افشاگری منتجب نیا از باند نزدیک به سلطنت طلب ها

سیاسی،   3991207029

فارس نوشت: دبیرکل فعلی حزب جمهوریت، دبیرکلی مجید نصیرپور را غیرقانونی عنوان و تأکید کرد که این جلسه شورای مرکزی نبوده و فقط ۱۰ الی ۱۵ نفر از اعضا حضور داشتند در حالیکه جلسات شورای مرکزی نیاز به دو سوم اعضا یعنی بیش از ۳۰ نفر است.

افشاگری منتجب نیا از باند نزدیک به سلطنت طلب ها

حزب جمهوریت ایران اسلامی که چندی پیش از اختلافات در حزب اعتماد ملی با محوریت رسول منتجب‌نیا تشکیل شد درست یکسال پس از فعالیت گرفتار چند دو دستگی و اختلافات عمیق شده است. دومین کنگره حزب جمهوریت ۲۸ بهمن‌ماه در تهران برگزار شد و سایه اختلافات قبل، حین و بعد از برگزاری کنگره نیز همچنان سنگین است.

قبل از برگزاری کنگره حزب جمهوریت بیش از ۲۰ نفر از اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت جلسه‌ای برگزار کرده بودند و تأکید کرده بودند که دیگر نباید رسول منتجب‌نیا و دوستانش در حزب جمهوریت از عناوین حزبی استفاده کنند.

دیروز رسانه‌ها اعلام کردند که در جریان سومین جلسه شورای مرکز حزب جمهوریت در تاریخ اول اسفندماه مجید نصیرپور که چهره‌ای کمتر شناخته شده در عرصه سیاسی به ویژه اردوگاه اصلاح‌طلبان است به عنوان دبیرکل این حزب نوپا انتخاب شده است.

حجت‌الاسلام رسول منتجب نیا دبیرکل حزب جمهوریت، دبیرکلی مجید نصیرپور را غیرقانونی عنوان و تأکید کرد که این جلسه شورای مرکزی نبوده و فقط ۱۰ الی ۱۵ نفر از اعضا حضور داشتند در حالیکه جلسات شورای مرکزی نیاز به دو سوم اعضا یعنی بیش از ۳۰ نفر است.

وی تأکید کرد: ما حزب جمهوریت را برای خدمت کردن به کشور و کادرسازی، برنامه‌ریزی و هدایت بهتر کشور ایجاد کردیم و نیتی دیگری نداشتیم و اهداف دیگری نبود که بخواهیم در حزب به آن دست پیدا کنیم. 

منتجب‌نیا  گفت: در بدو تأسیس حزب جمهوریت از بانوان و جوانان دعوت کرده که به حزب ورود کنند اما از شکل گیری باندی تحت پوشش حزب غافل بوده است و این باند مقید به اهداف عالی و تحزب‌گرایی نبود.

وی خاطر نشان کرد: در برخورد با مخالفانش در حزب جمهوریت نخست با حسن نیت برخورد کرده و اشکالات، اشتباهات و اغماض‌ها را اعمال می‌کرده است اما بعداز مدتی متوجه شدند که این باند در پشت صحنه برنامه‌ریزی داشته که همه چیز را در حزب جمهوریت در چنگال خود داشته باشد.

دبیرکل حزب جمهوریت با اشاره به رد صلاحیت شدن تعدادی از اعضای شورای مرکزی حزب توسط کمیسیون ماده ۱۰ احزاب (متشکل از نمایندگان قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی و دولت) اظهار داشت: آقایان که توسط کمیته ماده ۱۰ احزاب رد صلاحیت شده بودند و از اعضای اصلی باند مخفی در حزب جمهوریت نیز هستند رسماً اعلام کردند که از این به بعد ما در برابر نظامی که صلاحیت ما را تأیید نمی‌کند خواهیم ایستاد.

منتجب‌نیا تأکید کرد: آنها پس از مدتی تحرکات خود را از حالت مخفی به صورت آشکار درآوردند و از هر تلاشی برای خنثی کردن اقدامات ما در طول این یکسال دریغ نکردند و تمام فعالیت‌ها آنها جهت تخریب حزب، ایجاد افتراق و اشتقاق و جهت‌دهی دیگر اعضای حزب به سمت اهداف دیگر و مضر بود.

وی تصریح کرد: ما طبق تجربه و ضوابط از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب خواستیم به موضوع ورود کرده و مداخله و برخورد کند و انصافاً نیز برخوردهایی صورت داد اما این افراد دست‌بردار نبودند.

دبیرکل حزب جمهوریت اضافه کرد: در اوج شیوع کرونا که بیشتر ادارات، مراکز تجاری، تفریحی، رفاهی و حتی وقتی خدمات‌دهی‌ها نیز تعطیل بود اعضای این باند اصرار داشتند که جلسات شورای مرکزی به صورت فیزیکی تشکیل شود اما وزارت بهداشت در پی درخواست ما رسماً نامه نوشت که هرگونه تجمع بیش از سه نفر ممنوع است و ما برای سلامت اعضا و حفظ سلامت آنها جلسات را به صورت مجازی برگزار کردیم.

منتجب‌نیا گفت: طبق قانون کنگره حزب در ۲۴ بهمن امسال زیر نظر وزارت کشور برگزار و طبق درخواست اکثریت اعضای حزب استعفای چند نفر از اعضا پذیرفته و پنج نفر از اعضا به خاطر تخلفات مشهود عزل شدند. جلساتی که برخی از اعضای این باند در حزب جمهوریت تشکیل می‌دهند غیرقانونی است و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب نیز رسماً بیانیه داده است.

