«مهدی خواجه نوری» معاون مدیرعامل محک در خیریه: ضرورت کمک به خیریه‌ها بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود

گزارش بازرگانی،   3991212052

بیش از یک سال است که زندگی و همه ابعاد آن در جهان تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته است. این بیماری نه تنها نگرانی‌هایی برای سلامتی مردم در پی داشته بلکه شیوه زندگی افراد را نیز تغییر داده است. دغدغه حفظ سلامتی در کنار ادامه مسیر زندگی سخت و پیچیده شده و چالش مهمی را با نام «بقا» به دغدغه‌های سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌ها اضافه کرده است. محک نیز به عنوان سازمانی مردم‌نهاد که در حدود سه دهه فعالیت خود حمایت از بیش از 35 هزار کودک مبتلا به سرطان را در کارنامه و تجربه فعالیت خود دارد، تلاش کرده تا در این شرایط با توجه به ضرورت همراهی با تغییرات، بهترین تصمیمات را اتخاذ کند تا ارائه خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان نه تنها متوقف نشود، بلکه با آینده‌پژوهی بتواند شایسته‌تر از گذشته در اختیار آنها قرار گیرد.

«مهدی خواجه نوری» معاون مدیرعامل محک در خیریه، با اشاره به ضرورت داشتن یک برنامه منسجم به منظور رویارویی با این بحران عمومی سلامتی و عدم ثبات اقتصادی در کشور، گفت: «مؤسسه خیریه محک، همواره تلاش می‌کند در تصمیم‌گیری‌های خود به مصلحت تمام ذیربطانش فکر کند. این سازمان همراه با تغییرات، منعطف‌تر به مسئولیت خود عمل کرده است و با تکیه بر دانش و تجارت اقداماتی را هم راستا با شیوع ویروس کرونا انجام داده است. حال اینکه امروز برای عبور از این بحران سراسری، زیر سقف محک چه می‌گذرد شاید سؤال بسیاری از نیکوکاران و افرادی باشد که این سازمان را بستری برای عمل به مسئولیت اجتماعی‌شان انتخاب می‌کنند.»

 

تغییر روش‌های کمک به کودکان مبتلا به سرطان در پاندمی کرونا

خواجه نوری در خصوص اقدامات انجام شده در واحد جلب مشارکت محک همزمان با شیوع ویروس کرونا، افزود: «پس از شیوع کرونا، با توجه به اهمیت حفظ سلامتی تمام ذیربطانمان فعالیت دفاتر و واحد قلک متوقف شد و بعد یک دوره کوتاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجددا شروع به کار کردند. همچنین در این مدت تلاش شده است تا با توسعه روش‌های کمک از راه دور و روش‌هاى آنلاین، اهدای كمک‌های نيكوكاران به كودكان مبتلا به سرطان را تسهيل كنيم تا درمان فرزندانمان متوقف نشود. طراحی وب‌سایت جديد محک که امروز شاهد آن هستید، يكى از اقداماتی است كه در پاسخ به درخواست‌های مربوط به برقراری ارتباطات آنلاین اعضای این خانواده بزرگ با محک ایجاد شده است. بدین ترتیب از این پس پرداخت کمک‌های نیکوکارانه یاوران گرانقدر محک به صورت آنلاین و سفارش‌های آنلاين محصولات محک در کوتاه‌ترین زمان ممکن میسر خواهد بود. همچنین از آنجایی که قلک یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای تأمین هزینه‌های درمان کودکان مبتلا به سرطان به شمار می‌رود و آمارهایمان در سال گذشته نشان می‌دهد که بیش از 75 درصد بودجه مورد نیاز برای درمان فرزندان‌مان را همین قلک‌ها تأمین کرده‌اند، به منظور استفاده کمتر از وجه نقد در شرایط کنونی کشور، نسبت به نصب QR Code  بر روی قلک‌های محک اقداماتی صورت گرفته است، تا نیکوکاران بتوانند با اسکن آن کمک‌های خود را به صورت آنلاین درون قلک‌ها بریزند.»

معاون مدیر عامل محک در خیریه با اشاره به اهمیت و ضرورت کمک به خیریه‌ها در شرایط کنونی کشور ادامه داد: «زندگی فرزندان کوچک محک سال‌هاست که با فاصله‌گذاری اجتماعی عجین شده، چرا که ضعف سیستم ایمنی بدن کودکان مبتلا به سرطان، آنها را در برابر کوچک‌ترین ویروس و میکروبی ضربه‌پذیر می‌کند. قهرمانان کوچک محک برای پیروزی در مسیر درمان سرطان سخت مبارزه می‌کنند و این روزها شرایط برای‌شان دشوارتر شده است. ما نیز تلاش می‌کنیم تا با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی درمان فرزندانمان ادامه داشته باشد. بر همین اساس اکنون ضرورت کمک به خیریه‌ها که آلامی را از انسان‌ها می‌کاهد بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و محک نیز به عنوان یک خیریه پیشرو در به کارگیری تمام ظرفیت‌های خود برای همکاری با جامعه مدنی و نیکوکاران اهتمام می‌ورزد. به اميد آنكه با همدلي تمامي اركان جامعه، كشورمان و همه جهان اين روزهاى سخت را با سلامتی سپری کنند.»

 

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. بازی سیاسی با کارت برجام

 3. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 4. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 5. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 6. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 7. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 8. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. متناسب با تهدیدات ، بُرد موشک های خود را افزایش می دهیم

 11. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 12. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 13.  یک رتبه و چند نکته

 14. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. فیلم پیروزی‌های دولت روحانی ساخته شد! / «خودرو شخصی» به کارگردانی حسن روحانی

 17. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 18. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 19. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 20. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 21. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 22. آیا مردم در جمهوری اسلامی محجورند؟!

 23. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 24. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 25. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

آخرین عناوین