خطر تازه به دوران رسیده‌ها برای انقلاب

سید ابوالفضل هاشمی، گروه تعاملی الف،   3991126017 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
خطر تازه به دوران رسیده‌ها برای انقلاب

مدتی پیش بود که آمریکایی‌ها اعلام کردند که دیگر مکانیسم ماشه فعال شده و حالا باز هم بسیاری از رسانه‌ها سوال می‌کنند که خوب حالا قرار است چه بلایی سر ایران بیاید؟ تا جایی که به ایرانی‌ها برمی‌گردد دهه‌ها است که در تحریم هستیم و تحریم‌های ثانویه آمریکا که بر علیه ایران وضع شده به مراتب شدید تر از تحریم‌های شورای امنیت است.

تنها تفاوت تحریم‌های جدید آمریکایی‌ها این بود که پس از چند سال آمریکایی‌هایی هم که خود را به خواب زده بودند، متوجه شده‌اند تحریم هایشان هیچ تاثیری روی ایران نگذاشته و دیگر کاری از دستشان بر نمی‌آید مگر اینکه بخواهند به جنگ با ایران بروند و البته شرایط جنگ هم مهیا نیست.

البته با توجه به مخالفت کل جامعه جهانی با رویکرد آمریکا می‌توان گفت این تحریم‌ها تاثیر آنچنانی بر اوضاع بد اقتصادی ای که ایرانی‌ها در حال حاضر شاهدش هستند، نخواهد داشت و به قول معروف آنکه سرش زیر آب است برایش فرقی ندارد چه یک وجب زیر آب باشد چه صد وجب؛ بر کسی هم پوشیده نیست که توانمندی ایران برای مقابله با تحریم‌های کذایی جهانی به دو دلیل است یکی شرایط ژئوپولیتیک واقتدار خدادادی اقتصادی ایران و دیگری استقامت، مقاومت و نجابت مردم ایران است.

بر کسی پوشیده نیست که دشمنان ایران زمین امروزه نه فقط به دنبال سرنگونی نظام در ایران هستند بلکه به دنبال نابودی ایران زمین هستند و به قول معروف همسایه‌هایی داریم که اعتقاد دارند سر به تن ایرانی‌ها نباید باشد و چند صد سال است که به دنبال نابودی ایرانی‌ها هستند، شاید تکرار مکررات باشد اما باید به این نکته اشاره کرد که تحریم‌های آمریکا و انگلیس و بالطبع غرب بر علیه ایران از زمان ملی شدن صنعت نفت در ایران شروع شد و از همان زمان پروژه به اصطلاح رام کردن ایرانی‌های سرکش در آمریکا و انگلیس کلید خورد.

بعد از انقلاب هم بیش از چهل سال است که ایرانی‌ها تحت شدیدترین تحریم‌های بین المللی قرار دارند ولی هنوز سر خم نکرده اند و حتی در بسیاری از موارد پیشرفت هم داشته اند و اگر چهل سال دیگر هم این تحریم‌ها ادامه یابد باز هم قدرت مقاومت و پیشرفت دارند، "اما" اینجا یک "اما" بزرگ وجود دارد که می‌تواند همه چیز را تغییر دهد؛ اصلی‌ترین دلیل توان ایران در مقابله با ظالمانه ترین تحریم‌های تاریخ بشریت (به نقل از خود آمریکایی‌ها) استقامت، مقاومت و نجابت مردم ایران است و امروز بزرگترین خطر این است که این استقامت و مقاومت و نجابت مردم ایران ضعیف شود.

این استقامت و مقاومت و نجابت مردم ایران هم زمانی ضعیف می‌شود که ببینند خودشان همه سختی‌ها را تحمل می‌کنند اما شخصیت هایی که خود را وابسته به حکومت معرفی می کنند در رفاه بیش از حد افراطی زندگی می کنند و فرزندان خود را به خارج فرستاده اند تا دور از فشارهای داخل کشور باشند. زمانی که انقلاب شده اکثریت مطلق مردم ایران به خیابان‌ها آمدند و انقلاب کردند، انقلابی‌ها از همه اطیاف جامعه بودند، حتی برخی که امروزه خود را مخالف نظام و حکومت معرفی می‌کنند هم جزو انقلابی‌ها بودند، متأسفانه در همان ابتدای انقلاب برخی شروع کردند به مصادره انقلاب به نفع خود، برخی رفتند جبهه و برای دفاع از مملکت از جان و خون سرمایه گذاشتند و سینه سپر کردند تا دشمن نتواند وجبی از خاک ایران زمین را تسخیر کند در حالی که برخی در پشت جبهه‌ها به شگردهای مختلف در حال سوء استفاده از نام انقلاب و مصادره انقلاب و مصادره خاک ایران و غصب اموال دیگران به نام خود تحت چتر انقلاب و نظام بودند.

