روحانی: نباید به خاطر انتخابات مشکلات را چند برابر نشان دهیم/حدود ۹۷ درصد کالاهای اساسی شرایط قابل قبول دارد

سیاسی،   4000110009 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور گفت: از صد قلم کالای اساسی مردم، تقریبا ۹۵ تا ۹۷ درصد شرایط قابل قبول دارد و دو یا سه کالا با شرایط غیرقابل قبول مواجه است که باید اصلاح شود.

روحانی: نباید به خاطر انتخابات مشکلات را چند برابر نشان دهیم/حدود ۹۷ درصد کالاهای اساسی شرایط قابل قبول دارد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، روز سه‌شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور، با اشاره به اینکه همه صاحبنظران معروف به این موضوع اعتراف دارند که اگر چنین جنگ اقتصادی بر هرکشوری تحمیل می‌شد اقتصاد آن کشور فرو می‌ریخت، اظهار داشت: برخی نباید بخاطر انتخابات ۱۴۰۰ یا انتقام از انتخابات قبلی، مشکلات را چند برابر جلوه دهند.
روحانی تاکید کرد: از سال ۹۷ و آغاز جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ایران، سیاست این دولت وفور کالا، تنظیم و نظارت دقیق بر بازار، واردات به موقع و تامین ارز مورد نیاز بوده است وهمه تلاش خود را انجام داده و خواهیم داد که مردم با مشکلات و رنج کمتری مواجه باشند.

رئیس جمهور در ادامه افزود: گزارش‌های ارائه شده در این جلسه نشان می‌دهد که دشمن در دوران جنگ اقتصادی تمام عیار حتی برای تامین مواد غذایی و نهاده‌های دامی نیز اقدام کرده که این جنایتی بی نظیر و مصداق روشن تروریسم اقتصادی است.

روحانی با اشاره به شیوع بیماری کرونا از اسفند سال ۹۸ در کشور‌های جهان از جمله ایران، اظهار داشت: افزوده شدن مشکلات ناشی از همه گیری کرونا همزمان با تشدید روزافزون تحریم‌های دشمن شرایط سخت بی نظیری را در تاریخ کشورمان رقم زد که کنترل بازار را به شدت مشکل کرد، اما با این حال دولت تمام تلاش خود را به کار گرفت تا هم وفور کالا، هم تنظیم بازار و هم نظارت بر بازار به خوبی انجام شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: در سه ماهه اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ وضعیت صادرات و واردات کالا در همه جهان به هم ریخت و به تبع آن در ایران نیز در موضوع تجارت دچار مشکل شدیم، اما توانستیم از خرداد ماه به تدریج بر اوضاع مسلط شویم و رشد اقتصادی کشور نیز که در سه ماهه اول سال ۹۹، منفی شده بود در سه ماهه دوم و سوم مثبت شد به شکلی که مجموع رشد اقتصادی ۹ ماهه اول سال ۹۹ به بالای مثبت ۲ درصد رسید.

وی با بیان اینکه به طور هفتگی و منظم در دولت وضعیت ۱۰۰ قلم کالای اساسی را در بازار رصد و کنترل می‌شود، گفت: در جلسه امروز نیز بر اساس گزارش‌های ارائه شده دیدیم که تولید، توزیع و عرضه بیش از ۹۵ درصد کالا‌های اساسی و ضروری وضعیت قابل قبولی دارد و فقط بازار چند کالا است که نیاز به ساماندهی دارد.

رئیس جمهور، تقویت بازارچه‌های مرزی و روابط با همسایگان را از دیگر موضوعات کمک کننده به تنظیم بازار دانست و افزود: مقامات مسئول در استان‌های مرزی باید در این زمینه با دقت وضعیت بازار را تحت نظر قرار داده و در موارد لزوم برای اصلاح و تطبیق مقررات با شرایط موجود اقدامات لازم را انجام دهند.

روحانی اظهار کرد: بنا بر آمار ارائه شده در این جلسه، در تولید عمده محصولات و کالا‌ها رشد داشته‌ایم و اگر در تولید کالایی نیز مشکلی وجود داشته باید تلاش شود تا در اسرع وقت مشکلات برطرف شود.

وی موثرترین راهکار برای ثبات بخشیدن به بازار را ایجاد یک سامانه جامع که وضعیت واردات، تولید، عرضه و توزیع کالا را به طور کامل و دقیق رصد کند، دانست و اظهار کرد: وقتی از روند تولید، توزیع و عرضه کالا اطلاعات دقیق وجود داشته باشد بروز مشکل در چرخه تولید و توزیع کالا کمتر اتفاق خواهد افتاد.

روحانی با بیان اینکه در جلسه امروز به مشکلی برنخوردیم که قابل حل و فصل کردن نباشد، تصریح کرد: قرار شد برای حل برخی از مشکلات فعلی در توزیع برخی از کالا‌ها بعداز ظهر امروز نیز جلسه‌ای با حضور شرکت‌های عمده فعال در این زمینه‌ها برگزار شود تا مشکل هر چه سریع‌تر برطرف شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر برای تنظیم بازار نیاز به مصوبه دولت باشد در سریع‌ترین زمان ممکن این کار را در دولت انجام خواهیم داد و اگر مشکل در خط مشی و برنامه است که خط مشی و برنامه در اختیار رئیس جمهور است و برای حل مشکل اقدام لازم انجام خواهد شد، اگر نیاز به اصلاح یا تصویب قانونی هم وجود داشته باشد این کار را نیز انجام خواهیم داد تا مشکلات مردم سریع‌تر حل و فصل شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات و تغییر دولت گفت: هیچ‌کس در دولت نباید اینگونه فکر کند که مسوولیت امور فقط تا پایان همین دولت با ماست بلکه باید هر تصمیمی که می‌گیریم یا هر اقدامی که انجام می‌دهیم آن را برای تمام سال ۱۴۰۰ مدنظر داشته باشیم.

رئیس جمهور ادامه داد: از آنجا که بنده خودم در شروع کار دولت یازدهم با مشکلاتی که از گذشته به بنده رسیده بود مواجه بودم، به هیچ‌وجه نمی‌خواهم دولت آینده با تجربه مشابهی مواجه شود و لذا در انجام وظایف خود تا آخرین ساعت ریاست جمهوری هیچ تفاوتی با اولین ساعت شروع به کار قائل نیستم. ما با مردم عهد بستیم و باید تلاش کنیم تا شرایط مناسب‌تری برای آنان فراهم کنیم.

دیدگاه کاربران

حامد۱۸۹۱۹۲۲۱۴:۱۸:۰۸ ۱۴۰۰/۱/۱۰
عجب! اونقدر این جمله بهم فشار آورد که نمی‌دونم چی بگم! راستش به نظرم یه سری‌ها بخاطر انتخابات می‌خوان مشکلات رو کم‌رنگ جلوه بدن! وگرنه از ۹۶ تا الان هر روز بدبخت‌تر شدیم! این رو با پوست و گوشتمون لمس کردیم! ..
ناشناس۱۸۹۱۹۲۵۱۴:۲۰:۲۳ ۱۴۰۰/۱/۱۰
۹۷ درصد کالاهای اساسی شرایط قابل قبول دارد ولی مردم توان خرید ندارند !
ناشناس۱۸۹۱۹۲۶۱۴:۲۰:۵۲ ۱۴۰۰/۱/۱۰
اونوقت مردم از روی بیکاری وتفریح میرن توی صف روغن و مرغ و.. ؟ ؟
ناشناس۱۸۹۱۹۵۹۱۵:۰۲:۱۸ ۱۴۰۰/۱/۱۰
آقای روحانی ، البته شرایط قابل قبول برای .. جنابعالی و اقوام و دوستان و همکاران و همراهان و همفکران و حامیان و .. ، و نه اکثریت ملت ایران .
ناشناس۱۸۹۲۰۰۴۱۵:۴۲:۱۷ ۱۴۰۰/۱/۱۰
از تو کاخت بیا بیرون برو تو خیابونها صف مرغ و ببین ،.. ببخشید برای شما مرغ و گوشت و روغن کالای اساسی به حساب نمیاد
ناشناس۱۸۹۲۰۳۸۱۶:۰۲:۱۱ ۱۴۰۰/۱/۱۰
بله نباید این چند هزار مشکلی که هست را چند برابر نشان داد.
ناشناس۱۸۹۲۰۴۱۱۶:۰۳:۴۳ ۱۴۰۰/۱/۱۰
خداروشکر یعنی فقط صدکالای مهم داریم،که سه تاش قابل قبول نیست ،که قابل قبول ها بشن ۹۷ درصد،مرغ،روغن،تخم مرغ،بقیه فقط صف ندارن،وگرنه با این همه افزایش قیمت از نظر مردم عادی غیرقابل خرید هستن
ناشناس۱۸۹۲۰۵۴۱۶:۱۰:۱۳ ۱۴۰۰/۱/۱۰
آره خوب.دقیقا کاری که آقای روحانی در سال 1392 و تا الان انجام دادند را شماها تکرار نکنید
ایرانی۱۸۹۲۰۷۶۱۶:۳۳:۳۳ ۱۴۰۰/۱/۱۰
جناب روحانی: شما که خودت ید طولانی در چند صد برابر نشان دادن مشکلات دارید. مگر شما و معاون اولتان نبودید که برای رای آوردن همه مشکلات را چند برابر نشان دادید و به دولت احمدی نژاد نسبت می دادید. از هر دستی بدهید از همان دست میگیرید. به امید 12 خرداد ..
ناشناس۱۸۹۲۰۹۲۱۶:۴۵:۳۲ ۱۴۰۰/۱/۱۰
مشکل !!!! مگه مشکل هم داریم . !!! کی این مدت میگذره ..
ناشناس۱۸۹۲۱۰۱۱۶:۵۶:۰۷ ۱۴۰۰/۱/۱۰
تو ایران ما قیمت همه چی بالای ده برابر شده ولی تو ایران روحانی همش دو سه تا کالا قیمتش بالا رفته و غیر قابل قبوله کاش این آدرس ایرانی که مدیرشه به ما هم بده والا..
ناشناس۱۸۹۲۱۵۴۱۷:۵۵:۲۲ ۱۴۰۰/۱/۱۰
لطفا شما این چند ماه را حرف نزنید عاجزانه خواهش میکنم با هر سخنرانی شما فقط گرانی بر کالاها اضافه میشه
امیر۱۸۹۲۱۶۹۱۸:۲۲:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۱۰
منظور از رشد اقتصادی سه ماهه دوم و سوم ، رشد قیمت ارز و کالاها بود.
ناشناس۱۸۹۲۱۷۰۱۸:۲۲:۴۲ ۱۴۰۰/۱/۱۰
اصلا مشکلی نیست.چنان رونقی ایجاد کرده اید که اصلا کسی نیاز به یارانه بی ارزش ندارد.یعنی چنان رونقی شده که با ۴۵ تومن مرغ هم نمیدهند.
ناشناس۱۸۹۲۱۸۴۱۸:۳۷:۳۹ ۱۴۰۰/۱/۱۰
الله اکبر اقتصاد جهان منفی است ولی ما.. ماست دنیا ترش است ماست من شیرین
ناشناس۱۸۹۲۱۸۶۱۸:۳۸:۱۸ ۱۴۰۰/۱/۱۰
جناب روحاني حرف شما درسته چون ٩٧درصد كالاهاي اساسي براي ٣درصد مردم شرايط قابل قبولي دارد
ناشناس۱۸۹۲۲۳۵۱۹:۴۱:۱۳ ۱۴۰۰/۱/۱۰
خداوند سلامتی بده !!
ناشناس۱۸۹۲۲۷۷۲۰:۲۷:۵۵ ۱۴۰۰/۱/۱۰
واقعا این آمارهارو از کجا میارن ؟؟؟؟؟گرانی برنج .روغن .چای.قند.شکر.گوشت قرمز.مرغ. شیر.ماست. تخم مرغ .حبوبات.انواع میوه.سبزیجات.پوشاک.ولوازم خانگی.اجاره مسکن.طلا.دلار اینا میشن در مجموع ۳ درصد بقیه چیزای زندگی ۹۷درصد میشن که وضع و حالشون خوبه..خدا رو شکر
ناشناس۱۸۹۲۲۸۱۲۰:۲۹:۱۵ ۱۴۰۰/۱/۱۰
دادش شما برو‌دیگه نگران انتخابات نباش
ناشناس۱۸۹۲۳۰۲۲۰:۴۵:۲۲ ۱۴۰۰/۱/۱۰
این حرفها .. لااقل به شعور مردم توهین نکن تویی که آب خوردنمان راهم به برجام گره زدی ..
محسن۱۸۹۲۳۰۵۲۰:۵۲:۱۲ ۱۴۰۰/۱/۱۰
رییس بانک مرکزی گفت دولت برای جبران کسری بودجه سال 97-98 (و صد البته 99 که نگفت) پول چاپ کرده .یعنی از هر هزار تومن پولی که تو جیب ملت بوده حدود 800 تومن برداشته.و با ایجاد تورم و کاهش 8الی 9 برابری ارزش پول ملی پدر مردم رو در آورده.خرید ماشین و خونه رو تبدیل به رویا کرده.زندگی ما شده دادن قسط و خوراک فقط. حالا ایشون اومده میگه سیاهنمایی نکنین.واقعا با چه رویی حرف میزنه ..
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 2. شروع نشدن رأی‌گیری در برخی حوزه‌ها به دلیل عدم اعلام فرمانداری یا نقص سیستم!

 3. مشارکت در انتخابات از مرز ۲۲ میلیون نفر فراتر رفت

 4.  ۶ استان با کمبود تعرفه مواجه شدند

 5. حضور سردار حاجی‌زاده در مسجد جامع ابوذر تهران

 6. وزیر کشور: از ساعت ۷ تا کنون رای گیری به هیچ وجه متوقف نشده است

 7. شورای نگهبان، رای گیری دستی را تایید کرد

 8. سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین انتخابات شوراها/ رهبر انقلاب آراء خود را به صندوق انداختند/ تمدید انتخابات تا ساعت ۲/ درب شعب اخذ رای بسته شد/ آغاز شمارش آرا

 9. انتقاد قاضی‌زاده هاشمی از تاخیر در آغاز رای‌گیری در شعب مختلف / بی‌تدبیری در آخرين لحظات دولت هم تمام نمى شود!

 10. رهبر انقلاب: روز انتخابات روز ملت ایران است

 11. مشارکت در انتخابات از مرز ۱۴ میلیون نفر عبور کرد

 12. دکتر عراقچی در وین رای خود را به صندوق انداخت

 13. علی لاریجانی در ساری رای داد

 14. خشم روس‌ها از توهین هواداران اوکراینی به پوتین

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 7. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 8. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 9. درباره یک تصمیم

 10. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 11. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 12. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 13. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 14. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 15. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 16. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 17. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 18. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 19. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 20. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 21. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 22. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 23. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 24. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 25. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 5. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 6. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 7. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 8. درباره یک تصمیم

 9. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 10. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 11. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 12. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 13. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 14. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 15. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 16. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 17. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 18. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 19. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 20. اعاده حیثیت روزنامه اصلاح‌طلب از قالیباف/ توضیحات حدادعادل درباره حضور دختر سردار سلیمانی در لیست اصولگرایان/ چرا میرسلیم از هیئت نظارت بر انتخابات شوراها استعفا داد؟

 21. توصیف عجیب روحانی درباره عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان/ روایت مصلحی از نفوذ دشمن در دولت احمدی‌نژاد/ انتخابات ریاست جمهوری بر مذاکرات وین تاثیر می‌گذارد؟

 22. اعلام نتایج اولیه انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 23. این همه شباهت عجیب نیست !

 24. واکنش لاریجانی به اظهارات کدخدایی؛ بهانه و آدرس غلط ندهید

 25. سلیمانی یک نام نیست، یک رسم است...

آخرین عناوین