پسر جوان، متهم به آتش‌زدن رقیب عشقی

حوادث،   3991114020

پنج سال قبل مرد جوانی به نام احسان درحالی‌که به‌شدت سوخته بود، به بیمارستان منتقل شد. هرچند درصد سوختگی احسان بالا بود اما با تلاش پزشکان زنده ماند.

پسر جوان، متهم به آتش‌زدن رقیب عشقی

روزنامه شرق در ادامه نوشت: احسان در بازجویی‌ها علیه جوانی به نام ایمان صحبت کرد و مدعی شد ایمان او را آتش زده است.

احسان گفت: من و ایمان شب قبل از حادثه با هم دعوا کرده بودیم و درگیری بین ما باعث شد تا او کینه به دل بگیرد و من را با بنزین بسوزاند. وقتی بنزین را روی من پاشید، کاری از دستم برنیامد. همه‌چیز در یک لحظه اتفاق افتاد.

وقتی مرد جوان چنین ادعایی را مطرح کرد، ایمان شناسایی و بازداشت شد. او اتهام آتش‌زدن احسان را رد کرد و مدعی شد شاکی دروغ می‌گوید. ایمان گفت: من چنین کاری نکردم. با اینکه با احسان اختلاف داشتم اما مرتکب چنین کاری نشدم. آن روز حتی اطراف خانه احسان هم نبودم، چه برسد به اینکه بخواهم وارد منزلش شوم و او را آتش بزنم. دوستانم می‌توانند شهادت بدهند من آن شب در محل نبودم.

احسان در برابر این ادعاها سکوت نکرد و گفت: ایمان دروغ می‌گوید، شب قبل از حادثه ما با هم دعوا کردیم و او به من گفته بود که تلافی می‌کند.

هرچند روند درمان احسان باعث شد جلسه رسیدگی به پرونده در دادگاه با تأخیر برگزار شود اما در نهایت با صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده ایمان از زندان به دادگاه برده شد. در ابتدای جلسه دادگاه کیفرخواست علیه متهم خوانده شد و سپس شاکی ادعای خود را مطرح کرد.

او گفت: در پنج سال گذشته من بیش از 70 بار به اتاق عمل رفته‌ام. همه بدنم سوخته و صورتم از بین رفته است. من همه آینده‌ام را از دست داده‌ام. نه می‌توانم ازدواج کنم و نه می‌توانم بچه داشته باشم. هرچه درمی‌آورم خرج دارو و درمان می‌شود. جسمم سوخته و اعضای داخلی بدنم هم از بین رفته است. با کورتون‌درمانی زنده هستم. من درخواست مجازات متهم را دارم.

او همچنین درباره روز حادثه گفت: یک شب قبل از این حادثه من در پارک بودم که دختری را دیدم، هم‌زمان با من ایمان هم نسبت به آن دختر واکنش نشان داد. من می‌خواستم جلو بروم و با آن دختر آشنا شوم و با او ازدواج کنم؛ چون در نگاه اول از او خیلی خوشم آمد اما وقتی ایمان جلو آمد، همه چیز خراب شد. او از من خواست عقب بکشم تا خودش با آن دختر صحبت کند. من هم مقاومت کردم. فردای آن روز در تاریکی شب ایمان به سمت من حمله کرد. او روی صورتم بنزین ریخت و مرا آتش زد. همه بدنم سوخت و دیگر نتوانستم کاری بکنم. من درخواست دارم متهم مجازات شود و خسارت همه آسیب‌هایی را که دیده‌ام هم می‌خواهم.

بعد از گفته‌های شاکی پرونده، متهم در جایگاه قرار گرفت. او گفت: من 5 سال است بی‌گناه در زندان هستم. من روی احسان بنزین نریختم و گفته‌های او دروغ است. او خودش در بیمارستان گفته بود ندیده چه کسی رویش بنزین ریخته است و حالا به خاطر اختلافی که با من دارد چنین حرفی می‌زند.

متهم درباره جدالی که بر سر یک دختر با شاکی داشتند، گفت: مدت‌ها بود آن دختر را زیر نظر داشتم. او سر یک ساعت خاصی از پارک عبور می‌کرد. من متوجه شده بودم که آن زمان از سر کار برمی‌گردد. او را زیر نظر گرفته بودم، تا وقتی مطمئن شوم آدم خوبی است و به خواستگاری‌اش بروم. آن روز احسان جلو آمد و خواست با آن دختر صحبت کند. دختر هم مقاومت کرد و با او به تندی برخورد کرد. من جلو رفتم و به احسان گفتم مزاحم نشود، او دختر خوبی است و اهل برقراری رابطه نیست، وقتی دعوا بین ما بالا گرفت، دختر جوان رفت. بعد از رفتن او درگیری ما ادامه پیدا کرد. به احسان گفتم پایش را عقب بکشد و دیگر سر راه آن دختر قرار نگیرد اما قبول نکرد. او گفت نیتش خیر است اما من احسان را می‌شناختم. مدت‌ها بود که با هم دوست و هم‌محلی بودیم. او با دختران زیادی رابطه داشت. آدم‌های زیادی بودند که بدشان نمی‌آمد احسان ضربه بخورد. شاید یکی از آنها او را آتش زده باشد اما من این کار را نکردم.

متهم در پاسخ به این سؤال که آیا می‌داند چه کسی این کار را کرده است، گفت: بله می‌دانم چه کسی این کار را کرده اما اگر بگویم همین بلا را سر خودم می‌آورد. او آدم خطرناکی است و احسان هم می‌داند زورش به او نمی‌رسد، به همین دلیل علیه من شکایت کرده است. من شاهد دارم که در زمان حادثه آنجا نبودم. متهم گفت: من سه شاهد دارم با دوستانم بودم و همیشه هم گفته‌ام دوستانم حاضر هستند شهادت بدهند.

بعد از گفته‌های متهم دادگاه از متهم خواست تا شاهدان خود را معرفی کند و او هم مهلت خواست تا این کار را انجام بدهد. ادامه رسیدگی به این پرونده به بعد از دعوت شهود موکول شد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. درباره یک تصمیم

 3. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 4. آقای همتی! شاه مهره‌های لیست شما در زندانند/سرنوشت ابربدهکاران بانکی چه شد؟

 5. دلایل کرباسچی برای مشارکت فعال در انتخابات/ درخواست جهانگیری از شورای نگهبان درباره ردصلاحیت هاشمی در سال ۹۲/ کمیسیون اصل۹۰، نهاوندیان را به دستگاه قضایی معرفی کرد

 6. ماجرای ادامه دار احراز صلاحیت‌ ها

 7. روایت سیزدهم | شوک دوباره به انتخابات؛ این بار وزیر اطلاعات اسبق/ نامزد یواشکی! / دعوت بهزاد نبوی برای شرکت در انتخابات

 8. همتی: تحریم عامل اصلی همه مشکلات است/ همه می‌گویند همتی اعتماد به نفس دارد

 9. وزیر نفت: افزایش قیمت بنزین تصمیم سران سه قوه بود

 10. زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند/ آیا باید تا پایان انتخابات در عرصه ماند

 11. سفر مهرعلیزاده به تبریز

 12. دوربین مخفی واکنش مردم به تصاویر رضا پهلوی

 13. مداحان برای گرم‌کردن تنور انتخابات به میدان آمدند+ عکس

 14. روایت سخنگوی قوه قضاییه از لیست ۱۱ نفره «همتی»/سیستم بانکی نه تنها مدعی نبود بلکه مانع تراشی هم می کرد

 15. موضع نوبخت در انتخابات ریاست جمهوری ١۴٠٠

 16. رئیسی: آقایان توسعه کشور را به لبخند بیگانگان گره زدند/ پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد/ سفره مردم وابسته به خارج شد

 17. توییت جالب امین توکلی درباره رئیس جمهور

 18. محسن هاشمی رفسنجانی به رهبرانقلاب درباره عملکرد شورای نگهبان نامه نوشت + متن

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 7. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 8. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 9. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 10. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 11. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 12. درباره یک تصمیم

 13. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 14. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 15. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 16. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 17. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 18. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 19. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 20. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 23. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 24. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 25. رییسی گذشت !

ابر آروان

آخرین عناوین