علت تعویق انتخابات سهام عدالت اعلام شد

بورس،   3991216084

وزیر اقتصاد درباره علت تعویق انتخابات هیات مدیره شرکت‌های استانی سهام عدالت گفت: هیچ زمان‌بندی قطعی برای انتخابات تعیین نشده بود و قرار بود در جلسه شورای عالی بورس تاریخ انتخابات نهایی و اعلام شود.

علت تعویق انتخابات سهام عدالت اعلام شد

به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست هم‌اندیشی با تولیدکنندگان و کارآفرینان اظهار داشت: در طول یک سال گذشته به دلیل شرایط کرونا نشستی با تولیدکنندگان و کارآفرینان نداشتیم که امروز این جلسه با حضور فعالان اقتصادی برگزار شد تا به مشکلات این افراد و دغدغه‌هایشان رسیدگی شود که یکی از این مشکلات بخش تامین مالی به ویژه سرمایه در گردش بوده است.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات نظام بانکی در طول یک سال گذشته گفت: در این مدت هزار و ۴۰۰ هزار میلیاد تومان تسهیلات بانکی به بخش تولید داده شده که ۶۰ درصد آن، متعلق به سرمایه در گردش بوده است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: بازار سرمایه هم اخیرا در بخش تامین مالی کمک‌هایی به اقتصاد کرده است و از طریق اوراق بدهی در بخش‌های تامین مالی صورت پذیرفته است.

دژپسند تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که موانع در بخش تولید را کاهش دهیم و بتوانیم در تامین مالی به سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی کمک کنیم.

وی در پاسخ به سوال ایلنا درباره علت تعویق انتخابات هیات مدیره شرکت‌های استانی سهام عدالت اظهار داشت: هیچ زمان‌بندی نهایی و قطعی برای انتخابات تعیین نشده بود و قرار بود در جلسه شورای عالی بورس تاریخ انتخابات نهایی و اعلام شود.

وی ادامه داد: البته قرار بر این گذاشته بودیم که انتخابات هیات مدیره شرکت‌های استانی در سال ۹۹ برگزار شود اما در جلسه آخر شورای عالی بورس به این نتیجه رسیدیم که امکان برگزاری این انتخابات در روزهای باقیمانده از سال جاری وجود ندارد.

دژپسند ادامه داد: تعداد برخی از کاندیدها در برخی از استان‌ها به حد نصاب نرسید و یا اینکه استعلام‌های آنها نیامده بود و به همین دلیل انتخابات به یک زمان دیگری موکول شد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه برگزاری این انتخابات در این طرح گسترده نیاز به ملزوماتی دارد گفت: انتخابات باید در یک محیط رقابتی انجام شود و ملزومات آن را باید فراهم کنیم می‌دانیم که این انتخابات با حضور ۳۰ میلیون سهامدار در ۳۱ استان برگزار می‌شود به همین دلیل باید در برگزاری این انتخابات بسیار دقت شود از این رو اعضای شورای عالی بورس موافقت کردند برای اینکه اجحافی در حق کسی رخ ندهد این انتخابات به یک زمان دیگری موکول شود.

دژپسند همچنین درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در عراق گفت: مرجع اطلاع‌رسانی در این موضوع بانک مرکزی است اما این حق کشورمان است و ایران در آزادسازی پول‌های بلوکه شده به حقش می‌رسد و این فشارها در حال کاهش است.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین