جزئیات برگزاری اعتکاف خانگی اعلام شد

فرهنگی،   3991206080

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره برگزاری مراسم اعتکاف خانگی توضیحاتی داد.

جزئیات برگزاری اعتکاف خانگی اعلام شد

حجت الاسلام و المسلمین علی تقوی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برنامه های این نهاد برای برگزاری مراسم اعتکاف اظهار کرد: امسال برنامه ای با عنوان «فرصت انس» در نظر گرفته شده است که جایگزین اعتکاف شود. «فرصت انس» برنامه ای برای ستاد اعتکاف کل کشور است که در قم مستقر هستند. 

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: نهاد نمایندگی مراودات و همکاری هایی با ستاد انس که در قم مستقر است، دارد. این همکاری به دلیل  برگزار نشدن مراسم اعتکاف امسال که به صورت حضوری است، برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام تقوی ادامه داد: اکنون که فرصت حضور فیزیکی برای اعتکاف و برگزاری آن در مساجد را نداریم، طرح جایگزینی ایجاد کرده ایم که برای سه روز اعتکاف، افراد به صورت فردی اقداماتی انجام دهند. 

او گفت: «فرصت انس» طرحی از ستاد اعتکاف کل کشور است که مقرر شده در دانشگاه های کل کشور آن را تبلیغ و ترویج کنیم تا دانشجویان بتوانند به عنوان یک طرح جایگزین از آن استفاده کنند و چون نمی توانند در مسجد اسکان داشته باشند و روزه دار باشند در منزل این مراسم را انجام دهند. 

به گفته معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، طرح انس یک طرح اعتکاف خانگی محسوب می شود.

آخرین رایزنی ها برای برگزاری جشن ازدواج دانشجویی

تقوی درباره آخرین رایزنی ها و تصمیمات برای برگزاری جشن ازدواج دانشجویی نیز گفت: مراسم ازدواج دانشجویی که هر سال در مسجد برگزار می شد، امسال حضوری نخواهد بود و اجازه برگزاری  این مراسم به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری داده نشده است. 

به گفته این مقام مسئول، سلامت دانشجویان اولویت ما است. در حال حاضر به دنبال طرح های جایگزین برای برگزاری ازدواج دانشجویی هستیم که از همین ظرفیت فضای مجازی استفاده کنیم.

حجت الاسلام تقوی توضیح داد: توسعه فضای مشاوره ای قبل از ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج و توسعه فضای طراحی سایت هم‌رسان از اقداماتی است که در صدد هستیم با استفاده از آن به بحث تشکیل خانواده ورود کنیم. 

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: در تلاشیم با این اقدامات، ازدواج خوب را در دانشگاه ها رقم بزنیم. آموزش مشاوران و افراد هم رسان در دانشگاه ها برای ترویج ازدواج دانشجویی اقداماتی است  که در طرح های ملی ازدواج در حال استفاده از آنها هستیم.