افزایش کشتار مرغ تا ۲.۵ برابر سرانه مصرف اردبیلی‌ها

اقتصادی   4000113027 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: میزان کشتار مرغ در اردبیل در شرایط کنونی 2.5 برابر سرانه مصرف استان در شرایط عادی است.

رامین صادقی در جریان بازدید از روند عرضه مرغ در فروشگاه های منتخب اردبیل اظهار کرد: امروز 230 تن مرغ در کشتارگاه ها آماده عرضه شده که از صبح امروز توزیع آن در میادین و فروشگاه های منتخب شروع شده است.

وی تصریح کرد: این میزان کشتار 2.5 برابر سرانه مصرفی استان اردبیل است که به نظر می رسد با این شرایط نباید شاهد شکل گیری صف های طولانی در تهیه و عرضه مرغ باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل قیمت مصوب مرغ را 22 هزار تومان اعلام کرد و گفت: فردا نیز در آستانه روز طبیعت به همین میزان کشتار مرغ و عرضه آن در فروشگاه ها انجام می شود که امیدواریم با کمترین دغدغه بتوانیم مرغ مورد نیاز مردم را توزیع کنیم.

صادقی مشکل اساسی را در شکل گیری صف های طولانی برای تهیه مرغ خریدهای تکراری از سوی برخی از شهروندان اعلام کرد و افزود: بررسی های میدانی ما نشان می دهد که عده ای از افراد با خرید روزانه چندین مرغ آنها را به رستوران ها و شبکه های عرضه خارج از روند معمول ارائه می کنند که این خود بزرگترین مشکل را رقم زده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تلاش ما در کنار مجموعه قضایی استان بر این است تا از خروج مرغ از محدوده استان بدون مجوزهای قانونی جلوگیری شود که عده ای سودجو سعی می کنند با توجه به بالا بودن قیمت مرغ در استان های همجوار، مرغ کشتار شده استان را که سهمیه این استان است به سایر مناطق حمل کنند.

صادقی اضافه کرد: در همین رابطه در 24 ساعت گذشته بیش از هشت تن مرغ در محور اردبیل – سرچم و همچنین اصلاندوز از قاچاقچیان و افراد فرصت طلب کشف شده که خارج از شبکه می خواستند مرغ را در تبریز و تهران عرضه کنند.

وی تفاوت قیمت عرضه مرغ را در اردبیل در قیاس با سایر استان ها یکی از عوامل اصلی در به وجود آمدن انگیزه و رغبت فرصت طلبان در قاچاق مرغ اعلام کرد و ادامه داد: امیدواریم با همکاری همه مردم و آرامش برقرار شده شرایط خوبی را در عرضه مرغ در استان شاهد باشیم.