تلاش برای آرامش مردم در ماه‌های پایانی دولت

سیاسی،   3991106072

وزیر کشور گفت:‌ همه به دنبال این هستیم که مردم در ایام باقیمانده دولت تا مردادماه در آرامش، امنیت و نشاط اجتماعی و سیاسی باشند.

تلاش برای آرامش مردم در ماه‌های پایانی دولت

به گزارش تسنیم، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور، طی سخنانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز چهارمین جلسه استانداران را به صورت حضوری داشتیم و دستورجلسه چهار موضوع امنیت، انتخابات، تولید و معیشت و سلامت بود.

وی افزود: نیاز بود که ابتدا تمام صحبت‌ها و نظرات دوستان در استان‌ها که پیشتاز مواجهه با مشکلات هستند را بشنویم و بر اساس آن رصد و تحلیل و تجربیات، ارائه طریق و تصمیم‌گیری شود.

وزیر کشور گفت: طبق گزارشی که در حوزه امنیت داده شد، علیرغم فشارها و شرایط سخت اقتصادی و مشکلات ناشی از تحریم و هم‌چنین مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا که واقعا در حوزه مشاغل و کسب و کار نقصان بزرگی ایجاد کرده، فضای امنیتی قابل قبول است و کنترل ها و مدیریت و پاسخگویی به خواسته های مردم نیز در حد توان در حال انجام است.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: در جلسه امروز بر بحث مرزها و حضور فعال‌تر تاکید شد، قه ویژه مرزهای غربی و همچنین بر استفاده از امکانات برای تقویت مناطق مرزی به ویژه در مناطق شرقی کشور و کنترل نحوه هزینه‌های این زمینه تأکید شد.

وی به موضوع دیگری که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، پرداخت و خاطر نشان کرد: اطلس امنیت انتخابات در حال تهیه است که هر ماه بروز خواهد شد و مشکل خاصی در این زمینه نداریم. در حوزه انتخابات، هنوز فضای اجتماعی و سیاسی جامعه نسبت به آن حساسیت و بازتاب و انعکاس خاصی از خود نشان نداده وقتی این زمان را با چهار سال گذشته مقایسه می‌کنیم، کمی نگران کننده خواهد بود. در دوره قبل در نظرسنجی‌ها افرادی که اظهار کرده بودند که در انتخابات شرکت میکنند و با فرایند آن آشنایی دارند، تقریبا دو برابر آماری بود که الان داریم و فضای ساکت و سرد در حوزه اجتماعی و سیاسی اقتضای کار بیشتری دارد؛ به ویژه از منظر گروه‌های سیاسی، احزاب و رسانه‌ها تا بتوانیم با شیب مطلوبی به استقبال انتخابات پرشکوه برویم.

وزیر کشور ادامه داد: لازم است که انتخابات با مشارکت بالا داشته باشیم که موجب اقتدار، کارآمدی، حمایت و پشتیبانی از دولت خواهد شد.

رحمانی فضلی بیان داشت: مقدمات انتخابات امر آموزش می‌باشد که در حال انجام است و انتخاب هیات های اجرایی نیز انجام میگیرد و بیش از یک و نیم میلیون نفر در انتخابات‌ها به وزارت کشور کمک می‌کنند و در این زمینه از مردم هم استفاده می‌کنیم و و چاپ تعرفه‌ها و اورهال کردن دستگاه شروع شده و امیدواریم در حوزه سیاسی و اجتماعی کارها را بهتر پیش ببریم.

وی همچنین اظهار داشت: رفع موانع تولید و کمک به تولیدکنندگان مهم است و گزارشی را استانداران از ستاد تنظیم بازار دادند و در بحث ذخایر و کالاهای مورد نیاز ایام عید مشکل خاصی نداریم و همه چیز تأمین شده و خواهد شد و ستاد تسهیل تولید فعالیت خوبی با همکاری وزارتخانه‌های صمت و کشور دارد و به صورت 24 ساعته کار می‌کنند و روند پیش رو نشان از فعالیت بیشتر کارگاههای تولیدی دارد. هرچند برخی مشکلات به تحریم‌ها برمی‌گردد مانند کالاهای اولیه و صادرات که باید در این زمینه و در حوزه سیاست خارجی اقداماتی صورت بگیرد.

وزیر کشور ادامه داد: یکی از مشکلات در عرصه اقتصاد، مشاغل به ویژه مشاغل خدماتی و مخصوصا در شهرهای توریستی و شهرهایی مانند خراسان رضوی، قم و فارس وجود دارد که یا زیارتی و یا سیاحتی می‌باشند و خدمات آن ها صرف مسافرین، توریست‌ها و زوار می‌شود و الان که این مسافرت‌ها کم شده، این مشاغل با شرایط سختی مواجه هستند.

رحمانی‌فضلی گفت: در حوزه اجتماعی بحث آسیب های اجتماعی مطرح شد و گزارشی از وضعیت پیشرفت کار در حوزه حاشیه نشینی و اعتیاد عنوان شد و مسأله جدیدی که مطرح شد، بحث بررسی آسیب های اجتماعی ناشی از کرونا هست. آسیب‌های اجتماعی ناشی از کرونا مهم است و آماری که در حوزه‌های مختلف است، نشان از افزایش این آسیبها دارید و نکاتی در این زمینه به استانداران گفته شد و قرار شد کارگروه‌هایی در این باره تشکیل شود.

وی در پایان بیان داشت: همه به دنبال این هستیم که مردم در ایام باقیمانده دولت تا مردادماه در آرامش، امنیت و نشاط اجتماعی و سیاسی باشند. در جلسه هم تاکید شد که استانداران برای حفظ وحدت و انسجام تلاش کنند و با نمایندگان مجلس و قوه قضاییه همکاری و همراهی شود تا بتوانیم با همکاری و همراهی روزافزون به مشکلات مردم پاسخگو باشیم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 7. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 8. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 9. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 10. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 11. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 12. درباره یک تصمیم

 13. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 14. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 15. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 16. محسن رضایی از چک یارانه ۴۵۰ هزار تومانی در ایرنا رونمایی کرد

 17. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 18. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 19. برای دختر حاج قاسم نه!

 20. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 21. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 22. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

 23. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 24. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 25. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 4. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 5. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 6. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 7. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 8. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 9. درباره یک تصمیم

 10. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 11. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 12. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 13. محسن رضایی از چک یارانه ۴۵۰ هزار تومانی در ایرنا رونمایی کرد

 14. برای دختر حاج قاسم نه!

 15. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 16. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

 17. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 18. مهرعلیزاده دکتری «مهندسی اقتصاد» ندارد!

 19. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 20. اعاده حیثیت روزنامه اصلاح‌طلب از قالیباف/ توضیحات حدادعادل درباره حضور دختر سردار سلیمانی در لیست اصولگرایان/ چرا میرسلیم از هیئت نظارت بر انتخابات شوراها استعفا داد؟

 21. احمد توکلی: اگر تحزب حاکم بود، احزاب خودشان کار شورای نگهبان را می کردند

 22. توصیف عجیب روحانی درباره عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان/ روایت مصلحی از نفوذ دشمن در دولت احمدی‌نژاد/ انتخابات ریاست جمهوری بر مذاکرات وین تاثیر می‌گذارد؟

 23. واکنش لاریجانی به اظهارات کدخدایی؛ بهانه و آدرس غلط ندهید

 24. سلیمانی یک نام نیست، یک رسم است...

 25. اظهارات یک دانشجوی ایرانی دانشگاه تیلبرگ هلند درباره مدرک تحصیلی مهر علیزاده

آخرین عناوین