نمایندگی سیلندر هیدرولیک و فروشگاه انواع جک پنوماتیک در ایران کجاست؟

گزارش بازرگانی،   3991210078

 سیلندر یا جک هیدرولیک چیست؟

 سیلندر جک هیدرولیک
سیلندر یا جک هیدرولیک ابزاری کارامد و پر استفاده در صنعت می باشد،  که در اکثر موارد در تجهیزات و ماشین آلات صنعتی برای جابه جایی و بالا بردن وسایل سنگین به کار برده می شود.  این محصول در مدل ها و طرح های متفاوتی طراحی و تولید می گردد و هر کدام مزیت ها و نقاط ضعفی دارند که قبل از ارائه توضیح در این باره تعریف دقیق و کاملی را از جک هیدرولیک ارائه خواهیم داد. پس در ادامه با ما همراه باشید. 
سیلندر یا جک هیدرولیک از جمله ابزار و تجهیزاتی است که تولید آن بر مبنای اصول و استانداردهای قانون پاسکال انجام می شود و مایعات به کار رفته در ساخت آن قابلیت تراکم ندارد. در بیشتر موارد مایع استفاده شده روغن است که در فضای  استوانه ای دستگاه قرار می گیرد و در زمان استفاده با وارد آمدن نیرو و فشار مایع به کار رفته به داخل استوانه بزرگتر نفوذ کرده و پیستون تعبیه شده را به حرکت وا می دارد. این حرکت و جابه جایی نتیجه نیرو و انرژی است که مایع استفاده شده به پیستون وارد می نماید. 


سیلندر یا جک هیدرولیک و انواع آن


این محصولات هیدرولیکی با توجه نوع فعالیت و کارکردی که دارند در گروه های متفاوتی دسته بندی می شوند. دو مدل پر طرفدار و کارامد این فراورده ها را سیلندر خطی یک طرفه و نوع خطی دو طرفه معرفی می نمایند.   
جک هیدرولیک یک طرفه
 
این ابزار که با نام جک برگشت فنری نیز معروف است، پیستون با کمک گرفتن از انرژی و توان فنر به شکل اولیه خودش بازگشت می نمایدو از این ابزار در مواردی که مسافت زیاد است نمی توان استفاده نمود چون فنرها در این زمینه محدودیت دارند. چنانچه برای برگشت پیستون به حالت اولیه در این تجهیزات از فنر استفاده نشود می توان از طرق دیگری مانند نیروی وزن و یا راهکارهای مکانیکی دیگری بهره گرفت. 
سیلندر یا جک هیدرولیک دو طرفه
 
در این مدل از جک های هیدرولیک نیرو و فشار سیالات از دو جهت به سیلندر نیرو وارد می نماید. در واقع تمامی حرکت ها در این نوع جک خطی به وسیله انرژی و فشار ناشی از روغن اتفاق می افتد، همچنین این ابزار به در دو مدل یک محور یا جفت محور تولید می گردند که در نوع جفت محور آن شعاع دو پیستون تعبیه شده کاملا با هم برابر است و فشارهای اعمال شده در دو طرف به یک اندازه است. 

جک هیدرولیک
 معیارهای خرید و انتخاب سیلندر یا جک هیدرولیک چیست؟


توجه به موارد زیر در زمان خرید جک هیدرولیک ضروری می باشد:
⦁ اندازه قطر جک هیدرولیک
⦁ طول کورس آن
⦁ حداکثر انرژی و فشار کاری جک 

قیمت سیلندر پنوماتیک
 قیمت سیلندر پنوماتیک ( جک )

 
قیمت جک پنوماتیک شاخص مهم دیگری است که در زمان انتخاب مورد توجه قرار می گیرد و از عواملی مانند قدرت و توان سیلندر، مسافت حرکتی سیلندر و نحوه اتصال و نصب آن تاثیر می پذیرد. بسیاری از سیلندرهای تولید شده که در مراکز معتبر عرضه می شوند دارای خدمات پس از فروش و ضمانت تولید هستند. در زمان خرید این محصول حتما قبل از تحویل گرفتن تست های مربوط به میزان فشار و مسافت حرکت را انجام دهید.   

