پیش بینی قیمت پروفیل

گزارش بازرگانی،   3991107033

فروشگاه اینترنتی آهن پخش عرضه کننده انواع محصولات فولادی در کشور می باشد. یکی از محصولات عرضه شده در سبد کالایی فروشگاه آهن پخش، انواع پروفیل از کارخانه های مختلف و با کاربرد های گوناگون می باشد. با در نظر گرفتن مواردی که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت، پیش بینی قیمت پروفیل را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

با توجه به استفاده از پروفیل در صنایع مختلف، آگاهی از قیمت این محصولات می تواند امری ضروری تلقی گردد. استفاده از پروفیل در صنعت ساختمان سازی و راه سازی، پیش بینی و گمانه زنی ها را درباره قیمت آینده پروفیل، داغ و پرحاشیه کرده است. قیمت روز پروفیل تاثیر بسزایی در قیمت تولیدات فولادی ساخته شده با استفاده از این محصول پرکاربرد در صنعت را خواهد داشت. ورق ها به عنوان ماده اولیه پروفیل مورد استفاده قرار می گیرند و قیمت این ورق ها تعیین کننده قیمت نهایی پروفیل می باشد. کاربرد بالای پروفیل و هم چنین تاثیری که در بورس دارد، باعث شده فعالان در این زمینه با پیش بینی قیمت پروفیل بتوانند تصمیم های درستی را درباره خرید و فروش آن، اتخاد کنند. برای این پیش بینی قیمت، باید از عوامل تاثیر گذار بر این مهم، آگاهی داشت.

عوامل اصلی تاثیر گذار بر قیمت پروفیل

از عوامل موثر بر قیمت انواع پروفیل در بازار داخلی، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نرخ ارز و دلار

شاید بتوان کمتر محصولی را یافت که قیمت آن با توجه به نرخ دلار تغییر نکند. جهش هایی که در قیمت دلار به وجود می آید از مهم ترین دلایلی است که قیمت پروفیل را تحت تاثیر قرار خواهد داد. قیمت ها در صنایع مهم به خصوص آهن آلات و انواع پروفیل، تبعیت زیادی از نرخ دلار خواهند داشت. در سال های اخیر با توجه به جهش های صعودی که در نرخ دلار وجود داشته است، قیمت انواع پروفیل نیز دارای سیر صعودی بوده. با تحریم های اعمال شده علیه کشور ایران و به تبع آن کاهش رشد اقتصادی، می توان ادعا نمود بالا رفتن نرخ ارز و دلار در ایران از دلایل اصلی بالا رفتن قیمت پروفیل می باشد.

عرضه و تقاضا

عرضه و تقاضای پروفیل نسبت مستقیمی با هم دارند. یکی از دلایل اصلی کم شدن تقاضا و به دنبال آن عرضه محصول، بالا رفتن قیمت پروفیل می باشد. در ماه های اخیر روند نرخ دلار نه تنها کاهشی نداشته است بلکه صعودی تصاعدی را نیز طی کرده است که باعث گران تر شدن قیمت آهن آلات از جمله پروفیل شده است.

قیمت پروفیل در بازار جهانی

از یک سو با تمامی مشکلاتی که در حال حاضر کشور ایران به دلیل وجود تحریم ها با آن ها دست و پنجه نرم می کند و از سوی دیگر عوامل خارجی و جهانی که بر میزان تولید و عرضه پروفیل در بازار جهانی تاثیر دارند، باعث بالا رفتن قیمت پروفیل شده است، این در حالی است که با کاهش نرخ پروفیل در بازارهای بین المللی، نرخ پروفیل در بازار داخلی تا حدی کاهش خواهد یافت. همچنین کاهش نرخ جهانی فولاد می تواند تاثیر زیادی در پایین آمدن قیمت پروفیل داشته باشد.

سایر عوامل موثر در قیمت پروفیل

از جمله عوامل مهم دیگری که در قیمت پروفیل تاثیر گذار هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

واردات و صادرات پروفیل

مناسبات سیاسی میان کشور ها

تصمیم گیری های سیاسی کشور ها

هزینه های حمل و نقل

میزان فروش نفت کشور های تولید کننده

قیمت جهانی نفت، طلا و ...

جنگ

تورم و رشد اقتصادی

و ...

