همه هواپیماربایی‌ها در ایران

سیاسی،   3991217109

«من بمب‌گذاری شده‌‌ام؛ ریموت دست شخص دیگری هست؛ بگو هواپیما به آسمان اهواز برگردد.» مرد هواپیماربا این جمله را گفت و شروع به تهدید مهماندار هواپیما کرد. او تصور می‌کرد می‌تواند با نشان دادن یک کلت پلاستیکی و چند تکه چوب و چسب که به‌عنوان بمب دور کمرش بسته بود هواپیما را برباید اما دقایقی بعد با هوشیاری پاسداران امنیت پرواز دستگیر شد.

همه هواپیماربایی‌ها در ایران

به‌گزارش همشهری، خبر این هواپیماربایی نافرجام برای نخستین‌بار در اطلاعیه روز جمعه سپاه منتشر شد. اطلاعیه‌ای که نشان می‌داد ساعت22:10 پنجشنبه، دقایقی پس از پرواز هواپیمای فوکر100 متعلق به شرکت هواپیمایی ایران‌ایر، یکی از مسافران قصد داشته تا هواپیما را ربوده و به یکی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس منتقل کند اما نقشه این هواپیماربایی با هوشیاری مأموران امنیت پرواز ناکام ماند و هواپیما در نیمه راه در اصفهان فرود آمد. اما این همه ماجرا نبود. یک روز بعد جزئیات تازه‌تری از این حادثه افشا شد که نشان می‌داد برخلاف ادعای هواپیماربا هیچ بمب و اسلحه‌ای در کار نبوده و کلت هواپیماربا پلاستیکی و بمب او چند تکه چوب و چسب بوده است.

جزئیات هواپیماربایی 

هواپیماربای 54ساله که محمدحسین. ح نام دارد در اهواز همراه همسر و 2فرزندش سوار هواپیما شده بود. او با گذشت حدود ٢٠دقیقه از پرواز دست‌نوشته‌ای را به مهماندار داد که روی آن نوشته بود: «من بمب‌گذاری شده‌‌ام؛ ریموت دست شخص دیگری هست.» او از مهماندار خواست این برگه را به امنیت پرواز برساند و بگوید هواپیما را به آسمان اهواز برگرداند. به‌دنبال این پیام تهدیدآمیز مسئول حفاظت پرواز، خلبان و سایر کادر پرواز را در جریان گذاشت و همه برای رویارویی با شرایط یک هواپیماربایی آماده شدند.

وحشت در آسمان

دقایقی از این پیام گذشته بود که ناگهان مرد که یک قبضه کلت کمری به‌دست داشت جلوی کابین خلبان رفت و شروع به تهدید کرد. او می‌گفت هواپیما باید به آسمان اهواز برگردد و اگر ارتفاع کم شود یا هواپیما به زمین بنشیند، آن ‌را منفجر می‌کند. او برای ترساندن کادر پرواز زیپ کاپشنش را پایین کشید و یک جلیقه دست‌ساز انتحاری به آنها نشان داد. در شرایطی که مسافران و کادر پرواز وحشت کرده بودند اما همه‌‌چیز آنطور که هواپیماربا پیش‌بینی کرده بود جلو نرفت و مأموران امنیت پرواز با استفاده از مهارت خود توانستند هواپیماربا را در ردیف سوم هواپیما خلع سلاح کنند و امنیت را به هواپیما برگردانند و باعث آرامش 63مسافر، 4مهماندار و 2کادر پرواز شوند. در همان بازرسی اولیه معلوم شد کلت هواپیماربا پلاستیکی و جلیقه‌ای که وانمود می‌کند بمبی انتحاری است چیزی جز چند تکه چوب، چسب پهن و سیم برق نیست. در این شرایط بود که هواپیما برای انجام بررسی‌های بیشتر در فرودگاه اصفهان به زمین نشست و پس از انتقال به منطقه‌ای امن و بازرسی دقیق هواپیما، معلوم شد که هیچ بمب یا وسیله مشکوکی در آن وجود ندارد.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. در پاسخ به اقدامات تروریستی میز مذاکره را ترک کنید

 2. «همه با هم»؛ شعار انتخاباتی سید حسن خمینی؟!

 3. معادله تروریست های اسراییلی و جنتلمن های غربی در ماجرای نطنز

 4. نطنز و خودنمایی های حقیرانه رژیم صهیونیستی

 5. افسر پیشین ارتش آمریکا: با نگاهی به عین‌ الاسد، دقت موشک‌های ایران را درک کنید

 6. نگرانی محافل امنیتی اسراییل از انتقام ایران

 7. آیا آمریکا کنار مردم ایران ایستاده است؟

 8. حمله به مرکز جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در شمال عراق

 9. در ستاد مبارزه با کرونا چه خبر است؟!

 10. ایران وارد فاز غنی سازی ۶۰ درصدی شد

 11. بحث جنجالی مجری شبکه دو با مسئول دولتی/مجری دهن مرا باز نکنید

 12. وعده تکراری احمدی‌نژاد برای افشاگری/ زمزمه کاندیداتوری همتی/ وضعیت پیچیده لاریجانی در انتخابات/ چرا ظریف اعلام کرده نامزد نمی‌شود؟

 13. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

 14. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

 15. تعدد نامزدها؛ تهدید یا فرصت؟!

 16. دیپلمات با سابقه آمریکایی: دیوار تحریم ها علیه ایران را زودتر بشکنید

 17. رفع تحریم ها در گرو پایان دادن به «بازی» آمریکا

 18. راه‌حل سردار دهقان برای خروج پرونده هسته‌ای از بن‌بست/ شعار حسن خمینی انتخاب شده است؟/ انتقادات اصولگرایان از نامزدی جلیلی/ تقاضا برای برخورد قضایی با روحانی

 19. آقا سید حسن خمینی نگرانیم

 20. جزئیاتی از خسارت‌های حادثه نطنز/ قطعات تعمیری بازگشته به ایران حامل ۳۰۰ پوند مواد منفجره بوده

 21. جلسه افشاگری اصلاح‌طلبان علیه اصلاحات/ کرباسچی به تاجزاده: مردم گفتمان نمی‌خواهند وضع موجود تقصیر ماست

 22. «بدترین دولت به روایت آمار»/ رکوردشکنی دولت روحانی در تعمیق فقر

 23. ادعای نیویورک‌تایمز درباره حادثه نطنز: این سانحه با انفجاری بزرگ رخ داده/ نه ماه طول می‌کشد که تولید اورانیوم غنی شده بازیابی شود

 24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ صادرات خودرو به کشورهای منطقه/ چین تا ۲۵ سال از ما نفت می‌خرد

 25. نوشداروی بعد از مرگ سهراب!

آخرین عناوین