آیا روندکاهش قیمت مسکن تداوم دارد

گزارش بازرگانی،   3991112020

کیلیدی برای گشایش درب های توسعه در بازار مسکن؛

بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار مسکن، روند دوماه اخیر قیمت مسکن را همراه با ثبات و حتی در برخی از مناطق با رکود عنوان کرده اند. صحت این امر را به راحتی می توان از بخش اطلاعات بازار مسکن کیلید متوجه شد. مبحثی که اهمیت دارد تداوم این روند و دلایل به وجود آمدن این ثبات نسبی در قیمت ها است.

عواملی که بازار مسکن را به سمت ثبات می برد؛

در دو سال گذشته بی سابقه ترین تورم قیمتی در بازار مسکن روی داد و این بخش بسیار مهم را بیش از پیش وارد رکود کرد. این صعود قیمتی علاوه بر مشکلاتی که برای تامین نیاز مسکن مردم ایجاد کرده، تولید مسکن را نیز کاهش داد که در نهایت به کاهش فعالیت کسب و کارهای مرتبط با این بخش منجر شد. حال که ماههای پایانی سال 99 را پشت سر می گذاریم، خبرهایی مبنی بر توقف این جهش قیمتی منتشر می شود که در صورت تداوم، می تواند در افزایش فعالیت های عمرانی بخش خصوصی و تعداد معاملات مسکن تاثیرگذار باشد.

شایان ذکر است این مهم، با کاهش نرخ ارز که در کشور ما ارتباط مستقیمی با تمام بخش های اقتصادی دارد، روی داده و امید است این دو بازار بزرگ، به صورت ساختار یافته ای توسعه یافته و روند کاهشی و ثبات خود را حفظ کنند. گفتنی است عامل دیگر این ثبات نسبی، به مباحث بین المللی باز می گردد که به طور معمول با خبرهای خوب، بازارهای کلان اقتصادی واکنش مثبت نشان می دهند.

واکنش بازار مسکن به بازگشت قیمتها در آگهی های ملکی؛

از سوی دیگر بازگشت مجدد قیمت ها به آگهی های ملکی، توانست باردیگر ثابت کند شفافیت در معاملات می تواند نتایج مثبت بسیاری داشته باشد. نمی توان افزایش فعالیت مردم و مشاورین املاک در سامانه های تخصصی مشاورین املاک را نادیده گرفت. چراکه افزایش سرعت و قدرت انتخابی که سامانه های دانش بنیانی همچون کیلید به این بخش افزوده اند، روند معاملات را تندتر کرده و در نتیجه بازاری پویاتر را رقم میزند.

گفتنی است سامانه کیلید، علاوه بر ایجاد ابزارهایی که جستجوی ملکی را راحت تر کرده و معاملاتی شفاف تر را به ارمغان می آورد، آگاهی ملکی مردم را افزایش داده و به این صورت خود مردم را به بهترین ناظر تبدیل می کند. کیلید این افزایش آگاهی را در بخش های اطلاعات بازار مسکن، تخمین قیمت لحظه ای با دریافت کدپستی، کیلیدمگ و محتواهای قابل انتشار در جراید و خبرگزاری های مختلف انجام می دهد. در این راستا به بررسی مشخصات سه محله پرمتقاضی تهران پرداخته ایم که مهمترین آنها را در ادامه می خوانید:

اجاره آپارتمان در مهران؛

مدنظر داشته باشید که دو محله به نام مهران در تهران وجود دارد. یکی در منطقه 4 شهرداری تهران که حوالی محله سیدخندان قرار گرفته و دیگری محله مهران مدنظر ما که در منطقه 5 و غرب تهران واقع شده است.

شایان ذکر است نرخ اجاره آپارتمان در مهران هم مشابه تمام محله ها با توجه به متراژ، نوع ساخت، و سایر مولفه هایی که در قیمت ملک تاثیرگذار است، تغییر می کند. می توانید برای مشاهده تمام فایلهای اجاره آپارتمان در مهران، به سامانه کیلید مراجعه کرده و با استفاده از ابزارهای نوین جستجو، بهترین گزینه ها را برای خرید یا اجاره پیدا کنید. اما برای درک بهتر نرخ املاک این محله، نگاهی به روند قیمت خرید آپارتمان در مهران که از بخش اطلاعات بازار مسکن کیلید استخراج شده، نگاهی می اندازیم.

لازم به ذکر است خرید یا اجاره آپارتمان در مهران، مدتی است با استقبال زیادی مواجه شده که این افزایش تقاضا، در میزان صعود قیمت املاک این منطقه تاثیرگذار بوده است. به طوری که در ابتدای سال 92، هر متر مربع آپارتمان مسکونی قدیمی ساز، نزدیک به 3 میلیون و 740 هزار تومان خرید و فروش می­شد که تا اردیبهشت 97، با شیب ملایمی صعود کرد و به 7 میلیون و 710 هزار تومان رسید. در نهایت پس از فراز و نشیب­های متعدد، قیمت خریدآپارتمان در مهران با افزایش ناباورانه­ای روبرو شد و درپایان آبان ماه سال 99، به حدود 35 میلیون تومان رسید.

