جزئیاتی از قتل‌عام خانوادگی در بلوار ابوذر

حوادث،   3991218013 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

مرد جوانی که با همدستی یک زن و مرد مرتکب سه قتل فجیع در تهران شده بود، در تازه‌ترین اعترافات خود جزئیات بیشتری از این سه جنایت بیان کرد.

جزئیاتی از قتل‌عام خانوادگی در بلوار ابوذر

ایران نوشت: بامداد چهارشنبه گذشته راز این قتل‌ها با اظهارات مرد جوانی به پلیس فاش شد. وقتی مأموران برای بررسی ماجرا به خانه مورد نظر در بلوار ابوذر رفتند، جسد زن و مردی داخل حمام و جسد ذوب شده دختری داخل بشکه اسیدی آبی رنگ بر این پرونده مهر تأیید زد. با کشف اجساد، تحقیقات برای دستگیری عاملان این جنایت آغاز شد و ساعت ۳ بعدازظهر همان روز هر سه متهم این پرونده  بازداشت شدند.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت در رابطه با این خبر گفت: بررسی‌ها نشان می‌داد که این جنایت‌ها با همدستی دختر بزرگ خانواده به نام شقایق، دوست‌پسرش به نام شایان و بهروز دوست شایان صورت گرفته است. آنها خواهر ۲۰ ساله شقایق، مادر ۴۲ ساله وی و شوهر ۲۲ ساله مادرش را کشته بودند.

در بررسی‌های صورت گرفته، بهروز مدعی شد که هر سه جنایت را او مرتکب شده و دو متهم دیگر در این ماجرا نقشی ندارند. متهمان برای بررسی صحت روانی به پزشکی قانونی منتقل شده و صحت روانی آنها تأیید شد. به دستور حبیب الله صادقی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت، متهمان در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار داده شده و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

*** گفت‌وگو با عامل سه قتل

چه شد که دست به این قتل‌ها زدی؟

قصد ما قتل نبود،   فقط می‌خواستیم سرقت کنیم. البته شایان اصلاً با این موضوع موافق نبود. شقایق هم اوایل مخالف بود اما زمانی که اصرارهای مرا دید قبول کرد. می‌خواست برای خودش خانه بخرد.

از کی نقشه سرقت را کشیده بودی؟

حدود یک یا دو ماه قبل، مادر شقایق به نام فریبا، جشن تولد گرفت و ما را هم به خانه‌اش دعوت کرد. با دیدن طلاهای فریبا و وضع خانه‌اش با خودم گفتم حدود دو میلیارد تومان طلا دارد و از همان موقع نقشه سرقت را طراحی کردم.

از جنایت بگو؟

چند روز قبل از جنایات، شایان گفت فریبا گفته باید به رابطه‌اش با شقایق پایان دهد. از موضوع ناراحت شدم، با فریبا تماس گرفتم و او را راضی کردم تا بچه‌ها آشتی کنند. قرار شد شب حادثه من هم به خانه فریبا بروم اما شوهرش زیاد از من خوشش نمی‌آمد. فقط شقایق و شایان با غذاهایی که مسموم کرده بودیم وارد خانه شدند. بعد از ساعتی شقایق در را برایم باز کرد. وقتی من وارد شدم، هنوز خواب‌شان نبرده بود تا سرقت را اجرا کنیم. برای همین من متادون و قرص خواب‌آور و مواد بی‌هوشی را داخل آب ریختم و به خواهر شقایق دادم. آن شب مست بودم و حال خوبی نداشتم، وقتی دیدم خوب نفس نمی‌کشد با سیم شارژر او را به قتل رساندم. وقتی کار تمام شد، شقایق و شایان آمدند و از ماجرا باخبر شدند. آنها را تهدید کردم که اگر به کسی حرفی بزنند، زنده نخواهند ماند. شایان مخالف و معترض بود، با او درگیر شدم و تهدیدش کردم. صبح وقتی شوهر فریبا می‌خواست خانه را ترک کند، نقشه قتل او را کشیدم. من وقتی وارد خانه شدم قصدم کشتن نبود اما حالا که یک نفر مرده بود دو نفر دیگر هم باید می‌مردند تا راز این جنایت برملا نشود. با گلدان کریستال چندین بار به سرش زدم. جسد را به داخل حمام برده و بعد از حدود نیم ساعت، فریبا را هم به قتل رساندم.

چرا اسید را به میان آوردید؟

بوی جنازه‌ها راز قتل را برملا می‌کرد. از دوستم اسید تهیه کردم. جسد را که داخل بشکه انداختم باعث شد که اسید مرا هم بسوزاند. ترسیدم و تصمیم گرفتم باغی اجاره کنم و اجساد را داخل باغ دفن کنم، اما دیدم پایین آوردن جسد آن هم از ۵ طبقه واقعاً کار سختی است و همسایه‌ها متوجه می‌شوند برای همین باز تصمیم گرفتیم اجساد را بسوزانیم اما مدام پشت گوش می‌انداختم تا اینکه لو رفتیم.

با مردن این سه نفر، کسی پیگیر آنها نمی‌شد؟

فریبا گفته بود که قصد دارد با شوهر جدیدش و دخترش از ایران بروند. می‌گفت شقایق به خاطر بچه‌اش نمی‌تواند کشور را ترک کند. ما هم همین مسأله را بهانه کردیم و قرار شد هر کسی سراغ‌شان را گرفت بگوییم از کشور رفته‌اند.

فکر می‌کردی بازداشت شوی؟

 اصلاً نمی‌دانم چطوری لو رفتیم، ما اجازه ندادیم کسی در این مدت چیزی متوجه شود. یک روز درمیان من به آن خانه می‌رفتم و یخ می‌بردم و کافور دود می‌کردم. خانه هم در طبقه پنجم بود و کسی از ماجرا خبری نداشت. اما از کاری که کرده بودیم، خیلی پشیمان بودم. یکبار تصمیم به خودکشی گرفتم که شایان و شقایق نجاتم دادند. سه بار هم شقایق و شایان می‌خواستند خودکشی کنند که من اجازه ندادم. خلاصه که در تمام این مدت عذاب وجدان لحظه‌ای ما را رها نکرد.

بعد از قتل چه کردید؟

هر روز یک خانه مبله به قیمت ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان اجاره می‌کردیم و بعد خانه را عوض می‌کردیم و به خانه دیگری می‌رفتیم.

شقایق چرا می‌خواست از خانه مادرش سرقت کند؟

مادرش با او خیلی بد رفتاری می‌کرد. اذیت‌های مادر شقایق باعث نفرت او شده بود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۵۶۴۹۱۱۰:۵۵:۱۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
موسسات بودجه بگیر فرهنگی توضیح دهند!
نهاد۱۸۵۶۸۱۵۱۳:۵۰:۴۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
نهاد های فرهنگی فقط بوده رو میگیرن همین چهار تا انیمشین صدا سیما برای رانندگی میذاشت قبلا همونها رو قطع کردن میگی چرا میگه پلیس به ما پول نمیده و ما نمیذاریم وقتی صدا و سیما واسه فرهنگ سازی مملکت میگه پول ندی نمیذاریم خدا به داد تهش برسه
ناشناس۱۸۵۶۸۹۶۱۴:۲۸:۵۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
این مدل خانواده ها خودشون دنبال بی فرهنگی هستن. هیچ کس نمیتونه اینچنین افرادی رو فرهنگی کنه.
کند ذهن۱۸۵۶۹۰۴۱۴:۳۳:۵۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
سلام . باشه عزیزم . موسسات بودجه بگیر فرهنگی رو آتیش میزنیم . شما لطفا نظرتون رو در مورد این افراد و این خانواده ها و اینگونه زندگی کردن بفرمایید . ممنون
ناشناس۱۸۵۷۲۶۳۱۷:۵۱:۳۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
نخیر شبکه های اجتماعی جواب بدهند
ناشناس۱۸۵۶۴۹۵۱۰:۵۷:۲۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
پناه برخدا اینا دیگه کی اند
ناشناس۱۸۵۶۵۱۴۱۱:۲۰:۲۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
اینها انسان نیستند بلکه انسان نما هستند. انسانیت در وجود انها مرده است.احتمالا دروغ می گویند هردو با دختر رابطه دارند. برای عیش ونوش و خوشگذارانی این قتل را انجام داده اند خودشان هم گفته اند. با پولهای باده اورده هر روز یک جای را برای خوشگذارانی اجاره کرده اند. تصمیم به خود کشی و انصراف هم فریب و قول زنی افکار عمومی است.
ناشناس۱۸۵۶۵۴۹۱۱:۳۹:۰۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
خانواده های بی در و دروازه! مادر ۴۲ ساله دوست پسر ۲۲ ساله داشته. دختر خانواده هم دوست پسرش رو در جشن تولد مادره برده. بعد می خواهید این جنایت پیش نیاد.
ناشناس۱۸۵۶۵۷۲۱۱:۵۴:۴۷ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
یعنی ما با این حیوانات کثیف تو یه شهر زندگی میکنیم؟؟؟ چند تا دیگه از اینا تو این شهر هستن؟؟؟؟ خیلی ترسناکه
ناشناس۱۸۵۶۶۸۹۱۲:۴۷:۵۷ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
نهادهای فرهنگی با هزاران میلیارد بودجه کجایید؟
ناشناس۱۸۵۶۸۳۱۱۳:۵۹:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
هیچ نهاد فرهنگی نمیتونه همه مردم رو به را راست هدایت کنه
ناشناس۱۸۵۶۹۲۱۱۴:۴۳:۱۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
اون وقت من خواستگاری که یه سال ازم کوچیکتر بود رو رد کردم. برام وحشتناک بود تصور اینکه پسره ازم یه سال کوچیکتره. اینا چشونه؟ :/ شایدم من یه چیزیم هست :))
دانیال۱۸۵۶۹۹۲۱۵:۱۵:۴۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
به عنوان یه کارمند بانک که شغلم ایجاب میکنه در طول روز با طیف وسیعی از افراد مواجهه داشته باشم عرض میکنم . وضعیتی اجتماعی و فرهنگی واقعا ناامید کننده هست . واقعا ...
ناشناس۱۸۵۷۱۸۵۱۷:۱۵:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
فرهنگی غربی تهش این میشه مادر 42 ساله شوهر 22 ساله! دختر دوست پسر دار! انختر مجرد هم کنار شوهر مادر زندگی کنه! چه شود ... تهش میشه همین دیگه حیوانی زندگی نکنید
پیما۱۸۵۷۱۹۸۱۷:۲۰:۳۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
مرد بالا سر خانواده نباشه همین میشه. به این زنها رو ندید اینارو از جامعه اخراج کنید واقعا 90 درصد فساد و جنایات دنیا زیر سر همین زنهاست
عل۱۸۵۷۲۲۵۱۷:۲۸:۰۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
خانواده مدرن غربی چه سریع نابود شد همین ها اگه تو اینستاگرام اگه کسی از اخلاق حرف میزد کلی انگ عصر حجری بودن و زنگ زده بودن مغزش نثارش میکردن:
ناشناس۱۸۵۷۲۵۰۱۷:۴۳:۰۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
خیلی زشته که از اسما ایرانی برای قاتلین و مجرمین استفاده میکنید از خود بیگانگی و خودباختگی تا چه حد؟ وطن را خوار شمردن عواقبش دامن خودتان را میگیرد
ناشناس۱۸۵۷۲۶۴۱۷:۵۲:۳۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
اخر عاقبت هجوم فرهنگی و شبکه های اجتماعی بیش از این نمی شود
سینا۱۸۵۷۴۹۸۱۹:۴۱:۵۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
همه این مطلب را بدقت خواندمَ واقعا نمیدانم چه بگویم خیلی دوست دارم از اینجا بروم ای کاش چنین روزهایی را نمیدیدم بنظرم آخر زمان شده
ناشناس۱۸۵۷۵۱۲۱۹:۴۵:۴۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
قابل توجه اونایی که اینجور روابط بی در و‌ پیکر رو روشنفکری و‌ باکلاسی میدونند.حیوانات هزار پله سرتر از این موجودات هستند.
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین