فیلم‌های فجر امسال مجوز اکران می‌گیرند؟

فرهنگی،   3991119054

مدیرکل نظارت بر عرضه نمایش فیلم سازمان سینمایی با بیان اینکه« سرنخ‌هایی برای منشأ قاچاق دو فیلم سینمایی اکران نشده» پیدا شده است، گفت: تمام فیلم‌های جشنواره امسال که پروانه نمایش دارند، برای اکران عمومی هم مجوز خواهند گرفت.

فیلم‌های فجر امسال مجوز اکران می‌گیرند؟

محمدرضا فرجی که به تازگی دبیر ستاد صیانت از آثار سمعی و بصری سازمان سینمایی هم شده است، در گفت‌وگویی با ایسنا درباره وضعیت دو فیلم‌ مطرح دوره قبل جشنواره فجر که اخیرا قاچاق شده‌اند و نیز منشأ قاچاق آن‌ها بیان کرد:‌ ستاد صیانت در این باره وظیفه ذاتی خود را انجام می دهد و «ساترا » هم در این مسیر کمک می کند تا از این کار بیهوده جلوگیری شود. در حال حاضر باتوجه به صحبت‌هایی که با دوستان تهیه‌کننده داشتیم سرنخ‌هایی را به دست آوردیم و ان شاءالله با هماهنگی دوستان در معاونت فضای مجازی، قوه قضاییه، پلیس فتا و حراست سازمان سینمایی پیگیری‌های دقیق‌تری را انجام می‌دهیم تا سرنخ‌های اصلی را پیدا و معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه کارهای تحقیقاتی همچنان در حال انجام است، در پاسخ به اینکه آیا ممکن است این فیلم‌ها از وزارت ارشاد به بیرون درز کرده باشند؟ گفت: ابدا و مطلقاً از وزارت ارشاد خارج نشده‌اند و خود تهیه‌کننده‌ها حدودا می دانند که از کجا این اتفاق افتاده است.  این اتفاق یک امر ناپسندیده است و هر کسی در هر گوشه‌ای از مملکت که در حوزه هنر فعالیت می‌کند، باید کمک کند که این کار ناپسندیده ریشه کن شود. البته ما از دوستان تهیه‌کننده هم خواهش می‌کنیم از فیلم‌های خود بیشتر مراقبت کنند و در برخورد با مراکزی که کارهای فنی را انجام می‌دهند یا کارهایی که قرار است برای جشنواره‌های خارجی انجام شود دقت بیشتری داشته باشند تا از امانتی که به جاهای مختلف داده می‌شود به خوبی نگهداری شود.

فرجی در پاسخ به اینکه این نگرانی برای فیلم‌های امسال جشنواره هم وجود دارد و آیا اصلا فیلمهایی از جشنواره هستند که پروانه نمایش برای اکران عمومی نگیرند؟ توضیح داد: خوشبختانه فیلم‌هایی که امسال برای جشنواره شرکت کرده بودند و در شورای پروانه نمایش بازبینی شدند به غیر از یک فیلم همه مجوز نمایش را گرفتند و مشکلی از این جهت نداشتم. شک نکنید که همه فیلم‌های متقاضی جشنواره مجوز اکران عمومی را هم خواهند داشت. البته از آنجا که شورای پروانه نمایش برخی فیلم‌ها را بدون تیتراژ و موسیقی و غیرکامل دیده یا تغییراتی از سوی سازنده پس از بازخوردها در جشنواره ، بر فیلم اعمال شود، لازم است که برای اکران عمومی دوباره بازبینی شوند. بنابراین ذات فیلم‌ها مشکلی ندارد و همه مجوز گرفتند و مشکلی از این بابت نخواهد بود.

او درباره یک فیلمی که اشاره کرد (قاتل و وحشی) مجوز نگرفته است ، در پاسخ به اینکه راه حل شورای پروانه نمایش برای رفع مشکل فیلم حمید نعمت الله چیست؟ گفت: یک خط قرمزی وجود داشته و این فیلم از آن رد شده است، به همین دلیل اصلاً بحث شورا نیست بلکه بحث احکام شرعی است و کارگردان محترم باید دنبال راه حل آن باشند.

مدیرکل نظارت بر عرضه نمایش در پایان در پاسخ به اینکه اعلام شده است دو فیلم _ تئاتر «جوادیه» و «ایوب خان» از سوی سازمان سینمایی برای حضور در جشنواره تئاتر فجر مجوز نگرفته‌اند و به چه علت این اتفاق افتاده است؟ بیان کرد: درباره مجوز تئاترها خود دوستان در اداره کل هنرهای نمایشی باید پاسخ دهند. چرا ما باید پاسخ بدهیم؟ پیش از این اعلام کرده‌ایم، هر فیلمی را اداره کل هنرهای نمایشی مفاد آن را تایید کند، ما مشکلی نخواهیم داشت.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین