رهبر انقلاب: علاج دردهای مزمن کشور در انتخابات پر شور و انتخاب صحیح است/ در برجام حرف زیاد شنیده‌ایم، این بار فقط عمل/ امروز مردم حاکم بر سرنوشت کشور هستند

سیاسی،   3991129050 ۵۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای‌ فرمودند: انتخابات هر چه پُر شورتر و با اقبال عمومی بیشتری همراه باشد، آثار و منافع بیشتری برای کشور خواهد داشت. علاج دردهای مُزمن کشور در پر شور بودن انتخابات و حضور عمومی مردم، و بعد، انتخاب اصلح و شخصیت مناسب در انتخابات ریاست جمهوری است.

رهبر انقلاب: علاج دردهای مزمن کشور در انتخابات پر شور و انتخاب صحیح است/ در برجام حرف زیاد شنیده‌ایم، این بار فقط عمل/ امروز مردم حاکم بر سرنوشت کشور هستند

به گزارش الف، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در ارتباط تصویری با شماری از مردم تبریز، قیام تاریخی و فراموش‌نشدنی ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ را فقط گوشه ای از افتخارات فراوان مردم این خطه خواندند و با اشاره به استمرار دشمنی سلطه‌گران به علت مخالفت ملت ایران با هنجارهای نظام سلطه افزودند: انقلاب اسلامی دستاوردهای عظیمی داشته است که باید از آنها برای رفع نقاط ضعف و غیر قابل قبول همچون مشکلات معیشتی و فاصله طبقاتی استفاده کنیم.

ایشان حضور پُر شور مردم را در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری و در درجه بعد انتخاب صحیح و اصلح را باعث تضمین آینده کشور خواندند و درباره برجام نیز گفتند: جمهوری اسلامی این بار وعده وحرف نمی‌پذیرد و ملاک، فقط عملِ طرف مقابل است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین افتخارات مردم آذربایجان «نخبه‌پروری در علم و هنر و سیاست» و «روحیه جریان‌سازی در تحولات تاریخی و سیاسی کشور» را دو ویژگی افتخارآمیز مردم این خطه برشمردند و تأکید کردند: آذربایجان همیشه دژ استوار ایران در مقابل حملات بیگانگان بوده است و اگر ایستادگی و جانفشانی مردم این دیار نبود، تعرض دشمنان به مناطق دیگر هم کشیده می‌شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «دلبستگی عمیق به اسلام» و «غیرت و حمیّت شدید در قبال ایران» را دو ویژگی مهم هویتی مردم آذربایجان دانستند و افزودند: مردم این منطقه در تاریخ معاصر در همه مسائل کشور از چهره‌های نقش‌آفرین برخوردار بوده‌اند که این شخصیت‌ها همچون «میرزا جواد آقا مجتهد تبریزی در تحریم تنباکو»، «ستارخان و باقرخان در مشروطه»، «شیخ محمد خیابانی»، «شهیدان آیت‌الله قاضی طباطبایی و آیت‌الله مدنی در دوران انقلاب» و «شهید باکری در دفاع مقدس» تأثیرگذار بوده‌اند.

رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان گفتند: بدون روایت درست از تاریخ آذربایجان، هر روایتی از تاریخ ایران ناقص و نادرست است.

ایشان در تشریح ابعاد قیام تاریخی ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ مردم تبریز به پیام امام(ره) بعد از آن حادثه پرداختند و افزودند: امام بزرگوار سه خصوصیت «شجاعت، غیرت و تدیّن» را ویژگی‌های ممتاز مردم تبریز خواندند که هر سه این خصوصیات، شاخص‌های مهم ارزیابی و ارزش‌گذاری یک مجموعه انسانی است.

رهبر انقلاب افزودند: نکته مهم این است که مردم تبریز وحشی‌گری رژیم پهلوی در سرکوب قیام ۱۹ دی قم را دیده بودند اما با همان خصوصیاتی که امام گفتند در چهلم شهیدان قم وارد صحنه شدند و با ابتکار سلسله تعیین‌کننده چهلم‌ها، نگذاشتند قیام قم به فراموشی سپرده شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشریح دیگر رویدادهای متکی بر شجاعت، غیرت و تدیُن مردم تبریز به مقابله جانانه آنان در مقابل دست‌های تجزیه‌طلب اوایل انقلاب، حماسه‌آفرینی لشکر خط‌شکن عاشورا و فرمانده دلاور آن شهید باکری، مقابله با فتنه خلق مسلمان در سال‌های اول انقلاب و نیز حضور آگاهانه مردم تبریز در خنثی کردن فتنه سال ۸۸ اشاره کردند و گفتند: در دی ۸۸، مردم تبریز حتی از تهران و دیگر شهرهای کشور زودتر به میدان آمدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جستجوی پاسخ این سوال مهم که «درس قیام ۲۹ بهمن ۵۶ مردم تبریز برای اوضاع امروز کشور چیست» به ریشه‌یابی دشمنی عمیق ابرقدرت‌ها با انقلاب اسلامی پرداختند.

ایشان گفتند: هنگام پیروزی انقلاب، مستکبران، جهان را به دو قسمت سلطه‌گر و سلطه‌پذیر تقسیم کرده بودند اما انقلاب اسلامی این جریان را که رگ حیات نظام استکبار بود، به صراحت رد کرد و سلطه گران غرب و شرق به همین علت و با وجود اختلافاتشان، جبهه گسترده‌ای در مقابل انقلاب ملت ایران تشکیل دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه هرگز نباید علت اصلی دشمنی استکبار با انقلاب و جمهوری اسلامی را فراموش کرد، افزودند: البته آنها توطئه‌ها و ضدیت‌هایشان را به بهانه‌های مختلف از جمله حقوق بشر، مقررات اسلامی، هسته‌ای، موشکی، منطقه‌ای و مسائل دیگر اِعمال می‌کنند اما باید متوجه بود که این مسائل فقط بهانه است.

رهبر انقلاب با اشاره به ادامه خصومت مستکبران افزودند: ملت ایران برای پیروزی در مقابل این هجمه‌ها به دو چیز نیاز دارد: «استحکام عناصر هویتی» و «افزایش قدرت درونی».

ایشان برخورداری از زیربنا و نظام فکری و عقیدتی منسجم را مهمترین عنصر استحکام هویت ملی برشمردند و افزودند: زیربنای مستحکم فکری انقلاب از اسلام گرفته شده و در بیانات بسیار ارزشمند امام(ره) و درسهای متفکرانی چون شهیدان مطهری و بهشتی تشریح شده البته عناصر متفکر باید این نظام فکری را با پاسخ های جدید به مسائل جدید، نو به نو جلوه و رونق دهند.

رهبر انقلاب خاطر نشان کردند: ایدئولوژی زدایی که برخی‌ها تکرار می کنند، نتیجه‌اش انحراف از مسیر انقلاب خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: البته صرف زیربنای مستقل فکری کافی نیست و در عمل نیز باید از ویژگی هایی برخوردار بود که مهمترین آنها عبارتند از نترسیدن، خسته نشدن، ناامید نشدن، تنبلی نکردن، ندانسته در نقشه دشمن ورود نکردن و در مواقع لازم آماده فداکاری بودن.

رهبر انقلاب با اشاره به وجود این خصوصیات بارز در ملت ایران و فداکاری شهدا گفتند: ملت ایران انصافاً خسته نشده‌اند که نمونه‌های آن را در تشییع بی‌نظیر شهید سلیمانی و همچنین مراسم ابتکاری پر شور امسال در ۲۲ بهمن دیدیم.
ایشان تأکید کردند: اگر همراه این مجاهدت، استقامت و منحرف نشدن از مسیر باشد، مشکلات هم حل خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دستاوردهای انقلاب را عظیم و شگفت‌آور خواندند و ضمن گلایه از کم‌کاری در معرفی این دستاوردها، افزودند: انقلاب اسلامی توانست چهره کشور را از یک کشور عقب‌مانده‌ی علمی و طُفیلیِ سیاسی قدرتها و از نظر اقتصادی، وابسته، به یک کشور آزاد، مستقل، عزیز، سربلند، آبرومند و برخوردار از موفقیت‌های بزرگ علمی تبدیل کند.

ایشان یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب را دگرگونی ملت ایران از حالت خمودگی، بی‌هدفی و دنباله‌روی به ملتی پر تحرک، با نشاط و هدف‌دار دانستند و افزودند: تشکیل هزاران هسته علمی در کشور و فعالیت های گسترده اجتماعی جوانان همچون کمک‌های مومنانه در قضیه کرونا از نمونه های بارز تحرک و نشاط ملت ایران است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تغییر مدیریت کشور از یک حکومت استبدادی، پادشاهی و فردی به یک حکومت مردمی، جمهوری و مردم‌سالاری را دستاورد دیگر انقلاب خواندند و گفتند: امروز مردم حاکم بر سرنوشت کشور هستند و خود انتخاب می کنند. ممکن است خوب یا بد انتخاب کنند اما خودشان انتخاب می‌کنند، درحالی‌که قبل از انقلاب هیچ‌کاره بودند.

ایشان، سازندگی کشور را از دیگر دستاوردهای انقلاب برشمردند و با ابراز تعجب از نادیده گرفتن این خدمات گسترده از سوی برخی افراد خاطر نشان کردند: زیرساخت‌های اساسی کشور در بخش‌های سد سازی، آب‌رسانی، برق‌رسانی، گاز رسانی، راه‌سازی، توسعه صنعت، کشاورزی و گسترش اعجاب آور دانشگاهها، کارِ کارستان انقلاب اسلامی است.

رهبر انقلاب اسلامی تقویت بنیه نظامی و دفاعی و تبدیل شدن ایران به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای را از دیگر دستاوردهای انقلاب خواندند و گفتند: علت اصلی توطئه‌های گوناگون آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی دولت‌های اروپایی همین حرکت روبه جلوی انقلاب است که ان‌شاء‌الله قدرت ملت و مسئولان، این توطئه‌ها را خنثی خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: ما در کنار دستاوردها، هیچگاه عقب ماندگی‌ها در برخی بخش ها را پنهان نکردیم و معتقدیم این عقب ماندگی ها در شأن انقلاب اسلامی و قابل قبول نیست و باید جبران شود. ما بعنوان مسئولان در بروز این عقب ماندگی ها مقصریم و البته ممکن است مردم هم در بخش هایی دخالت داشته باشند.

ایشان افزودند: علت اصلی این عقب ماندگی ها، انقلابی عمل نکردن است. هرجا انقلابی عمل کردیم، عقب ماندگی نداشتیم اما هرجا از انقلاب کوتاه آمدیم و حرکتی ناشی از کسالت و بی توجهی، انجام دادیم، عقب ماندگی بوجود آمد.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: در زمینه عقب ماندگی ها، در درجه اول وضعیت معیشت طبقات ضعیف است و سپس موضوع شکاف طبقاتی است که باید این عقب ماندگی ها برطرف و عدالت اقتصادی مستقر شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: البته وضع کشور با همین عقب ماندگی ها بسیار جلوتر از وضعیت کشور در قبل از انقلاب است.
ایشان با اشاره به تمرکز دشمن بر روی ناکامی‌ها و نادیده گرفتن دستاوردها و عملیات روانی و دروغ گویی برای ناامید و بدبین کردن مردم و جوانان، افزودند: متاسفانه برخی عناصر در داخل از روی غفلت و برخی هم مغرضانه همان حرف های دشمن را تکرار می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی به حساسیت بیشتر مردم نسبت به اول انقلاب، در قبال نابسامانی‌ها بویژه مسائلی مثل فساد و فاصله طبقاتی اشاره کردند و گفتند: این حساسیت بسیار خوب است و نشان‌دهنده گرایش مردم به آرمان های انقلاب است و به همین علت هر جا مبارزه با فساد و حرکت به سمت کمک به قشر ضعیف و ایجاد عدالت باشد، دلگرم می‌شوند و حمایت می کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: ما وظیفه داریم با استفاده از انبوه دستاوردهای انقلاب، ناکامی‌ها را برطرف کنیم که از جمله این دستاوردها، جوانان علاقه‌مند، مبتکر و آماده به‌کار هستند که باید از این ظرفیت در کنار شور انقلابی مردم بهره گرفت تا نابسامانی ها برطرف شود.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان‌شان با اشاره به انتخابات آینده ریاست جمهوری، انتخابات را فرصتی بسیار بزرگی برای کشور دانستند و گفتند: البته مخالفان جمهوری اسلامی نمی‌خواهند نظام از این فرصت و ظرفیت مهم برای پیشرفت کشور استفاده کند اما مشارکت پُر شور و انقلابی مردم در انتخابات، موجب امنیت کشور و پس زدن دشمنان و کاهش طمع آنها می‌شود بنابراین نباید این فرصت را از دست داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: انتخابات هر چه پُر شورتر و با اقبال عمومی بیشتری همراه باشد، آثار و منافع بیشتری برای کشور خواهد داشت.

ایشان هدف دشمن از بیان ادعاهای تکراری درباره انتخابات را دلسرد کردن مردم دانستند و گفتند: برغم این ادعاها، انتخابات برای کشور یک امکان و ذخیره مهم است که باید با مشارکت پر شور مردم همراه باشد البته اگر مشارکت پرُ شور با یک انتخاب درست یعنی انتخاب یک نیروی کارآمد، با ایمان، با انگیزه، علاقه‌مند و پرُ کار همراه شود، نورٌ عَلی نور و تضمین‌کننده آینده کشور است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: علاج دردهای مُزمن کشور در پر شور بودن انتخابات و حضور عمومی مردم، و بعد، انتخاب اصلح و شخصیت مناسب در انتخابات ریاست جمهوری است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان با اشاره به سخنان اخیرشان درباره برجام و تبیین سیاست‌های نظام، گفتند: درباره برجام، حرف‌ها و وعده‌هایی گفته می‌شود ولی ما حرف و وعده‌ خوب که نقض و بر ضدّ آن عمل شود، زیاد شنیدیم بنابراین حرف و وعده فایده ندارد و این بار فقط عمل، مهم است.

ایشان تأکید کردند: اگر عملِ طرف مقابل را ببینیم، ما هم عمل خواهیم کرد و این بار، جمهوری اسلامی با حرف و وعده قانع نخواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با تبریک حلول ماه پر برکت رجب، افزودند: اگرچه اجتماعات عبادی به علت شرایط خاص کرونا موقتاً برگزار نمی‌شود اما لازم است در خانه‌ها از ادعیه بسیار خوب و پرمعنای این ماه و توسل و راز و نیاز با پروردگار بهره کافی گرفته شود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز، گزارشی از تلاشهای گسترده قشرهای مختلف مردم و گروههای جهادیِ استان برای مقابله با کرونا و کمک به جهادگران عرصه سلامت بیان کرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۲۸۸۳۵۱۴:۳۵:۲۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
خوب اعلام کنند اصلح کیه تا به همون رای بدیم
ناشناس۱۸۲۹۵۹۰۰۸:۴۶:۲۷ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
یعنی تا حالا هیجکدوم از میان رجایی و رفسنجانی و خاتمی و احمدی نژاد و روحانی اصلح نبودن ؟ والله دردهای مزمن نا علاج در زمان همه اینا وجود داشته
ناشناس۱۸۲۹۶۲۲۰۹:۱۹:۰۵ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
در طی سالها تناقض بین گفتار و رفتار مسئولان در این کشور وجود داشته است.
ناشناس۱۸۲۹۷۴۲۱۰:۵۱:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
امام علی ع فرمودند ثروت های حرام را اگر کابین زنانشان کرده باشند به بیت المال باز می گردانم از ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب اسلامی درخواست داریم شخصا مسولیت نظارت بر قانون مشروعیت سنجی اموال و اعاده اموال نامشروع مفسدین اقتصادی را به عهده بگیرند و این سیره و منش امام علی ع را در جامعه اسلامی پیاده فرمایند
ناشناس۱۸۲۹۶۰۶۰۹:۰۳:۱۴ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
امروز مردم حاکم بر سرنوشت کشور هستند .
ناشناس۱۸۲۹۷۵۳۱۱:۰۳:۱۰ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
داداش من امروز مردم حاکم جیب خودشون هم نیستن چه برسه به کشور
ناشناس۱۸۳۱۰۵۰۱۶:۲۸:۴۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱
لازم است موانع انتخابات پرشور از مسیر انتخابات برداشته شود.
ناشناس۱۸۲۸۸۳۹۱۴:۳۸:۰۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
دردهای مزمن کشور از کره مریخ نیامده از عملکرد همه مسئولین است
ناشناس۱۸۲۸۸۴۴۱۴:۴۱:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
بنده در همه انتخابات گذشته، پر شور شرکت کرده ام و به وظیفه خودم عمل کردم ، ولی این روسای جمهور، دردی از من و جامعه دوا نکردند و هر روز بر مشکلات ما اضافه کردند...
ناشناس۱۸۲۸۸۷۴۱۵:۰۷:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
فقط مواظب باشید قوم و خویش روحانی دوباره به قدرت نرسن که حقوق های فوق نجومی و رانت و اختلاس ها ادامه دار نشه ...
ناشناس۱۸۲۸۸۸۸۱۵:۲۰:۱۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
حتی خود اوبامای هم بعد از خروج ترامپ از برجام ، به این نتیجه رسید که برجام اش ناقص بوده
ناشناس۱۸۲۸۸۹۴۱۵:۲۵:۰۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
یعنی همه انتخاب های مردم تا الان ناصحیح بوده است ؟
ناشناس۱۸۲۸۸۹۶۱۵:۲۵:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
اونا خیلی وقته خارج شدن از برجام . ما باید آتش بزنیم برجام را
ناشناس۱۸۲۸۹۰۸۱۵:۳۰:۱۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
انتخابات پرشور و پرشعور با هم لازمه والا بیفایدست
ناشناس۱۸۲۸۹۱۴۱۵:۳۴:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
از راههای واقعی علاج دردهای مزمن ، اتکای بیشتر به رای مردم و رجوع به رای و نظر آنهاست
ناشناس۱۸۲۸۹۲۸۱۵:۴۴:۵۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
علاج درد های مزمن کشور ، ظهور امام زمانه
ناشناس۱۸۲۹۵۷۹۰۸:۳۳:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
شاید این جمعه بیاید ، شاید
ناشناس۱۸۲۹۵۹۳۰۸:۵۱:۵۳ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
یعنی تا وقتی که معظم له ظهور کنه ، دردهای مزمن و ناعلاج نباید علاج پیدا کنه ؟؟!!
ناشناس۱۸۲۹۶۴۰۰۹:۴۴:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
یعنی امام زمان وجودش برای اینه که بیاد مشکلات مملکت رو حل کنه ؟!!
ناشناس۱۸۲۸۹۸۹۱۶:۲۸:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
شما یک آدم درست معرفی کن تا ما انتخاب کنیم.
ناشناس۱۸۲۹۵۸۶۰۸:۳۸:۵۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
فقط توره حضرت عباس فقط مو بور و چشم زاق نباشه .
تبریزی۱۸۲۹۶۹۹۱۰:۱۶:۳۷ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
من درستم ولی مشکل اینه که مدرک دکترای قلابی نیستم. دست بوسی کسی رو هم نمی کنم. سنم هم قد نمی ده. اگر هم همه این شرایط رو داشتم رام نمی دادن وگرنه ایران رو نجات می دادم.
ناشناس۱۸۲۸۹۹۷۱۶:۳۸:۰۷ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
نه تنها در برجام حرف زیاد شنیده ایم ، بلکه متاسفانه در طول چندین سال گذشته نیز حرف زیاد شنیده ایم . دریغ از یک عمل .
ناشناس۱۸۲۹۰۰۵۱۶:۴۸:۲۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
در برجام و غیر برجام کلا ما حرف زیاد شنیده ایم .
ناشناس۱۸۲۹۰۲۷۱۷:۰۹:۰۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
شنیدن رای و نظر و نیز بها دادن به فکر و اندیشه متخصصین در حوزه های تخصصی نیز یکی دیگر از راههای علاج دردهای مزمن کشور است
ناشناس۱۸۲۹۰۳۸۱۷:۱۶:۵۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
الان ما زندگی بی دغدغه میخواهیم به چه کسی باید بگیم !
ناشناس۱۸۲۹۵۷۴۰۸:۲۸:۴۵ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
به موشک و اورانیوم !
ناشناس۱۸۲۹۰۵۰۱۷:۲۳:۳۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
جانم فداي رهبر
ناشناس۱۸۲۹۰۶۷۱۷:۳۲:۲۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
علاج دردهای فوق مزمن کشور مدیریت صحیح و عمل به روال درست است و حرف کوچکترین تاثیری در بهبود آن ندارد که اگر داشت ما ۱۰۰ سال از همه دنیا جلو بودیم!!!!
ناشناس۱۸۲۹۰۹۲۱۸:۰۲:۵۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
روحانی فاتحه هرچی انتخابات پرشور رو خوند
ناشناس۱۸۲۹۰۹۸۱۸:۰۵:۳۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
بله آفرین. انتخابات صحیح. قابل توجه مسئولین
ناشناس۱۸۲۹۱۰۷۱۸:۱۵:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
بطور مدام مجبور به انتخاب بین بد و بدتر بوده ایم سال به سال دریغ از پارسال رای بی رای
ناشناس۱۸۳۵۷۴۴۱۹:۲۲:۳۴ ۱۳۹۹/۱۲/۴
رای ندادان هم یه نوع رای محسوب میشه . اصن گیریم که رای ندی ، دردی از مملکت دوا میشه؟
ناشناس۱۸۲۹۱۴۰۱۸:۴۳:۵۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
ایشالاه هر چه سریعتر این مملکت برسه به دست صاحاب اصلیش که دردهای مزمن کشور علاج پیدا کنه
ناشناس۱۸۲۹۵۵۸۰۸:۱۵:۲۲ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
صاحب اصلی این نظام ، مردم هستند
ناشناس۱۸۲۹۵۷۷۰۸:۳۱:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
بعید میدونم بدون مذاکره با دنیا ، کسی بتونه دردهای مزمن و ناعلاج این مملکت رو علاج کنه
ناشناس۱۸۲۹۶۲۳۰۹:۱۹:۳۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
صاحاب اصلی اش هم که بیاد میشینه با همه دنیا مذاکره میکنه .
ناشناس۱۸۲۹۹۱۶۱۴:۴۶:۴۳ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
کشورهای بزرگ دنیا کل اقتصاد و صنعت را رها نکردند به امید مذاکره !
ناشناس۱۸۲۹۱۸۸۱۹:۴۰:۵۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
ما مردم دیگه همین قدر بلدیم انتخاب کنیم بی زحمت شورای نگهبان زحمتِ انتخابِ نهایی رو هم خودش بکشه ما ببینیم رئیس جمهور خوب چه جوریه
ناشناس۱۸۲۹۲۴۶۲۰:۳۷:۵۷ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
جانم فدای رهبرم
ناشناس۱۸۲۹۲۸۶۲۱:۲۲:۱۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
اگر حل مشکلات کشور در پرشور بودن انتخابات بودعلی القاعده کشور و مردم نباید دچار مشکل می بود ولی بعد از 42 سال مشکلات مردم بیشتر که کمتر نشد چرا!؟
