سردار رمضان شریف: سپاه به دنبال ریاست جمهوری نیست

سیاسی،   3991228097 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

سردار رمضان شریف سخنگوی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره ورود این نهاد نظامی و سایر نیروهای مسلح به عرصه انتخابات مطالبی را مطرح کرد. 

سردار رمضان شریف: سپاه به دنبال ریاست جمهوری نیست

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سالروز ولادیت امام حسین (ع) مهمان بخش بین‌الملل برنامه «سعادت آباد» رادیو تهران به تهیه کنندگی مریم السادات آصفی و اجرای کارشناسی سامان نیازی بود.

سردار رمضان شریف در ابتدای این گفتگو، از تمامی ایثارگران سپاهی تقدیر کرد و گفت: سپاه پاسداران بر آمده از انقلاب اسلامی است و یکی از نهاد‌هایی است که اساسنامه و شرح وظایف آن توسط شورای انقلاب به صورت قانونی و دقیق تعریف شده است. در حال حاضر هم که به ابلاغ اولیه ماموریت‌ها و کارکرد‌های سپاه بازمی گردیم تیزبینی کسانی که اساسنامه این نیرو را تعریف کرده اند را مشاهده می‌کنیم.

وی با تاکید بر شناخت امام (ره) از جامعه و دشمنان گفت: امام (ره) سپاه را در متن انقلاب پیش بینی کردند تا بتواند از دستآورد‌های انقلاب پاسداری کند. تمامی تهاجم دشمن به همین نقطه باز می‌گردد دلایل هجمه آنان هم صرفا موضوع انتخابات نیست بلکه در هر مقطعی برای تهاجم خود بهانه‌ای می‌آورند.

موازنه قدرت، تنها راه به رسمیت شناختن جمهوری اسلامی توسط آمریکا
سخنگوی سپاه در پاسخ به این پرسش که آیا با روی کارآمدن بایدن، انتقام سخت ترور سرداران ما به تعویق افتاده است یا خیر؟ اظهار داشت: در طول ۴۳ سال گذشته رویارویی ما با آمریکایی ها، صهیونیست‌ها و بعضا هم پیمانان آنها، جریانی مداوم بوده است. ۸ سال آن دفاع مقدس نامگذاری شده، ولی در واقع دفاع مقدس ۴۳ سال دارد. از لحظه پیروزی انقلاب در بهمن ۵۷ تا به امروز، رویکرد آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها صرف نظر از احزاب حاکم، بر جلوگیری از دوام جمهوری اسلامی استوار بوده است. از این پس هم این داستان ادامه دارد و با انتخابات ایران و آمریکا تغییر اساسی در این رویکرد‌ها صورت نخواهد گرفت تا زمانیکه ما به موازنه قدرتی دست پیدا کنیم تا آن‌ها حساب کنند قادر به شکست ما نیستند. در آن زمان است که مردم و حکومت ما را به رسمیت می‌شناسند و از آن به بعد شاید مسائل فرق کند. اما آمریکایی‌ها مقصر ترور سردار سلیمانی و هزاران شهید هستند و تاوان آن را باید پس بدهند و کوچکترین خللی در این هدف ما پیش نخواهد آمد. رفتن و آمدن افراد در آمریکا هم تغییری در این هدف ایجاد نمی‌کند. ضمن اینکه سازمان ملل متحد قادر نیست جنایتکاران را به سزای اعمالشان برساند اگرچه از طریق مراجع قضایی این جنایات پیگیری می‌شود، اما ما امیدی به تحقق آن نداریم و حتما از روش خود آن‌ها استفاده می‌کنیم.

ضعف رسانه ای، سدی در برابر ارائه چهره واقعی ایران
مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تایید این موضوع که بُرد رسانه‌ای وعملیات روانی دشمن علیه سپاه و کشور بسیار زیاد است و ما این بُرد عملیات روانی دقیق و تعیین کننده را نداریم گفت: شاید بُرد رسانه‌ای آن‌ها به خاطر در اختیار داشتن امپراطوری رسانه ای، آرشیو‌های قدرتمند و تجهیزات مدرن و نیرو‌های متخصص باشد که عمدتا توسط صهیونیست‌ها هدایت می‌شود. ما نسبت به سال‌های گذشته شرایط خیلی بهتری داریم. آن‌ها تصویری از ایران ساخته اند و در حال تکمیل پازل آن هستند و در حال ارائه آن هستند، اما ما به دلیل ضعفمان در حوزه رسانه و عملیات روانی هنوز نتوانسته ایم تصویری واقعی از کشورمان را ارائه کنیم.

