آیا باید روغن موتور را در زمستان بیشتر چک کنیم؟

فناوری،   3991214080

در این گزارش، چگونگی تأثیر آب و هوای سرد بر روغن کاری موتور و اینکه چرا باید روغن موتور خود را به طور منظم در زمستان بررسی کنید، آمده است.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اهمیت دارد که روغن موتور را به طور منظم و بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی بررسی کنید، اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا هنگام پایین آمدن درجه حرارت، باید کار خاصی انجام دهید، چرا که دمای سرد و گرما اثرات متفاوتی بر روغن می‌گذارد.

در این گزارش اثرات سرد شدن هوا بر روی روغن و هر آنچه نیاز است در این رابطه بدانید ، جمع آوری شده است. 

همواره این سوال مطرح است که چرا باید روغن موتور را بررسی کنید؟ اگر رنگ یک روغن تازه را ببنید، متوجه می‌شوید که رنگ آن کهربا طلایی است تا قهوه‌ای تیره یا سیاه؛ به این دلیل که وقتی از بطری خارج می‌شود تمیز است، اما پس از عبور از موتور، به سرعت درخشندگی خود را از دست می‌دهد.

از آنجایی که روغن، موتور را روغن کاری می‌کند، در نتیجه مسیر احتراق، کثیفی و کربن را از فرآیند احتراق جمع می‌کند. با گذشت زمان، این روغن سایه تیره تری پیدا کرده و ضخیم‌تر می‌شود. شما می‌خواهید روغن موتور را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نیازی به سوختن آن نیست و ببینید که آیا به قدری کثیف است که نیاز به تعویض داشته باشد.

در این شرایط اگر رنگ روغن بسیار تیره و لجن باشد، زمان تغییر روغن فرا رسیده است. اما چه اتفاقی برای روغن در آب و هوای سرد می‌افتد؟

 
هوای سرد باعث متراکم شدن روغن شده و همین این امر باعث می‌شود که جریان روغن به راحتی انجام نشود و موتور دچار مشکل شود. این امر به ویژه هنگامی که ماشین را برای اولین بار روشن می‌کنید، صادق است. هنگام رانندگی، موتور و روغن نیز گرم می‌شوند. بسته به نوع وسیله‌نقلیه، تولید کننده ممکن است روغن متفاوتی را برای ماه‌های زمستان توصیه کند که با کاهش دما همچنان آزادانه جریان داشته باشد.

تغییر گرانروی روغن از تابستان به زمستان امری عادی بوده است، اما امروزه این کار همیشه درست نیست، زیرا بسیاری از روغن موتور‌ها چالش‌های ویسکوزیته مشابه سال‌های قبل را ندارند.

اما آیا باید روغن موتور را در زمستان بیشتر بررسی کرد؟، در حالی که تغییرات دما به خصوص در ماه‌های زمستان بر روغن موتور تأثیر می‌گذارد، مهم است که روغن موتور را به طور منظم بررسی کنید و در فواصل زمانی توصیه شده آن را تغییر دهید.

اتومبیل‌های مدرن معمولاً هر ۵ هزار  تا ۱۰هزار کیلومتر که رانندگی می‌کنند، نیاز به تعویض روغن دارند، اما همیشه باید راهنمای وسیله نقلیه را بخوانید.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. واکنش رسانه‌های غربی به رونمایی از نسخه بومی گنبد آهنین توسط جمهوری اسلامی

 2. بمب ساعتی که دولت قبل به ارث گذاشت

 3. ورود رياست‌جمهوری به ماجرای برخورد پليس با دختر جوان

 4. اردوغان در کوچه بن بست

 5. سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

 6. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

 7. احیای مذاکرات برجام از بروکسل می‌گذرد؟

 8. ضرغامی: کوروش شاید اولین کسی است که تلاش کرد اقوام را به وحدت برساند / پاسارگاد نمادی از مدنیت است

 9. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

 10. رونمایی غرورانگیز از دستیابی ایران به فناوری پرتاب سرد موشک‌های پدافندی

 11. درس‌های محکومیت سیف و عراقچی برای سیاسیون

 12. تکمله ای بر ماجرای اعتراف برجامی ظريف

 13. سرقت جواهرات یک زن به عنوان مامور تست کرونا

 14. لاریجانی می‌تواند دلایل ردصلاحیتش را منتشر کند؟/ توضیحات رستم قاسمی درباره فرایند ساخت ۴میلیون مسکن/ انتقاد بادامچیان از مجلس

 15. نظر نادران درباره پاشنه آشیل دولت رئیسی/ چرا نیکزاد پیشنهاد وزارت در دولت رئیسی را نپذیرفت؟/ توضیحات اشتری درباره فیلم بازداشت دختر جوان/ جنجال «رتبه‌بندی معلمان» در مجلس

 16. توقف حکم اعدام آرمان درآخرین ساعات

 17. هجمه ناشیانه به مجلس یازدهم

 18. توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

 19. انتصابات دولت طی ۷۵ روز؛ کدام صندلی‌ها هنوز خالیست؟ 

 20. قالیباف با طرح صیانت مخالف است؟/ انتقاد یک نماینده از جلسات غیرعلنی مجلس

 21. قابلیت‌های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست

 22. پیام سفرهای منطقه ای امیرعبداللهیان

 23. نجات حیرت انگیز گوساله توسط اسب آبی

 24. احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد

 25. ایرانی‌ها بازهم بزرگ ترین خریداران خانه در ترکیه شدند! / خرید ۱۳۲۳ خانه در یک ماه

ابر آروان

آخرین عناوین