تحلیل نمودار تغییرات قیمت پروفیل

نمودار زیر تغییرات و نوسان قیمت پروفیل در 9 ماه ابتدایی سال 98 را نشان می دهد. با توجه به این نمودار می توان نوسانات صعودی و نزولی نرخ پروفیل را مشاهده کرد. در سال 98 بیشترین نرخ دلار مربوط به ماه های ابتدای سال بوده است. همان طور که در نمودار مشخص است، بعد از گذشت کمترین زمان ممکن از بالا رفتن چند هزار تومانی دلار، شاهد افزایش قیمت پروفیل بوده ایم. در اواسط تابستان 98 نرخ پایین دلار و فروش موفق نفت نسبت به ماه های قبل، باعث کمینه قیمت پروفیل برای مدت کوتاهی بوده است و در پاییز سال 98 و بعد از آن به دلیل جهش های بلند در قیمت دلار، یک نمودار بالا رونده از قیمت پروفیل را شاهد هستیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین و کارشناسان مجرب آهن پخش در تماس باشید.

آیا قیمت پروفیل قابل پیش بینی است؟

با توجه به فاکتورهای تاثیرگذاری که می توانند قیمت پروفیل را تغییر دهند و با آگاهی و احاطه کامل بر این موارد، می توان قیمت پروفیل را تا حدودی پیش بینی کرد. البته باید در نظر داشت که پیش بینی قیمت پروفیل به دلیل اهمیت بالایی که دارد، توسط کارشناسان خبره در این زمینه انجام می شود. اگر پیش بینی ها درباره نرخ پروفیل اشتباه باشد و بر مبنای فاکتورهای درست انجام نشود، ممکن است نه تنها نتایج آن بر روی قیمت بقیه محصولات تاثیر بگذارد بلکه صاحبان و فعالان صنایع و سهامداران را متضرر کند.

کارشناسان با تحلیل بسیار دقیق نمودار های مربوط به قیمت پروفیل و مقایسه آن ها و همچنین احاطه کامل بر موارد موثر بر قیمت پروفیل به طور تقریبی می توانند قیمت پروفیل را پیش بینی کنند.

پیش بینی قیمت پروفیل در ایران با توجه به شرایط کنونی، امری بسیار سخت و حتی غیر منطقی تلقی می شود. با توجه به نوسانات لحظه ای قیمت دلار و ممنوعیت هایی که علیه کشور ایران و خرید و فروش نفت آن شده است، نمی توان با احتمال قابل قبولی به پیش بینی قیمت ها پرداخت.

قیمت پروفیل در آیندهبا در نظر گرفتن شرایط حاکم بر دنیا به دلیل شیوع کرونا ویروس و کاهش تولیدات صنایع مختلف و همچنین تحریم های وضع شده علیه ایران، کاهش قیمت آهن آلات از جمله قیمت میلگرد ، تیرآهن، پروفیل و ... در کوتاه مدت، امری بعید به نظر می رسد ولی با در نظر گرفتن موارد عنوان شده در این مطلب، قیمت پروفیل در ایران می تواند سیر صعودی و یا نزولی داشته باشد. تحریم های اعمالی، سیر صعودی و برداشتن تحریم ها، سیر نزولی به قیمت پروفیل خواهند داد.

اگر در شرایط پیش رو و با سیاست های جدید، پارامتر های مطرح شده موثر بر قیمت پروفیل بتوانند در جهت مثبت پیش روی کنند، می توان شاهد کاهش قیمت پروفیل بود.

برای خرید و اطلاع از قیمت روز پروفیل می توانید به فروشگاه اینترنتی آهن پخش مراجعه نمایید.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «زبان آوری» به جای کارنامه؟!

 2. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 3. نامزدهایی به دنبال خواستگار !

 4. مناظره به شیوه کابوی های آمریکایی !

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 8. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 9. سردار شما چندکلاس سواد داشتی ...

 10. چرا آمریکا «اسد» را دوست ندارد

 11. مهریه بالاتر از ۱۴ سکه، بدون گواهی استطاعت مالی را ممنوع کنید

 12. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 13. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 14. آقای رییسی بگذر !

 15. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 16. روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 17. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 18. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 19. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 20. همتی: من هم ۲۰ دقیقه وقت اضافه می‌خواهم

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 23. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 24. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 25. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

ابر آروان

آخرین عناوین