رئیسی موضع قوه قضائیه درباره فیلترینگ را مشخص کند/ واکنش ناجا و ستاد کل به ضرب و شتم یک سرباز توسط نماینده مجلس/ توضیح دهقان درباره دریافت ملک نجومی/ پایگاه رای حسن خمینی قابل توجه است؟

گروه سیاسی الف،   3991104123 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنانکه اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

رئیسی موضع قوه قضائیه درباره فیلترینگ را مشخص کند/ واکنش ناجا و ستاد کل به ضرب و شتم یک سرباز توسط نماینده مجلس/ توضیح دهقان درباره دریافت ملک نجومی/ پایگاه رای حسن خمینی قابل توجه است؟

آخرین آمار کرونا در ایران

دکتر سیما سادات لاری امروز ‌‌‌‌شنبه در خصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۴ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۲۰۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۹۵ نفر از آنها بستری شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۳۲ نفر رسید.

او افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۲۹۴ نفر رسید.

بیشتر بخوانید:

خیزش جدید کرونا در برخی استان‌های کشور

افزایش مراجعه بیماران کرونا به مراکز درمانی برخی شهرها

***

نقش اصلاح‌طلبان در دولت روحانی چقدر است؟

آفتاب یزد نوشت: «بخش اعظم جریان اصلاحات با توجه به کارنامه پرغلط دولت حسن روحانی تلاش دارند به جامعه القاء نمایند ارتباطی با دولت او ندارند. درست همان کاری که اصولگرایان در قبال دولت احمدی‌نژاد سال‌های 91 و 92 انجام دادند. همانطور که اصولگرایان راه به جایی نبردند اصلاح‌طلبان نیز نمی‌توانند خود را از دولت حسن روحانی جدا نمایند. جامعه، اصلاح‌طلبان را باعث و بانی روی کار آمدن حسن روحانی می‌دانند و در عالم واقع نیز چنین است...

بیایید منصف باشیم. شاید برخی این ادعا را نقض کنند اما غیرقابل انکار است که در دو دولت روحانی به اندازه قابل اعتنایی فعالین سیاسی اصلاح‌طلب منافع سیاسی و اقتصادی داشته‌اند و دارند. حتی بازوهای رسانه‌ای اصلاح‌طلبان نیز که در ستاد رئیس جمهور حضور داشتند از این موضوع جدا نیستند و آنان نیز مثل فعالین سیاسی این جناح بهره کافی و وافی برده‌اند و می‌برند...

نکته جالب توجه آن است برخی از فعالان سیاسی جریان اصلاح‌طلب نیز که به دلیل برخی محدودیت‌های قضائی و حقوقی نتوانسته‌اند به صورت رسمی وارد دولت شوند به صورت غیررسمی و اصطلاحا پروژه‌ای به هدف‌های سیاسی و اقتصادی خود رسیده اند.»

شرق نوشت: «واعظی با ادبیاتی عجیب می‌گوید که اصلاح‌طلبان حرف‌های بی‌ربط می‌زنند و طلبکار هستند و این در حالی است که روحانی به ‌جز جهانگیری به‌عنوان یک نیروی شاخص اصلاح‌طلب -که آن هم در دولت دوم به حاشیه رانده شد- از هیچ‌یک از اصلاح‌طلبانِ شاخص استفاده نکرد و حتی در دولت دوم به گفته بسیاری دولت روحانی به سمت اصولگرایان متمایل شد؛ از سوی دیگر، چرا واعظی و نزدیکان حزب اعتدال و توسعه چنین موضوعاتی را پیش از انتخابات سال 96 مطرح نمی‌کردند؟

آیا این‌طور نبود که ایشان تمایل داشتند بار دیگر سبد رأی اصلاح‌طلبان را با خود به همراه داشته باشند و پس از آنکه مقصود حاصل شد، دو رأی بالای 92 و 96 را به حساب خود تلقی کنند؟ همه اینها در حالی است که با عملکرد مورد انتقاد روحانی قضاوت مردم آن است که گزینه پیشنهادی اصلاح‌طلبان نتوانست به تمام خواسته‌های مردم جامه عمل بپوشاند و به‌نوعی اصلاح‌طلبان هزینه حمایت خود را پرداخت کردند؛ چنان‌که دیدیم در انتخابات مجلس یازدهم در اسفند سال 98 سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان پا به میدان نگذاشتند.

در حقیقت اگر به افکار عمومی هم رجوع شود، می‌توان دریافت که دولت روحانی نتیجه حمایت اصلاح‌طلبان پنداشته می‌شود و اگرچه این امر در حال حاضر امتیاز منفی برای اصلاح‌طلبان محسوب می‌شود، اما به‌هرحال حکایت از یک امر واقع دارد که واعظی، تیم اعتدال و توسعه و حتی روحانی نمی‌توانند آن را انکار کنند.»

***

پایگاه رای حسن خمینی قابل توجه است؟

اعتماد نوشت: «مدتي است كه طيفي ديگر از اصلاح طلبان دست به كار شده تا كانديدايي را به ميدان بفرستد كه احتمال مي‌دهند از پتانسيل حمايت حداكثري اصلاح‌طلبان برخوردار است تا شايد بتوانند مقابل حاميان اصلاح‌طلب لاريجاني و استدلال و استراتژي آنان بايستند و البته همزمان از مسير باريك نظارت استصوابي شوراي نگهبان نيز بگذرند. بنابر پيگيري‌هاي خبرنگار ما، اين چهره‌هاي اصلاح‌طلب چندي پيش با سيدحسن خميني تشكيل جلسه داده و از او دعوت كردند تا در انتخابات رياست‌جمهوري 1400 وارد ميدان شود و مهم‌تر آنكه سيدحسن خميني نيز در مقابل اين دعوت، واكنش منفي نشان نداده است.

بر اين اساس حالا حاميان نوه امام در جريان اصلاحات، در گام بعدي در حال زمينه‌چيني و جلب حمايت احزاب و چهره‌هاي مختلف براي حمايت از كانديداتوري سيدحسن خميني هستند. هر چند سيدحسن خميني نيز مانند لاريجاني فعلا سياست سكوت را پيش گرفته و احتمالا تا روزهاي منتهي به موعد نام‌نويسي در انتخابات اين سكوت را نشكند. اما آنچه در فضاي رسانه‌اي ديده مي‌شود اين است كه برخي از اين چهره‌هاي اصلاح‌طلب وارد ميدان شده و هر روز به‌نحوي در حمايت از «خميني جوان» اعلام موضع مي‌كنند.

با اين حال اينكه چقدر بتوانند جو را براي حضور او مهيا كنند، هنوز محل ترديد است. آنان معتقدند سيدحسن خميني ميان احزاب اصلاح‌طلب جايگاهي ويژه دارد و چنانچه پا به ميدان بگذارد و همه از او حمايت كنند، مي‌تواند در جلب مشاركت مردمي براي حضور در انتخابات موفق باشد. هرچند برخي اين پيش‌بيني را رد كرده و تاكيد دارند كه فضاي حاكم بر جامعه با گذشته متفاوت است و حالا ديگر اين‌طور نيست كه با حضور چهره‌هاي شاخص و اصلاح‌طلب در انتخابات، پايگاه راي اصلاح‌طلبان يكپارچه به ميدان بيايند.»

ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا درباره احتمال حضور حسن خمینی در انتخابات ریاست جمهوری به اعتمادآنلاین گفت: آقای سید حسن خمینی در سال‌های اخیر همواره با یک جریان نزدیکی و حشر و نشر داشته است که چنین رویکردی به هیچ وجه با جایگاهی که به واسطه انتساب به بنیان‌گذار انقلاب دارد، متناسب نیست. در واقع اگر سید حسن نوه امام نبود، امثال ایشان در جامعه زیاد هستند که هم در حوزه و هم در عرصه سیاست فعالیت دارند.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: سید حسن باید مراعات جایگاه خود را بکند؛ یعنی نگاه و رابطه‌اش با گروه‌های سیاسی یکی باشد. شاید به همین خاطر است که احتمال کاندیداتوری‌اش در هر انتخاباتی باعث بروز حساسیت‌هایی می‌شود.

او توضیح داد: سید حسن خمینی پایگاه رأی بالایی ندارد چون ایشان به دلیل اینکه منصب اجرایی نداشته است مردم آشنایی‌ای درباره‌اش ندارند، به طوری که به قطعیت می‌توان گفت بعید است طرفداران اصولگرایی و حامیان اصلاح‌طلبی رأی خود را به نام سید حسن خمینی بنویسند.

ناصر ایمانی در پایان گفت: سید حسن خمینی باید خودش را متعلق به همه سلیقه‌های سیاسی بداند تا از این طریق از جایگاهش به طور مفیدی دفاع کند.

***

روزنامه اصولگرا: رئیسی موضع قوه قضائیه درباره فیلترینگ را مشخص کند

محمد زعیم‌زاده، جانشین سردبیر روزنامه اصولگرای فرهیختگان در سرمقاله امروز این روزنامه نوشت: «یک مساله‌ای که من دیدم شاید یک مقداری بی انصافی باشد در انعکاس این موضوع، تصور بر این بوده که اتهام ایشان فقط همین نبستن اینستاگرام است.»

این بخشی از توضیحات حجت‌الاسلام جعفر منتظری، دادستان کل کشور درخصوص ماجرای احضار وزیر ارتباطات است؛ اظهارنظری که بعد از یک روز گمانه‌زنی رسانه‌ای تایید می‌کند یکی از دلایل احضار آذری‌جهرمی نبستن اینستاگرام بوده است.

مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی ازجمله اینستاگرام موضوعی است که در دوسال اخیر و در دوره جدید ریاست قوه‌قضائیه بارها هم ازسوی رئیس قوه و هم سخنگو رد شده است، اما اینکه چه اتفاقی می‌افتد که برخلاف رویه عمومی قوه‌قضائیه تصمیمی گرفته می‌شود که این موضوع تبدیل به یک چالش اجتماعی شود، جای تامل جدی دارد؛ تصمیمی که در خوشبینانه‌ترین حالت از هرطرف به آن نگاه می‌کنیم، جز کج‌سلیقگی و زمان‌نشناسی و بی‌خبری از مسائل اصلی جامعه دلیلی برای اتخاذش پیدا نمی‌کنیم.

طرح موضوع فیلترینگ اینستاگرام به‌مثابه اقدام یا حتی زمینه‌سازی برای تحدید شبکه‌های اجتماعی با اقتضائات ارتباطاتی فعلی آثار مخرب فراوانی دارد که معلوم نیست کسانی که به‌راحتی درباره آن حرف می‌زنند به آنها فکر کرده‌اند یا نه؟...

زندگی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مردم امروز به‌شکلی با شبکه‌های اجتماعی ممزوج شده است که هرنوع تلاش برای اعمال محدودیت بر آنها به محدود کردن آزادی و البته حس آزادی تعبیر می‌شود.

فرض کنیم امروز اینستاگرام فیلتر شود، دقیقا چه اتفاقی می‌افتد؟ بسیاری از مردم سراغ فیلترشکن‌ها و پروکسی‌ها می‌روند. البته بسیاری از آنها همین الان برای استفاده از تلگرام از فیلترشکن استفاده می‌کنند. شاید فقط دیگر زحمت خاموش و روشن کردن آن را نکشند.

به وضعیت مضحک ارتباطی که با فیلتر کردن تلگرام و توئیتر ساخته‌ایم، دقت کرده‌اید؟...

اینها بخشی از دلایل و صرفا جهت یادآوری است. لابد ریاست محترم قوه‌قضائیه این موارد را می‌دانند که رسما اعلام شده در دوره جدید سیاست قوه فیلترینگ و بستن فضا نیست، اما خب آقای رئیسی با اقدامات این‌مدلی کف میدان چه کنیم که با رویه‌های جاری قوه نمی‌خواند؟ با اظهارات حاشیه‌ساز که توسط افرادی بلندپایه در قوه در سطح دادستان اتخاذ می‌شود و دوقطبی‌های بی‌ربط مثل بستن شبکه‌های اجتماعی یا ورود بانوان به ورزشگاه و... چه کنیم؟ جناب آقای رئیسی حالا توپ در زمین شماست.

بیشتر بخوانید: آقای رئیسی حالا توپ در زمین شماست

***

نظر ظریف درباره تاثیر سیاست خارجی بر مشکلات کشور

محمدجواد ظریف در گفتکو با روزنامه اعتماد درباره سیاست های ایران در منطقه گفت: ايران از نگرش مقاومت و ايستادگي در برابر زياده‌خواهي حمايت كرده و اين نگرش باعث قدرت شده است. ما تلاش نكرديم مرزهاي خود را گسترش بدهيم. يكي از كشورهاي همسايه ما كه در سوريه حضور دارد، در هرجا حتي در مناطقي كه به عنوان «حافظ صلح» هم فعال است، پرچم خود را بر فراز ساختمان‌هاي دولتي نصب كرده است.

ايران پرچم خود را نصب نمي‌كند. ايران براي حمايت و نه براي دستور دادن، در سوريه است. ما به حزب‌الله نه دستور مي‌دهيم و نه مي‌توانيم اين كار را بكنيم. اگر مي‌خواستيم به اين روش عمل كنيم قطعا موفق نمي‌شديم بلكه ما هم تبديل به نيرويي مي‌شديم كه از مزدور استفاده مي‌كند.هر نيرويي كه از مزدور استفاده كند اولا هزينه آن بسيار بسيار بالا مي‌رود كه تامين آن در توان ايران نيست. عربستان سعودي در سال ميلياردها دلار براي كساني هزينه كرده كه به دشمنان خود اين كشور تبديل شدند.

القاعده، داعش، النصره و موج شديد وهابي‌گري تند افراطي در سراسر جهان را عربستان ايجاد كرده است. زماني كه شما با پول مزدور مي‌خريد و در كنار آن يك ايدئولوژي را هم براي توجيه اين مزدوري به آنها القا مي‌كنيد، يك روز مزدورها اين ايدئولوژي را باور كرده و عليه خود شما عمل مي‌كنند.»

ظریف درباره تاثیر سیاست خارجی بر مشکلات کشور گفت: «من معتقدم كه احاله كردن همه مشكلات به خارج يا متهم كردن خارج براي همه مشكلات نتيجه‌اش همين مي‌شود كه مردم خيال كنند همه راه‌حل‌ها در خارج از كشور است... وقتي شما تمام مشكل را به خارج احاله مي‌دهيد مردم هم تمام راه‌حل را در خارج مي‌بينند. براي همين با كمال احترام به همه دوستاني كه به من محبت دارند، مي‌گويم رييس‌جمهور يك كشور بايد متمركز بر سياست داخلي باشد. شما يك وزير خارجه داريد كه سياست خارجي را دنبال مي‌كند و يكي از دلايلي كه من معتقدم نبايد رييس‌جمهور شوم اين است كه رييس‌جمهور بايد بر سياست داخلي متمركز باشد. تمركز بايد بر ظرفيت‌هاي ملي باشد و سياست خارجي تسهيل‌كننده داخل است.»

بیشتر بخوانید:

ظریف: هيچ ايرانی نمی‌‌پذيرد كه آمريكا به او دستور دهد/ بايد تصوير نهایی روابط با آمريكا را مشخص كنيم

***

واکنش ناجا و ستاد کل به ضرب و شتم یک سرباز توسط نماینده مجلس

به گزارش تسنیم،  فیلم برخورد یک نماینده مجلس با پلیس راهور ناجا که از ورود خودروی وی به خط ویژه جلوگیری کرده بود حاشیه ساز شده است. این اتفاق روز گذشته در خیابان انقلاب اسلامی تهران در محدوده  دروازه دولت رخ داده و نماینده مجلس (آقای عنابستانی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی) پس از آنکه از ورودش به خط ویژه ممانعت شده ، طبق گفته مامور راهور، به او سیلی زده است.

امیر دریادار رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح  گفت: در خصوص موضوع زد و خورد نماینده مجلس با یکی از سربازان نیروی انتظامی معاونت حقوقی ناجا وارد عمل شده و در حال تنظیم شکایتی در این خصوص است. 

از طریق دادگاه کارکنان دولت به این پرونده رسیدگی و تا به نتیجه رسیدن موضوع مسئله بررسی خواهد شد.

فرض کنیم که سر باز هم در این رابطه مقصر بوده باشد، لذا به هیچ عنوان هیچ فردی حق این را ندارد سربازی را که در حال انجام خدمت است را مورد ضرب و شتم خود قرار دهد. این پرونده در حال بررسی ستاد کل است و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید.

 سردار مهدی حاجیان سخنگو و معاون اجتماعی ناجا در واکنش به انتشار خبری مبنی بر سیلی یکی از نمایندگان مجلس به مامور وظیفه راهور در محدوده خط ویژه دروازه دولت پایتخت و بازتاب آن در فضای مجازی، اظهار کرد: سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه ای برای حمایت از حقوق  سرباز وظیفه راهور  و پیگیری موضوع  از طریق معاونت حقوقی و بازرسی ناجا صادر کرد.

وی  با اشاره به اینکه صیانت از حقوق  آحاد پرسنل ناجا  از دستورات اکید فرمانده ناجا است، افزود: اعتقاد، باور و  تاکید  سردار" اشتری"  همواره  بر این است که سربازان وظیفه  را نیز چون فرزندان خود  بدانیم  و در صیانت از شخصیت، کرامت انسانی و حق و حقوقشان  لحظه ای دریغ و درنگ  نکنیم، ایشان بارها به همه فرماندهان تاکید کرده اند که این جوانان، امانتی در دستان ما هستند  بنابر این اجازه رانمی دهیم  به ساحت مقدس سبزپوشان  خدوم ناجا در هر جایگاه و مقامی توهین و تعدی شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سخنگوی ناجا تأکید کرد: در صورت احراز تقصیر نماینده مجلس، ناجا از حق کارکنان خود به جدیت دفاع خواهد کرد.

***

واعظی: روحانی «قوانین مشکل‌دار» را ابلاغ نمی‌کند!

اخیراً جمعی از نمایندگان مجلس با تدوین نامه‌ای در قالب ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس از رئیس‌جمهور به دلیل استنکاف از ابلاغ ۱۳ مصوبه قانونی شکایت کرده‌اند.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سوالی مبنی براینکه واکنش شما به شکایت جمعی از نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور به دلیل استنکاف از اجرای ۱۳ قانون مصوب مجلس چیست؟، اظهار کرد: آقای رئیس‌جمهور بر اساس وظیفه قانونی خود باید از قانون اساسی صیانت کند، بنابراین اگر مراحل تصویب یک قانون، از نظر وی درست طی نشده باشد یا برداشت معاونت حقوقی رئیس‌جمهور این باشد که اشکالی در کار [یک مصوبه قانونی] است، قطعاً رئیس‌جمهور نمی‌خواهد در این موضوع شریک باشد.

واعظی افزود: در این شرایط، قانون راهکار و ساز و کاری را مشخص کرده که اگر رئیس‌جمهور [به یک مصوبه قانونی] اشکالی دارد، رئیس مجلس می‌تواند قانون را ابلاغ کند.

وی با بیان اینکه این کار قبلاً هم انجام شده است و مختص این دولت نیست، گفت: این مساله در دولت‌های نهم و دهم به مراتب بیشتر بوده و در دولت‌های قبل از آن هم بوده است و موضوع جدیدی نیست.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: مجلس فعلی کارهایی انجام می‌دهد که بدعت محسوب می‌شود اما وقتی چیزی تبدیل به قانون شد ما به قانون احترام می‌گذاریم و اجرا می‌کنیم.

واعظی خاطرنشان کرد: بنابراین در اینجا دو بحث مطرح است. بحث اول تشریفاتی است که طی آن رئیس‌جمهور باید یک قانون را ابلاغ کند و دیگری اجرای قانون است.

وی گفت: آقای رئیس‌جمهور کاری (ابلاغ قانون) که اشکال داشته است را انجام نداده اما در موضوع مربوط به اجرای قانون، قطعاً قانون را اجرا خواهد کرد.

***

روایت سردار دهقان از دریافت ملک نجومی

به گزارش فارس سردار حسین دهقان، وزیر سابق دفاع و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل درباره مطرح شدن نام خود در ماجرای املاک نجومی شهرداری گفت: در خصوص املاک نجومی نیز باید بگویم، من از سال 90 تا 92 به نوعی مشاور آقای قالیباف بودم، در اتاق مسکن، یا مسکن‌سازی یا واگذاری مسکن صورت می‌گرفت و در آن افرادی که ساخت‌وساز می‌کردند و تراکم می‌خریدند و بدهکار بودند، مابه‌ازای آن واحدهایی به شهرداری می‌دادند. یکی از این واحدها را من گرفتم.

دهقان ادامه داد: من هیچ امتیاز قانونی و غیرقانونی دریافت نکردم، منزلی داشتم و قرار شد تا فردی مسئول شود که منزل ما را بردارد و یک واحد جایگزین به ما بدهد و قراری مبنی را دادن تخفیف یا امتیاز ویژه‌ای به من نبود، تا وقتی که جریان یاشار سلطانی پیش آمد و من همان موقع به شهرداری مراجعه کردم و گفتم که اگر سهم اضافه‌ای به من رسیده است بررسی و دریافت شود، در تمام عمر تلاشم بر این بوده که از بیت‌المال استفاده نامناسبی نداشته باشم، پرونده‌ها به دادستانی رفته بود و معلوم شد که هیچ نقض قانونی صورت نگرفته است ولی من بارها به خاطر آمدن اسمم در آن لیست به شهرداری مراجعه کردم و درخواست کردم که مسئله را بررسی کنید تا حقی ناحق نشده باشد. به رغم آنکه شهرداری و دادستانی می‌گویند مشکلی نیست، اما هم چنان اصرار دارم که باید بررسی شود.

***

توضیحات رستم قاسمی درباره سوابق نظامی خود

رستم قاسمی، معاون اقتصادی سپاه قدس و وزیر اسبق نفت که زمزمه نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری شنیده می شود درباره سوابق نظامی خود به برنا گفت: «من فرد نظامی به معنای فرمانده نیستم. من در دوران جنگ هم کار رزمی مهندسی می‌کردم. بعد از جنگ هم کلا در حوزه سازندگی کشور بودم. مقطعی هم در وزارت نفت بودم. وقتی بعد از دولت دهم به سپاه برگشتم به دلیل رفاقت و ارتباطات طولانی که با شهید سلیمانی داشتم ایشان پیشنهاد دادند که به ایشان کمک کنم و این فرصت خوبی برای من بود.

از این بابت یکی از بهترین دوران خدمت من بود و شاکرم که خداوند این فرصت را به من داد چون در کنار شهید سلیمانی دانشگاه تربیتی مدیریتی وجود داشت. ما نظامیان بخصوص بچه های سپاه نه دانشکده افسری رفته ایم و نه دوره اکادمیک دیده ایم... ما روز اولی که امدیم هیچ دوره نظامی ندیدیم کار من، مهندسی و عمرانی بود و از روز بعد از جنگ در کار سازندگی کشور بودم و بعد هم به وزارت نفت رفتم و امروز هم کار اقتصادی انجام می دهم.

مجموعه بچه هایی که مثل ما در حوزه نظامی حضور داشتند، چنین تفکری دارند. اگر دقت کنید زیرساخت های بنیادی دنیا توسط نظامیان ایجاد شده است این تجربه در دنیا وجود دارد. ساختار نظامی می تواند به طور نظام‌مندتری تصمیمات اداره کشور را اخذ کند.L

 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۹۳۸۸۰۲۰:۳۹:۰۶ ۱۳۹۹/۱۱/۴
حسن خمینی همان حسن روحانی است آزموده را دوباره آزمودن خطاست.
ناشناس۱۷۹۴۸۶۲۰۹:۵۷:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۵
گرانی و خشم مردم میراث خطرناک دولت روحانی برای دولت بعدی است
ناشناس۱۷۹۳۸۹۱۲۰:۴۲:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۴
دولت وظیفه دارد مصوبات قانونی را ابلاغ و اجرا نماید قانون گریزی عامل اصلی مشکلات کشور است.
ناشناس۱۷۹۵۵۴۸۱۵:۵۰:۳۲ ۱۳۹۹/۱۱/۵
همانطوری که احمدی نژاد مصوبه مجلس را اجرا میکرد
ناشناس۱۷۹۳۸۹۸۲۰:۴۳:۲۹ ۱۳۹۹/۱۱/۴
در لایحه بودجه 1400 دولت از جیب مردم تفریق و به جیب خود جمع کرد.
ناشناس۱۷۹۳۹۰۲۲۰:۴۴:۳۷ ۱۳۹۹/۱۱/۴
سید حسن مصطفوی با کدام رزومه کاری می خواهد کاندیدا بشود ؟!
ناشناس۱۸۰۰۰۳۰۱۳:۵۰:۰۵ ۱۳۹۹/۱۱/۸
رزومه داراش مگه چه گلی به سر مملکت زدن؟
کارشناس ارشد۱۷۹۳۹۰۹۲۰:۴۶:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۴
از ریاست محترم قوه قضاییه درخواست میشود یک سخنگوی ثابت برای عملکرد به قانون اعاده اموال نامشروع تعیین فرمایید که مرتبا به مردم گزارش بدهند
ناشناس۱۷۹۳۹۱۴۲۰:۴۷:۵۰ ۱۳۹۹/۱۱/۴
ارسطو می گوید اشکال دموکراسی این است که یک عده که فقط خوب حرف می زنند و رگ خواب گفتاری مردم را دارند قدرت را در دست می گیرند اما در عمل چیزی ندارند.
ناشناس۱۷۹۳۹۱۷۲۰:۴۸:۳۴ ۱۳۹۹/۱۱/۴
هرکسی رئیس جمهور بشود برای مردم هیچ تفاوتی نداره.
ناشناس۱۷۹۳۹۲۰۲۰:۵۰:۱۱ ۱۳۹۹/۱۱/۴
نباید انتظار مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را داشته باشیم زیرا مردم مایوس و ناامید و گرفتار هستن.
ناشناس۱۷۹۳۹۳۵۲۰:۵۳:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۴
به قول خود زیباکلام مردم از رای دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند.
ناشناس۱۷۹۳۹۳۹۲۰:۵۶:۲۳ ۱۳۹۹/۱۱/۴
کشور به خردمندان توانمند و کاری نیازمند است نه یقه سفیدهای بی خاصیت !
ناشناس۱۷۹۶۶۷۷۱۱:۵۸:۱۰ ۱۳۹۹/۱۱/۶
متاسفانه فضای آلوده رسانه‌ای افراد لایق را بی‌خاصیت و افراد بی‌خاصیت را لایق نمایش می‌دهد و به راحتی می‌تواند مردم را فریب دهد
ناشناس۱۷۹۳۹۴۵۲۰:۵۸:۴۳ ۱۳۹۹/۱۱/۴
اصلاح طلبان 8 سال مملکت را به قهقرا بردند و سفره های مردم را کوچک کردند.
هادی۱۷۹۶۲۵۶۰۸:۰۷:۵۱ ۱۳۹۹/۱۱/۶
انگار قبل از روحانی مملکت گل و بلبل بوده. برو آقا
ناشناس۱۷۹۳۹۵۰۲۱:۰۰:۵۷ ۱۳۹۹/۱۱/۴
خود ظریف اعتراف کرده که مذاکره با امریکا ارزش وقت گذاشتن ندارد.
ناشناس۱۷۹۳۹۵۶۲۱:۰۲:۳۰ ۱۳۹۹/۱۱/۴
حسن اول برای هفتاد پشت ملت بس بود.
ناشناس۱۷۹۳۹۶۸۲۱:۰۸:۲۰ ۱۳۹۹/۱۱/۴
تنور انتخابات یخ زده است. خخ
ناشناس۱۷۹۳۹۷۵۲۱:۱۰:۱۶ ۱۳۹۹/۱۱/۴
سید حسن خمینی تجربه مدیریتی و سیاسی ندارد.
ناشناس۱۷۹۳۹۸۸۲۱:۱۳:۱۵ ۱۳۹۹/۱۱/۴
رفتار این نماینده کار زشت و کج دهنی به قانون بود البته گفت سیلی نزده ولی نباید درگیرمیشد باید دید حقیقت چیست اما چرا جنجال کنندگان امروز در برابر رفتارهای زشت نمایندگان وکیل الدوله مجلس قبل ساکت بودند اما الان...؟؟!!!
ناشناس۱۷۹۳۹۹۹۲۱:۱۷:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۴
اینستا کارش را کرد حیا رفت دیگه بستن فایده داره؟
ناشناس۱۷۹۴۰۱۲۲۱:۲۲:۴۳ ۱۳۹۹/۱۱/۴
مجلس اگر واقعا مجلسی مردمی است باید یکبار برای همیشه تکلیف این دسته از نمایندگان را آنچنان روشن کند که درس عبرتی برای سایرین شود
خسرو نوغانچی صالح۱۷۹۴۰۷۷۲۱:۴۲:۵۴ ۱۳۹۹/۱۱/۴
حسن خمینی جبهه خودش را در حرم امام نشان داد که روح کاخ نشینی دارد
ناشناس۱۷۹۴۰۹۰۲۱:۴۹:۲۶ ۱۳۹۹/۱۱/۴
ببینیم و تعریف کنیم.بعید میدونم حق اون سرباز ادا بشه.
ناشناس۱۷۹۴۲۱۳۲۲:۳۲:۳۰ ۱۳۹۹/۱۱/۴
نیاز به استحاله سیاسیون کشور شدیدا احساس میشود
سرگردان۱۷۹۴۳۶۸۰۰:۰۹:۲۲ ۱۳۹۹/۱۱/۵
حالا اقای سردار دهقان بفرمایند در حال حاضردر کدام محله ساکن هستند و اون ملکی که صحبتش هست کجاست؟
ناشناس۱۷۹۴۳۹۲۰۰:۲۶:۵۴ ۱۳۹۹/۱۱/۵
آقای دهقان از این خانه ها بازم هست که تا با خونه کلنگی خودمان تاخت بزنیم
رضا۱۷۹۴۳۹۹۰۰:۴۰:۲۶ ۱۳۹۹/۱۱/۵
جون مادرتون دیگه رییس جمهور آخوند کاندید نکنید بقدر کافی اسلام ضربه خورد.
من ایرانی هستم۱۷۹۴۵۸۸۰۷:۲۱:۰۷ ۱۳۹۹/۱۱/۵
این دوره رو ملت ایران برای اصولگراها خالی میگذارند تا آنها رئیس جمهور شوند
ناشناس۱۷۹۵۱۹۹۱۲:۵۲:۵۱ ۱۳۹۹/۱۱/۵
نه که اصلاح طلبانشم گلی به سر مملکت زدن . هردوشون مثل همند
ناشناس۱۷۹۴۶۳۸۰۷:۴۶:۴۲ ۱۳۹۹/۱۱/۵
ای خدای مهربان به داد دین خودت برس که بد جوری دارد تکه پاره می شود!!
ناشناس۱۷۹۴۸۹۸۱۰:۱۳:۴۵ ۱۳۹۹/۱۱/۵
معاون حقوقی رییس جمهور را مسوول قانون گذاری کشور کنید. ایشان صلاح مملکت را بهتر می دانند.
ناشناس۱۷۹۴۹۲۰۱۰:۳۱:۱۸ ۱۳۹۹/۱۱/۵
اصلاح طلبان دیگر حنایشان رنگی ندارد رزومه کاریشان پیشرفت اقتصادی فرهنگی برای ایران عزیز زیر صفر است ملت دیگر فریب شمارا نمی خورند نوه خمینی هم دست این گروه کاخ نشین است هیچ رزومه کاری هم ندارد
ناشناس۱۷۹۵۷۰۱۱۷:۳۱:۱۲ ۱۳۹۹/۱۱/۵
اقای دهقان شما هم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۷۹۵۹۱۷۲۰:۱۸:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۵
اگه قرار بود خونه بهتری نگیرید که سردار این کار انجام نمیدادی حالا که ماجرا لو رفته رفتنت به شهرداری و بقیه ماجراها هیچ ارزشی نداره
یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

