه خاتم جدا شد؟/ توافق با چین نیازمند اعتماد داخلی است

آخرین آمار کرونا در ایران

دکتر سیما سادات لاری امروز ‌‌‌‌‌‌‌‌شنبه در خصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۴۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۰ نفر از آنها بستری شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۹۲۰ هزار و ۳۹۴ نفر رسید.

او افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۲ هزار و ۹۹۹ نفر رسید.

عصرایران درباره بروز پیک چهارم کرونا در کشور نوشت: «کاش به جای توضیح دادن به مردم، ابتدا رییس جمهور را توجیه می‌کردند که با سخنان‌شان، به عادی سازی شرایط کرونایی کمک نکنند.

شک نکنید برخی بعد از شنیدن سخنان شاذ رییس جمهور، بار و بندیل سفر را بستند و راهی شهرهای زیبای کشور شدند.

بله، شرایط امروز تنها و تنها به خاطر حس عادی شدن شرایط است که توسط ستاد ملی کرونا به مردم القا شد. وقتی سفر رفتن آزاد است، وقتی جشن گرفتن برقرار است و فقط یک منع رفت و آمد آنهم به صورت نیم بند اجرا می‌شود باید هم شاهد آمار مرگ و میر سه رقمی کرونایی باشیم.»

بیشتر بخوانید:

حریرچی: وارد موج چهارم کرونا شده‌ایم

سخنگوی ستاد کرونا: کسانی که سفر رفتند تا ۵ روز قرنطینه شوند/ موج بلندی در ۱۰ روز آینده داریم

انتقاد مشاور وزیر بهداشت از در اولویت قرار گرفتن گردشگری بر سلامت

***

چرا روحانی درباره رفراندوم فقط حرف می زند؟

نعمت احمدی حقوقدان در آرمان ملی نوشت: «زمانی بانک‌ها برای حساب‌های سپرده خود جوایزی در نظر می‌گرفتند. چندی پیش طنزی در جامعه متداول بود که فردی پیوسته از امام رضا(ع) درخواست می‌کرد تا در این قرعه‌کشی‌ها برنده جایزه‌ای شود. این فرد هرروز به صحن مطهر رفته و با زاری همین خواسته را تکرار می‌کرد. روزی مشغول ندبه و زاری بود که فردی به خواب او آمد و گفت تو اول برو حسابی در بانک باز کن، بعد از امام درخواست مساعدت کن تا برنده شوی.

رئیس جمهوری پیوسته از رفراندوم صحبت می‌کند و اصل 59 قانون اساسی نیز می‌گوید تحت شرایطی می‌توان قانون اساسی را مورد همه پرسی قرار داد. آقای رئیس جمهور در جایگاه فردی قرار گرفته که هرروز دعا می‌کند تا حساب او برنده شود، آقای رئیس جمهور اقدام کنید!

رئیس جمهور، برابر اصل 59 قانون اساسی یکی از مشکلات لاینحلی که از طریق قانون‌گذاری قوه‌مقننه وجود دارد را مطرح کند، درخواست بدهد و پرونده رفراندوم را راه بیندازد. 8 سال است که آقای رئیس جمهور به مناسبت‌های مختلف آرزوی برنده شدن حساب خود را بیان مطرح می‌کند اما حسابی افتتاح نمی‌کند... تاریخ آقای رئیس جمهور را نخواهد بخشید، زیرا بیان درد می‌کند، بخش اعظم درمان به دست خود اوست.»

***

توافق با چین نیازمند اعتماد داخلی است

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی درباره امضای سند همکاری با چین در اعتماد نوشت: «اگر اين توافق با شكاف سياسي و بي‌اعتمادي مزمن موجود ميان اجزاي حكومت يا حكومت و مردم همراه باشد، به سرعت يا شكست مي‌خورد يا تبعات منفي آن نصيب مردم خواهد شد. تبعات منفي آن چيست؟

راحت شدن خيال دولت‌ها از سرمايه‌گذاري در امور زيربنايي و سپس مصرف ساير منابع كشور در امور جاري و اتلاف آن در چاه فساد و ولخرجي و در نهايت بدهكار شدن كشور است، بدون اينكه شاهد رشد توليد و صادرات باشيم. اين بدترين خطري است كه مي‌توان انتظار آن را داشت.

