نکات ضروری برای پیشگیری از سرقت منزل

حوادث،   3991218083

شهروندان با رعایت نکات ذیل می توانند در پیشگیری از سرقت منزل خود کمک زیادی نمایند و آن را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارند.

نکات ضروری برای پیشگیری از سرقت منزل

به گزارش خبرآنلاین، سرهنگ "سعید بالش زر" در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس اظهار داشت، در ایام پایانی سال توجه به توصیه‌ها و هشدارهای پلیسی در راستای پیشگیری از سرقت منازل نقش بسزایی دارد و شهروندان با رعایت نکات ذیل می توانند در پیشگیری از سرقت منزل خود کمک زیادی نمایند و آن را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارند.

۱- تا حد امکان از خالی گذاشتن منزل خودداری کنید.

۲- با توجه به ورود بسیاری از سارقان از بالکن طبقات اول به منازل شهروندان، توصیه می شود حتماً برای بالکن طبقات اول و پنجره‌ها حفاظ مناسب نصب شود.

۳- از گذاشتن کلید منزل زیر جاکفشی، داخل کفش، گلدان و... خودداری کنید.

۴- هنگام ترک منزل از نگهداری هرگونه وجه نقد اشیا قیمتی طلا و جواهرات در منزل خودداری نموده و آنها را به صندوق امانات یا افراد مورد اعتماد بسپارید.

۵- درب و پنجره ها را قبل از ترک منزل کنترل، و از قفل های ایمن و استاندارد استفاده کنید و از بسته بودن درب ورودی پشت بام و کلیه درب های داخلی ساختمان اطمینان کامل حاصل کنید.

۶- در مکان‌های عمومی، مهمانی ها، تاکسی و اتوبوس و آرایشگاه یا محل کار در خصوص داشته ها و نداشته های خود حفاظت گفتار داشته باشید.

۷- از نوشتن نام و مشخصات خود بر روی زنگ منزل خودداری کنید.

۸- حفاظت فیزیکی منزل را کامل کنید، استفاده از نرده و حفاظ برای پنجره ها، دیوار حیاط و نصب درب ضد سرقت ضروری است.

۹- از قرار دادن وسایل با ارزش در داخل حیاط خودداری کنید.

۱۰- چنانچه در اطراف محل زندگی شما خانه‌های خالی از سکنه و نیمه ساز وجود دارد از منزل خود مراقبت بیشتری به عمل آورید.

۱۱- در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و یا وقوع سرقت سریعاً با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل کنید تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.