واکنش عضو شورای شهر به سخنان وزیر بهداشت

اجتماعی،   3991206119 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

 عضو شورای شهر با بیان اینکه امیدوارم کارکنان سازمان بهشت زهرا حرف وزیر بهداشت را به حساب خستگی و پاسخگویی بدون اینکه اختیار کامل داشته باشد، بگذارند، گفت: تا زمانی که واکسیناسیون انجام نشود، ما موفق به مهار ویروس کرونا در کشور نمی‌شویم.

واکنش عضو شورای شهر به سخنان وزیر بهداشت

ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بیان چند روز گذشته وزیر بهداشت در انتقاد از بی توجهی برخی افراد در مواجه با کرونا و دلخوری کارکنان بهشت زهرا از وی، اظهار داشت: وضعیت مدیریت نظام سلامت در شرایط فعلی کار بسیار مشکلی است؛ چراکه از یک طرف با مسؤولیت‌هایی مواجه است که ذاتی بوده و باید انجام شود؛ مانند امور دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها،‌ دارو و غذا.

وی ادامه داد: در این شرایط موضوع اپیدمی کرونا نیز اضافه شده؛ آن هم در شرایطی که ما تحریم هستیم و سایر نهادها نیز متوجه نیستند که مرگ 60 هزار نفر یعنی چه؟ در تهران مرگ نزدیک به 29 هزار نفر چه معنایی دارد؛ یعنی تیمی که هر روز خدمات می‌دهد با هر مرگی یک درجه از امید و تلاش خود را از دست داده و ناامید می‌شود؛همچنین فرسودگی شغلی که در اثر چنین شرایطی، یکسری از انسان‌ها در زیردست شما پرپر می‌شوند و این موضوع نه تنها در ایران بلکه در همه دنیا همین طور است.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: امروز بعد از گذشت یک سال همه دنیا به این نتیجه رسیده که ما به جز استفاده از ماسک هیچ ابزاری در دست نداریم؛ مگر واکسیناسیون انجام شود؛ یعنی تا زمانی که واکسیناسیون انجام نشود، ما موفق به مهار ویروس کرونا در کشور نمی‌شویم.

خداکرمی اضافه کرد: حالا در چنین شرایطی یک وزیر بهداشتی که نه اختیار انتخاب نوع واکسن را دارد و نه اختیار کشور محل خرید واکسن؛ نه می‌تواند بر اساس پروتکل‌هایی که دنیا تنظیم می‌کند در این حوزه عمل کرده و همه مداخله می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند؛ در نتیجه معلوم است بعضی وقت‌ها این فشار باعث می‌شود که ما به بار سنگین کلمات خیلی توجه نکنیم.

وی تصریح کرد: بنده هم قبول دارم که وی می‌توانست از جملات و کلمات بهتری برای نشان دادن این فشار و نشان دادن این که وی نمی‌تواند مدیریت نظام سلامت را بدون ابزارهایی که لازم است، داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران متذکر شد: وی می‌توانست کلمات دیگری استفاده کند، اما همه ما  درک می‌کنیم که سازمان بهشت زهرا بهترین عملکرد را داشته و کمتر از کادر درمان تلاش نکرده است؛ آن هم در بدترین شرایط؛ آنها علاوه بر 180 مرگی که روزانه و به صورت عادی در تهران  اتفاق می‌افتد و آنها را تغسیل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، روزی وجود داشته که 200 مرگ نیز به این تعداد اضافه شده و بین 350 تا 380 نفر در روز تغسیل می‌کردند؛ این کار بزرگی بوده است.

خداکرمی ابراز داشت: بنده به عنوان یک عضو جامعه پزشکی دست این افراد را می‌بوسم و واقعا از طرف خودم از این افراد عذرخواهی می‌کنم، اما باید نظام سلامت را درک کنیم. کسی که فرماندهی و مدیریت نظام سلامت را برعهده دارد، ساده‌ترین ابزار، منابع، بودجه و منابع ارزی در دسترس ندارد و از طرف دیگر اختیار این موضوع که به سرعت واکسن خریداری کرده و وارد کند را ندارد.

وی یادآور شد: فرسودگی ناشی از مدیریت در بحران است؛ آن هم بحرانی که بسیار حاشیه دارد و همه در حال دخالت هستند، اما کمتر نهادی این موضوع را درک می‌کند که ما چه وضعیتی داریم. اگر واکسن نرسد یعنی چه؟ اگر با پیک دیگری مواجه شویم یعنی مرگ و میر افزایش پیدا می‌کند.

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت:از نزدیک شاهد هستم همکاران ما اعم از پرستار، خدمه، بهیاران، پزشکان و مدیران همگی خسته و فرسوده‌اند. بیش از 300 پزشک، ما‌ما و فیزیوتراپ را در کشور از دست داده‌ایم و همه اینها به کادر درمان فشار می‌آورند.