احسان۱۸۲۹۵۱۳۰۶:۲۷:۰۳ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
قطعا انتخاب صحیح علاج دردهای کشور است . ولی بایستی انتصابات هم پاسخگو باشند. بخش‌های انتصابی در ایران بیش از بخش های انتخابی هستند و عملکرد آنها از عملکرد دولت و بخش‌های دیگر اگر بدتر نباشد بهتر نیست. ما دولت‌های متفاوتی در ۴۰ سال گذشته داشته ایم ، اینکه همه آنها موفق نبود ه اند و با بخش اتصابی در تضاد و تقابل ، بایستی مورد توجه قرار گیرد.
ناشناس۱۸۲۹۶۷۶۱۰:۰۵:۴۷ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
در دوران ۸ ساله اصلاحات، تورم به کمترین میزان خود رسیده بود و در عین حال رشد اقتصادی در بالاترین حد خود قرار داشت. در سطح منطقه‌ای و جهانی نیز بیشترین میزان تعامل را در آن دوران داشتیم و در حوزه آزادی‌های سیاسی و فرهنگی نیز جامعه ما متحول شد.
ناشناس۱۸۲۹۹۲۰۱۴:۴۸:۳۲ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
قراردادهای خسارت بار کرسنت و توتال و استات اویل و پذیرش سهم 9 درصدی ایران از دریای خزر در دولت اصلاحات اتفاق افتاد.
ناشناس۱۸۲۹۵۵۴۰۸:۱۱:۵۸ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
این همه سال مردم پرشور در انتخابات شرکت کردند و هیچ علاجی برای مشکلات کشور حاصل نشد
ناشناس۱۸۲۹۶۳۳۰۹:۳۹:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
از بس پرشور بوده ، شورش دراومده
ناشناس۱۸۲۹۶۱۶۰۹:۱۵:۴۳ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
راه چاره فقط اینه که مردم دقت کنند و فرد سالم و موثر انتخاب کنند. نباید فقط به تبلیغات توجه شه که هرکی بیشتر خرج کرد بیشتر رأی بیاره! موافقید؟
ناشناس۱۸۲۹۶۸۰۱۰:۰۶:۵۶ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
سال ۷۶ با آمدن آقای خاتمی امیدی در لایه‌های مختلف جامعه، طبقات متوسط و ضعیف و جامعه مطبوعاتی و روشنفکران و دانشگاهیان ایجاد شد.
ناشناس۱۸۲۹۶۹۵۱۰:۱۴:۰۳ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
دوران خاتمی، درخشان‌ترین دوران در توسعه و پیشرفت کشور بود ؛ نوستالژی دوره ایشان باعث می‌شود تا وقتی نام وی یا کسانی که با او هم‌سو هستند در سطح جامعه مطرح شود، باوجود تخریب‌های سازمان‌یافته‌ علیه ایشان امید مردم برای حضور حماسی زنده گردد.
ناشناس۱۸۲۹۹۲۳۱۴:۵۲:۵۳ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
دولت خاتمی دریای خزر را فروخت که حداقل 8000 تریلیارد دلار ارزش داشت.
بسیم بیگ چپو وند۱۸۳۰۸۷۷۱۳:۴۳:۳۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱
عامو چوب حراج زدی قبول دیگه قیمتشو از کجا در اوردی؟ضمنا برای اعلام فجایع تاریخی تقویمت میزون نیست ,دو دهه بکشش جلو.
ناشناس۱۸۳۰۰۳۶۱۶:۵۷:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
ما از خود مقام معظم رهبری میخواهیم در انتخابات کاندیدا شوند و خود مشکلات کشور را سامان بخشند.
یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. زمان پایان حیات در کره زمین مشخص شد

  2. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

  3. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

  4. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

  5. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

  6. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

  7. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

  8. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

  9. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

  10. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

  11. ۶ راز کمتر شنیده‌شده درباره ساسی مانکن

  12. سرانجام یک شعار انتخاباتی

  13. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

  14. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

  15. فرق عمامه رئیسی با عمامه هاشمی، خاتمی و روحانی!

  16. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

  17. توصیه متفاوت یک سردار سپاه به نوعروسان

  18. روحانی: به عهد خود درباره چرخش هم‌زمان سانتریفیوژ و اقتصاد عمل کردیم/ امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد/ FATF ربطی به برجام و تحریم ندارد

  19. معطلی چهار ساله قانون متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان

  20. بشردوستی به سبک سازمان ملل

  21. فیلم سنتکام درباره حمله موشکی ایران به عین‌الاسد

  22. نظم جهانی در آستانه تغییر

  23. تصاویر پهپاد آمریکایی از لحظه حمله ایران به عین‌الاسد

  24. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

  25. دیدارهای انتخاباتی آذری جهرمی/ نامزدی حسن خمینی برای اصلاح‌طلبان، موج ایجاد می‌کند؟/ روایت صادق خرازی از علت شکل‌گیری دولت پنهان/ احمدی‌نژاد: می‌خواهند مرا ترور کنند!

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

    پربحث‌های هفته

    1. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

    2. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

    3. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

    4. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

    5. روحانی: امروز اقتصاد ما بهتر از گذشته می‌چرخد!/ وعده انتخاباتی جالب محسن رضایی/ نامزد سپاه در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟/ ظریف؛ همچنان مهمترین گزینه جبهه اصلاحات

    6. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

    7. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

    8. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

    9. سرانجام یک شعار انتخاباتی

    10. فرق عمامه رئیسی با عمامه هاشمی، خاتمی و روحانی!

    11. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

    12. روحانی: به عهد خود درباره چرخش هم‌زمان سانتریفیوژ و اقتصاد عمل کردیم/ امروز اقتصاد ما بهتر می‌چرخد/ FATF ربطی به برجام و تحریم ندارد

    13. معطلی چهار ساله قانون متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان

    14. دیدارهای انتخاباتی آذری جهرمی/ نامزدی حسن خمینی برای اصلاح‌طلبان، موج ایجاد می‌کند؟/ روایت صادق خرازی از علت شکل‌گیری دولت پنهان/ احمدی‌نژاد: می‌خواهند مرا ترور کنند!

    15. پرونده استاندار سابق خوزستان به جریان افتاد

    16. جلیلی گزینه اصلی اصولگرایان می‌شود؟/ قصه دنباله‌دار روحانی و قیمت دلار/ مرعشی: اصلاح‌طلبان علاقه‌ای به حمایت از لاریجانی ندارند/ روایت فتاح از تاثیرات افشاگری تلویزیونی

    17. نامه ۲۰۰ نماینده مجلس به رئیس مجمع تشخیص درباره FATF

    18. متناسب سازی حقوق کلیه شاغلین در کمیسیون تلفیق تصویب شد

    19. تردید محسن هاشمی درباره تایید صلاحیت در انتخابات ریاست جمهوری/ انتقادات دیرهنگام اصولگرایان از احمدی‌نژاد/ موسوی‌لاری: اصولگرایان مثل دوم خرداد دچار اشتباه شده‌اند

    20. بحث‌های انتخاباتی یا کار در «مرکز دنیا»؟!

    21. واکنش ایران به تصویب قطعنامه شورای حکام چه خواهد بود؟!

    22. روحانی: برجام از بس بزرگ بود، دنیا توطئه کرد تا کمرش را بشکند/ اعتراف دولت آمریکا به شکست تحریم، موفقیت بزرگی است

    23. محسن رضایی: تکلیف FATF در فروردین ۱۴۰۰ مشخص می‌شود/ برخی‌ها در بورس به مردم عادی سیلی محکمی زدند

    24. نامه‌نگاری خاتمی با رهبری/ درخواست حسام‌الدین آشنا از شورای نگهبان/ مطهری: لاریجانی و ظریف به درد ریاست جمهوری نمی‌خورند/ انصراف قالیباف از نامزدی در انتخابات، واقعی است؟

    25. سید محمد خاتمی به رهبر انقلاب نامه نوشت + جزئیات

    آخرین عناوین