قیمت سیلندر پنوماتیک و الزامات مهم در زمان خرید


⦁ سیلندر یا به عبارتی استوانک های تعبیه شده در این ابزار مهم ترین و اصلی ترین بخش جک پنوماتیک می باشند، که باید این قطعه ضخامت مناسب برای مقاومت در برابر فشارهای وارده ماشین کاری را داشته باشد. فضای داخلی این استوانه ها باید کاملا صاف و صیقل خورده باشد و آثاری ازناهمواری در آن نباشد.


⦁  محورهای تعبیه شده در سیلندر پنوماتیک برای رهایی از معضل نشتی و فرار سیالات در سیستم باید با متریالی مانند کروم پوشش داده شود تا برای کارایی بهتر و عملکرد مناسب آماده شود. 
⦁ پیستون های تعبیه شده در فضای داخلی باید بر اساس اصول و معیارهای پکینگ و سیل های ضد اصطکاک طراحی و تولید گردد.
⦁ سیل ها و پکینگ طراحی شده بر روی استوانک باید از متریال های ضد اصطکاک با کیفیت و مرغوب در ابعاد مناسب و استاندارد تولید گردد. 
⦁ حفاظ موجود در انتهای سیلندر باید با استفاده از رزوه و هم جوش به استوانک اصلی پیوند داده شود. 
⦁ حفاظ دهانه سیلندر باید سازگار با اصول پکینگ گلوی و آب بند با سطح جک تولید گردد، این توصیه برای ممانعت از ایحاد نشتی می باشد. 
⦁  پکینگ و سیل های تعبیه شده بر روی حفاظ دهانه جک باید از متریال های مرغوب با کیفیت و ضد اصطکاک تولید شود.
قیمت سیلندر پنوماتیک و نکات مهم در زمان سفارش
همانگونه که در مطالب قبل در رابطه با سیلندر هیدرولیک اشاره نمودیم برای خرید این تجهیزات توجه به موارد زیر بسیار مهم است:
⦁ محاسبه و اندازه گیری میزان توان و قدرت لازم برای سیستم مکانیکی
⦁ کورس حرکتی یا میزان جابه جایی و حرکت سیلندر بر اساس میلی متر یا سانتی متر چه اندازه است.
⦁ تعیین روش اتصال و نصب سیلندر به سیستم مکانیکی   

شیلنگ سیلیکونی
شیلنگ سیلیکونی چیست

 
شیلنگ سیلیکونی محصولی کارامد برای به کارگیری در تحقیقات و علوم آزمایشگاهی، صنایع غذایی و پزشکی به صورت بسیار گسترده می باشد. درساختار این شیلنگ ها از سیلیکون به صورت کامل و صد در صد استفاده شده است. از مهمترین و اساسی ترین کارایی این محصولات می توان برای جا به جایی و انتقال مایعات، سیالات و وکیوم اشاره نمود. از جمله قابلیت هایی که باعث شده این محصول به وسیله کاربردی در صنایع غذایی و آزمایشگاهی مبدل شود می توان به نبود عناصر سمی در ساختار آن و همچنین فاقد بو و مزه اشاره نمود.

امروزه شیلنگ سیلیکونی در درجه های سختی و مقاومت متفاوت و همچنین توانایی تاخیر انداز شعله ساخته می شوند. 
این محصولات تولید شده از سیلیکون پایداری کششی یا الاستیسیته بالایی دارند که دلیلی برای مقاومت و پایداری در مواجه با عوامل پارگی و متلاشی شدن می باشد و دلیلی برای تمایز این متریال با فراورده های مشابه و شلنگ های پلاستیکی می باشد. با توجه به اینکه این محصولات در درجه حرارت و دمای بالاتر از دمای مورد نیاز برای زنده ماندن  میکروب ها و قارچ ها پایداری و مقاومت از خود نشان داده اند از آنها به عنوان گزینه ای ایده آل برای امور پزشکی و آزمایشگاهی استفاده کرده اند. شیلنگ های سیلیکونی که با پلیمرهایی مانند پلی آستر مقاوم سازی شده اند گزینه ای پرکاربرد در پروگرام رادیاتور و سیستم های خنک کننده می باشد.  


امکانات شیلنگ سیلیکونی چیست؟


 
⦁ درجه بندی با کاربرد و استفاده فراوان و ایمنی قابل اتکا در هر گونه شرایطی
⦁ سهولت در اتصال و جایگزینی، برش و مطابق با الزامات لوله کشی
⦁ توان پایداری در برابر عوامل تحلیل بر
⦁ قابلیت فعالیت و پایداری در بازه دمایی -60 تا + 180 درجه سانتیگراد


 قیمت اتصالات هیدرولیک

قیمت اتصالات هیدرولیک
 
قیمت اتصالات هیدرولیک با توجه به متنوع بودن محصولات موجود در این زمینه از عوامل زیادی تاثیر پذیر است که در ادامه به آنها پرداخته می شود. این محصولات  در اشکال واندازه های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. 
غالبا این محصولات اتصال دهنده بر اساس اصول و استاندارد های متفاوتی ساخته می شود که کارامدترین نوع این محصولات باتوجه به ابعاد اینچی یا  BSP انتخاب می گردد. اتصالات هیدرولیک به مجموعه تکه ها و قطعاتی اشاره می نماید که برای وصل نمودن انواع شیلنگ، لوله و ... در مجموعه های هیدرولیکی به کار برده می شود. 
معمولا این ابزار در شرایط متفاوتی مانند فشارهای وارده زیاد و ثابت نبودن شرایط مورد بهره برداری قرار می گیرند، که در راستای تولید محصولی کارامد برای استفاده در چنین شرایطی باید این اتصالات از ویژگی هایی مانند قدرت زیاد، قابلیت اتکا و اطمینان و همچنین همه کاره بودن برخوردار باشند.
 در صورتی که بعضی قطعات و قسمت ها در این مجموعه، الزامی برای حذف آنها وجود نداشته باشد این شرایط مهیا می شود تا قطعه مورد نظر را به قسمت های ثابت و اصلی با استفاده از جوش متصل نمایند تا ضریب اطمینان و امنیت افزایش یابد. 
در واقع وجود قطعات و اتصالات غیر دائمی با قابلیت جدا سازی برای  داشتن مجموعه تخصصی هیدرولیک یک اصل و الزام است. در ادامه مطالب مربوط به قیمت اتصالات هیدرولیک با ما همراه باشید. 


قیمت اتصالات هیدرولیک و معرفی آنها
 


در واقع مهمترین کارایی این محصولات استفاده بر روی سرشیلنگ های هیدرولیکی می باشد که متریال استفاده شده برای ساخت آنها فولاد است. غالبا این اتصالات در مدل های هفت رنگ یعنی آبکاری های سفید و طلایی تولید شده و بر روی ابزار مورد نظر پرس می شوند. رعایت اصول و استانداردهای مربوط به ایمنی و امنیت در مجموعه های هیدرولیکی بر مبنای به کارگیری این اتصالات شکل می گیرد و موجودیت می یابد، بنابراین تلاش در راستای افزایش کیفیت، مرغوبیت، دقت و ظرافت در زمان تولید این محصولات سبب می شود نتیجه نهایی بهتری داشته باشیم یعنی یک سیستم هیدرولیکی ایمن و مطمئن!!! 
با توجه به این میزان از حساسیت و اهمیت در این سیستم ها، مورد بررسی و تست قرار دادن این محصولات قبل از استفاده موضوعی بسیار مهم است. این اتصالات در اشکال خم، صاف و نیمه خم طراحی و تولید می گردد که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. 


در پایان از همراهی شما سپاسگزاریم و امید است مطالب ارائه شده مفید بوده باشد.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. کجا دارید می‌روید؟!

  2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

  3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

  4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

  5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

  6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

  7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

  8. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

  9. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

  10. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

  11.  یک رتبه و چند نکته

  12. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

  13. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

  14. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

  15. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

  16. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

  17. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

  18. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

  19. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

  20. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

  21. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

  22. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

  23. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

  24. چرا اسرائیل قدرت تاثیرگذاری بر پرونده هسته ای ایران را ندارد؟

  25. قیمت واکسن کرونا اعلام شد

  آخرین عناوین