توضیحات یک مقام مسئول درباره اتفاقات سراوان

اجتماعی،   3991205086 ۱۷ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون امنیتی- انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان ماجرای اتفاقات امروز سراوان را تشریح کرد.

توضیحات یک مقام مسئول درباره اتفاقات سراوان

به گزارش فارس، معاون امنیتی- انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران در زمینه تجمع گذر مرزی شمسر سراوان اظهار کرد: با هدف توجه به معیشت مرزنشینان گذر مرزی در منطقه شمسر سراوان ایجاد شده است، روز گذشته ساعت 8 صبح، سوخت برانی که مبادرت به انتقال غیرقانونی سوخت می کنند در آنسوی مرز تجمع کردند.

محمدهادی مرعشی افزود: آنان قصد داشتند از محل گذر رسمی وارد شوند بیش از دو ساعت مذاکره انجام شده تا در چهارچوب قواعد از این گذر عبور کنند، ظاهرا تجمع آنها منجر به تیراندازی از سوی ماموران پاکستانی میشود و هجوم شدت پیدا می کند که جمعیت با شکست درب های گذر مرزی وارد میشوند، در بین آنان چهار مجروح و یک کشته به چشم میخورد که در اثر تیراندازی آن سوی مرز بوده است.

معاون امنیتی- انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در بین جمعیت افرادی از فرصت استفاده کرده و به سمت پاسگاه شمسر حمله می کنند و یک دستگاه موتور سیکلت از ماموران مرزبانی را آتش می زنند به سمت خودروهای نظامی نیز سنگ پرتاب کرده و اقدام به ورود به پاسگاه می کنند.

وی ادامه داد: حریم پاسگاه محترم است و مرزبانی اجازه ندارد به کسی اجازه ورود بدهد در نهایت هجوم جمعیت ماموران تیراندازی می کنند و تعدادی مجروح می شوند و  جمعیت متفرق می شوند، مجروحان به بیمارستان منتقل می شوند و در مجموع موضوع در حال بررسی قرار دارد.

مرعشی گفت: در ادامه ماجرا فضای مجازی این موضوع را به دست گرفته و مردم را برای تجمع تحریک می کنند تا ساعات 10 امروز موضوع کنترل شده بود اما امروز هم عده ای هجوم آوردند به سمت فرمانداری و صحبت های مسولان را برنتابیدند و شیشه ها را شکستند و متفرق شدند.

معاون امنیتی- انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در راستای تامین معیشت مردم به سوخت بران اجازه دادیم که بدون مخدوش کردن پلاک با سرعت قانونی در چهارپوب مناسب کار را انجام دهند اما اگر قرار بر قانون گریزی باشد قطعا همان حداقل های ایجاد شده هم ممنوع خواهد شد.

این مسؤول افزود: در حال حاضر دو نفر کشته و 6 نفر زخمی داریم، دشمن برای نا امنی مرزها برنامه دارد که باید مرزنشینان کمک کنند و آب به آسیاب دشمن نریزند.

مرعشی گفت: گروهک‌های ضد انقلاب و معاند از قبل با ترسیم نقشه و ترغیب افراد سودجو دست به این اقدام خرابکارانه زده‌اند.

وی ضمن محکوم کردن حمله برخی افراد سودجو به فرمانداری شهرستان سراوان افزود: طرح رزاق یک طرح کارشناسی شده و قانونی است که فقط با مشارکت مردم تداوم پیدا خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

