کره شمالی احتمالاً با نخستین آزمایش موشکی بایدن را محک می‌زند

جهان،   3991226141

چند مقام آمریکایی مدعی شدند که کره شمالی آماده انجام اولین آزمایش موشکی خود از زمان روی کار آمدن «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکاست.

کره شمالی احتمالاً با نخستین آزمایش موشکی بایدن را محک می‌زند

به گزارش فارس، چند مقام آمریکایی مدعی شدند که کره شمالی آماده انجام اولین آزمایش موشکی خود از زمان روی کار آمدن «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکاست .

به گزارش وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان» یک مقام ارشد آمریکایی سه شنبه گفت که کره شمالی ممکن است تصمیم بگیرد پس از مطلع شدن از نتیجه جلسات «آنتونی بلینکن» و «لوید آستین» وزیر خارجه و دفاع آمریکا که در منطقه هستند، یک آزمایش موشکی انجام دهد.

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی در نشست با همتای ژاپنی خود در توکیو مدعی شد ایالات متحده به همکاری با متحدان خود برای خلع سلاح اتمی کره شمالی ادامه خواهد داد. 

به گزارش سی‌ان‌ان، یک ژنرال ارشد آمریکایی سه‌شنبه در سنای  آمریکا نسبت به تهدید کره شمالی هشدار داد. ژنرال «گلن ون هرک » رئیس فرماندهی شمالی ایالات متحده گفت که کره شمالی در تلاش برای نشان دادن توانایی تهدید یالات متحده با استفاده از موشک قاره پیمای مجهز  کلاهک هسته‌ای است.

 به گفته مقام‌های آمریکایی، سناریو محتمل بر اساس تصاویر و اطلاعات موجود آزمایش موتور راکت یا موشک است.  در روزهای گذشته نیز منابع اطلاعاتی ایالات متحده بر تردد وسایل نقلیه در مکانی نزدیک«سانوم دونگ» منطقه‌ای خارج از پیونگ یانگ و مکانی که احتمال می‌رود موشک‌های بالستیک و پرتاب فضایی این کشور در آنجا ساخته می‌شود، تمرکز کرده‌اند. طبق تجزیه و تحلیل تصاویر جدید ماهواره‌ای منتشر شده در تاسیسات هسته‌ای کره شمالی در «یانگ‌بیانگ» نیز فعالیت هایی انجام می‌شود.

مقام‌های آمریکایی به سی‌ان‌ان گفتند که اگر کره شمالی حین حضور وزرای خارجه و دفاع آمریکا در منطقه آزمایش موشکی انجام دهد، این ارسال پیامی به بایدن مبنی بر این است  که کیم می‌خواهد اطمینان حاصل کند که به عنوان یک بازیگر اصلی در منطقه دیده می‌شود.