بنابراين تنها راه، شفافيت و اصلاحات سياسي در داخل كشور است، به‌طوري‌كه تصميمات سياسي به ويژه خارجي نه براساس منافع فردي يا گروهي، بلكه براساس منافع ملي اتخاذ شود. بدون اصلاحات سياسي داخلي، توافقاتي اينچنيني مي‌تواند با هدف تغيير موازنه قواي داخلي و نه افزايش توليد و رفاه پايدار صورت گيرد.»

بحث علنی شدن توافق با چین، موضوعی انحرافی و مشکوک است

سید حسین موسویان دیپلمات پیشین کشورمان در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که این تفاهم چرا باید علنی شود، چرا نباید علنی شود؟ گفت: بحث ضرورت علنی شدن توافق با چین یک بحث انحرافی و مشکوک است چون هیچ کشوری در دنیا همه توافق‌های خود با سایر کشورها را علنی نکرده و نمی‌کند. کشورها بنا به تشخیص متصدیان، برخی از توافق‌ها را علنی و برخی را هم محرمانه نگه می‌دارند چون نمی‌خواهند کشورهای رقیب یا دشمن از محتوای آن مطلع شوند.

***

چرا سعید محمد از قرارگاه خاتم جدا شد؟

سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران درباره شائبه موافقت سپاه با نامزدی سعید محمد در انتخابات ریاست جمهوری به فارس گفت: «سپاه نه از سعید محمد و نه از هیچ کاندیدای دیگری در انتخابات حمایت نمی‌کند و نخواهد کرد. اساساً ورود سپاه و بسیج به انتخابات به‌طور مصداقی و حمایت از افراد و گروه‌ها و فهرست‌ها دارای منع قانونی و شرعی است.

این فضایی که در شبکه های اجتماعی داخلی و رسانه‌های خارجی و بویژه در شبکه‌های ماهواره‌ای ضدانقلاب شکل گرفته و بعضاً سعید محمد را کاندیدای مورد حمایت سپاه معرفی می‌کنند، از یک طرف ساخته و پرداخته کسانی است که می‌خواهند چهره سپاه را مخدوش کنند و از طرفی، متأثر از افرادی است که تصور می‌کنند چون سعید محمد مسئولیت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) سپاه را برعهده داشته‌ و به عرصه انتخابات ورود کرده‌اند، احتمالاً ورود ایشان به عرصه انتخابات با نظر و تأیید و حمایت سپاه است.

این تصورات نه‌تنها کاملاً خلاف واقع است بلکه واقعیت این است که سپاه به جدّ با ورود پاسداران و از جمله ایشان به عرصه انتخابات بدون طی مراحل و فرآیندهای قانونی تعریف شده مخالف است. اتفاقاً منفک کردن سعید محمد از مسئولیت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم به دلیل همین تخلف و رعایت نکردن مقررات از سوی ایشان بوده است.»

اما سخنان سردار جوانی با واکنش دفتر سعید محمد همراه شد. دفتر سعید محمد در اطلاعیه ای اعلام کرد: «فارغ از اینکه این قبیل اخبار با شیطنت رسانه‌ای تنطیم و نشر گردیده است، آقای دکتر سعیدمحمد هیچ‌گونه تخلفی درخصوص فعالیت‌های انتخاباتی ننموده تا جایی که ایشان علت استعفای خود را عدم شائبه حمایت و استفاده از موقعیت مسئولیت فرماندهی قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه را عنوان نموده است، مهمی که با واکنش رسمی قرارگاه خاتم‌الانبیاء همراه گردید همه ما را به این مطلب رهنمون می‌سازد که آقای جوانی مسئولیت سخنگویی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ندارند و تحلیل شخصی خود را به عنوان یک شخصیت حقیقی عنوان نموده است که متاسفانه مورد سوء استفاده رسانه‌های معاند برای ضربه زدن به ساحت مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز شده است.»

بیشتر بخوانید:

سردار یدالله جوانی: سپاه از هیچ کاندیدای نظامی حمایت نخواهد کرد

واکنش «سعید محمد» به صحبت‌های سردار جوانی

***

کنایه واعظی به قالیباف و محسن رضایی

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره این‌که عده‌ای امروز مطرح می‌کنند اگر مردم رغبتی برای حضور پای صندوق‌های رای ندارند به عملکرد دولت باز‌می‌گردد و آنچه که رخ داده تقصیر دولت است و به نوعی توپ را در زمین دولت انداخته‌اند، گفت: بحثی که امروز باب شده و عده‌ای می‌گویند که دولت مقصر است کار اشتباهی است، چرا که ما درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم که همه دنیا به آن اعتقاد دارند و مقام معظم رهبری بارها نسبت به این نکته تذکر داده‌اند.

وی ادامه داد: عده‌ای امروز می‌گویند گوشت نیست و مردم در صف می‌آیند، کسانی که چنین چیزی را مطرح می‌کنند، بیایند مقایسه کنند توزیع گوشت قرمز در ماه اسفند و فروردین نسبت به ماه‌های قبل آیا کمتر شده است یا بیشتر؟ سوال اینجاست افرادی که این حرف‌ها را مطرح می‌کنند چگونه زندگی می‌کنند؟ باید بگویم افرادی که چنین حرف‌هایی را می‌زنند فقط کار پوپولیستی انجام می‌دهند که برای انتخابات ۱۴۰۰ است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خاطر‌نشان کرد: برخی از افراد که امروز حرف‌های پوپولیستی و انتخاباتی می‌زنند، طی  ۴، ۸ و ۱۲ سال قبل کاندید بوده‌اند و همین حرف‌ها را هم زده‌اند اما مردم پس‌شان زده‌اند چرا که به عاقبت این حرف‌های بی‌پایه و اساس توجه نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: جالب است برخی از این افراد ‌طوری صحبت می‌کنند که انگار تازه وارد ایران شده‌اند و خبر ندارند که مردم می‌دانند، در ۴۰ سال گذشته همه این‌ها در تمام تصمیم‌گیری‌ها بوده‌اند و مسئولیت‌های مختلفی داشته‌اند و اتفاقا باز هم مردم می‌دانند در زمانی که مسئولیت بر عهده ایشان بوده چگونه عمل کرده‌اند و موفق نبوده‌اند.

***

عباس آخوندی: باید گفتمان خود را مطرح کنم

عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی به خبرآنلاین گفت: «من به عنوان یک سیاست‌گذار باید بیایم و یک گفتمانی را مطرح کنم. اگر فرصت شد به عنوان نماینده گفتمان در انتخابات ورود کنم، ورود می‌کنم. و اگر هم فرصت نشد من حرفم را به عنوان یک سیاست‌مدار زده‌ام. بنابراین نگاه من این است...

من قطعا هم در جامعه روشنفکری آدم شناخته شده‌ای هستم، هم در عالم اجرا... اگر پایش بیفتد قطعا هم در جامعه روحانیت ایران و هم در جامعه روشنفکری ایران و هم در جامعه مدیران اجرایی ایران حتما موقعیت خوبی دارم. ولی اصلا فعلا به فکر آن بحث نیستم، فعلا به فکر این هستم که یک گفتمان روشن برای خروج ایران از این تنگنا را ارائه کنم...

(در پاسخ به پرسش مشورت با ناطق نوری) من با هیچ کسی وارد مشورت نشده‌ام چون نمی‌خواهم کاری کنم. من هنوز تصمیمی در این زمینه نگرفته‌ام. ولی خیلی مصمم هستم که یک گفتمان روشنی را در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کنم. چون به نظر من در نهایت انتخابات ۱۴۰۰ مهم‌ترین انتخابات تاریخ جمهوری اسلامی است. چون ایران در شدیدترین وضعیت ضعفِ همبستگی ملی‌اش قرار گرفته است. بنابراین این انتخابات خیلی مهم است.»

***

تقابل رسانه‌ای ظریف و لاریجانی

پس از امضای سند همکاری ایران و چین درباره نقش علی لاریجانی در شکل گیری این توافق اظهارنظرهای مختلفی بیان شد. سیدکمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دراین باره گفت: با توجه به اینکه دولت‌ها در ایران تغییر می‌کنند و در 25 سال آینده ممکن است گرایش‌های سیاسی مختلف دولت را در اختیار داشته باشند، دولت چین که برخاسته از یک حزب حاکم و از تداوم و ثبات برخوردار است، تاکید داشت که نماینده‌ای از نظام نیز در این کار دخالت داشته باشد، لذا جناب آقای دکتر لاریجانی به عنوان مشاور مقام معظم رهبری چنین نقشی را ایفا کرد تا تداوم این همکاری مورد تاکید قرار گیرد.

اما این سخنان با واکنش محمدجواد ظریف روبه رو شد. ظریف در گفتگویی در تعطیلات نوروز با اصحاب رسانه در کلاب‌هاوس در این باره گفت: «اصلاً چینی‌ها اسم آقای لاریجانی را هم نمی‌شناختند که به ما پیشنهاد کنند، ما پیشنهاد کردیم. من نمی‌دانم آقای کمال خرازی این خبر را از کجا آوردند؟ من که در این قضیه بودم، به شما عرض می‌کنم که آقای لاریجانی پیشنهاد من به دفتر رهبری بوده است و این پیشنهاد هم از طرف چینی‌ها نیامده است.»

وی در واکنش به کسانی که لاریجانی را تنظیم کننده اصلی این سند می‌دانستند گفت: «وقتی آقای لاریجانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و در دولت قبلی رئیس مجلس بودند و به چین رفتند، نتوانستند روابط راهبردی با این کشور برقرار کنند»

ظریف گفت: «ما آقای لاریجانی را تعیین و اصرار کردیم که وی پیگیری این پرونده را ادامه دهد. قرار نبود پست ریاست مجلس، این کار را انجام دهد. من از محمل ریاست مجلس ایشان استفاده کردم و وقتی دوره ریاست ایشان هم تمام شد، ما از رهبری سوال کردیم و گفتند آقای لاریجانی پیگیری موضوع را ادامه دهند.»

چنانکه مشاهده می کنیم محمدجواد ظریف خواسته یا ناخواسته شان علی لاریجانی را پایین آورد و این مسئله از نگاه نزدیکان لاریجانی پنهان نماند.

منصور حقیقت‌پور، مشاور لاریجانی در گفت‌وگو با فارس،‌ با اشاره به اخبار منتشر شده درباره مسؤول مذاکره‌کننده با کشور چین برای امضای تفاهم‌نامه 25 ساله گفت:‌ مقامات دولتی این کشور رسما ناراحتی خود را از رفتار دولت یازدهم و دوازدهم بعد از برجام اعلام کردند.

وی افزود: مقامات چینی عنوان می‌کردند که دولت ایران پس از برجام دولت چین را تحویل نگرفت و در واقع چین را تحقیر کرد و ما حاضر به همکاری با دولت ایران نیستیم ولی اگر «نظام» جمهوری اسلامی می‌خواهد با ما تعامل کند، ما هستیم.

مشاور رئیس مجلس دهم اظهار داشت: مقام معظم رهبری در آن زمان رئیس مجلس وقت [علی لاریجانی]‌ را به عنوان مسؤول پیشبرد سند همکاری با چین می‌کنند و برای وی در این باره حکم صادر و آقای لاریجانی را رسما برای این منظور به مقامات چینی معرفی می‌کنند.

