روحانی: باید نتیجه اقدامات درباره کاهش قیمت‌ها حس شود/ آمارها نشانگر مسیر مثبت و خنثی سازی تحریم‌هاست

اقتصادی،   3991224085 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور تصریح کرد: آمارها و شاخص های کلان اقتصاد نشانگر مسیر مثبت و خنثی سازی تحریم ها و شکست قطعی سیاست فشار حداکثری و بارقه های پیروزی در جنگ اقتصادی است.

روحانی: باید نتیجه اقدامات درباره کاهش قیمت‌ها حس شود/ آمارها نشانگر مسیر مثبت و خنثی سازی تحریم‌هاست

به گزارش الف، دویست و یازدهمین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهور روحانی برگزار و در این جلسه وزیران صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی گزارشی از وضعیت قیمت کالاها در بازار و اقدامات انجام شده برای کاهش قیمت اجناس ارائه کردند.

رئیس جمهور پس از ارائه این گزارش با بیان اینکه تامین کالاهای اساسی و معیشت مردم اولویت نخست دولت بوده است، بر تسریع اقدامات هماهنگ و فوری برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها و همچنین کاهش قیمت کالاهای مورد نیاز مردم به سطح مطلوب و مناسب تاکید کرد.

حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه دستورات لازم برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها با کنترل صادرات و همچنین افزایش نظارت‌ها صادر شده است، گفت: معیشت مردم، نظارت بر قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش بی رویه آن در شرایط ویژه شب عید از فوریت بیشتری برخوردار است و دستگاه‌های مربوطه باید نظارت‌های خود را بیشتر کرده و دستورات صادره را عملی کنند تا مردم نتیجه را احساس کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه با وجود همه تلاش‌ها در برخی زمان‌های مشخص از جمله روزهای پایانی سال برخی سوء استفاده‌ها و جوسازی‌ها موجب القای کمبود کالا و در نهایت شوک افزایش قیمت می‌شود، تصریح کرد: وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط باید با جدیت و دقت بیشتر دستور العمل‌های کنترل بازار را به اجرا گذاشته و اجازه ندهند مردم در چنین مواقعی با سختی مواجه شوند ضمن آنکه رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی نیز با اطلاع‌رسانی دقیق می‌بایست اسباب آرامش و رفع نگرانی مردم را فراهم کنند.

مدیریت واردات مواد ضروری و کالاهای مورد نیاز مردم در این ایام از جمله تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی بود.

رئیس جمهور در این زمینه اظهار داشت: با توجه به تامین ارز مورد نیاز در سخت‌ترین شرایط و افزایش تولید، نوسانات قیمت‌ها پیش از آنکه نشات گرفته از کمبود کالا باشد برآمده از التهاب آفرینی‌ها، القاء تصور جهش قیمت‌های آتی و ایجاد تقاضای کاذب است، همچنین کاستی در هماهنگی‌های لازم در امر نظارت و کنترل دقیق بر زنجیره تولید تا توزیع هم وجود دارد که وضعیتی غیر قابل قبول را درمورد برخی کالاها ایجاد کرده است.

براساس گزارش قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در این جلسه، توزیع گسترده میوه، گوشت و مرغ در دستور کار دستگاه‌های مرتبط براساس نرخ مصوب آغاز شده و تداوم خواهد داشت.

در این جلسه همچنین دستگاه های مرتبط با تولید و توزیع کالا نیز با ارائه گزارشی تاکید کردند که با اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های اتخاذ شده، بازار میوه، گوشت، مرغ و روغن با وفور توزیع کالا و نظارت بر قیمت، متعادل خواهد شد.

در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همچنین رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از تحولات بخش حقیقی اقتصاد در ۹ ماهه سال ۹۹ ارائه کرد.

به موجب این گزارش تولید ناخالص داخلی به قیمت پایه در ۹ ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته با نفت ۲،۲ درصد و بدون نفت ۱،۹ درصد رشد داشته است.

در مدت ۹ ماهه، ارزش افزوده گروه کشاورزی ۴،۶ درصد، گروه نفت ۳،۹ درصد، گروه صنایع و معادن ۶ درصد رشد مثبت داشته اند و صرفا ارزش افزوده گروه خدمات بدلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، ۳ درصد رشد منفی داشته است.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: با توجه به رشد متوالی مثبت در دو فصل تابستان و پاییز، با اطمینان می توان بر خروج اقتصاد از رکود تاکید کرد.

رئیس جمهور پس از این گزارش، با اشاره به ظرفیت های امید بخش اقتصاد کشور تصریح کرد: آمارها و شاخص های کلان اقتصاد نشانگر مسیر مثبت و خنثی سازی تحریم ها و شکست قطعی سیاست فشار حداکثری و بارقه های پیروزی در جنگ اقتصادی است و این توفیق دقیقا در سال هایی رخ داده است که بسیاری از کشورها به سبب هجوم کرونا نرخ منفی را در رشد اقتصادی خود شاهد بوده اند.

روحانی افزود: این موفقیت همان چیزی است که دشمنان در چارچوب اهداف شوم خود نسبت به ملت ایران، بدنبال کمرنگ کردن و نفی آن هستند و متاسفانه برخی جریانات داخلی نیز اسیر منافع زودگذر سیاسی شده و این کامیابی ملت را نادیده می گیرند.

رئیس جمهور تاکید کرد: بی تردید سال آینده با همراهی مردم و فعالان اقتصادی سالی پررونق و امیدبخش برای اقتصاد کشور خواهد بود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۶۷۷۱۱۱۳:۵۹:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
میخوای زحمت گفتنشو من بکشم تو عمل کنی
ناشناس۱۸۶۷۷۵۸۱۴:۳۰:۵۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
رحمت بر پدر ومادرت اصل مطلب را گفتی
ربیعی۱۸۶۷۹۲۳۱۶:۱۹:۳۹ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
شما بگو اگه میشه حقوقش رو هم من بگیرم
ناشناس۱۸۶۷۷۲۸۱۴:۰۶:۱۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
کدوم سفره؟! فعلا که سفره رانت و رشوه را پهن کردید...
حمید۱۸۶۷۷۳۲۱۴:۰۸:۳۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
بشرط اینکه حسگر شما کار کنه
ناشناس۱۸۶۷۷۶۲۱۴:۳۲:۳۹ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
الان مخاطب رییس جمهور تدبیر وامید ؟؟؟چه کسانی هستند؟؟؟یا برای انتخابات بعدی داره وعده می ده؟؟؟
ناشناس۱۸۶۷۸۴۵۱۵:۲۳:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
تو را به جان مادرت تو را به هر کسی که می پرستی بیشتر از این نمک به زخم مردم نپاش
حسنی۱۸۶۷۸۸۱۱۵:۴۹:۲۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
روحانی: باید نتیجه اقدامات درباره کاهش قیمت‌ها حس شود/ هشت ساله که این بزرگوار رئیس جمهوره . ما هنوز متوجه نشدیم وقتی میگه《 باید 》 منظورش کیه ؟؟؟؟؟ اگر منطورش ما مردمیم ، ما که قدرت اجرایی نداریم . اگر منظورش زیر مجموعه دولته ، که این سخنرانی ها را باید برای وزرا انجام بده . .
ناشناس۱۸۶۷۸۹۱۱۵:۵۶:۴۲ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
عجب صبری خدا دارد که می بیند این آقایان به نام او چه ها که نمی کنند اما باز هم تحمل می کند .
علی۱۸۶۷۹۱۱۱۶:۱۲:۴۸ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
در کشوری که مسولین احساس کنند پاسخگوی کسی نیستند وضعیت بهتر از این نمیشود. با اعتماد به نفس بالا خودم گویم خودم خندم عجب مرد هنرمندم را بلند زمزمه می‌کنند.
ناشناس۱۸۶۷۹۴۱۱۶:۴۴:۰۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
اتیش زدم به مالم ارزونش کردم
ناشناس۱۸۶۷۹۴۶۱۶:۴۸:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
تازه یاد سفره مردم افتادی؟؟؟مگه سفره هم برا مردم گذاشتی بمونه؟؟؟باز دم انتخابات شد و یاد مردم افتادید؟
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 11. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 12. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 13. سردرگمی سیستماتیک مردم

 14. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 15. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 16. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 17. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 18. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 19. به نام فقرا به کام اغنیا

 20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

ابر آروان

آخرین عناوین