کدام کشورها بدنبال واکسیناسیون با واکسن چینی هستند؟

سلامت،   3991215083

چین با در اختیار داشتن چند واکسن موثر علیه کرونا به کشورهای جهان برای کمک به کنترل همه‌گیری کمک می‌کند و محموله‌های واکسن کوید ۱۹ را به دست آنها می‌رساند؛ به تازگی نیز واکسن چین به چند کشور جدید رسیده است.

کدام کشورها بدنبال واکسیناسیون با واکسن چینی هستند؟

به گزارش فارس، استفاده از واکسن کرونا به یکی از معضلات دنیا تبدیل شده است زیرا میزان تولید در مقایسه با میزان تقاضا بسیار کمتر است. از طرف دیگر کشورهای صنعتی به احتکار واکسن روی آورده اند و دسترسی دیگر کشورهای جهان به واکسن را محدود کردند، در این بین چین با در اختیار داشتن چند واکسن موثر علیه کرونا به کشورهای جهان برای کمک به کنترل همه‌گیری کمک می‌کند و محموله‌های واکسن کوید ۱۹ را به دست آنها می‌رساند؛ به تازگی نیز واکسن چین به چند کشور جدید رسیده است.

* عراق

واکسن‌های کووید ۱۹ اهدایی چین وارد عراق شد؛ در مجموع ۵۰ هزار دوز واکسن اهدا شده توسط دولت چین روز سه شنبه وارد عراق شد.

وزارت بهداشت عراق گفت این واکسن‌ها به طور رایگان در تمام مناطق به مردم داده می‌شود.

* لبنان

چین ۵۰ هزار دز از واکسن شرکت سینوفارم را به لبنان اهدا می‌کند؛ لبنان، در عمق بحران‌های مالی، ماه گذشته پس از دریافت نخستین محموله واکسن فایزر با کمک بانک جهانی، واکسیناسیون مردم را آغاز کرد.

* سیرالئون

سیرالئون محموله‌ای از ۲۰۰ هزار دز واکسن سینوفارم که توسط چین برای حمایت از فعالیت واکسیناسیون این کشور اهدا شده بود، دریافت کرد. مقامات بهداشتی در سیرالئون گفتند که این واکسن «نقش مهمی در پیشگیری و مهار کووید ۱۹ در کشور خواهد داشت».

هو ژانگلیانگ، سفیر چین در سیرالئون نیز گفت: ما در حالی از سیرالئون با واکسن کرونا حمایت می‌کنیم که کشورهای جهان برای تهیه واکسن در تلاش هستند.

 

* فیلیپین

محموله‌ای از واکسن‌های اهدا شده توسط چین روز یکشنبه وارد فیلیپین شد؛  این دسته نخستین محموله‌ای از واکسن کووید ۱۹ است که به کشور جنوب شرقی آسیا رسیده است.

رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین نیز در مراسم تحویل واکسن در پایگاه نیروی هوایی فیلیپین شرکت کرد؛ تحویل واکسن به فیلیپین اجازه می‌دهد تا به زودی واکسیناسیون‌های گسترده را آغاز کند و این نشان دهنده مرحله جدیدی از جنگ این کشور علیه بیماری COVID-۱۹ است که ۵۸ هزار نفر را آلوده و ۱۲ هزار نفر را به کام مرگ کشانده است.

* مکزیک

دومین محموله از واکسن چینی که شامل ۸۰۰ هزا دز از واکسن چینی شرکت سینوواک می‌شود، در فرودگاه مکزیک به این کشور تحویل داده شد. 

مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک از چین به دلیل حمایت این کشور با تهیه واکسن تشکر کرد و گفت که ورود واکسن به دولت در ادامه کار واکسیناسیون کمک کرده است؛ در تاریخ ۲۰ فوریه ( حدود ۲ هفته پیش)، اولین گروه واکسن سینوواک وارد مکزیکو سیتی شد و مقامات بهداشتی مکزیک این دزها را در این هفته بین سالمندان و یکی از مناطقی که بیشترین آسیب ناشی از کرونا را دیده، توزیع کردند. مکزیک بیش از ۲ میلیون مورد ابتلا به کووید ۱۹ و بیش از ۱۸۴ هزار مرگ در اثر آن را ثبت کرده است و اکنون طبق دانشگاه جان هاپکینز در رتبه سوم در تعداد مرگ و میرها پس از ایالات متحده و برزیل قرار دارد.

از آنجا که واکسن‌های ساخته شده در غرب برای واکسیناسیون عمومی کافی نیستند، برخی از کشورهای غربی اکنون به واکسن‌های چینی روی آورده‌اند.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین