آیا باید روغن موتور را در زمستان بیشتر چک کنیم؟

فناوری،   3991214080

در این گزارش، چگونگی تأثیر آب و هوای سرد بر روغن کاری موتور و اینکه چرا باید روغن موتور خود را به طور منظم در زمستان بررسی کنید، آمده است.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اهمیت دارد که روغن موتور را به طور منظم و بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی بررسی کنید، اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا هنگام پایین آمدن درجه حرارت، باید کار خاصی انجام دهید، چرا که دمای سرد و گرما اثرات متفاوتی بر روغن می‌گذارد.

در این گزارش اثرات سرد شدن هوا بر روی روغن و هر آنچه نیاز است در این رابطه بدانید ، جمع آوری شده است. 

همواره این سوال مطرح است که چرا باید روغن موتور را بررسی کنید؟ اگر رنگ یک روغن تازه را ببنید، متوجه می‌شوید که رنگ آن کهربا طلایی است تا قهوه‌ای تیره یا سیاه؛ به این دلیل که وقتی از بطری خارج می‌شود تمیز است، اما پس از عبور از موتور، به سرعت درخشندگی خود را از دست می‌دهد.

از آنجایی که روغن، موتور را روغن کاری می‌کند، در نتیجه مسیر احتراق، کثیفی و کربن را از فرآیند احتراق جمع می‌کند. با گذشت زمان، این روغن سایه تیره تری پیدا کرده و ضخیم‌تر می‌شود. شما می‌خواهید روغن موتور را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نیازی به سوختن آن نیست و ببینید که آیا به قدری کثیف است که نیاز به تعویض داشته باشد.

در این شرایط اگر رنگ روغن بسیار تیره و لجن باشد، زمان تغییر روغن فرا رسیده است. اما چه اتفاقی برای روغن در آب و هوای سرد می‌افتد؟

 
هوای سرد باعث متراکم شدن روغن شده و همین این امر باعث می‌شود که جریان روغن به راحتی انجام نشود و موتور دچار مشکل شود. این امر به ویژه هنگامی که ماشین را برای اولین بار روشن می‌کنید، صادق است. هنگام رانندگی، موتور و روغن نیز گرم می‌شوند. بسته به نوع وسیله‌نقلیه، تولید کننده ممکن است روغن متفاوتی را برای ماه‌های زمستان توصیه کند که با کاهش دما همچنان آزادانه جریان داشته باشد.

تغییر گرانروی روغن از تابستان به زمستان امری عادی بوده است، اما امروزه این کار همیشه درست نیست، زیرا بسیاری از روغن موتور‌ها چالش‌های ویسکوزیته مشابه سال‌های قبل را ندارند.

اما آیا باید روغن موتور را در زمستان بیشتر بررسی کرد؟، در حالی که تغییرات دما به خصوص در ماه‌های زمستان بر روغن موتور تأثیر می‌گذارد، مهم است که روغن موتور را به طور منظم بررسی کنید و در فواصل زمانی توصیه شده آن را تغییر دهید.

اتومبیل‌های مدرن معمولاً هر ۵ هزار  تا ۱۰هزار کیلومتر که رانندگی می‌کنند، نیاز به تعویض روغن دارند، اما همیشه باید راهنمای وسیله نقلیه را بخوانید.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. در پاسخ به اقدامات تروریستی میز مذاکره را ترک کنید

 2. «همه با هم»؛ شعار انتخاباتی سید حسن خمینی؟!

 3. معادله تروریست های اسراییلی و جنتلمن های غربی در ماجرای نطنز

 4. نطنز و خودنمایی های حقیرانه رژیم صهیونیستی

 5. افسر پیشین ارتش آمریکا: با نگاهی به عین‌ الاسد، دقت موشک‌های ایران را درک کنید

 6. نگرانی محافل امنیتی اسراییل از انتقام ایران

 7. آیا آمریکا کنار مردم ایران ایستاده است؟

 8. حمله به مرکز جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در شمال عراق

 9. در ستاد مبارزه با کرونا چه خبر است؟!

 10. ایران وارد فاز غنی سازی ۶۰ درصدی شد

 11. بحث جنجالی مجری شبکه دو با مسئول دولتی/مجری دهن مرا باز نکنید

 12. وعده تکراری احمدی‌نژاد برای افشاگری/ زمزمه کاندیداتوری همتی/ وضعیت پیچیده لاریجانی در انتخابات/ چرا ظریف اعلام کرده نامزد نمی‌شود؟

 13. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

 14. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

 15. تعدد نامزدها؛ تهدید یا فرصت؟!

 16. دیپلمات با سابقه آمریکایی: دیوار تحریم ها علیه ایران را زودتر بشکنید

 17. رفع تحریم ها در گرو پایان دادن به «بازی» آمریکا

 18. راه‌حل سردار دهقان برای خروج پرونده هسته‌ای از بن‌بست/ شعار حسن خمینی انتخاب شده است؟/ انتقادات اصولگرایان از نامزدی جلیلی/ تقاضا برای برخورد قضایی با روحانی

 19. آقا سید حسن خمینی نگرانیم

 20. جزئیاتی از خسارت‌های حادثه نطنز/ قطعات تعمیری بازگشته به ایران حامل ۳۰۰ پوند مواد منفجره بوده

 21. جلسه افشاگری اصلاح‌طلبان علیه اصلاحات/ کرباسچی به تاجزاده: مردم گفتمان نمی‌خواهند وضع موجود تقصیر ماست

 22. «بدترین دولت به روایت آمار»/ رکوردشکنی دولت روحانی در تعمیق فقر

 23. ادعای نیویورک‌تایمز درباره حادثه نطنز: این سانحه با انفجاری بزرگ رخ داده/ نه ماه طول می‌کشد که تولید اورانیوم غنی شده بازیابی شود

 24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ صادرات خودرو به کشورهای منطقه/ چین تا ۲۵ سال از ما نفت می‌خرد

 25. نوشداروی بعد از مرگ سهراب!

آخرین عناوین