توضیح وزیرجهادکشاورزی درباره کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس

سلامت،   3991210116

وزیر جهاد کشاورزی گفت: پلتفرم واکسن رازی کوو پارس به نوعی طراحی شده که با جهش‌های بیماری کووید_۱۹، قابلیت بازطراحی دارد و می‌تواند با نوع جدید وارد بازار شود.

توضیح وزیرجهادکشاورزی درباره کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس در بیمارستان حضرت رسول اکرم (س) تهران با بیان این که امروز شاهد یک اتفاق بسیار بزرگ هستیم، اظهار کرد: برای این واکسن حدود یک سال زحمت کشیده شده است و امروز وارد فاز آزمایش بالینی می‌شود.

وی افزود: با بروز علائم بیماری کرونا مانند تمام بیماری های عفونی که در کشور رایج می‌شد، موسسه رازی آماده شد تا با تولید واکسن به بخش درمان کمک کند.

خاوازی تصریح کرد: من در زمان شیوع این ویروس در کشور، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بودم که سازمان بسیار بزرگی است و بالغ بر ۲۰ موسسه شبیه به موسسه رازی و ۲ هزار نفر عضو هیئت علمی دارد.

وی افزود: ویروس شناسان مأنوس با حشرات، گیاهان و فعال در حیطه پزشکی را جمع‌آوری کردیم تا بتوانیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم که به تیم فعلی رازی رسیدیم.

وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: از اسفند تا اواخر فروردین کار طراحی انجام شد، پس از دزسنجی و آزمایشات فرمولاسیون، کار با ۵۰۰ حیوان از جمله موش، میمون، خرگوش و همستر آغاز شد.

وی افزود: به لحاظ تست پیش بالینی کار قوی انجام شد، تیم دامپزشکی قوی کار کالبدشکافی را انجام داد و پس از انجام کار، پرونده به وزارت بهداشت ارسال شد.

خاوازی با تشکر از زحمات وزیر بهداشت برای حمایت از تیم موسسه رازی عنوان کرد: دکتر نمکی لحظه‌به‌لحظه مدارک را بررسی کرد و گواهی‌های ورود به آزمایشات بالینی و تاییدیه آزمایش‌های پیش بالینی را انجام داد که به خاطراین حمایت‌ها از ایشان تشکر می‌کنم.

وی با بیان این که تمام مردم ایران از بدو تولد تاکنون از واکسن‌های موسسه رازی استفاده کرده‌اند، خاطرنشان کرد: پلتفرم انتخابی برای واکسن رازی کوو پارس توسط بهترین واکسن‌سازها در دنیا انتخاب شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که این واکنش ویروس مرده را وارد بدن نمی‌کند، اذعان کرد: میزان دز تزریق این واکسن ۲.۲ میلی لیتر بوده که بسیار کم است.

وی افزود: ما تنها به واکسیناسیون فکر نکردیم و نوع استنشاقی این واکسن، زنجیره انتقال بیماری را قطع می‌کند که کار علمی این نوع واکسن هنوز در دنیا به اتمام نرسیده است.

خاوازی تأکید کرد: عبور از فاز یک تزریق واکسن کوو پارس، یک دستاورد ملی بزرگ محسوب می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: دنیا گرفتار واکسیناسیون انواع بیماری‌ها است اما این واکسن با واکسن‌های دیگر تزریق شده تداخل ندارد و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

خاوازی خاطرنشان کرد: این پلتفرم به نوعی طراحی شده که با جهش‌های بیماری کووید_۱۹، قابلیت بازطراحی دارد و می‌تواند با نوع جدید وارد بازار شود.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. کجا دارید می‌روید؟!

  2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

  3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

  4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

  5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

  6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

  7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

  8. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

  9. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

  10. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

  11.  یک رتبه و چند نکته

  12. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

  13. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

  14. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

  15. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

  16. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

  17. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

  18. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

  19. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

  20. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

  21. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

  22. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

  23. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

  24. چرا اسرائیل قدرت تاثیرگذاری بر پرونده هسته ای ایران را ندارد؟

  25. قیمت واکسن کرونا اعلام شد

  آخرین عناوین