تمرکز سپاه بر قدرت افزایی برای مقابله با استراتژی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است
وی افزود: همین موضوع در رویکرد‌های منطقه‌ای آن‌ها هم وجود دارد. رئیس جمهور آن‌ها در انتخابات قبلی اعتراف کرد داعش محصول طراحی اوباما و هیلاری کلینتون برای اهدافی مشخص بوده است. برای اینکه بتوانند حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی ساخته و سلاح هایشان را به فروش برسانند و حضوری میدانی داشته باشند. به تعبیر مقام معظم رهبری آن‌ها داعش را می‌سازند و به بهانه داعش به کشور‌های اسلامی حمله می‌کنند و نفت و گاز آن‌ها را می‌برند. این روند تا زمانی استمرار دارد که ما قادر نباشیم مثل آمریکایی‌ها و حتی یک پله بالاتر با آن‌ها برخورد کنیم. آن‌ها جز زبان قدرت و زور چیز دیگری را نمی‌فهمند اگر دنبال مذاکره هستند می‌خواهند داشته‌های ما را بگیرند آن‌ها به دنبال از دست دادن چیزی نیستند. ما باید به مرحله‌ای برسیم که با توازن قدرت سر داشته‌ای ما دعوا نکنند بلکه بر سر حل موضوعی به توافق برسند. همانطور که دیدیم برجام با تمامی حرفه‌ای بودنش به جایی نرسید. آن‌ها زبان قدرت را می‌فهمند و خوشبختانه به برکت اندیشه‌های پاک و هدایت امام (ره) و مقام معظم رهبری تمرکز سپاه بر قدرت افزایی برای مقابله با استراتژی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بوده و تا به امروز هم به لطف خداوند جواب داده و با اطمینان می‌گویم شرایط ما درگام دوم بسیار بهتر خواهد بود و حتی آمریکایی‌ها هم به این موضوع اعتراف دارند.

در جنگ سعودی‌ها علیه یمنی ها، موازنه قدرت به نفع مبارزان است
سردار رمضان شریف درباره نقش ایران در تحولات یمن خاطر نشان کرد: با نگاهی به ۵ سال تهاجم سعودی‌ها با متحدانشان به خاک یمن باید گفت که آن‌ها از استفاده از هیچ تسلیحاتی در یمن دریغ نکرده اند، اما هرچه فشار سعودی‌ها و متحدانشان افزایش پیدا کرده انسجام و اتحاد درونی مبارزان یمنی و انگیزه و تجربه آن‌ها در این مبارزه بیشتر شده است. عمده اداره کنندگان یمن دست نشانده سعودی‌ها بودند. آن‌ها خیانت بزرگی به مردم یمن کردند و به همین واسطه به هم ریختگی در دستیابی به تسلیحات برای مبارزان یمنی به وجود آمد ضمن اینکه یمنی‌ها به واسطه اینکه زمانی جزو بلوک شرق بودند از بنیه موشکی برخوردار بودند، اما خیانت حاکمان دست نشانده یمن، مبارزان را متوقف کرد. با گذر زمان و کمک برخی کشور‌ها مبارزان توانستند تسلیحات خود را به روز کنند و امروز هم شاهد موازنه قدرت به نفع یمنی‌ها هستیم. اگر آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها گروه انصارالله را از لیست گروه‌های تروریستی خارج کرده اند برای فریب افکار عمومی است، اما همه می‌دانند پشتیبان اصلی سعودی‌ها در حمله به یمن همین کشور‌ها بوده اند. طبق محاسبات سعودی‌ها یمنی‌ها باید در سال اول شکست می‌خوردند، اما در حال حاضر این معادله کاملا برعکس و خطرناک شده است. بنیانگذار آل سعود در وصیت نامه خود از بازماندگان خواسته است برای ادامه راه نباید با یمن درگیر شوند.

وی در خصوص ایران گفت: جبهه مقاومت یک جبهه گسترده است. کشور‌های اسلامی ضمن حفظ حیثیت و منابع طبیعی خود، دخالت بیگانگان را بر نمی‌تابند و سال‌ها هم برای آن مبارزه کرده اند و ایران الگویی برای آن‌ها محسوب می‌شود. جمهوری اسلامی اعلام کرده است به مستضعفان حتما کمک مشاوره‌ای خواهد کرد. یمنی‌ها توانسته اند به لطف خداوند سعودی‌ها را زمینگیر کنند. سعودی‌ها تسلیحات و تجهیزات خوبی دارند، اما نیروی انسانی با انگیزه در زمین ندارند ضمن اینکه می‌بینیم نیرو‌های مبارز یمنی در حال بازپس گیری مغرب هستند.

هماهنگی صد در صدی سپاه با وزارتخانه‌ها در سیاست‌های کلان
مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه وظایف وخطوط فاصل سپاه و وزارتخانه‌ها روشن است و همیشه هم مبنی بر هم افزایی بوده است گفت: دستور کار ما روشن است و وظیفه ما قدرت افزایی نظام، تامین امنیت پایدار کشور و فراهم کردن بستری است که هرگز در دفاع مقدس یا جنگی دیگر غافلگیر نشویم. حاج قاسم هم همواره با وزارت امور خارجه هماهنگ بود. فرمایشات مقام معظم رهبری هم بر پوشانی معنا دار و صدای واحد در کشور است، اما باید بپذیریم هر کدام از ما وظایفی داریم، اما در سیاست‌های کلان همواره هماهنگی صد در صدی وجود دارد.

نمایش گوشه‌هایی از توان رزمی برای شفاف کردن افکار عمومی
وی درباره پیام شهر موشکی برای دشمنان گفت: ما خیلی به رفت و آمد‌های آمریکایی‌ها اهمیت نمی‌دهیم. ما روندی برای افزایش قدرت و تقویت نیروی دفاعی کشور در کل نیرو‌های مسلح و سپاه داریم که بر اساس آن رونمایی و رزمایش‌هایی انجام می‌شود، ولی در پی لفاظی‌های بیش از حد صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در افکار عمومی گاهی بنا به مصلحت و هماهنگی‌هایی که در سطح کلان انجام می‌شود گوشه‌هایی از توان رزمی برای شفاف کردن افکار عمومی به نمایش گذارده می‌شود. شهر موشکی مربوط به نیروی دریایی سپاه است. در رزمایش‌ها و بیان توانمندی‌ها به این نکته اشاره می‌کنیم. آن‌ها فکر می‌کنند توان ما همان توان دفاع مقدس است، اما ما بر اساس استراتژی ثابتی توانسته ایم علیرغم تحریم‌ها در تولید تجهیزات علمی رشد قابل توجه چندبرابری داشته باشیم.

اولین تحریم غربی‌ها برای نیرو‌های مسلح بوده است
سردار شریف با تاکید بر نقطه قوت نیرو‌های مسلح گفت: اولین تحریم غربی‌ها برای نیرو‌های مسلح بوده و همواره هم تشدید شده است. حتی در مواردی برای ارائه قطعاتی که کاربرد دوگانه داشته خودداری کرده اند تا مبادا این تجهیزات برای نیرو‌های مسلح استفاده شود. پیشرفت‌های امروز مرهون هدایت‌ها و پیگیری‌های مقام معظم رهبری و فرزندان ایشان در نیرو‌های مسلح است.

تولید قدرت، نیاز امروز کشور ما در تمامی حوزه‌ها
وی درباره آینده نگری برنامه‌ها و فعالیت سپاه گفت: مقام معظم رهبری در عرصه‌های مختلف عملکرد سپاه را تایید کرده اند و این انگیزه‌ی قابل توجهی به ما می‌دهد. تولید قدرت، نیاز امروز کشور ما در تمامی حوزه‌ها است. دشمن بر خلاف سرو صدا‌های زیاد ضعیف‌ترین موضع را در ۴۳ سال گذشته داشته است و ما در قدرت مند‌ترین زمان خود قرار داریم. البته در برخی حوزه‌ها مشکلاتی داریم، ولی در برابر مشکلات قبلی قابل اعتنا نیست و با روحیه جهادی حل خواهد شد.

سپاه و نیرو‌های مسلح به دنبال ریاست جمهوری نیستند
سخنگوی سپاه پاسداران درباره داوطلبی نظامیان برای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: هیچ کدام از کاندیدا‌هایی که امروز از آن‌ها به عنوان نظامی تعبیر می‌شود نظامی کلاسیک نبوده اند. آن‌ها با شروع جنگ وارد عرصه شده اند و رشادت‌ها از خود نشان داده اند. در فصل انتخابات نگاه افکار عمومی به سمت برخی از آنهاست. این به معنی آن نیست که سپاه و نیرو‌های مسلح به دنبال ریاست جمهوری است. هیچ انگیزه‌ای برای سپاه در این حوزه وجود ندارد کما اینکه سردار سلیمانی هم کاندیداتوری خود را به شدت تکذیب می‌کردند و هیچ گاه قصد ورود به این عرصه را نداشتند. ساختار جمهوری اسلامی مشخص است و رئیس جمهور وظایف مشخص دارد. اگر کسی هم سابقه حضود در دفاع مقدس را دارد و قصد ورود به انتخابات را دارد به معنای قبضه کردن امور به دست نظامیان نیست و به نظرم بیش از ۵۰ میلیون از جمعیت ما انقلاب و دفاع مقدس را ندیده اند. به همین دلیل پروپاگاندای علیه کاندیدا‌های نظامی توسط آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها اتفاق می‌افتد که بعضا به صورت آگاهانه یا نا آگاهانه توسط دنباله رو‌های داخلی روی می‌دهد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۷۴۷۸۸۱۷:۴۴:۵۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
اتفاقا اگر یک سپاهی رییس جمهور شود بسیار خوب است از آن جهت که با واقعیت دنیای بین الملل آشنا میشویم و دیگر حرفی نمی ماند
ناشناس۱۸۷۴۸۱۳۱۸:۰۶:۵۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
حالا بالاخره سعيد محمد مياد يا سر کارمون گذاشتيد؟
جواد۱۸۷۴۹۴۸۲۰:۴۷:۱۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
دوست عزیز دکتر سعید محمد دیگه سمتی در سپاه پاسداران ندارن
ناشناس۱۸۷۵۳۹۱۰۶:۱۰:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۲۹
اگر سعید محمد بیاید ، در مقایسه با هر گزینه دیگری به او رای میدهم چون مشکلات را شناخته و راه حل آنها را میداند ، او معتقد به توسعه متوازن اقالیم مختلف کشور براساس قابلیتهای آنها و کاهش توسعه کیلوئی و افزایش توسعه با هدف رسیدن به ارزش افزوده نهایی فعالیتهای اقتصادی است که فرصت اشتغال و ثروت پایدار با خود می آورد . بقیه کاندیداهای مطرح چنین قابلیتی ندارند . البته آقای رئیسی خوبست ولی اولا وجود ایشان در قوه قضائیه از واجبات است و ثانیا افراد دور و بر ایشان همان کسانی هستند که در این همه سال تکرار شده اند . ما به نوسازی علمی و عملیاتی با برنامه مدیریت کشور نیاز داریم ، یک پوست اندازی در همه ابعاد .
ناشناس۱۸۷۵۷۴۲۱۲:۱۲:۳۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۹
سعید محمد رجل سیاسی نیست
ناشناس۱۸۷۴۸۵۰۱۸:۴۱:۵۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
من نمی‌فهمم چه اشکالی دارد اصلا یک نظامی رئیس جمهور بشه. کار اصلی یک نظامی و هدفش دفاع از کشور هست. رئیس جمهور هم دست کم ندارد همانطور که دیدیم یک رئیس جمهور بیخیال چه طور میتونه بین اقوام آشوب بندازه و کشور در معرض تکه تکه شدن قرار بگیرد. هر کسی میتونه و دروغ نمیگه سر مردم رو درد بیاره رئیس جمهور میتونه بشه حالا چه مهندس باشه چه دکتر چه نظامی فقط چون امام نیم قرن پیش گفتند نمیشه شما مشکل دارید. خود امام اگه الان بودند و شرایط دنیا و کشور رو می‌دیدند شاید کلی از فرمایشاتشون رو عوض می‌کردند به مصلحت کشور.
ناشناس۱۸۷۵۹۰۵۱۴:۰۵:۱۹ ۱۳۹۹/۱۲/۲۹
امام نگفت نظامیها رییس جمهور نشوند گفت جناحی و گروهی و باندی نباشند و برای همه مردم خدمت کنند و ریاست جمهوری هم برای همه مردم است
ناشناس۱۸۷۴۸۹۷۱۹:۳۹:۴۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
دهقان ومحمد ورضايي وغيره كانديدهاي مورد تاييد من هستند
ناشناس۱۸۷۵۳۶۳۰۴:۱۹:۴۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۹
مردم ایران سعید محمد را بعنوان رئیس جمهور می خواهند.
ناشناس۱۸۷۵۶۳۸۱۰:۵۴:۰۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۹
کاشکی درخصوص وصیتنامه حضرت امام هم صحبت میکردند
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. درباره یک تصمیم

 3. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 4. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 5. دلایل کرباسچی برای مشارکت فعال در انتخابات/ درخواست جهانگیری از شورای نگهبان درباره ردصلاحیت هاشمی در سال ۹۲/ کمیسیون اصل۹۰، نهاوندیان را به دستگاه قضایی معرفی کرد

 6. ماجرای ادامه دار احراز صلاحیت‌ ها

 7. روایت سیزدهم | شوک دوباره به انتخابات؛ این بار وزیر اطلاعات اسبق/ نامزد یواشکی! / دعوت بهزاد نبوی برای شرکت در انتخابات

 8. همتی: تحریم عامل اصلی همه مشکلات است/ همه می‌گویند همتی اعتماد به نفس دارد

 9. وزیر نفت: افزایش قیمت بنزین تصمیم سران سه قوه بود

 10. زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

 11. سفر مهرعلیزاده به تبریز

 12. دوربین مخفی واکنش مردم به تصاویر رضا پهلوی

 13. مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند+ عکس

 14. روایت سخنگوی قوه قضاییه از لیست ۱۱ نفره «همتی»/سیستم بانکی نه تنها مدعی نبود بلکه مانع تراشی هم می کرد

 15. موضع نوبخت در انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠

 16. رئیسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند/ پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد/ سفره مردم وابسته به خارج شد

 17. توییت جالب امین توکلی درباره رئیس جمهور

 18. محسن هاشمی رفسنجانی به رهبرانقلاب درباره عملکرد شورای نگهبان نامه نوشت + متن

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 7. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 8. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 9. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 10. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 11. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 12. درباره یک تصمیم

 13. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 14. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 15. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 16. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 17. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 18. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 19. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 20. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 23. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 24. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 25. رییسی گذشت !

ابر آروان

پربحث‌های دیروز

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. درباره یک تصمیم

 3. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 4. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 5. دلایل کرباسچی برای مشارکت فعال در انتخابات/ درخواست جهانگیری از شورای نگهبان درباره ردصلاحیت هاشمی در سال ۹۲/ کمیسیون اصل۹۰، نهاوندیان را به دستگاه قضایی معرفی کرد

 6. ماجرای ادامه دار احراز صلاحیت‌ ها

 7. روایت سیزدهم | شوک دوباره به انتخابات؛ این بار وزیر اطلاعات اسبق/ نامزد یواشکی! / دعوت بهزاد نبوی برای شرکت در انتخابات

 8. همتی: تحریم عامل اصلی همه مشکلات است/ همه می‌گویند همتی اعتماد به نفس دارد

 9. زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

 10. مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند+ عکس

 11. روایت سخنگوی قوه قضاییه از لیست ۱۱ نفره «همتی»/سیستم بانکی نه تنها مدعی نبود بلکه مانع تراشی هم می کرد

 12. موضع نوبخت در انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠

 13. رئیسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند/ پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد/ سفره مردم وابسته به خارج شد

 14. توییت جالب امین توکلی درباره رئیس جمهور

 15. محسن هاشمی رفسنجانی به رهبرانقلاب درباره عملکرد شورای نگهبان نامه نوشت + متن

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 4. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 5. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 6. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 7. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 8. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 9. درباره یک تصمیم

 10. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 11. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 12. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 13. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 14. برای دختر حاج قاسم نه!

 15. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 16. رییسی گذشت !

 17. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 18. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

 19. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 20. مهرعلیزاده دکتری «مهندسی اقتصاد» ندارد!

 21. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 22. اعاده حیثیت روزنامه اصلاح‌طلب از قالیباف/ توضیحات حدادعادل درباره حضور دختر سردار سلیمانی در لیست اصولگرایان/ چرا میرسلیم از هیئت نظارت بر انتخابات شوراها استعفا داد؟

 23. احمد توکلی: اگر تحزب حاکم بود، احزاب خودشان کار شورای نگهبان را می کردند

 24. توصیف عجیب روحانی درباره عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان/ روایت مصلحی از نفوذ دشمن در دولت احمدی‌نژاد/ انتخابات ریاست جمهوری بر مذاکرات وین تاثیر می‌گذارد؟

 25. واکنش لاریجانی به اظهارات کدخدایی؛ بهانه و آدرس غلط ندهید

آخرین عناوین