در شور انقلاب و بهبوهه جنگ بسیاری متوجه نبودند در پشت جبهه‌ها چه اتفاقی در حال رخ دادن هست اما به هر حال برخی بر مناصب سیاسی و برخی دیگر بر جایگاه‌های اقتصادی مملکت سوار هستند و تا به امروز ول کن ماجرا نیستند، و امروزه خود را نظام و انقلاب و حکومت می‌دانند و دیگران را جدا می‌کنند. هر تصمیمی که می‌گیرند را نیز به اسلام و نظام و حکومت متصل می‌کنند چون خود را صاحب نظام و حکومت و حتی اسلام می‌دانند و دیگران را جدا؛ حال آنکه این انقلاب یک انقلاب مردمی بود که همه مردم ایران هم در آن شریک بودند، هستند و خواهند بود و صاحب آن مردم ایران هستند نه تعداد اندکی که مدعی مالکیت بر آن هستند وحق خود می‌دانند که بر سفره آن بنشینند و هر آنچه که می خواهند بخورند.

گویا فرصت‌طلبان سیری هم ندارند، با توجه به درآمدهای متعارف در ایران نمی‌توان تصور کرد که فرزند یک مدیر دولتی و یا حتی کارمند دولتی در حدی باشد که بتواند مثلا یک ماشین چندین میلیارد تومانی و یا خانه چند ده میلیارد تومانی داشته باشد اما مشاهده می‌کنیم بسیاری از مدیران و یا حتی برخی کارمندان ثروت‌های بسیار عجیب و غریبی در اختیار دارند، و کسی از آنها سوال نمی‌کند که از کجا آورده‌اند. قوه قضائیه که انقلابی را آغاز کرده معاون فاسدش را به سی و یک سال زندان محکوم کرده و اموال وی را مصادره کرد، حال این سوالی مطرح است که چرا پیش از این هیچ کس سراغی از اموال آقای طبری نگرفته بود و سوال نکرده بود که فلانی از کجا آورده‌ای که چند آپارتمان در برج فلان و... داری؟

امروزه بزرگترین خطری که نظام و حکومت و حتی اسلام را در ایران تهدید می‌کند تحریم‌های آمریکا و یا شورای امنیت و یا توطئه های آمریکا و اسراییل نیست، چون تا وقتی که مردم پشت نظام خود باشند هیچ کدام از اینها نمی‌تواند تاثیرگذار باشد، بزرگترین تهدید همین افرادی هستند که با نام اسلام و انقلاب و نظام و ... اموال آنچنانی ای را به دست آورده اند و امروزه در حال خودنمایی میان مردم هستند. مردم شاید بتوانند همه شرایط فشارهای اقتصادی را تحمل کنند اما وقتی این افراد را می‌بینند تاب تحمل شان از بین می‌رود؛ به نظر می‌آید شرایط مملکت امروزه نیاز دارد سرعت در برخورد با این افراد بسیار سریعتر و سنگین‌تر باشد و اگر برای یک فرد معمولی که از نام اسلام و انقلاب و نظام برای پوشش فعالیت‌های خود جهت سوء استفاده از سیستم اقتصادی مملکت بهره می‌برد چندین برابر بیشتر حکم بریده شود.

اگر از اول یک نظارت سفت و سخت بر کار اینها بود آیا کار به اینجا می رسید که چندین شهردار و اعضای شورا و ... به خود اجازه دهند به دنبال اختلاس و سوء استفاده از موقعیت بروند. شاید بسیاری اخبار مرتبط با این افراد در شهرهای بزرگ را بشنوند چون خوب نظارت بیشتر است اما کافی است به روستاها بروید و بررسی کنید تا ببینید آنجا چه خبر است، شاید بتوان گفت در برخی روستاها فساد وجود دارد چراکه مشکل نبود و یا نقصان نظارت روشن و بدیهی است.

