نادران: آقایان نگران مالیات حقوق‌های بالای ۳۳ میلیون هستند/ مجلس را متهم نکنید

اقتصادی،   3991216116 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

 رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در واکنش به اظهارات معاون سازمان برنامه و بودجه درباره میزان مالیات بر حقوق در سال آینده گفت: آقایان نگران حقوق‌های بالای ۳۳ میلیون تومان هستند. چند نفر در ستاد وزارت نفت به اسم کار بر روی دکل‌های جنوب، حقوق بالای ۷۰ میلیون تومان می‌گیرند؟ چرا مجلس را متهم می‌کنید؟!

نادران: آقایان نگران مالیات حقوق‌های بالای ۳۳ میلیون هستند/ مجلس را متهم نکنید

به گزارش فارس، الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس و رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در جریان جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس در خصوص بررسی تبصره‌های هزینه‌ای لایحه بودجه اظهار داشت: در بحث حقوق ورودی دیدیم که دولت چه اتهاماتی را متوجه مجلس کرد؛  ولی هیچ وقت از اینکه ارز 3800 تومانی را 30 هزار تومان کرده‌اند به هیچکسی توضیح نداده‌اند.

وی افزود: آنهایی که پراید 17 میلیون تومانی را به 130 میلیون تومان رسانده‌اند و آن پدرشوهرها و پدرزن‌هایی که موز را به 60 هزار تومان رسانده‌اند به هیچ‌کسی توضیح نداده‌اند حالا درباره حقوق‌ها به دروغ می‌گویند که مجلس می‌خواهد مالیات 35 درصدی ببندد.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 گفت: مطابق جدول مالیات بر حقوق سال گذشته که از 3 میلیون و 600 هزار تومان شروع می‌شد، کسی که در سال 99 حدود 24 میلیون تومان حقوق می‌گرفته، 4 میلیون و 200 هزار تومان مالیات داده است؛ همین فرد مطابق جدول مصوب کمیسیون تلفیق برای سال آینده، 3 میلیون و 700 هزار تومان مالیات می‌دهد، آیا ما مالیات را اضافه کرده‌ایم؟!

نادران با بیان اینکه ما حجم پرداخت مالیات را نسبت به سال گذشته کاهش داده‌ایم، عنوان کرد: تمام کسانی که زیر 32 میلیون تومان حقوق می‌گیرند، مشمول این قاعده هستند، اما آقایان نگران حقوق‌های بالای 33 میلیون تومان هستند. چند نفر در ستاد وزارت نفت به اسم کار بر روی دکل‌های جنوب، حقوق بالای 70 میلیون تومان می‌گیرند؟ چرا مجلس را متهم می‌کنید؟! 

وی با بیان اینکه اینها همه محاسبات کارشناسی دارد، خاطرنشان کرد: تا این لحظه در مقابل برخی اظهارات سکوت کرده ایم که مبادا حرف احساسی زده شود. 

نادران اضافه کرد: نظر ما این است که در سال 1400 افزایش حقوق‌ها بیش از 25 درصد نباشد و لذا با پیشنهاد آقای خاندوزی نماینده تهران مبنی براینکه حقوق‌های پرداختی اسفند 99 ملاک محاسبه باشد، موافقیم.

گفتنی است در پایان پیشنهاد سیداحسان خاندوزی نماینده مردم تهران در این رابطه به تصویب نمایندگان رسید.