توکلی: عملکرد دیده بان شفافیت و عدالت ترس و یاس را در مبارزه با فساد کاهش داد

سیاسی،   3991214046 ۲۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

 احمد توکلی گفت: ما وقتی دیده بان را تاسیس کردیم، هدف را سرکوب شبکه های فساد قرار دادیم، ولی زود فهمیدیم به تعبیر مقام رهبری، فساد اژدهای ۷ سر وسازمان یافته است وباید در هدف گذاری تعریف جدیدتری را داشته باشیم.

توکلی: عملکرد دیده بان شفافیت و عدالت ترس و یاس را در مبارزه با فساد کاهش داد

به گزارش الف، احمد توکلی در پنجمین همایش دیده بان شفافیت و عدالت گفت: در طول 5سال فعالیت توانستیم ترس ویاس حاکم در کشور را متحول کنیم و از این جهت نمره قبولی به خودمان میدهیم. در واقع وقتی تعداد مراجعات ما سال به سال افزایش می یابد ومکاتبات بیشتر شده است، این به معنای انست که اعتماد افکار عمومی و مظلومان در حال افزایش است. 


رییس هیئت مدیره دیده بان افزود:  از نگاه نهج البلاغه حقوق مردم و حکومت دو طرفه است و قانون مداری ملاک خوبی برای سنجش عملکرد همه مدیران محسوب میشود.اگر حکومت نقش مردم را در در اداره جامعه به رسمیت نشناسد، روند اعتماد مردم به حکومت کاهش و تعهد مردم به قانون ومقررات اسیب خواهد دید.


توکلی در مورد مرزبندی بین مدیران ابرار و اشرار هشدار داد و خاطر نشان کرد: اگر شرایط طوری شود که مدیر فاسدی با یک دستور حجم زیادی از منابع کشور نابود شود ویا سود کلانی به جیب شبکه های فساد ریخته شود ، همه مردم باید حساسیت نشان دهند و علیه این فساد اعتراض کند و مدیر فاسد را مجازات و به جای او مدیر صالح و سالمی را حاکم کنند. نشانه خطرناکی که امروز در جامعه دیده می شود پدیده دین گریزی و همچنین  روند نا امیدی مردم به تحقق عدالت است . وی تصریح کرد: بخش مهمی از این پدیده شوم به عملکرد مسئولان کشور و برخی تبعیض ها در نهاد های دولتی و دستگاه قضایی، باز می گردد واین روند باید توسط رسانه ها نقد و آسیب شناسی شود. رییس محترم قوه قضاییه در سخنرانی خودشان فرمودند دستگاه قضا باهیچ فرد و جریانی رو دربایستی ندارد و با هر مفسده ایی مقابله خواهد کرد! اما در پاره ایی موارد مانند برخورد با شرکت رامک خورو کیا خودرو چنین رویکردی را شاهد نبودیم که امید وارم مورد بازنگری قرار گیرد. در پرونده رامک خودرو 450 میلیارد تومان سواستفاده شده است و متاسفانه برای متهمان این پرونده مهم که 7هزارمالباخته دارد،متهمان به جزای نقدی و مجازات ناچیز محکوم میشوند .