به نظر می‌رسد برای حفظ نظام هم که شده هر چه سریعتر مجلس باید قوانینی برای رسیدگی به اموال همه مدیران و کارمندان دولتی و مرتبطین با مشاغل حاکمیتی و خانواده‌هایشان تدوین کند و به یاری قوه قضائیه بشتابد تا نظام عدلیه به این اموال رسیدگی کند تا مردمی که در سخت ترین شرایط بر علیه ظالمانه‌ترین تحریم‌های تاریخ بشریت مقاومت می‌کنند، دلگرم باشند که تنها نیستند. آنهایی هم که از این ماجراها مبرا باشند با افتخار سرشان را بالا بگیرند و در مقابل شایعات سند و مدرک و دلیل داشته باشند و اجرشان نزد خدا محفوظ است.

دیدگاه کاربران

کاظم۱۸۲۳۷۲۹۰۸:۴۲:۰۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
باید به این نویسنده عزیز عرض کرد که متاسفانه دیگر خیلی دیر شده و مسوولین از نجابت مردم بسیار بهره برده‌اند . اسامی ثروت اندوزان و آقا زاده ها از اموال عمومی انسان را بهت زده میکند . رسانه های مجازی فرصت خطا را از چپاولگران گرفته و امروز خیلی خوب مردم متوجه چهره واقعی برخی از شده‌اند . قوه قضاییه هنوز در اول راه است . چون با یک گل بهار نمیشود
بیگی29۱۸۲۳۷۴۲۰۸:۴۷:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
چه شعار بدهید یا ندهید تحریم ها و نا سازگاری با دیگران برای مردم و کشور فلاکت بار بوده هرچند برای مصادره کنندگان انقلاب نعمتی باد آورده است.
ناشناس۱۸۲۳۸۶۸۰۹:۵۶:۳۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
چرا قانون حمایت از گزارشگران فساد را که سالهاست از سوی نخبگان برای برون رفت از فساد مطرح شده است اجرا نمی کنید. مردم از اینکه می بینند با وجود فرمان اخیر رهبر مبنی بر حمایت از گزارشگران فساد سران قوا تا کنون اقدامی نکرده اند از نظام .. ناامید می شوند. یکی از بزرگترین فسادها در کشور همین عدم تبعیت از فرمان های رهبر در خصوص مبارزه با فساد می باشد. دو دهه از منشور 8 ماده ای رهبر در خصوص مبارزه با فساد گذشت اما کمترین اقدامی توسط سران قوا انجام نشد. مردم دیگر تحمل این نوع حکومت داری را ندارند که عده ای آزادانه غارت کنند و عامه مردم هر روز فقیرتر و بیچاره تر شوند. اگر نخواهید بساط این آقازاده ها را جمع کنید خیلی زود بساط بی کفایتی تان برای همیشه جمع خواهد شد.
شهروند۱۸۲۳۸۹۹۱۰:۱۲:۰۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
خطر این تازه به دوران رسیده ها و میراثخواران زالو صفت انقلاب از خطر رژیم صهیونیستی و آمریکای غاصب و مزدوران منطقه ای آن بیشتر برای کشور و ملت ایران است.چون اینها ریسمان های وحدت انقلابی و امید و نوید مردم را موریانه وار می جوند.از خواب گران، گران بر خیزید.
ناشناس۱۸۲۴۸۰۹۱۸:۴۰:۵۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
متاسفانه حرف شما درست هست، همینها باعث فرصت سوزی داخلی و خارجی شدند و البته حتی برخی کشورها را هم به نتیجه شما رساندند.
ناشناس۱۸۲۴۱۰۸۱۱:۵۵:۲۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
اینقدر نگویید ایران دهه ها تحت تحریم بوده تا قبل از بروز ..احمدی نژاد، ایران تنها در مواردی که مزاحمتی برای توسعه کشور نبود تحت تحریم آمریکا بود ولی دولت احمدی نژاد ..در 8 سال کارهایی کردند که شرق و غرب بصورت متحد ایران را تحریم کردند و این مقدمه با اقدام ترامپ ملعون برای فشار حداکثری کشور را به این وضع فاجعه بار کشانده ..
ناشناس۱۸۲۴۲۷۳۱۳:۱۵:۳۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
عزیز دل برادر این حرف ها 42 سال است تکرار می شود نتیجه اش چه شده ؟
ناشناس۱۸۲۴۲۸۲۱۳:۱۸:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
تا وقتی کلی گویی کنید، مطالب شما تاثیری نخواهد داشت. این حرف ها را بارها طی این سالها شنیده ایم، نه فقط ما که قوه قضائیه هم شنیده و چون این سبک مطالب هیچ فشاری روی قوه قضائیه نمی آورد، انها به کارشان به همان ترتیب قبلی ادامه داده اند. در عوض این کلی گویی ها دنبال خبرنگاری تحقیقی باشید و پرونده ها را باز کنید و فشاری واقعی بر قوه قضائیه بیاورید
ناشناس۱۸۲۴۳۲۸۱۳:۳۴:۲۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
شما که از آقازاده ها یاد کردی باشجاعت اسامیشونم بنویس مردم حمایتتون میکنند. مگر اینکه از نوشتن این متن اهداف دیگری در کار باشد و الا مردم بسیاری از اسامی رو میدونن ...
ناشناس۱۸۲۴۳۳۳۱۳:۳۶:۴۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
به این بخش مقاله دقت کنید "تحریم هایشان هیچ تاثیری روی ایران نگذاشته" ببخشید شما از کدام ایران صحبت می کنید اگر از ایرانی که من توش زندگی می کنم بخوام بگم قیمت خونه بیش از 5 برابر شد قیمت ماشین 5 برابر شد قیمت مواد غذایی چندین برابر شد ارزش پولمون مثل پشیز شد 80 درصد مردم عملا فقیر حساب میشن دارو کمیاب و نایاب شد هر روز یه چیزی نایاب میشه از خیار و موز و گوجه بگیر تا انسولین و پوشک(..) پس نگید تحریم ها تاثیر نداشته برای مردم داشته و خیلی هم داشته مردمی که هر روز عصبی تر از دیروز هستن هر روز فقیرتر از دیروز ..
ناشناس۱۸۲۴۴۰۵۱۴:۱۹:۲۷ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
متاسفانه کار از کار گذشته ودیگر کسی گوشش بدهکار این حرفها نیست ..وهمه جا دچار فساد وخوی اشرافی گشته ومردم در نان روزانه خود دچار مشکل هستند فاصله طبقاتی آنچنان زیاد شده که غیر قابل تحمل است برای ما خانه وماشین یک آرزو شده وکسانی هستند که قیمت ساعت مچی آنها از تمام زندگی ما بیشتر است وقتی اقتصاد غیر شفاف و رانتی و فامیل بازی باند بازی باشد همین می شود دیگر کاری از دست کسی بر نمی آید یا آنچنان دشوار است که غیر ممکن است اوضاع درست شود هروز هم بدتر خواهد شد متاسفانه اخلاق واقتصاد وفرهنگ وانسانیت در حال نابودی است وفقط شعار شده کار مدیران واقعا اوضاع خراب تر از آن است که فکرش را می کنید برای ما مرگ بهتر از این زندگی است
ناشناس۱۸۲۴۴۸۶۱۵:۱۰:۴۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
میگویید تحریم هیچ کاری نکرده اما. در سخنرانی برای مردم میگویید در حال تحریم هستیم همه کمبودها بر اثر تحریم است
ناشناس۱۸۲۴۶۵۹۱۶:۵۶:۵۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
من که دیگه به عنوان یک فرد در این جامعه ..و غیره حالم بد میشه من جدی میگم واقعا خسته شدم. میام کاری رو دست میزارم و شروع میکنم همه چیز بهم میریزه. تا خودشون هستن هیچ گونه رفاهی ما نداریم. تا چیزی میگیم تا ببینیم هدف شما از رفاه چیه.. بابا میگیم رفاه یعنی آرامش مالی جانی. فکری و غیره. بخدا قسم اسم عرب بد در رفته ببینید چطور دارن زندگی میکنن. از ما عقب تر بودن الان از دنیا جلو تر هستن. بنظرم از آمریکا از چین از حتی ژاپن که میگن فلان هستن الان جلو تر هستن. بابا کجا داریم میریم بخدا.
ناشناس۱۸۲۴۷۸۷۱۸:۲۹:۱۷ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
ما در روستای .. شهرستان .. زندگی میکنیم. اینجا کارمندای بانک و بازنشسته های بانکی, کلی ملک و املاک و خونه دارن برای خودشان. آخه یه کارمند یا رییس بانک این همه پول رو از کجا میاره؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۸۲۴۹۶۰۲۰:۰۶:۳۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
ما شدیم مثل ضرب المثل بزک نمیر بهار میاد
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

 3. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

 4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 5. آینده محتوم خودروسازی ایران

 6. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 7. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

 8. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 9. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

 10. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 11. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

 12. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 13. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 14. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

 15. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

 16. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 17. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 18. ما و پنجشیریان

 19. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 20. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

 21. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 22. بارقه های امید در دل مردم

 23. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 24. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 25. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

ابر آروان

آخرین عناوین