رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کمترین حد از اواسط آبان رسید

اجتماعی،   3991216035

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ایران به ۷۱.۷۶ درصد رسیده که این میزان کمترین درصد رعایت شیوه‌نامه‌ها از اواسط آبان تاکنون است.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کمترین حد از اواسط آبان رسید

به گزارش ایرنا، دکتر سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در کشور اظهار کرد: در هفته‌های اخیر با روند نزولی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور مواجه شده‌ایم و تقریبا از اواخر بهمن تاکنون این روند نزولی ادامه پیدا کرده است.

وی ادامه داد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی با میزان ابتلا رابطه عکس دارد. در هفته‌های اخیر با توجه به کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ را در کشور داشته‌ایم.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته اخیر در استان‌های کردستان، قم و گلستان و بیشترین میزان در استان‌های هرمزگان، البرز و چهارمحال و بختیاری مشاهده شده است.

بنا بر این گزارش، از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور (اسفند ۹۸) تا کنون یک میلیون و ۶۷۳ هزار و ۴۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۰ هزار و ۵۱۲ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.