محسن هاشمی: تحریم نه کاغذ پاره هست و نه آب خوردن به آن وابسته است

اجتماعی،   3991105041

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه افراط و تفریط در مورد تحریم ها، یکی از مشکلات امروز کشور است، گفت: تحریم ها نه کاغذ پاره هستند و نه همه مسایل کشور و آب خوردن به آنها وابسته است، بلکه در عین تلاش برای پایان تحریم ها و تنش زدایی در روابط بین الملل، باید سازندگی و کار اولویت مسئولان کشور باشد.

محسن هاشمی: تحریم نه کاغذ پاره هست و نه آب خوردن به آن وابسته است

به گزارش ایرنا، «محسن هاشمی» روز یکشنبه در آغاز دویست و شصت و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: روز گذشته به اتفاق نمایندگانی از شورای شهر برخی کلانشهرها، جلسه خوبی با سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با اشکال این شورا به مصوبه مجلس در مورد قانون عوارض ارزش افزوده و کاهش اختیارات شوراهای شهر در تعیین عوارض داشتیم.

وی افزود: پس از مذاکرات کارشناسی صورت گرفته، مقرر شد کارگروهی حقوقی بین شوراها و مرکز تحقیقات شورای نگهبان جهت بررسی دقیقتر موضوع تشکیل شود.

هاشمی اظهار امیدواری کرد: این کارگروه منجر به تقویت جایگاه قانونی شوراهای شهر، مردم نهادترین رکن قانونی در نظام جمهوری اسلامی شود.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: امروز پنجم بهمن ماه، سالروز ایراد خطبه تاریخی مترو در نماز جمعه تهران در سال 1363 است، خطبه ای که موجب شد پروژه مترو که بعد از انقلاب، با مخالفت های دلواپسان وقت که مترو را کالایی لوکس می دانستند، متوقف شده بود، مجددا فعال شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در اوج سختی شرایط جنگ و در حالیکه با راهبرد مقاومت و دستیابی به پیروزی برای رسیدن به صلحی پایدار ، با حکم امام خمینی فرمانده جنگ بودند، سازندگی را در اوج تحریم ها و فشارها نیز متوقف نکردند و پروژه مترو را بدون بودجه دولتی فعال کردند تا آینده تهران و سایر کلانشهرها، دچار بحران نشود.

وی عنوان کرد: امروز نیز پس از خروج ترامپ از کاخ سفید و شکست سناریوی فشار حداکثری بر ایران، ما در مسیر پیروزی و لغو تحریمها هستیم و نباید سازندگی و کار را متوقف و موکول به پایان تحریم ها کنیم.

هاشمی با بیان اینکه افراط و تفریط در مورد تحریم ها، یکی از مشکلات امروز کشور است، اظهار داشت: تحریم ها نه کاغذ پاره هستند و نه همه مسایل کشور و آب خوردن به آنها وابسته است، بلکه در عین تلاش برای پایان تحریم ها و تنش زدایی در روابط بین الملل، باید سازندگی و کار اولویت مسئولان کشور باشد.

وی افزود: همانگونه که پروژه مترو در دفاع مقدس و بدون امکانات و بودجه آغاز شد برای ساختن مترو و اتوبوس، کارخانه و امکانات داخلی موجود است و حلقه مفقوده هماهنگی بین دستگاهها و اراده مسئولان ارشد اجرایی برای برطرف کردن موانع است.

هاشمی با بیان اینکه متاسفانه از آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا برای اتوبوس ۴۵ روز می گذرد در حالی که قرار بود دو هفته ای آیین نامه اجرایی آن در اختیار قرار گیرد، از شهرداری تهران و معاون اجرایی اش خواست: هرکجا لجاجت وجود دارد شناسایی و به مردم معرفی کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که به‌زودی و در ماه های پایانی دولت این هماهنگی بین دستگاه ها اتفاق افتد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «زبان آوری» به جای کارنامه؟!

 2. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 3. نامزدهایی به دنبال خواستگار !

 4. مناظره به شیوه کابوی های آمریکایی !

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 8. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 9. سردار شما چندکلاس سواد داشتی ...

 10. چرا آمریکا «اسد» را دوست ندارد

 11. مهریه بالاتر از ۱۴ سکه، بدون گواهی استطاعت مالی را ممنوع کنید

 12. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 13. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 14. آقای رییسی بگذر !

 15. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 16. روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 17. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 18. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 19. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 20. همتی: من هم ۲۰ دقیقه وقت اضافه می‌خواهم

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 23. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 24. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 25. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

ابر آروان

آخرین عناوین