۲.۵ میلیون کارت‌خوان در کشور پرونده مالیاتی ندارد

اقتصادی،   3991111091

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون ۲.۵ میلیون دستگاه کارت‌خوان در سطح کشور داریم که به هیچ وجه پرونده مالیاتی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی طاهری ظهر شنبه در نشست خبری که به میزبانی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان برگزار شد، با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ به عنوان یکی از مباحث اصلی امروز و رویکرد جدی خانه ملت برای اتخاذ تصمیم درست در این زمینه، افزود: با وجود اینکه امسال شاهد تحویل به‌موقع لایحه بودجه توسط دولت به مجلس شورای اسلامی بودیم اما این لایحه دارای انتقاداتی است.

وی با یادآوری اینکه کلیات بودجه ۱۴۰۰ بعد از بررسی‌ها توانست از نمایندگان مجلس رأی موافق کسب کند که باید منتظر اصلاحات اساسی آن باشیم، تصریح کرد: یکی از مباحثی که به عنوان یک ایراد بزرگ و چشم‌گیر در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مشهود است، بحث رشد هزینه‌ها بوده که با نگاهی به رشد هزینه‌ها در ادوار گذشته به این موضوع می‌رسیم که امسال این رشد تا ۴۶ درصد بوده است.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه رشدی که در بودجه ۱۴۰۰ برای هزینه‌ها دیده شده، میانگین رشد ۱۰ ساله بوده است، ادامه داد: اگر قرار باشد اصلاحات اساسی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت اتفاق نیافتد، بی‌تردید این لایحه در صحن مجلس رد خواهد شد. علاوه بر این، درآمدهای دولت نیز در لایحه بودجه ۱۴۰۰ حدود ۱۰ درصد رشد داشته و این در حالی است که این رشد در سال گذشته ۱۷ درصد بوده است.

با اشاره به وضعیت تراز عملیاتی درطول ۱۰ سال گذشته که معادل ۳۰ درصد بوده است، اظهار کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت، این تراز یعنی اختلاف هزینه‌ها با درآمدهای دولت ۱۱۷ درصد دیده شده است که رقم بسیار چشم‌گیری است، از آن جهت که هزینه‌های دولت در سال آینده به مراتب عدد بسیار بالایی نسبت به درآمدهای دولت است، در حالی که این رقم طی یک دهه گذشته ۳۰ درصد بود.

طاهری با بیان اینکه یکی از اقدامات نمایندگان مجلس، تحقق بودجه‌ریزی عملیاتی برای برنامه هفتم توسعه بوده و این باعث می‌شود تا کاهش وابستگی به نفت به معنای واقعی کلمه تحقق یابد، عنوان کرد: در خصوص مالیات‌های اخذ شده نیز که اغلب بر دوش مالیات بر تولید، درآمد و ارزش‌افزوده بوده، سرجمع این مالیات‌ها ۲۵۰ هزار میلیارد ریال شده که این عدد در برابر هزینه‌های قطعی دولت برای سال آینده رقمی به مراتب (۳ برابر) پایین است.

وی یکی دیگر از دغدغه‌های حوزه مالیات را نبود پرونده مالیاتی برای ۲.۵ میلیون دستگاه فعال کارت‌خوان در کشور دانست و بیان کرد: مجلس به دنبال افزایش پایه‌های مالیاتی در کشور است و این بدان معنی است که پایه‌ریزی کشور باید با مالیات افراد ثروت‌مندی که مالیات پرداخت نمی‌کنند محقق شود که در این راستا می‌توان به راه‌اندازی سامانه مودیان، پایانه‌های الکترونیکی و … اشاره کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در ادامه گریزی به وضعیت نابسامان بورس در کشور زد و خاطرنشان کرد: در این خصوص اقدامات لازم برای استیضاح وزیر اقتصاد و دارایی انجام شده و به زودی شاهد این اقدام از سوی نمایندگان مجلس خواهیم بود.

کار نماینده در برخورد با سرباز راهور قابل دفاع نیست

عضو کمیسیون نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص حادثه رخ داده بین سرباز راهور و نماینده مجلس، اقدام نماینده مذکور را غیرقابل دفاع عنوان کرد و گفت: بلافاصله موضوع مورد بررسی قرار گرفته و از نماینده، پلیس راهور و سرباز مذکور ارائه گزارشات درخواست شده است.

طاهری متذکر شد: با وجود تماس ها و پیگیری ها از معاونت پارلمانی ناجا، تاکنون گزارشی از پلیس راهور و سرباز توسط مجلس دریافت نشده است، در هر صورت کار نماینده اشتباه بوده و حتی اگر سرباز مقصر باشد، کار نماینده درست نبود و وی باید با صبر پاسخ وی را می‌داد.

وی با اشاره به تحقق چهار شرکت بر روی واکسن کرونا، افزود: فعالیت های خوب و تاثیرگذاری در چهار شرکت تولید دارو و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) صورت رگفته است.حتی چند کشور نیز مشتری خرید این واکسن‌ها هستند.

طاهری ادامه داد: درآمد و خودباوری خوبی است و ایران در بحث واکسن‌سازی پیشرفت خوبی دارد. شرکت‌هایی که گفته می‌شود جهانی است، چندان هم در سطح جهان نیست و همه استانداردها را شامل نمی‌شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  2. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  3. ماجرای بنزین ۲۰ هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

  4. احمدی نژاد در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت

  5. متکی: آیت‌الله رئیسی در انتخابات ثبت نام خواهد کرد

  6. سازهای بد آهنگ نهادهای قانونی در اجرای یک مصوبه !

  7. هشدار اساتید حوزه و دانشگاه در مورد «طرح قانون بانک مرکزی» کمیسیون اقتصادی مجلس

  8. چرا دولت روحانی با برخی از مصالح مردم لجبازی می‌کند؟

  9. بی‌سابقه‌ترین حمله موشکی فلسطین به پایتخت اشغالگران/ اوضاع داخلی صهیونیست‌ها در مرز انفجار

  10. روحانی: مگر یک انتخابات چقدر می‌ارزد که آدم به خاطر آن دروغ بگوید

  11. انتشار فیلم رهگیری ناوگروه زیردریایی ارتش آمریکا توسط سپاه پاسداران

  12. جلوی پخش مستند "گاندو" گرفته شد

  13. استهلال ماه شوال در قم

  14. گزارش دومین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری+ چهره‌هایی که ثبت نام کردند

  15. مناظره شنیدنی کارشناسان ترک درباره دلایل اتحاد ایران و سوریه

  پربحث‌های هفته

  1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  2. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

  3. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  4. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

  5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  6. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  7. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  8. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  9. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  10. حشره ای که هر ۱۷ سال یک‌بار از زیر زمین بیرون می‌آید

  11. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

  12. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  13. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

  14. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  15. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  16.  پشت پرده وحشی‌گری‌های اشغالگران در قدس/ نتانیاهو به سرنوشت «اولمرت» دچار می‌شود؟

  17. تل‌آویو با ۱۳۰ راکت هدف قرار گرفت

  18. کنایه بغض‌آلود مجری صداوسیما به برخی از سلبریتی‌ها

  19. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  20. ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟

  21. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  22. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  23. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

  24. داوطلب کفن‌پوش انتخابات ریاست جمهوری

  25. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  ابر آروان

  آخرین عناوین