دبیرکل حزب جمهوریت در پایان گفت: قطعاً ما با همه توان مقابل این باند که حتی برخی از دوستان سلطنت‌طلب‌ها نیز در بین آنها وجود دارند قاطعانه خواهیم ایستاد و نمی‌گذاریم حزب به چنگ آنها بیفتد.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. در پاسخ به اقدامات تروریستی میز مذاکره را ترک کنید

 2. «همه با هم»؛ شعار انتخاباتی سید حسن خمینی؟!

 3. معادله تروریست های اسراییلی و جنتلمن های غربی در ماجرای نطنز

 4. نطنز و خودنمایی های حقیرانه رژیم صهیونیستی

 5. افسر پیشین ارتش آمریکا: با نگاهی به عین‌ الاسد، دقت موشک‌های ایران را درک کنید

 6. نگرانی محافل امنیتی اسراییل از انتقام ایران

 7. آیا آمریکا کنار مردم ایران ایستاده است؟

 8. حمله به مرکز جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در شمال عراق

 9. در ستاد مبارزه با کرونا چه خبر است؟!

 10. ایران وارد فاز غنی سازی ۶۰ درصدی شد

 11. بحث جنجالی مجری شبکه دو با مسئول دولتی/مجری دهن مرا باز نکنید

 12. وعده تکراری احمدی‌نژاد برای افشاگری/ زمزمه کاندیداتوری همتی/ وضعیت پیچیده لاریجانی در انتخابات/ چرا ظریف اعلام کرده نامزد نمی‌شود؟

 13. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

 14. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

 15. تعدد نامزدها؛ تهدید یا فرصت؟!

 16. دیپلمات با سابقه آمریکایی: دیوار تحریم ها علیه ایران را زودتر بشکنید

 17. رفع تحریم ها در گرو پایان دادن به «بازی» آمریکا

 18. راه‌حل سردار دهقان برای خروج پرونده هسته‌ای از بن‌بست/ شعار حسن خمینی انتخاب شده است؟/ انتقادات اصولگرایان از نامزدی جلیلی/ تقاضا برای برخورد قضایی با روحانی

 19. آقا سید حسن خمینی نگرانیم

 20. جزئیاتی از خسارت‌های حادثه نطنز/ قطعات تعمیری بازگشته به ایران حامل ۳۰۰ پوند مواد منفجره بوده

 21. جلسه افشاگری اصلاح‌طلبان علیه اصلاحات/ کرباسچی به تاجزاده: مردم گفتمان نمی‌خواهند وضع موجود تقصیر ماست

 22. «بدترین دولت به روایت آمار»/ رکوردشکنی دولت روحانی در تعمیق فقر

 23. ادعای نیویورک‌تایمز درباره حادثه نطنز: این سانحه با انفجاری بزرگ رخ داده/ نه ماه طول می‌کشد که تولید اورانیوم غنی شده بازیابی شود

 24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ صادرات خودرو به کشورهای منطقه/ چین تا ۲۵ سال از ما نفت می‌خرد

 25. نوشداروی بعد از مرگ سهراب!

پربحث‌های هفته

 1. در پاسخ به اقدامات تروریستی میز مذاکره را ترک کنید

 2. «همه با هم»؛ شعار انتخاباتی سید حسن خمینی؟!

 3. معادله تروریست های اسراییلی و جنتلمن های غربی در ماجرای نطنز

 4. نگرانی محافل امنیتی اسراییل از انتقام ایران

 5. آیا آمریکا کنار مردم ایران ایستاده است؟

 6. در ستاد مبارزه با کرونا چه خبر است؟!

 7. ایران وارد فاز غنی سازی ۶۰ درصدی شد

 8. وعده تکراری احمدی‌نژاد برای افشاگری/ زمزمه کاندیداتوری همتی/ وضعیت پیچیده لاریجانی در انتخابات/ چرا ظریف اعلام کرده نامزد نمی‌شود؟

 9. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

 10. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

 11. تعدد نامزدها؛ تهدید یا فرصت؟!

 12. دیپلمات با سابقه آمریکایی: دیوار تحریم ها علیه ایران را زودتر بشکنید

 13. رفع تحریم ها در گرو پایان دادن به «بازی» آمریکا

 14. راه‌حل سردار دهقان برای خروج پرونده هسته‌ای از بن‌بست/ شعار حسن خمینی انتخاب شده است؟/ انتقادات اصولگرایان از نامزدی جلیلی/ تقاضا برای برخورد قضایی با روحانی

 15. آقا سید حسن خمینی نگرانیم

 16. جلسه افشاگری اصلاح‌طلبان علیه اصلاحات/ کرباسچی به تاجزاده: مردم گفتمان نمی‌خواهند وضع موجود تقصیر ماست

 17. «بدترین دولت به روایت آمار»/ رکوردشکنی دولت روحانی در تعمیق فقر

 18. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ صادرات خودرو به کشورهای منطقه/ چین تا ۲۵ سال از ما نفت می‌خرد

 19. بازی سیاسی با کارت برجام

 20. تحلیل گر برجسته جهان عرب: قدرت‌نمایی ایران شادی اسرائیلی‌ها را به عزا تبدیل می کند

 21. کاندیداتوری «سید حسن‌ خمینی» منتفی است

 22. سرانجام شفافیت و پاسخگویی در مجلس یازدهم

 23. هویت عامل اختلال در سیستم برق نطنز شناسایی شد

 24. روایت حسین شریعتمداری از مذاکرات وین/ نعل وارونه صهیونیست‌ها در مذاکرات!

 25. حادثه‌ در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات نطنز

آخرین عناوین