سردار اشتری:‌ گروهک‌های تروریستی از سوی آمریکا حمایت می‌شوند

سیاسی،   3991205103
سردار اشتری:‌ گروهک‌های تروریستی از سوی آمریکا حمایت می‌شوند

فرمانده نیروی انتظامی گفت:‌ اسناد و مدارک بسیاری در دست است که گروهک‌ها از سوی آمریکا حمایت می‌شوند و باید در این زمینه احقاق حق کرد.

به گزارش تسنیم، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی در آیین اختتامیه همایش مطالبات حقوقی بین المللی دفاع مقدس اظهار داشت: دوران دفاع مقدس در تاریخ کشورمان بی‌نظیر است و اهمیت پرداختن به آن بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: بیش از سی کشور دنیا به کمک صدام آمدند و جنگ هشت ساله را بر مردم ایران تحمیل کردند، اما ملت با رهبری امام خمینی ایستادند و پیروز شدند.

سردار اشتری در ادامه در خصوص تحرکات گروهک‌های تروریستی گفت: پس از پیروزی انقلاب تحرکات آنان در نقاط مختلف کشور و با حمایت آمریکا و صدام آغاز شد. همزمانی که رزمندگان در جبهه‌ها به طور مستقیم با دشمن درگیر بودند، گروهک‌ها مشغول فعالیت بودند اما موفق نشدند.

فرمانده ناجا بیان کرد: هدف اصلی آنان نابودی نظام جمهوری اسلامی بود که در این راستا ترورهایی انجام دادند، بمب گذاری هایی کردند و شورش هایی به راه انداختند.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: گروهک ها نقش مهمی در همراهی با دشمن داشتند. منافقین با صدام همراه و عملیات هایی علیه ایران اجرا کردند. آنان از سوی غرب و آمریکا حمایت می شدند.

وی اظهار داشت: جنایت گروهک ها در به شهادت رساندن 17 هزار نفر باید ثبت و ضبط شود. سلیمانی و فخری زاده نیز در راستای اهداف دشمنان ترور شدند و به شهادت رسیدند. این موارد را باید پیگیری و احقاق حق کرد. اسناد و مدارک بسیاری در دست است  که گروهک‌ها از سوی آمریکا حمایت می‌شدند و باید در این زمینه احقاق حق کرد.

سردار اشتری در خصوص رویکرد بایدن و دولت جدید آمریکا گفت: آمریکا با نفوذ جریانی، جنگ نرم، نفوذ اطلاعاتی و جنگ‌های نیابتی به دنبال دستیابی به منابع حساس و حیاتی، دستیابی به مناطق استراتژیک، ممانعت از قدرت منطقه‌ای شدن ایران و تضعیف محور مقاومت هستند که در چند سال گذشته این اقدامات را انجام دادند و اتفاقاتی رخ داد.

وی ادامه داد: این موارد رویکرد آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز است. اهداف تمامی دولت‌ها در آنجا یکی و روش‌هایشان متفاوت است.

سردار اشتری در پایان گفت: ما آماده‌ایم با استفاده از ظرفیت پلیس بین الملل و قسمتی که مربوط به امنیت است، با کشورها همکاری داشته باشیم.