توکلی تاکید کرد مردم از دیده بان انتظار دارند که در کمال انصاف ودقت، مقابله با شبکه های فساد را در دستور کار قرار دهند و در این ماموریت خسته نشوند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۵۰۱۴۳۱۲:۲۴:۲۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
خدا قوت میگم به دکتر توکلی که نشان داد با بضاعتی اندک و همتی بلند کارهای بزرگی میتوان کرد
ناشناس۱۸۵۱۲۱۲۰۱:۱۲:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
دكتر توكلي خدا قوت و خداي بزرگ به شما طول عمر دهد بايد كاري كنيد كه واقعا و ملموس ديده بان فراجناحي باشد و مردم با تمام وجود حس كنند كه ديده بان هدفش عدالت و صحت كارها و امور كشور است و با هيچ شخص و نهاد و مقام و آقازاده و آيته الله زاده و وزير و رييس زاده اي عقد اخوت نبسته و رودربايستي ندارد بايد همه سازمانها و نهادها و مديران بدانند كه چنين سازمان مردمي وجود دارد و هدفش برچيدن و قطع دست مفسدين اقتصادي است ... بهرحال از شما ممنونيم و ايكاش مثل شما در سيستم حكمراني كشور زياد بود .
ناشناس۱۸۵۱۳۲۸۰۷:۳۰:۰۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
برای جلوگیری از فساد اقتصادی باید این آیه قران که می فرمایید و ان لیس للانسان الا ما سعی اصل باشد و بدست آوردن ثروت تنها از طریق سعی و تلاش باشد و به هیج وجه نباید راهکارهای دیگر برای کسب ثروت بخصوص از نوع کلان و نجومی آن باشد
ناشناس۱۸۵۰۱۵۸۱۲:۳۲:۲۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
این نظام دم از قدرت و مقابله با امریکا و جهان غرب میزند که نمیخواهم آنرا زیر سوال ببرم ولی برایم سوال است که چطور نمی تواند با مافیاهایی مثل آنچه در اخبار تلویزیون دیروز راجع به بازار مرغ نشان دادند مقابله کند.
ناشناس۱۸۵۰۱۶۱۱۲:۳۳:۲۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
مردم خواهان عدالت هستند
ناشناس۱۸۵۱۳۲۵۰۷:۲۶:۴۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
سیستم اقتصادی کشور باید از پایه اصلاح شود و این امر میسر نخواهد شد مگر آنکه تمامی ثروت های بالاتر از یک زندگی خوب و مطلوب ملی اعلام گردد بعد از بدست اوردن ثروت تنها از طریق قوانین صحیح اقتصادی و نه بر اساس فساد و رانت و باد اورده از نوسانات اقتصادی
ناشناس۱۸۵۰۱۶۴۱۲:۳۳:۵۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
خوب است گزارشی از عملکرد دیده بان شفافیت و عدالت در این چند سال منتشر کنید
ناشناس۱۸۵۰۲۱۸۱۳:۰۲:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
با یک گل بهار نمیشه از طرفی چون فساد سیستماتیکه به این راحتی و سادگی ریشه کن نمیشه البته اقدامات دیده بان قابل تقدیره
ناشناس۱۸۵۰۳۰۱۱۳:۴۲:۰۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
سازمان بازرسی کل کشور میتونه بخشی از وظایفش رو به تشکلهای مردم نهاد مثل دیده بان شفافیت بسپاره
ناشناس۱۸۵۰۳۴۲۱۳:۵۴:۲۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
ديده بان عدالت و شفافيت ترس و ياس در مبارزه با فساد را كاهش داد !! ----------- « يكي عدل تا نام نيكو بَرَد يكي ظلم تا مال گرد آوَرَد » ..... سعدي شيرازي ............ اول : خدا وند انشاء الله به شما ديده بان عدالت و شفافيت توفيق روز افزون عنايت كند و نيز خداوند صد در دنيا و هزار در آخرت جزاي خير تان دهد ! آمين شيخ اجل فرموده : نام نيكو گر بماند زآدمي به كزو ماند سراي زرنگار !! دوم : آن كه در امر مبارزه با فساد چرا يأس چرا ترس ؟ ... در امر مبارزه با فساد همه مسئولند ، بدون هيچ ترسي ، بدون هيچ يأسي !! كه سر منشا تمام فسادها خود « فساد » است !! فساد موريانه است !! سكوت و ترس و ياس در برابر فساد و بي عدالتي در هر جامعه اي به مثابه بر سر شاخ نشستن و بن بريدن است كه مصداق شعر استاد سخن سعدي است كه مي فرمايد : « يكي بر سر شاخ بن مي بريد خداوند بستان نظر كرد و ديد بگفتا كه اين مرد بد مي كند نه بر من كه بر جان خود مي كند » !! بله برادر ! خلاصه آنكه « امر به معروف و نهي از منكر » از نوع اقتصادي هم بايد باشد !! كه حوزه اقتصاد خود نيز از حوزه هاي مهم زندگي انساني است ... بله ؟
ناشناس۱۸۵۰۳۶۷۱۴:۰۷:۲۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
درود بر توکلی
ناشناس۱۸۵۰۴۱۱۱۴:۲۹:۳۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
جناب آقای دکتر توکلی یک الگوی تکرار نشدنی در مبارزه با فساد و مفسد در حد مقام و منصب و ... .
ناشناس۱۸۵۰۴۳۰۱۴:۴۰:۵۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