علی۱۸۳۷۰۲۶۱۵:۵۴:۰۸ ۱۳۹۹/۱۲/۵
مناطق مرزی و محروم را دریابید. نکنه دیر بشه!
ناشناس۱۸۳۷۸۳۰۰۸:۱۸:۵۰ ۱۳۹۹/۱۲/۶
بودجه های نجومی صدا و سیما را قطع و آن را به بخش خصوصی واگذار و بودجه را صرف فقر زدایی کنند اگر کشور آزادی هستیم .
ناشناس۱۸۳۷۰۴۲۱۶:۱۲:۰۳ ۱۳۹۹/۱۲/۵
فقر باعث همه ناامنیهاست
ناشناس۱۸۳۷۲۱۲۱۸:۴۲:۵۳ ۱۳۹۹/۱۲/۵
اشتباه نکن برادر، اون چیزی که باعث ناامنی میشه طمعه! الان آمریکا به عنوان ثروتمندترین کشور دنیا و صهیونیست‌ها به عنوان ثروتمندترین مردم جهان عامل اکثر ناامنی‌های جهان هستند.
من ایرانی هستم۱۸۳۷۷۹۴۰۷:۴۹:۱۴ ۱۳۹۹/۱۲/۶
حرفهای صد من یه غاز میزنی.مردم بدبخت مرز نشین بخاطر بی لیاقتی وبی کفایتی مسئولین این مملکت به این فلاکت دچار شدن، بعد تو حرف از دشمن فرضی میزنی؟
ناشناس۱۸۳۸۲۸۱۱۱:۱۲:۵۶ ۱۳۹۹/۱۲/۶
چه طمعی عزیر رفتی ببینی مردمانشون با چه وضعیتی امرار معاش میکنند در سیستان و بلوچستان
ناشناس۱۸۳۷۰۸۷۱۶:۴۲:۲۹ ۱۳۹۹/۱۲/۵
خوب شغل حلال ایجاد کنید مردم مجبور به کارهای اینچینی نش مثل کوله بران ادم وقتی شغل نداشته باشه برای سیر کردن شکم و زن و بچه ش هرکاری میکنه البته که همیشه مردم مقصرن ماموران پاک
ناشناس۱۸۳۷۰۹۸۱۷:۱۰:۱۲ ۱۳۹۹/۱۲/۵
باز هم توضیحات تکراری و انداختن گناه به گردن مردم و..
ناشناس۱۸۳۷۰۹۹۱۷:۱۱:۳۷ ۱۳۹۹/۱۲/۵
وقتی کارخانه و سرمایه گذاری در استانهای مرزی و محروم انجام نمی شود مطمئن باشید دشمنان کشور از محرومیت و بیچارگی مردم سوء استفاده می کنند. چرا باید به جایی برسیم که قاچاق رو از مرزبانی رسمی آزاد کنیم؟ چرا مثلا کارخانجاتی که محصولاتشان می شود به پاکستان و افغانستان صادر شود در سیستان راه اندازی نمی شودمگر آنها مردم ایران نیستند
ناشناس۱۸۳۷۲۷۸۱۹:۳۴:۳۴ ۱۳۹۹/۱۲/۵
طرح رزاق کارشناسی شده ؟ این طرح میگه فقط افراد ساکن در بیست کیلومتری مرز اجازه دارن در صورتی که مردم نواحی دورتر بخاطر فقر مجبور به سوخت بری هستند . این طرح منجر به فقیر تر شدن اونها شده و طبیعی که عصبانی اند
ناشناس۱۸۳۷۴۱۷۲۱:۱۹:۵۲ ۱۳۹۹/۱۲/۵
تو سراوان چه خبره ؟ چرا ..
ناشناس۱۸۳۷۹۴۷۰۹:۱۴:۴۸ ۱۳۹۹/۱۲/۶
هیج خبری نیست مملکت گل و بلبل
جواد۱۸۳۷۵۳۲۲۳:۵۱:۵۶ ۱۳۹۹/۱۲/۵
من نوروز 96 برای خدمت رسانی به مناطق محروم وارد شهر جالق از شهرستان سراوان شدم. بعضی از روستاهاش رفتم مردم بلوچ فقط یه چیز میگفتن خدا رحمت کنه شهید شوشتری رو.. ای کاش بقیه مسئولین هم از بار مسئولیت شانه خالی نکنن و مثل بچه های سپاه کمک کنن که هم امنیت مرز تامین بشه و هم مشکل اقتصادی مردم.
ناشناس۱۸۳۷۶۳۰۰۱:۳۳:۰۵ ۱۳۹۹/۱۲/۶
باید در مرحله اول سیستان و بلوچستان را به بقیه ایران نزدیکتر کرد. با کشیدن خط آهن و جاده و بندرگاه و فرودگاه ارتباطات را راحت تر کرد.
کریم۱۸۳۸۲۳۹۱۰:۵۸:۴۳ ۱۳۹۹/۱۲/۶
بنده با توجه به نوع مسئولیتم تمام مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان را رفته ام . تقریبا در ۲۰ کیلومتری مرز تعداد اندکی از مردم زندگی می کنند در حالی که فقر در سراسر و عمق استان بیداد می کند . این طرح در واقع فریب افکار عمومی و قطع اندک درآمد مشقت بار این مردم بیچاره است ..
ناشناس۱۸۳۸۴۷۱۱۲:۴۱:۵۷ ۱۳۹۹/۱۲/۶
بجای ساخت این همه کارخونه در تهران ببرید مناطق محروم مطمئن باشید خوده مردمان دلیر مرز نشین با جانشون از مرزهای کشور محافظت میکنن
محمد۱۸۳۸۷۷۶۱۵:۲۸:۲۳ ۱۳۹۹/۱۲/۶
مشکل مامردم این استان فقط کارهست اگرکارباشه مگه مغز خرخورده باشه که جونشوکف دستش بگزاره وسوخت وکارهای خطرناکی دیگه روانجام بده
یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. زمان پایان حیات در کره زمین مشخص شد

  2. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

  3. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

  4. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

  5. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

  6. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

  7. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

  8. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

  9. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

  10. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

  11. ۶ راز کمتر شنیده‌شده درباره ساسی مانکن

  12. سرانجام یک شعار انتخاباتی

  13. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

  14. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

  15. فرق عمامه رئیسی با عمامه هاشمی، خاتمی و روحانی!

  16. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

  17. توصیه متفاوت یک سردار سپاه به نوعروسان

  18. روحانی: به عهد خود درباره چرخش هم‌زمان سانتریفیوژ و اقتصاد عمل کردیم/ امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد/ FATF ربطی به برجام و تحریم ندارد

  19. معطلی چهار ساله قانون متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان

  20. بشردوستی به سبک سازمان ملل

  21. فیلم سنتکام درباره حمله موشکی ایران به عین‌الاسد

  22. نظم جهانی در آستانه تغییر

  23. تصاویر پهپاد آمریکایی از لحظه حمله ایران به عین‌الاسد

  24. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

  25. دیدارهای انتخاباتی آذری جهرمی/ نامزدی حسن خمینی برای اصلاح‌طلبان، موج ایجاد می‌کند؟/ روایت صادق خرازی از علت شکل‌گیری دولت پنهان/ احمدی‌نژاد: می‌خواهند مرا ترور کنند!

  آخرین عناوین