روش مطالعه رتبه های برتر کنکور به چه صورت است؟

گزارش بازرگانی،   3991209015

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که رتبه‌های برتر کنکور چگونه مطالعه می‌کنند و چقدر زمان می‌گذارند تا به نتیجه دلخواه خود برسند؟ شاید جواب دادن به این سوال کمی مشکل باشد. سطح هوش و یادگیری افراد با یکدیگر متفاوت است. علاوه بر این شرایط و محیط درس خواندن، امکانات و سن افراد نیز در این موضوع نقش بسیار مهمی دارد.

ممکن است مطلبی را شما تنها در 1 ساعت یاد بگیرید اما یادگیری همان مطلب برای شخص دیگری 6 ساعت زمان ببرد. بنابراین نمی‌شود برای همه کنکوری‌ها تنها یک نسخه از برنامه مطالعاتی را در نظر گرفت. یکی از نکات‌ مشترکی که بین تمامی افراد موفق در کنکور می‌توان به وضوح دید، تلاش و پشتکار آن‌ها برای رسیدن به هدف اصلی‌شان است. برای آشنایی با دیگر فاکتورهای مشترک در عامل موفقیت رتبه‌های برتر کنکور در ادامه مطلب همراه ما باشید.

1_ تعیین هدف و گام برداشتن محکم و استوار برای رسیدن به آن

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد یکی از مهمترین نقاط مشترکی که بین تمامی افراد موفق در کنکور دیده می‌شود، اراده و پشتکار آن‌ها برای رسیدن به موفقیت است. افراد پر تلاش ابتدا هدف خود را مشخص می‌کنند و سپس با برنامه ریزی و با دقت و نظم به سوی آن هدف حرکت می‌کنند. تعیین کردن هدف و گام برداشتن محکم و با اراده به سوی آن بسیار مهم‌تر از شرایط دیگر مانند سن، شهر، موقعیت و شرایط درس خواندن و سطح یادگیری افراد است. اغلب افراد موفق در کنکور در شهرهای محروم و به دور از امکانات و امتیازهای ویژه زندگی کرده‌اند. گاهی می‌بینیم که افرادی با سن‌ بالا در کنکور شرکت کرده و به رتبه خوبی دست پیدا کرده‌اند. رسیدن به این موفقیت‌ها و دستاوردها نتیجه تعیین هدف، پشتکار و اراده آن ها است نه شرایط و موقعیت خاص و ویژه.

پس از آنکه هدف خود را مشخص کردید و آماده گام برداشتن به سمت موفقیت شدید، نوبت به برنامه ریزی و خرید کتاب کنکور میرسد.

2_ برنامه ریزی اصل دوم مشترک بین تمامی شرکت کننده‌های موفق در کنکور

بعد از آن که هدف خود را مشخص کردید نوبت به برنامه ریزی در مورد آن هدف و مشخص کردن مسیر می‌رسد. شاید هدف کسی قبول شدن در دانشگاه آزاد شهر محل زندگی‌اش باشد و هدف شخص دیگر قبولی در دانشگاه صنعت شریف.

بنابراین نوع برنامه ریزی و فشرده بودن آن به هدف ما بستگی دارد. بهتر است در برنامه ریزی برای کنکور تمام جزئیات را به طور کامل قید کنیم تا اجرا کردن تمام برنامه ها به صورت منظم و سر ساعت انجام شود. این دقت و نظم در برنامه ریزی پس از مدتی برایمان عادت می‌شود و دیگر انجام آن به سختی روزهای اول نخواهد بود. دست یابی به موفقیت بدون برنامه‌ریزی تقریبا کاری غیر ممکن خواهد بود.

3_برای کنکور چه کتاب‌هایی بخوانیم؟

این سوال یکی از پرتکرار ترین سوال‌های دانش آموزان کنکوری است. همه‌ی آن‌ها به دنبال پاسخ این سوال از رتبه‌های برتر سال گذشته هستند تا راه آن‌ها را ادامه دهند. اما همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره کردیم همه افراد با قرار گرفتن در یک مسیر و راه مشخص به موفقیت دست پیدا نخواهند کرد و راه موفقیت هر شخص با شخص دیگر متفاوت است. کتابی که در حال حاظر در مدارس و پیش دانشگاهی‌ها تدریس می‌شود مهم‌ترین منبع اصلی برای شرکت در کنکور است.

البته در صورتیکه تمام نکات و مطالب کتاب‌های درسی را به خوبی درک کنید و با حل مسائل گوناگون دانش و توانایی خود را به چالش بکشید. خرید کتاب کمک درسی گاج تا حد زیادی می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند. می‌توانید از اینترنت و سایت‌های مختلف نمونه سوال‌های مختلف کتب کمک درسی و کتاب‌های آمادگی کنکور را ارزیابی کنید و باتوجه به توانایی و علاقه‌مندی خود به انواع سوال‌ها، کتاب موردنظرتان را سفارش دهید. اما فراموش نکنید که مهم‌ترین منبع کنکور کتاب‌های درسی شما هستند.

4_روش صحیح تست زدن در کنکور را امتحان کنید

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های اصلی برای موفقیت در کنکور مهارت تست زنی است. مهارت تست زنی با سرعت شما در حل تست و درک سوال و یافتن سریع پاسخ آن سنجیده می‌شود. تفاوت اصلی کنکور با امتحانات دوران مدرسه و امتحانات نهایی تستی بودن و چالشی بودن سوال‌های آن است. تمامی افراد موفق در کنکور سرعت عمل خوبی در تست زدن دارند و این سرعت عمل، نتیجه تمرین و تلاش زیاد آن‌ها در این زمینه است.

برای تمرین تست زنی می‌توانید در آزمون‌های آزمایشی کنکور شرکت کنید و یا با خرید کتاب‌های تستی کنکور و یا تهیه سوال‌های کنکور سال‌های قبل به تنهایی در منزل تست زدن را تمرین کنید. تمرین زیاد با سوال‌های تستی علاوه بر بالابردن سرعت شما در کنکور باعث می‌شود تا نقاط قوت و نقاط ضعف خود را به خوبی بیابید و آماده‌تر از قبل در آزمون کنکور شرکت کنید.

با خرید کتاب‌های کمک درسی و کتاب‌های جامع کنکور مسیر رسیدن به موفقیت در کنکور را هموارتر کنید

اگرچه منابع اصلی کنکور کتاب‌های درسی هستند که در مدارس تدریس می‌شوند، با این حال برای حل مسائل بیشتر و تمرین تست زنی، کتاب‌های کمک درسی و کتاب‌های جامع کنکور بهترین همراه شما در این مسیر هستند.

فروشگاه اینترنتی مارکا کتاب انواع کتاب‌های درسی، کتب کمک درسی، کتاب‌های جمع بندی کنکور برای تمامی رشته‌ها و تمامی پایه‌های درسی را در اختیار شما دانش‌آموزان عزیز قرار می‌دهد. مارکا کتاب با همراهی انتشارات کارنامه کتاب نگرانی دانش‌آموزان رشته هنر در کمبود کتاب‌های کمک درسی و کتب جمع بندی کنکور هنر را برای همیشه برطرف کرده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کتاب‌های مدنظرتان از فروشگاه اینترنتی مارکا کتاب با شماره 02166400400 تماس حاصل فرمایید.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. کجا دارید می‌روید؟!

  2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

  3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

  4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

  5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

  6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

  7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

  8. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

  9. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

  10. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

  11.  یک رتبه و چند نکته

  12. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

  13. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

  14. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

  15. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

  16. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

  17. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

  18. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

  19. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

  20. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

  21. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

  22. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

  23. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

  24. چرا اسرائیل قدرت تاثیرگذاری بر پرونده هسته ای ایران را ندارد؟

  25. قیمت واکسن کرونا اعلام شد

  آخرین عناوین