بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت در بورس

بورس،   3991206104

امروز سهامداران شرکت‌های کاشی سعدی، سیمان مازندران و سیمان آرتا اردبیل در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشت و دامداری فکا و شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت در بورس

به گزارش تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت ۵هزار و ۹۱۵واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۰۵هزار و ۷۲۷واحد به کار خود پایان داد و بیش از  ۴میلیارد و ۶۸۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۵هزار و ۴۴۹میلیارد تومان در ۷۶۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های کاشی سعدی، سیمان مازندران و سیمان آرتا اردبیل بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های داده گستر عصر نوین، پالایش نفت اصفهان و توسعه و عمران امید بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۲۳۶میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۳۰۵میلیارد تومان در ۵۰۳هزار نوبت، آیفکس ۱۰۶واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۱۱۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کشت و دامداری فکا، مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان و شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های ریال پرداز سیر، بیمه پاسارگاد و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین کاهش قیمت را داشتند.