آزمون بشر دوستی بایدن

جهان،   3991126004 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

درحالی که رئیس جمهور جدید آمریکا داعیه پایان دادن به جنگ یمن را دارد، واقعیت‌های روی زمین با ادعاهای وی هم‌خوانی ندارد.

آزمون بشر دوستی بایدن

به گزارش الف به نقل از المیادین، در حالی که «جو بایدن» رئیس جمهور جدید ایالات متحده در اوایل فوریه از قطع حمایت کشورش از عربستان و امارات در جنگ یمن و تحت فشار قرار دادن سعودی‌ها برای پایان دادن به این جنگ ویرانگر صحبت می کرد، دولت آمریکا هنوز هیچ مدرک واقعی که بیانگر تغییر سیاست‌های این کشور در قبال جنگ یمن و اصلاح رویکرد تهاجمی واشنگتن باشد نشان نداده است. همچنین در حالی که برخی از ناظران نسبت به اظهارات اخیر دولت بایدن برای متوقف کردن جنگ یمن خوش بین هستند؛ اما همه این اظهارات هنوز در مرحله حرف و نه عمل قرار دارد.

به نوشته المیادین، در این میان پرونده های اضطراری بشردوستانه یمن که بر اثر جنگ ویرانگر ائتلاف متجاوز سعودی طی یک دوره ۶ ساله از هم گسیخته و شاهد بدترین فاجعه انسانی در جهان است، می‌تواند سنگ محک واقعی برای صحت سنجی اهداف دولت جدید آمریکا و ادعاهای آن باشد. واقعیت آن است که ادعا یک چیز است و حقیقت موجود روی زمین چیز دیگر.

در ادامه گزارش المیادین آمده است:  در این شرایط یمنی‌ها با توجه به اینکه هنوز شواهد و مدارک واقعی از تلاش‌های بایدن برای جلوگیری از ادامه جنگ وجود ندارد نسبت به اظهارات و اقدامات رئیس جمهور جدید آمریکا شک و تردید دارند.  انصارالله یمن در وهله اول خواستار توقف تجاوزات ائتلاف عربی و نیز رفع محاصره ظالمانه یمنی ها توسط دشمن و پس از آن حل پرونده های باز بشردوستانه از جمله پرونده اسرا و مفقودان  شده است، ضمن اینکه بازگشایی بندر حدیده و فرودگاه بین المللی صنعا و پرداخت حقوق کارمندان از جمله اولین خواسته های انصارالله در این زمینه است.

المیادین افزود، اما به نظر نمی رسد که ائتلاف متجاوز سعودی -آمریکایی تصمیم جدی برای حل پرونده های بشردوستانه و آماده سازی فضای سیاسی جهت رسیدن به صلح داشته باشد.  در این زمینه «عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن اظهار داشت که طرفهای نماینده ائتلاف سعودی در مذاکرات تبادل اسرا همچنان در حال مانع‌تراشی برای به نتیجه رسیدن این پرونده هستند.

 پایگاه خبری شبکه المیادین در ادامه اعلام کرد، علاوه بر آن  «عصام المتوکل» سخنگوی شرکت نفت یمن اعلام کرد که شمار کشتی‌های توقیف شده از سوی ائتلاف سعودی به 13 کشتی افزایش پیدا کرده است.وی اعلام کرد: سکوت جامعه جهانی و سازمان ملل از مهمترین عواملی است که ائتلاف سعودی به رهبری آمریکا را به ادامه توقیف کشتی‌های نفت و ممانعت از ورود بندر الحدیده با وجود مجوز کمیته تحقیق و بازرسی بین المللی وابسته به سازمان ملل، تشویق می‌کند. المتوکل تاکید کرد: این اقدامات قهری و ظالمانه گواه و سندی آشکار است که آمریکا به دنبال تشدید فشار علیه ملت یمن و افزایش رنج‌های آن است.  به دنبال آن جلوگیری از ورود مشتقات نفتی به بندر حدیده موجب تعمیق بحران انسانی، فلج کردن بخش‌های بهداشت و خدمات و به خطر افتادن جان بیش از ۲۰ میلیون نفر در مناطق تحت کنترل شورای عالی سیاسی می‌شود که شامل ۸۰ درصد جمعیت یمن هستند.

طبق اطلاعات المیادین، از سوی دیگر فرودگاه بین المللی صنعا نیز به دلیل تحریم هوایی بیش از ۳ سال است که توسط ائتلاف متجاوز سعودی -آمریکایی بسته شده  و بسیاری از بیماران یمنی به همین دلیل قادر به معالجه خود در خارج از کشور نیستند.  از نظر نظامی و در یک شاخص منفی که عدم جدیت ائتلاف سعودی آمریکایی در توقف جنگ را نشان می دهد طی روزهای گذشته جنگنده‌های سعودی نزدیک به ۳۰ حمله هوایی به استان‌های مارب و صعده و حجه انجام داده‌اند. نکته قابل توجه اینجاست که تشدید تجاوزات نظامی ائتلاف متجاوز علیه مواضع یمنی پس از اظهارات دیپلماتیک و ادعای ایالات متحده جهت تحت فشار قرار دادن طرفهای درگیر در جنگ برای برقراری صلح صورت می‌گیرد.  در سایه ادامه بمباران هوایی و محاصره همه جانبه یمنی ها «یحیی سریع » سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توییتی اعلام کرد که در چارچوب پاسخ به حملات هوایی دشمن،  هواپیماهای بدون سرنشین از نوع صماد و قاصف فرودگاه بین المللی ابها در عربستان سعودی را مورد هدف دقیق  قرار دادند و تا زمانی که تجاوزات دشمن ادامه داشته باشد پاسخ انصارالله نیز ادامه خواهد داشت.

 در پایان گزارش المیادین آمده است، در بعد سیاسی «محمد عبدالسلام» رئیس هیئت مذاکره کننده یمنی و سخنگوی جنبش انصارالله تاکید کرد که عملیات نظامی و دفاعی مشروع انصارالله با همه قدرت ادامه خواهد یافت تا زمانی که حمله و محاصره کاملا متوقف شود.  وی خاطر نشان کرد که جنایت های ائتلاف متجاوز آمریکایی- سعودی علیه مردم یمن از جمله جنایت های شنیع و تروریستی است که در سطح جهانی بی سابقه بوده و عربستان و امارات باید در سطح بشردوستانه و حتی سیاسی مورد محاکمه قرار بگیرند. با توجه به این موارد بسیاری از ناظران معتقدند که احتمال برقراری صلح میان طرف‌های درگیر در جنگ یمن  بدون توقف جنگ و رفع محاصره یمنی ها وجود نخواهد داشت و موجب می شود که دولت بایدن در معرض یک آزمایش واقعی بشردوستانه قرار بگیرد.

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۲۳۶۳۷۰۶:۱۶:۴۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
ترامپ در دومین استیضاح ساخته و پرداخته دموکرات های خائن نیز تبرئه شد .
ناشناس۱۸۲۳۸۰۵۰۹:۲۷:۰۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
بایدن یک سیاستمدار کهنه کار و جنتلمن است. ایران باید با بایدن گفتگو کرده و از دامنه دشمنی ها با آمریکا بکاهد.
ناشناس۱۸۲۴۵۳۰۱۵:۴۴:۳۷ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
بله دیگه ایران نباید دیگه حمله ی اتمی داشته باشه .نباید در آمریکا کودتا کنه.نباید بره اطراف آمریکا پایگاه نظامی بزنه.نباید هواپیمای مسافربری آمریکا رو رو هوا بزنه.نباید از منافقین تروریست دفاع کنه.نباید داعش رو تشکیل بده.نباید سیاهپوستها رو تو کشورش راحت بکشه و صد ها و هزارها جنایت دیگه. واقعا با این همه جنایت آمریکا چطور می تونید اینقدر خائنانه و جاهلانه از آمریکا دفاع کنید.شما اگه هیچ تعلقی هم به ایران نداشته باشید انسان که هستید.میشه این همه جنایت رو دید و باز هم از آمریکا دفاع کرد؟؟؟
ناشناس۱۸۲۴۸۳۵۱۸:۵۷:۵۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
یک جنتلمن که دستانش به خون آلوده است. او از سناتورهای موافق حمله به عراق بود که بعدا مشخص شد ادعای سلاح کشتار جمعی یک دروغ ساختگی بود تا عراق اشغال شود.
ناشناس۱۸۲۳۸۵۸۰۹:۵۳:۰۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
شما خودشو ناراحت نکن..آنجا قانون حاکمه..
ناشناس۱۸۲۴۳۹۵۱۴:۱۰:۵۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
امریکا با ساخت بمب اتم و بمباران اتمی ژاپن نشان داد که دشمن بشریت است.
شوقی۱۸۲۴۸۸۶۱۹:۲۷:۰۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
تاریخ بخوانید و بررسی کن اگر آمریکا وارد جنگ جهانی نبود چند ده میلیون نفر فدای جنگ طلبی آلمان و ژاپن کشته میشدن
ناشناس۱۸۲۳۶۳۸۰۶:۱۸:۲۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
تیر دموکرات ها در استیضاح ترامپ مجددا به سنگ خورد . در 2024 با ترامپ .
ناشناس۱۸۲۳۶۸۸۰۷:۵۵:۲۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
یک صهیونیست بشردوست؟!
ناشناس۱۸۲۴۳۱۶۱۳:۲۹:۵۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
کافیه اختراعات خدمات این صهیونیستا به بشریتو با خودتون مقایسه کنید
ناشناس۱۸۲۴۵۶۱۱۶:۰۲:۵۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
خدمات یک صهیونیست به بشریت!؟
ناشناس۱۸۲۴۶۶۶۱۷:۰۰:۳۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
اختراعات در جهت استعمار و استثمار کشورها چه از لحاظ اقتصادی و چه فرهنگی و سیاسی و..
ناشناس۱۸۲۴۹۱۱۱۹:۳۴:۱۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
الکل که امروز جان انسان ها را در مقابل ویروس کرونا نجات میدهد را یک ایرانی مسلمان به نام زکریای رازی اختراع کرده است. اگر مطالعه تاریخی داشتید میدانستید که پایه گذاری و پیشرفت علوم پایه توسط مسلمانان در زمان امپراتوری اسلامی منجر به استفاده دانشمندان غربی برای انقلاب صنعتی در انگلستان و سایر کشورهای اروپایی شد!
ناشناس۱۸۲۵۰۹۰۲۱:۴۵:۵۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
در زمان هیتلر هم آلمان کلی اختراعات و پیشرفت داشت!
ناشناس۱۸۲۳۶۹۶۰۸:۰۵:۱۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
انتظار اینکه بایدن رفتاری بشر دوستانه داشته باشد همان اندازه ساده انگارانه است که تصور کنیم آقایان وطنی برای حتی یک ثانیه در پشت میزهای کارشان به فکر خدمت به خدا و خلق خدا بوده اند و میباشند .
ناشناس۱۸۲۳۹۱۸۱۰:۲۲:۰۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
از عالم و ادم انواع انتطارات را دارین ولی هیچکس نباید از شما انتظاری داشته باشه
ناشناس۱۸۲۴۱۱۳۱۱:۵۷:۱۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
اینکه باید تکلیف حاکمیت یمن دست یمنی ها باشد شکی نیست و مداخله بیگانگان مردود است اما کاش گزارشی از اقدامات طالبانی حوثی های یمن اعلام می کردید تا مردم بدانند که اقدامات آنها هم در راستای دمکراسی نیست
مونا۱۸۲۴۱۳۰۱۲:۰۶:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
بايدن با پايان دادن به جنگ يمن شروع كرد و آفرين بر او ، اهالي خاورميانه در توهم و جهل فرو رفتند و فقط به فكر جنگهاي بي پايان هستند.
ناشناس۱۸۲۴۵۶۵۱۶:۰۴:۴۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
ترامپ هم با بازگشت سربازان آمریکا به خانه شروع کرد! ما صبوریم اما خوشبین نیستیم!
ناشناس۱۸۲۴۶۰۱۱۶:۲۵:۰۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
خانم مونا بهتر است زمانی که عقاید و نظرات خودتان را بیان می کنید به دیگران توهین و بی احترامی نکنید .
ناشناس۱۸۲۴۱۳۷۱۲:۱۰:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
به کورِ میگن "عینعلی" ، به کچلهِ میگن" زلفعلی " ، به آمریکا هم "مدافع حقوق بشر".
ناشناس۱۸۲۴۴۷۷۱۵:۰۶:۱۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
و کسانیکه اینگونه با تفاوت ها سایرین را به سخره می گیرند اساسا بشر نیستند که گفتار و کردارشان اهمیت داشته باشد، هرچند که گفتار و کردارشان سرشار از ضرر برای بشر است!
ناشناس۱۸۲۴۴۳۵۱۴:۳۷:۵۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
آمریکا و بشر دوستی؟
ناشناس۱۸۲۴۶۳۸۱۶:۴۴:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
آمریکا حمایت تسلیحاتی را قطع کرده ولی عربستان به اندازه 100 سال بمب و مهمات دارد. برای خاتمه این جنگ یک اراده سیاسی لازم است که در عربستان وجود ندارد چون حملات یمنی ها به اندازه کافی دردناک نیست.
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

  2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

  3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

  4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

  5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

  6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

  7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

  8. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

  9. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

  10. درباره یک تصمیم

  11. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

  12. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

  13. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

  14. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

  15. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

  16. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

  17. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

  18. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

  19. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

  20. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

  21. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

  22. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

  23. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

  24. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

  25. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

  ابر آروان

  آخرین عناوین