بهروز نعمتی، نماینده مجلس دهم در گفتگو با مهر در خصوص اظهارات اخیر محمدجواد ظریف گفت: آقای لاریجانی رئیس مجلس و دبیر شورای عالی امنیت ملی بوده و مقامات چینی نیز کاملاً وی را می‌شناختند.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم ادامه داد: مدیران و کارشناسان وزارت امور خارجه، عضو کمیته‌هایی هستند که زیر نظر آقای لاریجانی بررسی سند راهبردی ایران و چین را از هشت ماه پیش آغاز کردند.

وی با بیان اینکه ظریف در مقاطع مختلف مدیون لاریجانی است، تصریح کرد: آقای ظریف وقتی عصبانی می‌شود، حرف‌هایش تنظیم نیست. به نظر من در اوج عصبانیت چنین حرف‌هایی را زده است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۹۷۴۸۸۲۰:۳۵:۱۸ ۱۴۰۰/۱/۱۴
اگر مدیریت جهادی جایگزین مدیریت ناقص قرار گیرد و سوء مدیریت‌ها جمع شود قطعاً دیگر مشکلی باقی نمی‌ماند.
ناشناس۱۸۹۷۹۹۲۰۹:۱۸:۰۶ ۱۴۰۰/۱/۱۵
واعظی : دلار را عمدا گران کردیم تا بودجه دولت تامین شود! این دولت ویرانگر میخواهد با لاریجانی یا ظریف یا... ادامه یابد. یعنی همین آش و همین کاسه!
ناشناس۱۸۹۷۹۹۶۰۹:۱۹:۵۸ ۱۴۰۰/۱/۱۵
تنها راه اصلاح اصولی و اساسی اقتصاد کشور اجرای ملی کردن ثروت های حرام و نامشروع با اجرای قانون اعاده اموال نامشروع و ملی کردن ثروت های باد اورده ناشی از تلاطمات اقتصادی می باشد
ناشناس۱۸۹۷۴۹۱۲۰:۳۸:۵۰ ۱۴۰۰/۱/۱۴
سند توافق با چین را برای اینکه مشروعیت پیدا کند در مجلس مطرح و در صورت تصویب اجرا کنید
ناشناس۱۸۹۷۴۹۳۲۰:۴۱:۳۳ ۱۴۰۰/۱/۱۴
بسیاری از تخلفات دولت و اجرا نکردن قوانین توسط دولت ناشی از یار گرمابه و گلستان و یار غار بودن رییس مجلس قبل با رییس جمهور بوده رییس مجلس قبل هم باید مورد محاکمه واقع شود در موقع پایان کار دولت
ناشناس۱۸۹۷۵۰۷۲۰:۵۶:۲۶ ۱۴۰۰/۱/۱۴
به هیچ وجه نباید اجازه دهیم از اعضای دولت فعلی و یا مدیران آن و یا طیف جناح آنان به ریاست جمهوری آینده برسند زیرا علاوه بر گذار هشت سال گذشته تمامی تخلفات و فساد های این هشت سال هم مخفی میشود
ناشناس۱۸۹۷۵۱۳۲۱:۰۲:۴۹ ۱۴۰۰/۱/۱۴
چون زندگی خانوادگی افرادی که نامشان در تیتر آمده (ظریف ، لاریجانی ، واعظی ، قالیباف ، رضایی ، سعید محمد ) و اکثریت مطلق سیاسیون وطنی ذره ای با زندگی قاطبه ملت ایران مطابقت ندارد پس به هیچ عنوان از مشکلات ملت درک و فهم درستی ندارند و خسارت بودنشان در قدرت خیلی بیشتر از نبودشان است .
ناشناس۱۸۹۷۵۲۳۲۱:۰۹:۴۶ ۱۴۰۰/۱/۱۴
دعوا بین کاندیداهای اصلی و‌ پوششی!؟ تیم لاریجانی: چینیها نمیخواستند با دولت روحانی قرارداد ببندند! ظریف: چینیها اصلا لاریجانی را نمیشناختند! این دعوا برای ثبت در تاریخ خوب است تا بعدا حاشا نکنند که کی بود کی بود من نبودم! #سند_راهبردی_چین #دعوا_برای_مصادره
ناشناس۱۸۹۷۵۲۵۲۱:۱۱:۲۳ ۱۴۰۰/۱/۱۴
سخنگوی محترم قوه قضاییه از اجرای قانون اعاده اموال نامشروع که ریاست محترم قوه قضاییه به دادستان کل کشور ماموریت دادند اطلاع رسانی فرمایند تا حالا چه اقدامی صورت گرفته است
ناشناس۱۸۹۷۵۲۸۲۱:۱۳:۵۶ ۱۴۰۰/۱/۱۴
دادگاه اعترافات جاسوسها را مجددا کند گاندو اگر دروغ بود اینقدر جیغ آقایون رو درنمیومد
ناشناس۱۸۹۷۵۳۴۲۱:۱۹:۳۵ ۱۴۰۰/۱/۱۴
آقای واعظی لطفا اعلام فرمایید دولت امسال قصد دارد نرخ دلار را در چه قیمتی معلوم کند تا بازار و مردم تکلیف خود را برای تورم بدانند
ناشناس۱۸۹۷۵۴۲۲۱:۳۲:۵۵ ۱۴۰۰/۱/۱۴
در مورد تداوم داشتن یا نداشتن دولت روحانی باید رفراندوم برگزار کنیم جلوی ضرر را از هر جا بگیریم منفعت است.
ناشناس۱۸۹۷۵۴۸۲۱:۳۵:۳۸ ۱۴۰۰/۱/۱۴
عباس آخوندی در یک ویلای چند صد میلیارد تومانی در منطقه اعیان نشین لواسان زندگی می کند و مهدی آخوندی با سوء استفاده از وزارت پدرش 500 میلیارد تومان اختلاس کرد.
ناشناس۱۸۹۷۵۵۰۲۱:۳۶:۵۹ ۱۴۰۰/۱/۱۴
توافق با دوستان شرقی خردمندی است.
ناشناس۱۸۹۷۵۵۹۲۱:۴۲:۵۲ ۱۴۰۰/۱/۱۴
اگر اراده ای برای محاکمه دولت در پایان کارش شکل گرفت رییس مجلس قبل نیز نباید از کارهای انجام شده شانه خالی کند و باید جوابگو باشد
ناشناس۱۸۹۷۶۰۴۲۲:۱۳:۲۲ ۱۴۰۰/۱/۱۴
ظریف و لاریجانی باید پاسخگو باشند چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد و تحریم ها را تشدید کرد ؟!
ناشناس۱۸۹۷۶۰۶۲۲:۱۴:۱۷ ۱۴۰۰/۱/۱۴
ظریف باید در مورد وجود چند جاسوس در تیم مذاکره کننده هسته ای پاسخگو باشد.
ناشناس۱۸۹۷۶۳۶۲۲:۴۰:۰۶ ۱۴۰۰/۱/۱۴
اگر رییس مجلس دهم در زمان مناسب خود اجازه داده بود رییس جمهور استیضاح شود و گذاشته بود تفحص از بانک مرکزی که در صحن مجلس دهن تصویب شد اجرا شود شاهد بسیاری از مشکلات فعلی نبودیم
مصطفا احدی۱۸۹۷۶۵۳۲۲:۵۹:۰۴ ۱۴۰۰/۱/۱۴
درباره توافق راهبردی با چین، تقریباً همه درمورد مفاد آن و سود و زیان احتمالی آن بحث و گفتگو می‌کنند. مطلب مهمی که کمتر به آن پرداخته شده اینست که این قرارداد زمینه ساز توافقات و قرارداد های بعدی‌ست. توافقاتی که معمولاً کمتر مورد توجه قرار میگیرند، اما هرچه هست در آنهاست.
علی۱۸۹۷۶۸۹۲۳:۵۸:۵۶ ۱۴۰۰/۱/۱۴
یعنی معاون سیاسی سپاه علیه آقای سعید محمد شیطنت کرده؟ یکی به من بگه اینجا چه خبره؟!!!
مهران۱۸۹۸۱۳۵۱۰:۳۳:۴۱ ۱۴۰۰/۱/۱۵
لزوما نمیشه گفت شیطنت ولی قطعا اشتباه کرده اولا نامه رسمی استعفای ایشون همون موقع که اعلام آمادگی برای حضور در انتخابات رو کردم وجود داره پس ایشون رسما استعفا داد و نامه فرمانده سپاه و تشکر از او و همچنین حکم مشاوره و صحبت سردار سلامی هم وجود دارد در ضمن سپاه سخنگو داره
پاکان۱۸۹۷۷۷۱۰۲:۵۸:۱۵ ۱۴۰۰/۱/۱۵
روحانی با بی اعتنایی به چین و گرایش به امریکا و غرب، تمام کارتهاشو سوزوند.
ناشناس۱۸۹۷۷۷۷۰۳:۱۸:۲۵ ۱۴۰۰/۱/۱۵
عدم صداقت تا کجا؟ کار دنیا به کجا رسیده که واعظی تلویجا میگه قالیباف در عمل موفق نبوده! کدوم رجل سیاسی به موفقیت قالیباف در کار اجرایی داشته ایم؟
ناشناس۱۸۹۷۸۱۷۰۷:۳۸:۴۸ ۱۴۰۰/۱/۱۵
اقای واعظی حالا مردم شما رو خواستن چه گلی به سرشون زدیت ؟ الان هم میخواهندتان یا ارزوی اتمام زودتر دولتتون رو دارن
پارس اباد۱۸۹۷۸۸۷۰۸:۳۱:۱۶ ۱۴۰۰/۱/۱۵
اینکه اقای ظریف راست نمیگوید یک واقعیت بسیار روشن است اما حقیقت پور و بهروز نعمتی آنقدر ذوب در لاریجانی هستند که با اطمینان میگویم حقیقتشان هم دروغه
ناشناس۱۸۹۷۸۸۸۰۸:۳۱:۲۵ ۱۴۰۰/۱/۱۵
آقای ظریف ، دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس! ما بالاخره نفهمیدیم شما هیچکاره هستی یا همه کاره !؟ غیر از آن همه سکه ای که به خاطر برجام گرفتی و شدی قهرمان دیپلماسی !!! حالا خودت را همه کاره قرارداد با چین هم می دانی .
ناشناس۱۸۹۸۰۱۹۰۹:۲۸:۵۸ ۱۴۰۰/۱/۱۵
عبدی و آخوندی که حرف می‌زنند کلی انرژی منفی انتقال می دهند. بهتره نصیحت‌های که می کنند اول از خودشان شروع کنند.
ناشناس۱۸۹۸۰۹۲۱۰:۰۵:۴۱ ۱۴۰۰/۱/۱۵
آقای لاریجانی کجا هستند خبری از ایشان نیست ؟ چرا شفاف سازی نمیکنند ؟
ناشناس۱۸۹۸۲۴۴۱۱:۲۳:۳۳ ۱۴۰۰/۱/۱۵
شما بگو مثلا آمریکا. الان کاری از دست ملت برمیاد؟ اینها که اینقدرزیاده روی کردن که هر کار می‌کنند به کسی هم جواب پس نمیدن
ح۱۸۹۸۱۵۶۱۰:۴۳:۴۲ ۱۴۰۰/۱/۱۵
ولی روی هم رفته‌ اینکه آقای ظریف عصبانی که می شوند حرفهایشان تنظیم نیست درست هست. و در کل اینطور که معلوم شده است بدجوری اختلاف هست میان عقلا
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 4. حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی پس از همسان‌سازی اعلام شد

 5. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 6. دولت جدید فرهنگ را از حاشیه به متن بیاورد

 7. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 8. پشت پرده طرح ربایش مسیح علینژاد

 9. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 10. صحبت‌های تند رئیس جمهور آذربایجان به وزیر نیروی کشور خود درباره قطعی برق

 11. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 12. چرا صهیونیست‌ها نگران پیامدهای امنیتی بحران لبنان هستند؟!

 13. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 14. دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته

 15. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 16. ماهیت حقیقی طالبانِ کنونی چیست؟

 17. تصمیم پسندیده مداح سرشناس/ می‌رویم خوزستان

 18. وعده مخبر: تولید ۵۰میلیون دُز واکسن برکت تا پایان شهریور/ آرمین: در گفتمان اصلاح‌طلبی باید بازنگری شود/ پیشنهاد باهنر به رئیسی درباره کابینه

 19. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 20. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 21. برنامه گروهک الاحوازیه برای به خشونت کشیدن اعتراضات در خوزستان+ فیلم

 22. آلمان مسئول ندارد؟

 23. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 24. نمکی: اکثر مردم از سرعت واکسیناسیون کرونا راضی هستند

 25. پیش‌بینی ذوالنوری از ادامه مذاکرات برجام در دولت رئیسی/ توضیحات حدادعادل درباره ادعای دخالت در انتخاب شهردار تهران/ نظر مردم درباره وضعیت تحریم ها در دوره رئیسی

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

  2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

  3. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

  4. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

  5. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

  6. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

  7. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

  8. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

  9. وعده مخبر: تولید ۵۰میلیون دُز واکسن برکت تا پایان شهریور/ آرمین: در گفتمان اصلاح‌طلبی باید بازنگری شود/ پیشنهاد باهنر به رئیسی درباره کابینه

  10. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

  11. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

  12. برنامه گروهک الاحوازیه برای به خشونت کشیدن اعتراضات در خوزستان+ فیلم

  13. پیش‌بینی ذوالنوری از ادامه مذاکرات برجام در دولت رئیسی/ توضیحات حدادعادل درباره ادعای دخالت در انتخاب شهردار تهران/ نظر مردم درباره وضعیت تحریم ها در دوره رئیسی

  14. واکنش رئیس دفتر رئیس جمهوری به ادعای خروج مسئولان دولتی از کشور

  15. ... ما این را نمی خواهیم

  16. پیش‌بینی زیباکلام درباره آینده برجام/ توضیحات ربیعی درباره بی‌نتیجه ماندن مذاکرات وین/ روزنامه اصلاح‌طلب: ظریف وزارت خارجه را ویران کرد/ تحلیل عطریانفر درباره آینده سیاسی روحانی

  17. روحانی:مردم بخاطر مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی هرچقدر ناراحت باشند، حق دارند/ این دولت در زمینه کشاورزی معیارهای خوبی برای عرضه به مردم دارد

  18. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

  19. نظر مصباحی‌مقدم درباره اولین مشکل دولت رئیسی/ واکنش آیت‌الله جنتی به مشکلات مردم خوزستان/ کارت زرد مجلس به آذری‌جهرمی/ وقتی روحانی به مردم حق می‌دهد ناراحت باشند

  20. حمایت اعضای کمیسیون بودجه مجلس از رتبه بندی معلمان، همسان سازی حقوق بازنشستگان و هماهنگی حقوق هیات علمی

  21. مردم خوزستان حقوق حقه خود را دنبال می‌کنند/ ماهیگیری از آب گل‌آلود تجمعات مردمی توسط دشمن

  22. یک مرکز پژوهشی با هزینه بسیار، کارآیی کم

  23. تماس تلفنی رییس جمهور منتخب با نماینده ولی فقیه و استاندار خوزستان

  24. امیر نصیرزاده: دشمن برای حجاب فرزندان ایران برنامه‌ریزی کرده است

  25. وزیر کشور: ناجا علاوه بر جریمه، خودرو ها را باز گردانَد

  آخرین عناوین