عون خواستار افشای "طرف‌های خارجی" پشت خسارت‌ها به منافع لبنان شد

جهان،   3991218111

رئیس‌جمهوری لبنان در نشست اقتصادی، مالی، قضایی و امنیتی در بعبدا گفت: آنچه در جریان است انعکاسات خطرناکی بر امنیت اجتماعی و امنیت ملی دارد که می‌طلبد تدابیر فوری و قاطع مالی، قضایی و امنیتی برای تعقیب کسانی که با لقمه نان لبنانی‌ها بازی‌ می‌کنند، در نظر گرفته شود.

عون خواستار افشای "طرف‌های خارجی" پشت خسارت‌ها به منافع لبنان شد

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان از ادارات و طرف‌های مربوطه خواست به مقابله با تخلفات به خصوص در زمینه بازی با قیمت مواد غذایی و احتکار آن بپردازند.

او همچنین از نیروهای امنیتی خواست طرح‌های سیستماتیک برای خدشه وارد کردن به کشور را به خصوص بعد از افزایش اطلاعات از وجود گروه‌ها و برنامه‌های خارجی که روی نابودی نقدیندگی کشور و جایگاه مالی آن تلاش می‌کنند، افشا کنند.

رئیس‌جمهوری لبنان ادامه داد: این حق شهروندان است که در تظاهرات نظرات‌شان را بیان کنند اما بستن مسیرها تعدی به حق شهروندان در رفت‌وآمدهایشان و حاضر شدن در محل کار به خصوص هفته‌ها بعد از اعمال محدودیت‌ و قرنطینه سراسری است.

او خاطرنشان کرد: آنچه درباره بستن مسیرها اتفاق می‌افتد از حد آزادی بیان عبور کرده و به سطح اقدامات خرابکارانه سیستماتیک با هدف ایجاد بی‌ثباتی رسیده است لذا نیروهای امنیتی و سازمان‌های نظامی باید طبق قوانین و بدون هیچ تردیدی به وظایف‌شان به طور کامل عمل کنند.

عون به شهروندان نسبت به خطرات شعارهایی علیه وحدت ملی و نقض آن و ایجاد آشوب و اهانت به کشور و نماد آن هشدار داد و افزود: برای ایجاد تغییری که لبنانی‌ها می‌خواهند آمدم و عقب‌نشینی نخواهم کرد، ما در برنامه اصلاحات هر چقدر هم که فشارها زیاد شوند، مصمم و جدی هستیم.

همچنین ریاست‌جمهوری لبنان اعلام کرد، وزارتخانه‌های مربوطه و سیستم‌های امنیتی را برای اقدام جهت کنترل استفاده از ارز خارجی تنها برای اهداف بخش‌های تجاری، صنعتی، بهداشتی و نیز تامین نیازهای اساسی شهروندان موظف کرده است.

از مصوبات نشست اقتصادی، مالی و قضایی در بعبداد موظف کردن وزیر خارجه این کشور برای افزایش تلاش‌ دیپلماتیک جهت ترغیب کشورهای اهداکننده برای مساعدت به پرونده آوارگان سوری و بازگشت‌شان به کشورشان است.

در این بیانیه همچنین بر لزوم و اهمیت آماده سازی و تصویب لایحه معروف به capital control، تاکید و از سیستم‌های امنیتی خواسته شد با توجه به حفظ سلامت شهروندان و تظاهرکنندگان و حفظ اموال دولتی و خصوصی اجازه بستن مسیرها را ندهند.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین