شاخص بورس ۲۲ هزار واحد رشد کرد

بورس،   3991120077

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز دوشنبه با افزایش بیش از ۲۲ هزار واحدی روبرو شد.

شاخص بورس ۲۲ هزار واحد رشد کرد

به گزارش ایبِنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۲ هزار و ۳۰۲ واحدی معادل ۱.۹۱ درصد به یک میلیون و ۱۹۲ هزار و ۸۳۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۵۳ واحد رسید.

امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه بیستم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۸۲۰ واحدی معادل ۱.۹۱ درصد به رقم ۳۱۱ هزار و ۲۸۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۸۵۷ واحدی معادل ۰.۲۰ درصد، عدد ۴۲۰ هزار و ۱۱۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۵۶۱ واحدی به رقم ۲۷۴ هزار و ۷۵۲ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۳۵۵۳ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۰۱ هزار واحد رسید. همچنین  شاخص بازار اول با ۲۱۸۴۱ واحد افزایش به رقم ۸۵۸  هزار و ۶۳۳  واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۵۸۲۸ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۶۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، کچاد و تاپیکو با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی تاصیکو، حکشتی، کویر و وپخش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۳ میلیارد و ۴۱۵ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۲۵۴ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۲۹ هزار و ۳۰۳میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کروی(توسعه‌ معادن‌ روی‌ ایران) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای کاوه، سخاش، شفارس، کلوند و خزر بود. همچنین نماد معاملاتی وپخش(داروپخش‌ (هلدینگ) با ۴.۹۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای فپنتا، دانا، بکاب، تکنو، دتماد و لبوتان قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، خساپا، شپنا، خگستر،  برکت و شتران به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی سفار، سیتا، پالایش، فولاد، کاوه و پارند با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای کدما، پرداخت، حتوکا، خودرو، بکاب، کسرام و وسخراج بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایعی همچون فلزات اساسی، فنی مهندسی، فراورده نفتی و تامین آب، برق، گاز با روند افزایشی همراه شدند و شاخص صنایع انتشار و چاپ، سایر معادن و محصولات چوبی با کاهش مواجه شدند.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین