ویزای مولتی چیست/ اخذ ویزای مولتی با حامی مهاجر

گزارش بازرگانی،   3991126102 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

ویزای مولتی کانادا چیست

شاید تا به حال نام ویزای مولتی به گوشتان خورده باشد ولی در مورد آن اطلاعاتی نداشته‌باشید. در واقع ویزای مولتی نوع خاصی از ویزا است که صاحب آن می‌تواند در یک بازه زمانی مشخص، چندین بار وارد خاک کشور مورد نظر شود. شخصی که دارنده این ویزا است، می‌تواند وارد خاک کشور مقصد شود و سپس به کشور خود بازگردد و این امر را چندین بار تکرار نماید.

اخذ ویزای مولتی همانند سایر ویزاها فرایند و دشواری‌های خود را دارد اما با مراجعه به یک موسسه مهاجرتی معتبر و با سابقه در این زمینه، می‌تواند کمک بزرگی باشد تا این فرایند و دشواری‌های آن را پشت سر بگذارید. موسسه مهاجرتی حامی مهاجر با داشتن تخصص در خصوص اخذ ویزای مولتی نظیر ویزای مولتی کانادا، ویزای مولتی آمریکا و ویزای مولتی انگلیس و همچنین رفع ریجکتی، یک موسسه معتبر و با تجربه در این امر به حساب می‌آید.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد ویزای مولتی، ویزای مولتی کانادا، ویزای مولتی آمریکا، ویزای مولتی انگلیس، شرایط اخذ ویزای مولتی و مدارک لازم برای ویزای مولتی توضیحاتی را ارائه نماییم.

انواع ویزای مولتی

به طور کلی ویزای مولتی برای چند مورد صادر می‌شود که شامل ویزای توریستی، ویزای بیزینسی و ویزای تحصیلی می‌شود که بیشترین و کاربردی ترین آن ویزای توریستی است. ویزای مولتی معمولا با هدف گردشگری صادر می‌شود و به دارنده آن اجازه می‌دهد که تا حداکثر 90 روز در یک بازه 6 ماه در کشور مورد نظر اقامت داشته باشد.

نکته‌ای که درباره ویزای مولتی باید به آن توجه کرد این است که مهلت 90 روزه این ویزا می‌تواند در یک نوبت یا طی چند بار سفر به اتمام برسد.

تمدید ویزای مولتی

پس از اتمام اعتبار ویزای مولتی می‌توان مجددا برای تمدید این ویزا اقدام نمود. پس از مرتبه اول، برای دفعات بعد اخذ ویزای مولتی آسان‌تر خواهد بود. به طور مثال اگر فردی برای بار اول ویزای مولتی 3 ماهه دریافت کرده باشد، سری بعد می‌تواند ویزای مولتی 6 ماهه یا یک ساله درخواست نماید. به این نکته نیز باید توجه نمود که برای اخذ ویزای مولتی پس از پایان اعتبار باید مدارک لازم را تهیه کرده و مجددا درخواست ویزای مولتی را انجام داد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مولتی

برای دریافت ویزای مولتی، باید اثبات کنید که از شرایط لازم برای دریافت ویزا بهره‌مند هستید. به منظور اثبات این موضوع، مدارک متفاوتی باید ارائه شود اما باید توجه داشت که هدف از ارائه این مدارک، اثبات واجد شرایط بودن شماست.

هرچه مدارک شما در این زمینه بیشتر و کامل‌تر باشد و دلیل شما برای سفرهای متوالی قابل قبول‌تر باشد، شانس شما نیز برای اخذ ویزای مولتی چند برابر خواهد شد. به صورت کلی می‌توان گفت که برای دریافت ویزای مولتی به مدارک زیر نیاز است:

 • اصل و کپی پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار به علاوه اصل پاسپورت پیشین
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجه رسمی
 • 2 قطعه عکس
 • اصل و کپی اسناد ملکی به همراه ترجمه رسمی
 • گواهی تمکن مالی از بانک شامل پرینت گردش حساب 4 ماه اخیر (حداقل 200 میلون) به زبان انگلیسی
 • گواهی اشتغال به کار متقاضی به همراه ترجمه پروانه کسب یا روزنامه رسمی
 • اصل بیمه متقاضی به همراه ترجمه رسمی
 • دعوتنامه رسمی و معتبر
 • گواهی پزشکی معتبر
 • تکمیل فرم ویزا

اگر شخصی دارای دعوتنامه از طرف فردی که دارای اقامت کشور مقصد است، داشته باشد باید مدارک زیر را نیز ارائه نماید:

 • مدرک اقامت موقت یا اقامت دائم فرد مقیم کشور مقصد
 • گواهی تمکن مالی فردم مقیم کشور مقصد
 • گواهی حقوقی فرد مقیم کشور مقصد

مدت زمان دریافت ویزای مولتی

اخذ ویزای مولتی به طول معمول از 2 هفته تا 3 ماه ممکن است زمان ببرد اما موسسه حامی مهاجر با توجه به کامل بودن مدارک متقاضی، دریافت ویزای مولتی را طی چند روز کاری انجام می‌دهد. همچنین این موسسه با در اخیار قرار دادن همراه سفارت، روند اخذ ویزای مولتی را سریع‌تر و با خیالی آسوده‌تر برای متقاضی پیش خواهد برد.

جهت دریافت مشاوره در خصوص دریافت ویزای مولتی می‌توانید با مشاوران و کارشناسان متخصص حامی مهاجر با شماره 48406-021 تماس حاصل فرمایید.

ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا که به نام‌های ویزای 5 ساله یا ویزای مولتیپل کانادا نیز معروف است، در واقع مجوزی است که به شخص اجازه ورود و اقامت موقت در خاک کانادا را می‌دهد. به وسیله این ویزا می‌توان وارد کشور کانادا شد و به شهرهای مختلف سفر کرد یا با اقوام و دوستان ملاقات نمود اما با این ویزا اجازه کار یا اقامت دائم در کانادا را نمی‌توان داشت.

این ویزا از سمت دولت کانادا صادر شده و بر روی پاسپورت چسبانده می‌شود. از آنجا که این ویزا توریستی محسوب می‌شود، فرد دارنده این ویزا فقط می‌تواند در مدت تعیین شده در کانادا اقامت موقت داشته باشد و حق اقامت دائمی و یا کار در کانادا را نخواهد داشت.

ویزای مولتی کانادا به صورت پیش‌فرض 10 ساله صادر می‌شود اما از آنجایی که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی 5 ساله است و پس از ابطال پاسپورت عملا ویزای متصل به آن نیز بی‌اعتبار خواهد شد، به همین دلیل ویزای مولتی کانادا در ایران به ویزای 5 ساله هم معروف است.

اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزای مولتی آمریکا

ویزای مولتی آمریکا نوع خاصی از ویزا است که صاحب آن می‌تواند در یک بازه زمانی معین، چندین بار وارد خاک آمریکا شود. شخصی که دارند این ویزا است می‌تواند وارد آمریکا شود و سپس به کشور خود بازگردد و قادر خواهد بود این امر را چندین بار تکرار کند.

حداکثر زمان اقامت با ویزای مولتی آمریکا در کشورهای گوناگون متغیر است. برای مثال شخصی که از چین به آمریکا سفر می‌کند، می‌تواند حداکثر 30 روز بابت هر برگشت به چین، در آمریکا اقامت داشته باشد. در حالیکه این محدودیت برای فردی که از برزیل وارد آمریکا می‌شود 90 روز است.

ویزای مولتی انگلیس

ویزای انگلیس انواع مخلفی دارد که مهمترین و کاربردی ترین آن ویزای توریستی انگلیس است. تمام ویزاهای انگلیس به صورت مولتی داده می‌شود و به صورت 6 ماهه، 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله صادر می‌شود.

ویزای انگلیس از جمله ویزاهای دشوار است که گرفتن آن به سادگی نیست. البته با کامل بودن مدارک لازم و دریافت مشاوره از یک موسسه مهاجرتی معتبر می‌تواند اخذ ویزای مولتی انگلیس را برای شما راحت نماید.

برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که ویزای انگلیس در حوزه ویزای شینگن است، در صورتیکه اینطور نیست و حتی در سال گذشته، انگلیس از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نیز خارج شد. بنابراین برای رفتن به انگلیس باید یک ویزای جداگانه دریافت نمود. برای رفتن به انگلیس یکی از شرایط دریافت ویزای توریستی، سابقه داشتن ویزای شینگن است به این صورت که اگر فرد متقاضی در گذشته یک یا دو بار به کشورهای حوزه شینگن سفر کرده باشد، شانس ویزا شدن وی افزایش پیدا خواهد کرد. این موضوع بدان معنا نیست که کسانی که سابقه سفر به حوزه شینگن ندارند، نمی‌توانند ویزای انگلیس دریافت کنند اما از شانس کمتری برخوردار هستند.

 

در این مطلب با مفهوم ویزای‌مولتی، شرایط اخذ آن، ویزای‌مولتی کانادا، ویزای مولتی آمریکا و ویزای مولتی  انگلیس آشنا شدید.

موسسه حامی مهاجر، با داشتن تخصص و تجربه بالا در خصوص اخذ ویزای مولتی کانادا، ویزای مولتی آمریکا و ویزای مولتی انگلیس افتخار آن را دارد که با راهنمایی و ارائه مشاوره دقیق و چک کردن مدارک شما، احتمال عدم پذیرش و ریجکتی درخواست ویزای شما را به پایین ترین حد خود برساند و با ارائه راه‌کارهای عملی به کار شما سرعت ببخشد.

این موسسه در سریع‌ترین زمان ممکن برای متقاضیان ویزای مولتی، از دفاتر معتبر وقت ملاقات دریافت که این قضیه باعث تسریع پروسه دریافت ویزای شما خواهد شد.

برای دریافت مشاوره حضوری یا تلفنی و تعیین وقت می‌توانید با کارشناسان و مشاوران حامی مهاجر با شماره 021-48406 تماس حاصل فرمایید.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 3. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 4. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 5. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 6. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 7. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 8. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 9. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 10. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 11. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 12. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 13. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 14. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 15. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 16. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 17. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 18. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 19. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 20. آسمان، ریسمان بافتن صهیونیست ها درباره پیروز انتخابات ایران

 21. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 22. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

 23. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 24. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 25. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

ابر آروان

آخرین عناوین