اجاره آپارتمان در آیت الله کاشانی؛

یکی از محله های غرب تهران که معرف حضور اکثر ساکنین تهران است، محله آیت الله کاشانی نام دارد. این محله که در مرکز آن بلوار بزرگی به همین نام قرار گرفته، از بزرگراه همت آغاز و تا میدان دوم صادقیه امتداد دارد که در این حدفاصل، بزرگراه ها و خیابان های بزرگی از آن می گذرد. شایان ذکر است مولفه های سکونت در این محله که برخی از آنها شامل جایگاه اجتماعی، تسهیل در تردد با خودروی شخصی و حمل و نقل عمومی، آسایش و امنیت، نظافت شهری، میزان تردد مردم، شلوغی محله و ... است، در شرایط مناسبی قرار دارد. از این رو اجاره آپارتمان در آیت الله کاشانی یکی از بهترین گزینه ها برای متقاضیان به شمار می رود.

همچنین نزدیکی ضلع شرقی این محله به مراکز تجاری، ورزشی و آموزشی متعدد، می تواند نظر جوانان و خانواده هایی که به حضور در این مراکز علاقه دارند را به خود جلب کند. گفتنی است تردد به این محله، بسیار آسان بوده که دلیل آن وجود بزرگراه شهید همت، شهید باکری، آیت الله حکیم، اتوبان شهیدستاری و در نهایت خیابان اشرفی اصفهانی در مجاورت این محله است.

گفتنی است نرخ اجاره آپارتمان در آیت الله کاشانی با توجه به وسعت آن به جانمایی ملک و به نسبت نوع ساخت، تعداد واحدها، متراژ و سایر مولفه ها تغییر می کند. از این رو پیشنهاد می­شود با مراجعه به سامانه کیلید، از بروزترین رویدادهای قیمتی و مشخصات مختلف کاربردی این محله باخبر شده، و انبوهی از فایل های آماده عرضه در بخش رهن و اجاره را مشاهده کنید.

اجاره آپارتمان در شهر زیبا؛

همچنین اگر تمایل به ورود به بازار اجاره در یکی از مناطق غرب تهران را دارید و آب و هوای مناسب را جزو اولویت های تصمیم گیری خود می دانید، اجاره آپارتمان درشهرزیبا می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. محله شهرزیبا که در حوالی تقاطع بزرگراه های شهید همت و شهید باکری قرار دارد، یکی از محله های حدودا قدیمی تهران است و به واسطه نزدیکی به کوه، از هوای مطبوع تری نسبت به سایر دو محله مهران و آیت الله کاشانی برخوردار است.

گفتنی است دو بزرگراه فوق الذکر، به همراه اتوبان علامه جعفری که در نزدیکی شهر زیبا قرار گرفته، تردد با خودروی شخصی به این محله را کمی آسان کرده است. شایان ذکر است شهرزیبا در دو دهه گذشته به طور چشمگیری توسعه یافته و پیمانکاران متعددی به ساخت وساز در این محله پرداخته اند. از این رو واحدهای کوچک متراژ زیادی در آن وجود دارد. از این رو اجاره آپارتمان در شهرزیبا، برای خانواده های جوان و کم جمعیت نیز یکی از گزینه های بسیار خوب به شمار می رود.

کیلید، بستری برای رفع تمام نیازهای ملکی؛

گفتنی است قیمت اجاره آپارتمان در شهرزیبا هم در کنار سایر محله های تهران، در سامانه کیلید قابل مشاهده است. به این صورت با مراجعه و جستجو در این سامانه دانش بنیان، علاوه بر مشاهده فایلهای متعدد، می توانید اطلاعات خود را در خصوص روند تغییر قیمت املاک این محله و تمام مناطق شهرتهران افزایش دهید. از سوی دیگر مجله خبری کیلید، با عنوان “kilidmag” نیز با محتواهای تخصصی در بخش های مختلف، از جمله اخبار و تحلیل های بازار مسکن، فن آوری، معماری، سبک زندگی و... اطلاعات کاربران خود را افزایش می دهد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 2. شروع نشدن رأی‌گیری در برخی حوزه‌ها به دلیل عدم اعلام فرمانداری یا نقص سیستم!

 3. مشارکت در انتخابات از مرز ۲۲ میلیون نفر فراتر رفت

 4.  ۶ استان با کمبود تعرفه مواجه شدند

 5. حضور سردار حاجی‌زاده در مسجد جامع ابوذر تهران

 6. وزیر کشور: از ساعت ۷ تا کنون رای گیری به هیچ وجه متوقف نشده است

 7. شورای نگهبان، رای گیری دستی را تایید کرد

 8. سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین انتخابات شوراها/ رهبر انقلاب آراء خود را به صندوق انداختند/ تمدید انتخابات تا ساعت ۲/ درب شعب اخذ رای بسته شد/ آغاز شمارش آرا

 9. انتقاد قاضی‌زاده هاشمی از تاخیر در آغاز رای‌گیری در شعب مختلف / بی‌تدبیری در آخرين لحظات دولت هم تمام نمى شود!

 10. رهبر انقلاب: روز انتخابات روز ملت ایران است

 11. مشارکت در انتخابات از مرز ۱۴ میلیون نفر عبور کرد

 12. دکتر عراقچی در وین رای خود را به صندوق انداخت

 13. علی لاریجانی در ساری رای داد

 14. خشم روس‌ها از توهین هواداران اوکراینی به پوتین

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 7. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 8. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 9. درباره یک تصمیم

 10. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 11. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 12. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 13. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 14. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 15. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 16. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 17. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 18. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 19. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 20. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 21. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 22. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 23. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 24. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 25. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

ابر آروان

آخرین عناوین