۱۰ ایستگاه مترو به بهره‌برداری می‌رسد

اجتماعی،   3991218086

شهردار تهران گفت: اواخر امسال و اوایل سال آینده ۱۰ ایستگاه مترو در پایتخت به بهره‌برداری می‌رسد تا گامی در راستای کاهش آلودگی هوا بر داشته باشیم.

۱۰ ایستگاه مترو به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرآنلاین، پیروز حناچی روز دوشنبه در مراسم کاشت نهال صلح و دوستی اعلام کرد: آلودگی و ترافیک از چالش های اصلی شهرهای بزرگ جهان است که راه حل این ۲ مشکل کاهش مصرف سوخت های فسیلی، افزایش مصرف انرژی های پاک و گسترش فضای سبز است.

شهردار تهران گفت: توسعه فضای سبز را همه کلانشهرها پیگیری می کنند و این موضوع در سرزمین ما که گرم و خشک است، به سختی محقق می شود.

وی اظهار داشت: در تلاشیم تا با توسعه فضای سبز امکان تنفس هوایی بهتر را در پایتخت فراهم کنیم و همکارانم فعالیت های گسترده ای را در این راستا در دست اجرا دارند.

حناچی خاطرنشان کرد: کمربند سبز را پیرامون شهر گسترش می دهیم و با استفاده از پساب تصفیه شده تهران بخش عمده ای از فضای سبز را آبیاری می کنیم.

وی افزود: همچنین توسعه حمل و نقل عمومی را در دستور کار داریم و بیش از ۲۵۰ کیلومتر خطوط حمل و تقل عمومی را بهره برداری کردیم و در ماه های آخر سال و اوایل سال آینده بیش از ۱۰ ایستگاه را افتتاح خواهیم کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه تلاش داریم تا میزان آلودگی را در تهران کاهش دهیم، گفت: در همین زمینه سعی کردیم تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کنیم و واگن ملی را تا اوایل سال آتی در مدار بهره برداری قرار دهیم.

وی اضافه کرد: تلاش کردیم در این دوره حاکمیت انضباط شهری را فراهم کنیم و با توجه شرایط کرونای. هوشمند سازی تهران را به یک الزام تبدیل کردیم.

حناچی بیان کرد: اپلیکیشن "تهران من" بیش از سه میلیون دنبال کننده دارد و خدمات شهری را به شهروندان ارائه می کند.

شهردار پایتخت گفت: در تهران علاوه بر کرونا در کنار کادر درمان، با ویروس دیگری به نام تحریم مبارزه می کنیم و در شرایط سخت که کشورها به هم کمک می کنند و دست هم را می گیرند، در یک سال گذشته شرایط دشواری را تحمل کردیم.

وی افزود: این روزها روزهایی است که ثبت نام برای مشارکت در شهر آغاز می شود و دعوت می کنم از همه کسانی که دل در گروه توسعه و بهبود شهر دارند و از همه متخصصان و کسانی که می توانند قدری در اداره شهر مشارکت داشته باشند وارد میدان شوند.

حناچی ادامه داد: امسال سالی متفاوت است و ما وارد سده جدیدی می شویم و به همین مناسبت شهرداری برنامه تهران ۱۴۰۰ را دنبال می کند تا برای ۱۰۰ سال آینده برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به کاشت نهال صلح و دوستی، یادآوری کرد: واژه پردیس و فردوس در فارسی و انگلیسی و عربی شاید به واقع نوعی از مظاهر باغ های ایرانی است و در ایران آثاری از سالهای ۵۰۰ قبل میلاد در پاسارگاد وجود دارد و این تجربه سال های سال سینه به سینه با وجود قنات های تاریخی ادامه یافته است.

شهردار تهران افزود: خوشحالیم که در ایران دست کم ۱۲ باغ ثبت جهانی شده است.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین