سردار اشتری: مردم به پلیس علاقه‌مندتر شدند

سیاسی،   4000104064 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به گستردگی ماموریت‌های این نیرو از برنامه‌های جدید برای تغییرات نوین و راهبردی سازمان پلیس در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سردار اشتری: مردم به پلیس علاقه‌مندتر شدند

به گزارش تسنیم، سردار‌ حسین اشتری‌ در نشست صمیمی با جمعی از فرماندهان و روحانیون پیشکسوت ناجا که در ستاد فرماندهی انتظامی استان اصفهان برگزار شد بیان داشت : اعیاد شعبانیه و سال نو را تبریک می گویم و امیدوارم با الطاف حضرت و عنایات حضرت ولی عصر (عج) ، دعای مقام معظم رهبری (مدظله العالی )، علما و مردم ایران سال خوبی را پیش رو داشته باشیم.

وی در ادامه به خدمات پلیس پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی بعداز پیروزی انقلاب همواره همراه با مردم و  گوش به فرمان امام عزیز و رهبر معظم انقلاب بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی شکل گیری سازمان رزم و لشکر روح الله در پلیس کشور به منظور حضور در جبهه ها در دوران دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این موضوع نشان می دهد که نیروهای انتظامی در چند جبهه مشغول خدمت بوده و تاثیر بسیار زیادی در پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران داشتند.

وی افزود: در آغاز جنگ ، بیش از 600 حمله به مرزهای کشور شد و اولین کسانی که در برابر حملات دشمن دفاع کردند نیروهای ژاندارمری بودند و در کنار آنها نیروهای شهربانی هم امنیت کشور را در بحران ها و درگیری های داخلی برقرار می کردند. البته همه نیروها برای دفاع از کشور دست در دست هم دادند ولی مسئولیت نیروی انتظامی به دلیل حفظ مرزها و امنیت کشور بسیار حساس بود.

فرمانده ناجا عنوان کرد: کارهای بسیار بزرگی بعد از پیروزی انقلاب در سازمان پلیس انجام شده و این سازمان شهدا، جانبازان و آزادگان زیادی را تقدیم انقلاب کرد که بایستی این کارها مستندسازی و برای مردم منعکس شود.


سردار اشتری سپس از برنامه‌های جدید برای تغییرات نوین و راهبردی سازمان پلیس خبر داد و گفت: سازمان نیروی انتظامی از ادغام 3 سازمان ژاندارمری، شهربانی و کمیته انقلاب اسلامی تشکیل شده که در این خصوص از فرمانده معظم کل قوا درخواست کردیم تا عنوان نیرو از روی این سازمان برداشته شود.

وی با اشاره به گستردگی ماموریت ها در نیروی انتظامی گفت: به دلیل همین گستردگی و گسترش نیرو با موافقت فرمانده معظم کل قوا ساختار جدید مرزبانی شکل گرفت و جایگاه آن نیز ارتقا پیدا کرد و در صورت موافقت مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) اجزای جدیدی از سازمان پلیس را نیز تعریف خواهیم کرد که مقدمات آن هم انجام شده است.

عالی‌ترین مقام نیروی انتظامی کشور سپس به توان بالای یگان ویژه ناجا اشاره کرد و اظهار داشت: در حادثه سیلی که سال 98 اتفاق افتاد اولین سازمانی که آماده بود و اطلاع رسانی کرد نیروی انتظامی بود و خدمات زیادی به سیل زدگان از سوی نیروهای ناجا به مردم سیل زده ارائه شد.

سردار اشتری به ذکر خاطره ای از سفر به شهرستان سیل زده "پل دختر" پرداخت و گفت: حین گشت زنی در شهر یک نفر به من مراجعه کرد و گفت اگر فرمانده و همکاران شما نبودند همه ما را سیل برده بود، بعداً متوجه شدیم همکاران ما حین گشت زنی متوجه طُغیان رودخانه شده و با اطلاع رسانی سریع افراد آن منطقه را از محل دور کرده بودند.

وی به تلاش مجاهدانه ماموران نیروی انتظامی در زمان شیوع کرونا هم اشاره کرد و اظهار داشت: ضمن تشکر از تلاش های بی وقفه  مدافعان سلامت کشور معتقدم که همکاران من اگر بیشتر از کادر درمان کار و تلاش نکرده باشند کمتر از آنها انجام ندادند.

فرمانده ناجا ادامه داد: نیروهای پلیس در بحث مقابله با احتکار اقلام بهداشتی تلاش های زیادی کرده و کشفیات بسیار خوبی داشتند، یگان ویژه هم با وسایلی که در اختیار داشت معابر را ضد عفونی کرد، پلیس فتا هم با شایعه سازان در فضای مجازی برخورد داشت و بیمارستان های ناجا عموماً در اختیار عوامل کادر درمان قرار گرفت.

سردار اشتری بزرگترین هنر ماموران پلیس را اجرای بدون تنش مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد و اظهار داشت: طرح فاصله گذاری اجتماعی و کنترل محدویت ها مسئولیت سنگینی بود که پلیس به خوبی از عهده آن برآمد.

وی افزود: هر مصوبه ای که ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور تصویب می کند بخش مهمی از اجرای آن به ناجا برمی گردد و مفتخر هستیم که پلیس در این امر هم یاری رسان و خدمتگزار مردم است.

سردار اشتری با بیان اینکه امروز، ناجا مهربانی و اقتدار را توام با هم دارد اذعان کرد: براساس نظر سنجی که  در خصوص میزان رضایتمندی مردم از 32 دستگاه انجام شده نشان می دهد که مردم به پلیس علاقه مندتر شدند و این پیام خیلی خوبی است که من به شما پیشکسوتان ناجا تبریک می گویم.

وی نقش پیشکسوتان را در پیشرفت های ناجا بسیار مهم توصیف کرد و خطاب به آنان گفت: سازمانی که شما زحمات زیادی در آن متحمل شدید و برای آن خون دل خوردید الحمدلله در مسیر خوبی قرار گرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان موضوع معیشت و مسکن کارکنان شاغل و پیشکسوت را دغدغه اصلی خود عنوان کرد و اظهار داشت: امیدوارم در سال های آینده بتوانیم مشکل مسکن کارکنان را حل کنیم

سردار‌ ‌اشتری‌ همچنین در جمع تعدادی از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران ناجا که در ستاد فرماندهی انتظامی استان اصفهان برگزار شد اظهار داشت: درود می فرستیم به ارواح پاک شهدای دفاع مقدس، شهدای نیروی انتظامی، شهدای مدافع حرم و روح بلند و ملکوتی امام (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) داریم.

وی در ادامه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تبریک پیشاپیش میلاد منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(عج) و سال نو گفت: امروز اجر و ثواب زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران کمتر از شهادت نیست و افتخار ما هم این است که خادم خانواده های شهدا هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: بی تردید فراغ شهدا برای پدران ومادران، همسران و فرزندان آنان سخت است ولی وقتی درمی یابند که هدف شهدا مقدس بوده و آنها برای امنیت و آرامش و احیای دین مبین اسلام جان خودرا فدا کردند، دلشان آرام می گیرد.

وی امنیت کشور را نتیجه ایثارگری مدافعان امنیت عنوان کرد و افزود: امنیت امروز کشور را مدیون شهدا هستیم چه شهدایی که در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند چه شهدای مدافع حرم و چه شهدای ناجا که در داخل شهرها برای انجام ماموریت شهید می شوند.

سردار اشتری اشاره ای هم به شهید "اسماعیل اله وردی" که در آستانه سال نو به درجه رفیع شهادت نائل آمد کرد و گفت: این شهید عزیز هم برای امنیت ما جان خودش را ایثار کرد و در مصاف با یک سارق سابقه دار بر اثر سوختگی شهید شد که شهادت وی را به همکاران خودم و خانواده وی تبریک و تسلیت می گویم و افتخار می کنم که چنین فرزندان ایثارگری در نیروی انتظامی مشغول خدمت هستند.

فرمانده نیروی انتظامی پیروی از فرامین رهبری و دشمن ستیزی را پیام مهم شهدا عنوان کرد و اظهار داشت: در وصیت نامه اکثریت قریب به اتفاق شهدا به این امر اشاره شده که البته مسئولیت من و مسئولان دیگر بیشتر است.

سردار اشتری به سخن مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) که فرمودند:« کسانی که در غالب نیروی انتظامی مشغول خدمت هستند مجاهدان فی سبیل الله هستند» اشاره کرد و افزود: واقعاً کسانی که در نیروی انتظامی مشغول خدمت هستند جانشان را بر کف گذاشته و مجاهدانه تلاش می کنند.

وی اظهار داشت: امیدواریم این راه باشکوه و عظمتی که شهدا در پیش گرفتند را به خوبی ادامه دهیم و من مطمئن هستم که آینده خوبی در کشور خواهیم داشت و نیروی انتظامی هم با تمام توان و ظرفیت، خود را برای ادامه دادن راه شهدا آماده کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی سپس به تلاش مجاهدانه کارکنان پلیس در دوران کرونا نیز اشاره کرد و گفت: در سالی که گذشت پلیس در زمان شیوع کرونا خدمت زیادی را ارائه داد و همکاران من در کنار کادر درمان مجاهدانه تلاش کردند که لازم می دانم از همین جا به همه آنان خداقوت گفته و از زحماتشان قدردانی کنم.

دیدگاه کاربران

میثم از خوزستان۱۸۸۲۰۸۳۲۰:۰۵:۱۹ ۱۴۰۰/۱/۴
با عرض سلام با تبریک سال جدید خدمت فرمانده محترم ناجا" موضوع: تغییر ساعات منع تردد و رفع محدودیت وسائل نقلیه شخصی با توجه به فرمایشهای رهبری در سال نو که درخصوص افزایش قدرت خرید مردم داشتن. بایستی ساعات کاری اصناف و تردد مردم با توجه به فرمایش رهبری در ستاد ملی کرونا مورد بازنگری قرار گیرد. پیشنهاد میشود: بدلیل این که در ۶ماه اول سال روزها و بلندتر شده و نزدیک بودن ایام ماه مبارک رمضان و ساعتها ۱ساعت به جلو از اول فروردین تغییر یافت؛ لذا ساعت منع تردد از ساعت ۲۱ شب تغییر کرده و هم اینک برای جابجایی افراد با وسایل شخصی در جاده ها جهت جلوگیری از باطل شدن روزه از هم اینک اقدامات فوری صورت پذیرد. سربلند باشید" با آرزوی سلامتی و خدا قووت به کارکنان ناجا
حمید۱۸۸۲۲۲۲۲۲:۵۷:۳۹ ۱۴۰۰/۱/۴
کاش مستندات رسیدن به این آمار ذکر می شد اگه به این باشه هر مدیری می تونه برای محبوبیت سازمان خودش آمار بده
ناشناس۱۸۸۲۳۰۵۰۱:۲۱:۴۲ ۱۴۰۰/۱/۵
جنابعالی هر از چند وقتی این مطلب را عنوان میکنی.
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 2. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 3. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 4. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 5. ماموریت آیت‌الله جنتی به عضو شورای‌نگهبان در پی سقوط بالگرد حامل صندوق رای در دزفول

 6. رسالت دولت آینده‎

 7. صف طولانی و عجیب اماراتی‌ها برای خرید محصول جدید تویوتا لندکروز!

 8. چریکِ مقاومت لبنان

 9. آیت الله رئیسی: شرط کار در دولت من قبول داشتن من نیست بلکه حفظ کرامت مردم است

 10. تابلوها را جا به‌جا نکنید !

 11. ضوابط جدید کنکور تصویب شد/ کنکور ۲ بار در سال برگزار می‌شود

 12. رئیسی، نیامده، برایش خبر فیک ساختند !

 13. حمله آمریکا به آزادی بیان/ وب‌سایت‌های محور مقاومت مسدود شدند

 14. انتقاد سعید محمد به شورای نگهبان

 15. لحظات دلهره آور کشتن بی‌رحمانه یک جگوار با چوب

 16. مناظره جنجالی کارشناس صهیونیست و عراقی در مورد ایران

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 3. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 4. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 5. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 6. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 7. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 8. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 9. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 10. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 11. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 12. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 13. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 14. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 15. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 16. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 17. تحلیل جالب آمریکا از نشست خبری حجت الاسلام رئیسی

 18. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 19. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 20. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 21. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 22. آسمان، ریسمان بافتن صهیونیست ها درباره پیروز انتخابات ایران

 23. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 24. گم شدن اخلاق در بازار سیاست...

 25. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 3. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 4. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 5. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 6. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 7. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 8. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 9. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 10. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 11. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 12. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 13. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 14. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 15. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 16. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 17. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 18. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 19. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 20. گم شدن اخلاق در بازار سیاست...

 21. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

 22. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 23. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 24. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 25. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

آخرین عناوین