خدایا ، آقای دکتر احمد توکلی را که ( از انگشت شمار سیاسیون ایرانی هستند که هیچ تفاوتی میان اعضای خانواده خود و دیگر ایرانیان قائل نیستند ) سلامت عنایت فرما ، آمین .
ناشناس۱۸۵۰۵۳۵۱۵:۳۵:۲۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
آقای توکلی قانونی شدن حمایت از افشاگران فساد را پیگیری کنید. حالا که مجلس همراه شماست اقدام کنید
علی۱۸۵۰۷۵۴۱۷:۵۳:۲۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
آقای توکلی اکثر مسئولین دچار بیماری خودبزتر بینی هستند
ناشناس۱۸۵۰۸۶۹۱۹:۲۹:۲۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
تا زمانیکه مردم در کنار افشای فساد، مجازات مفسدان را بدون اطاله دادرسی و بدون حمایت یقه سفیدان فاسدتر نبینند امید به مبارزه با فساد پیدا نخواهند کرد. بدتر از فساد مفسدان فساد در دستگاه قضایی و اطاله دادرسی می باشد.
ناشناس۱۸۵۱۰۰۹۲۱:۲۶:۱۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
از آقای رئیسی بخاطر مبارزه قاطع با فساد متشکرم
ناشناس۱۸۵۱۱۵۶۰۰:۱۱:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
تا زمانی که مبازه با فساد جناحی و مصلحتی باشد جواب نخواهد داد
حمید ک۱۸۵۱۲۱۹۰۱:۳۳:۵۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
با سلام ودرود ب دکترتوکلی با شرف که دراین زمانه وانفسا، بدون ذره ای تردید،افشاگرمفسده فاسدان وفاسقان ایران عزیزاست..خداقوت بزرگوار،،خیلی از احادمردم،حتی نخبگان،متاسفانه، اطلاع چندانی از مشکلات وسختی این کاربزرگ شما ندارند..نمیدانند که در واقع؛: جنگ با این اهریمنان،ب مراتب از جنگ با دشمن خارجی سخت تراست..دوستمان گفته اند:؛ چرا ترس وچراهراس؟ الان این کارسازمان و اقای دکتر و همکاران ایشان،ب مثابه پا در میدان مین گذاشتن است..کاش ایشان ب فراخور،ودر صورت امکان،نمونه ای از صدها گزند واسیب این جهادشان را بازگوکنند تا، خلایق،از عمق بدذاتی فاسدان مطلع شوند..خداوند ب ایشان،و همه خادمان حقیقی این کشور مظلوم، سلامت وصلابت بیشترعطابفرماید،و خائنان و بدخواهان را، رسوانماید،انشااله..
ناشناس۱۸۵۱۴۸۱۱۰:۰۹:۰۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
وکالت را از انحصار خارج کنید
ناشناس۱۸۵۱۵۰۷۱۰:۲۷:۲۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
وقتی حاکمیت توسط مردم مطلع از فساد شود ولی با فاسد و مفسد برخورد نشود نشان از لانه کردن اژدهای هفت سر فساد در نظام است. بزرگترین فساد آنستکه افشای فساد توام با مجازات نیست و اطاله دادرسی ها ظلم به مردم می باشد. اگر اطاله دادرسی ها از بین نرود انوقت حتما ریشه اصلی فساد در خود دستگاه قضایی می باشد. انچنانکه به وضوح شاهد فساد در کانون وکلا، کارشناسان رسمی، قضات و طبری ها بوده ایم شاهد فساد بزرگتری به اسم اطاله دادرسی همچنان هستیم. باید تمام کسانی که عامل این ظلم هستند از دستگاه قضایی بیرون انداخته شوند. بدون حمایت از گزارشگران فساد همچنان مفسدان قدرت می گیرند و بیشتر غارت و جنایت و خیانت می کنند.
ناشناس۱۸۵۱۵۹۶۱۱:۴۷:۱۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
خوب وقتی افشاکنندگان فساد را مجازات می کنیم در واقع از مفسدان حمایت کرده ایم. حالا با همایش و سمینار چگونه می خواهیم با فساد مبارزه کنیم.؟ قدم اول مبارزه با فساد حمایت از گزارش گران فساد می باشد. تا وقتی که این قدم را برنداریم باید هر روز اخبار بیشتری از فساد بشنویم و هر روز قدرت فساد بیشتر شود. همه کسانی که می خواهند قدمی برای مبارزه با فساد بردارند باید هر چه زودتر یک کمپین حمایت از گزارشگران فساد راه بیندازند و باقدرت نظارت مردمی را راه اندازی کنند. گزارش گران فسادی که بی کار شدند، زندان شدند،.......فقط حمایت مردم را می خواهند نباید ما مردم پشت انها را خالی کنیم باید حمایتشان کنیم و حاکمیت را مجبور به تصویب قانون برای انها کنیم. بسم الله از همین فردا جوانان اهل مبارزه با فساد یه کمپین راه بیندازند تا به ارزش های رسانه ای بیشتر پی ببرند....
ناشناس۱۸۵۱۶۰۷۱۱:۵۸:۲۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
آقای دکتر خسته نباشید چرا کمپین مردمی حمایت از گزارش گران فساد را راه نمی اندازید؟؟؟
ناشناس۱۸۵۱۷۴۴۱۴:۰۲:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
مبارزه با فساد موجب می شود تا مفسدان فسادشان سیستماتیک شود که پیچیدگی خاص خودش را دارد .
ناشناس۱۸۵۱۹۱۲۱۶:۵۲:۱۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
چرا در برابر بورس سکوت کردید؟
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. بحث جنجالی مجری شبکه دو با مسئول دولتی/مجری دهن مرا باز نکنید

 2. بازی سیاسی با کارت برجام

 3. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. حمله به مرکز جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در شمال عراق

 8. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 9. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

 10. متناسب با تهدیدات ، بُرد موشک های خود را افزایش می دهیم

 11. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

 12. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 13.  یک رتبه و چند نکته

 14. تحلیل گر برجسته جهان عرب: قدرت‌نمایی ایران شادی اسرائیلی‌ها را به عزا تبدیل می کند

 15. فیلم پیروزی‌های دولت روحانی ساخته شد! / «خودرو شخصی» به کارگردانی حسن روحانی

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آیا مردم در جمهوری اسلامی محجورند؟!

 21. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. علت اصلی شهادت سردار حجازی اعلام شد

پربحث‌های هفته

 1. بازی سیاسی با کارت برجام

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 4. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 5. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 6. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

 7. متناسب با تهدیدات ، بُرد موشک های خود را افزایش می دهیم

 8. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

 9. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 10.  یک رتبه و چند نکته

 11. تحلیل گر برجسته جهان عرب: قدرت‌نمایی ایران شادی اسرائیلی‌ها را به عزا تبدیل می کند

 12. فیلم پیروزی‌های دولت روحانی ساخته شد! / «خودرو شخصی» به کارگردانی حسن روحانی

 13. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 14. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 15. آیا مردم در جمهوری اسلامی محجورند؟!

 16. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 17. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 18. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 19. علت اصلی شهادت سردار حجازی اعلام شد

 20. روایت حسین شریعتمداری از مذاکرات وین/ نعل وارونه صهیونیست‌ها در مذاکرات!

 21. آینده سیاسی روحانی چیست؟

 22. درس ریاضی به احمدی‌نژاد/ دارایی نهادهای انقلابی زیرنظر رهبری چقدر است؟

 23. وقتی سعید محمد خود را رجل سیاسی می‌داند/ پیش‌بینی حسین مرعشی از مسئله اصلی انتخابات/ دفاع نیکزاد از علاقه هیئت رئیسه مجلس به نامزدی ریاست جمهوری

 24. تجمع و حمله ضدانقلاب در محل مذاکرات برجام + عکس

 25. نامزدهای مشتاق ریاست جمهوری دنبال چه هستند؟

آخرین عناوین