۲ قتل در آخر هفته پایتخت

حوادث،   3991209017

آخر هفته گذشته مأموران پلیس پایتخت با دو پرونده جنایت رو‌به‌رو شدند که در یکی از آنها جسد مردی میانسال در یکی از ۶۱ اتاق خانه قدیمی در خیابان مولوی کشف شد و در پرونده دیگر مرد جوان به خاطر توهم شیشه، مرد معتادی را به قتل رساند.

۲ قتل در آخر هفته پایتخت

ایران نوشت: ساعت ۹ شب سه‌شنبه ۵ اسفند، مأموران کلانتری ۱۱۶ مولوی در تماس با بازپرس ساسان غلامی از کشف جسدی در خانه‌ای قدیمی خبر دادند؛ به‌دنبال اعلام این خبر تحقیقات آغاز و با ورود تیم جنایی به محل مشخص شد این خانه ۶۱ اتاق دارد که در یکی از اتاق‌ها جسد مرد میانسالی داخل ساک قرار داده شده و وسایل داخل خانه  به هم ریخته بود.

نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد از زمان مرگ حدود ۴ روز گذشته و با توجه به فساد نعشی علت مرگ‌ نامشخص بود و به همین دلیل به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران، جسد برای معلوم شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

صاحب خانه به پلیس گفت: این مرد ۶۵ ساله به همراه مرد جوانی حدود یک هفته قبل، اتاق را اجاره کرده بودند، اما بررسی‌ها نشان می‌داد همزمان با مرگ‌ مرد میانسال، مرد جوان  ناپدید شده و به خانه برنگشته است؛یکی از همسایه‌ها  در تحقیقات به تیم جنایی گفت: ۴ روز قبل صدای ناله‌های مرد میانسال را شنیدیم اما چون مستأجران تازه وارد بودند دخالتی نکردیم، تا اینکه بوی تعفن به مشام رسید و وقتی به‌دنبال علت بو وارد این اتاق شدیم با دیدن جسد داخل ساک به پلیس خبر دادیم. تحقیقات برای شناسایی و دستگیری هم اتاقی مقتول ادامه دارد.

جنایت به خاطر توهم

دومین حادثه، ساعت ۱۲شب چهارشنبه ششم اسفند از سوی مأموران کلانتری ۱۵۹ بیسیم به بازپرس حبیب‌الله صادقی اعلام شد؛ مردی حدوداً ۳۰ ساله با ضربه چاقو به قلبش کشته شده بود و جسد وسط کوچه‌ای در محله ۱۷ شهریور رها شده بود. جنازه را رهگدران دیده بودند و موضوع را به پلیس اعلام کرده بودند.

مرد جوانی که گزارش کشف جسد را به پلیس داده بود در تحقیقات گفت «در حال عبور از کوچه بودم که متوجه مرد جوان شدم. اول فکر کردم کارتن خواب است و آنجا خوابش برده است، اما وقتی نزدیک‌تر شدم متوجه لکه‌های خون روی بدن او و زمین شدم.

درحالی که ابتدا هویت جسد نامشخص بود، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت به تحقیقات میدانی پرداختند.

یکی از همسایه‌ها که شاهد انتقال جسد بود به تیم تحقیق گفت: در حال عبور بودم که در تاریکی شب دیدم دو مرد، مقتول را از خانه‌ای در همان کوچه بیرون آوردند.‌تصور می‌کنم آنها می‌خواستند او را به بیمارستان ببرند اما ناگهان‌متوجه شدند که او فوت کرده و رهایش کردند.

با اطلاعاتی که مرد همسایه به تیم‌جنایی داد، مأموران راهی خانه مورد نظر شدند.

در تحقیقات از ساکنان خانه، دو مرد جوان که شاهد درگیری بودند، اعلام کردند: «برای مصرف مواد در این خانه جمع شده بودیم.بعد از مصرف مواد، مقتول و قاتل می‌خواستند خانه را ترک کنند که دچار توهم شده و باهم درگیر شدند.‌ قاتل که پسر جوانی بود دست به چاقو شد و ضربه‌ای به مقتول زد. او هم خونین روی زمین افتاد و قاتل  از ترس متواری شد. تصمیم گرفتیم مقتول را به بیمارستان‌منتقل کنیم که مقابل در خروجی متوجه شدیم او فوت کرده و جنازه را وسط کوچه رها کردیم.»

به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت تحقیقات برای بازداشت عامل جنایت و شناسایی هویت مقتول ادامه دارد.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. کجا دارید می‌روید؟!

  2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

  3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

  4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

  5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

  6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

  7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

  8. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

  9. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

  10. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

  11.  یک رتبه و چند نکته

  12. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

  13. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

  14. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

  15. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

  16. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

  17. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

  18. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

  19. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

  20. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

  21. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

  22. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

  23. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

  24. چرا اسرائیل قدرت تاثیرگذاری بر پرونده هسته ای ایران را ندارد؟

  25. قیمت واکسن کرونا اعلام شد

  آخرین عناوین