قالیباف: اولویت مجلس توجه به استان‌های محروم است

سیاسی،   3991211075

رئیس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به انتقاد نماینده سیستان و بلوچستان مبنی بر عدم توجه به این استان در تخصیص منابع بودجه ای، گفت: سیاست و اولویت مجلس یازدهم توجه به استان های محروم است.

قالیباف: اولویت مجلس توجه به استان‌های محروم است

به گزارش خانه ملت، معین الدین سعیدی در نشست علنی امروز (دوشنبه 11 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای تبصره 3 ماده واحده لایحه بودجه سال 1400، گفت: جذابیت شیعه به عدالت آن بود، عدالت جزو اصول فقه جعفری است. وضعیت استان سیستان و بلوچستان به شکلی است که واژه محرومیت نمی تواند نمایانگر مشکلات این حوزه باشد.

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس یازدهم افزود: مردم سیستان و بلوچستان تنها مردمان این سرزمین هستند که از شرق، غرب، شمال و جنوب در مقابل دشمن ایستاده اند، لذا انتظار می رفت در جریان بررسی بند (الف) تبصره 3 این لایحه در کنار استان خوزستان، به سیستان و بلوچستان نیز توجه می شد. اما مردم سیستان دیگر انتظاری ندارند و مجلس انقلابی ثابت کرد با عدل علی (ع) هزاران فرسنگ فاصله دارد.

وی همچنین یادآور شد: تا چه زمانی و تا چه میزان باید مردمان و کودکان سیستان و بلوچستان کشته شوند تا فکری هم به حال ما کنید.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات این نماینده گفت: امکانات کمتر و بیشتر را در برخی از استان شاهدیم، لذا نمایندگان می توانند در جریان رسیدگی به بودجه سال 1400 پیشنهاداتی را برای استان های خود مطرح کنند. درست نیست که همه موضوعات و مشکلات را به یک بند از بودجه تسری دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما در بندها و تبصره های مختلف به مناطق محروم استان های سیستان و بلوچستان و خوزستان توجه کردیم و منابعی را اختصاص دادیم. سیاست و اولویت مجلس یازدهم توجه به استان های محروم است، لذا به گونه ای صحبت نکنید که برداشت های نادرست از مصوبات مجلس پیش بیاید.

گفتنی است در جریان بررسی پیشنهادات بند (الف) تبصره 3 ماده واحده لایحه بودجه 1400، مهرداد ویس کرمی پیشنهاد افزودن استان لرستان در کنار استان خوزستان برای تخصیص منابعی جهت اجرای طرح های آب و فاضلاب کل کشور را مطرح کرد که به دلیل مخالفت نمایندگان تصویب نشد.