خداکرمی بیان داشت:وقتی وزیر نظام سلامت مورد سؤال مردم، مسؤولان جهانی و همکاران خود است؛‌ بعضی اوقات برای یک تصمیم مجبور است با چند حوزه سروکله زده که گاهی مشکل است تا بتواند کلمات را بیان کند و اینها می‌تواند ناشی از خستگی باشد.

وی گفت: با شناختی که بنده از وزیر بهداشت دارم، وی فردی ادیب و خوش‌صحبت هستند؛ البته کلماتی که به کار بردند مقداری سنگین بود؛ اما به هر حال امیدوارم کارکنان سازمان بهشت زهرا این را به حساب خستگی، فرسودگی و پاسخگویی بدون این که اختیار کامل داشته باشد، بگذارند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۳۹۲۱۰۲۲:۱۲:۴۴ ۱۳۹۹/۱۲/۶
ربط تحریم و کرونا چیست؟ مسئولین تصمیم دارند ما یا واکسن داخلی بزنیم یا خود را به قضا و قدر بسپاریم.
ناشناس۱۸۳۹۵۱۳۰۸:۵۷:۳۳ ۱۳۹۹/۱۲/۷
وقتی واکسن چینی و روسی وارداتش مشکل نداره ربط کرونا به تحریم چیه؟ برای حماسی کردن هرچیزی چهارتا کلمه از تحریم و امریکا نگین امتیاز اون مرحله رو از دست میدین اینکه بابت هر مشکل سخنرانی تحریمی انجام بدین که نشد مدیریت اینو یه فرد عادی جامعه هم بلده کاندید شدین مسوول بشین مشکل حل کنید فقط گردن دیگران انداختن و مردم و مقصر دونستن کار ساده ترین کاره
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 2. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 3. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 4. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 5. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 6. دانشمند ایرانی قوی‌ترین واکسن کرونا را می‌سازد

 7. تجمع و حمله ضدانقلاب در محل مذاکرات برجام + عکس

 8. نامزدهای مشتاق ریاست جمهوری دنبال چه هستند؟

 9. توقف عروسی کرونایی با ۲۰۰ مهمان/ داماد بازداشت شد

 10. انتشار تصویر عامل خرابکاری اخیر در نطنز برای اولین بار

 11. دستگیری عامل تجاوزهای سریالی در مشهد

 12. استقرار کشتی جنگی بلژیک در تنگه هرمز

 13. در تمجيد تصميم سيدحسن!

 14. دستور برخورد با سوءاستفاده‌کنندگان از واکسن پاکبانان آبادانی

 15. تکرار ماجرای آبادان در گلستان/ استفاده برخی مسئولین از سهمیه واکسن پاکبانان

 16. واکنش بایدن به آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصد توسط ایران

 17. چه کسانی به صدام سلاح شیمیایی دادند؟ + عکس

پربحث‌های هفته

 1. در پاسخ به اقدامات تروریستی میز مذاکره را ترک کنید

 2. معادله تروریست های اسراییلی و جنتلمن های غربی در ماجرای نطنز

 3. نطنز و خودنمایی های حقیرانه رژیم صهیونیستی

 4. بحث جنجالی مجری شبکه دو با مسئول دولتی/مجری دهن مرا باز نکنید

 5. افسر پیشین ارتش آمریکا: با نگاهی به عین‌ الاسد، دقت موشک‌های ایران را درک کنید

 6. نگرانی محافل امنیتی اسراییل از انتقام ایران

 7. بازی سیاسی با کارت برجام

 8. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 9. آیا آمریکا کنار مردم ایران ایستاده است؟

 10. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 11. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 12. حمله به مرکز جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در شمال عراق

 13. در ستاد مبارزه با کرونا چه خبر است؟!

 14. ایران وارد فاز غنی سازی ۶۰ درصدی شد

 15. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 16. وعده تکراری احمدی‌نژاد برای افشاگری/ زمزمه کاندیداتوری همتی/ وضعیت پیچیده لاریجانی در انتخابات/ چرا ظریف اعلام کرده نامزد نمی‌شود؟

 17. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

 18. متناسب با تهدیدات ، بُرد موشک های خود را افزایش می دهیم

 19. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

 20. تعدد نامزدها؛ تهدید یا فرصت؟!

 21. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 22. رفع تحریم ها در گرو پایان دادن به «بازی» آمریکا

 23.  یک رتبه و چند نکته

 24. تحلیل گر برجسته جهان عرب: قدرت‌نمایی ایران شادی اسرائیلی‌ها را به عزا تبدیل می کند

 25. آقا سید حسن خمینی نگرانیم

آخرین عناوین