  2. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

  3. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

  4. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

  5. نتانیاهو: انفجار کشتی تحت مالکیت تل‌آویو کار ایران بود/ تهران بزرگترین دشمن اسرائیل است

  6. ماجرای جوان دهه شصتی که ۴۰ فرزند دارد

  7. تصاویر پهپاد آمریکایی از لحظه حمله ایران به عین‌الاسد

  8. روحانی: برجام از بس بزرگ بود، دنیا توطئه کرد تا کمرش را بشکند/ اعتراف دولت آمریکا به شکست تحریم، موفقیت بزرگی است

  9. وزیر ارتباطات کدام حقیقت را از مردم پنهان کرد؟

  10. کرونا تا زمان ایمن شدن ۷۰ درصد مردم ایران وجود دارد/ تزریق ماهانه ۲۰ میلیون واکسن از تیر ماه

  11. پول‌های بلوکه ایران در آن‌سوی مرزها چقدر است؟

  12. ترامپ: نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ می‌شوم

  13. مدیرعامل منطقه آزاد کیش برکنار شد

  14. کاندیداتوری سید حسن خمینی جدی است

  15. رئیسی: اقتدار بدون عدالت هرگز به صراط مستقیم قرار نمی‌گیرد/ قاضی، اسم افرادی که در حبس قرار دارند را دائم مرور و به آن‌ها توجه کند

  16. قالیباف: قضات و اعضای هیئت علمی ۱۰ درصد مالیات پرداخت می‌کنند

  17. محدودیت های سفر نوروزی؛ از نظام سلامت اصرار، از گردشگری انکار !

  پربحث‌های هفته

  1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

  2. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

  3. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

  4. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

  5. آیا کار مجلس این است؟!

  6. جزئیات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان اعلام شد

  7. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

  8. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

  9. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

  10. تصاویری از رهبر انقلاب در کنار پدرشان

  11. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

  12. ساندی تایمز: روزهای سختی در انتظار محمد بن سلمان است

  13. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

  14. خط پایانی بر انحصار ۶۵ ساله وکالت/ با تأیید شورای نگهبان وکالت کسب و کار شناخته شد

  15. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

  16. تصاویر جدید از پشت صحنه سریال پایتخت

  17. پاسخ شهاب حسینی به منتقدان و خداحافظی با اینستاگرام

  18. پنتاگون از حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه خبر داد

  19. روحانی: می‌ترسم دستی در کار باشد تا مردم در انتخابات شرکت نکنند

  20. جلیلی گزینه اصلی اصولگرایان می‌شود؟/ قصه دنباله‌دار روحانی و قیمت دلار/ مرعشی: اصلاح‌طلبان علاقه‌ای به حمایت از لاریجانی ندارند/ روایت فتاح از تاثیرات افشاگری تلویزیونی

  21. تزریق واکسن کرونا به ۲۰ هزار سالمند و معلول از فردا/ واکسیناسیون گروه‌های هدف تا پایان شهریور ۱۴۰۰

  22. متناسب سازی حقوق کلیه شاغلین در کمیسیون تلفیق تصویب شد

  23. بازیگران رقابت ۱۴۰۰ و بحث داغ «وحدت» در اردوی هر دو جناح

  24. مک‌کنزی: عین‌الاسد را تخلیه نکرده بودیم ۱۵۰ نفر کشته می‌شدند/ حمله‌ای بود که مشابه آن را مشاهده نکرده بودیم

  25. فارین پالیسی: شرایط برای جنگ داخلی در آمریکا مهیاست

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

   2. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

   3. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

   4. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

   5. آیا کار مجلس این است؟!

   6. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

   7. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

   8. پنتاگون از حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه خبر داد

   9. جلیلی گزینه اصلی اصولگرایان می‌شود؟/ قصه دنباله‌دار روحانی و قیمت دلار/ مرعشی: اصلاح‌طلبان علاقه‌ای به حمایت از لاریجانی ندارند/ روایت فتاح از تاثیرات افشاگری تلویزیونی

   10. متناسب سازی حقوق کلیه شاغلین در کمیسیون تلفیق تصویب شد

   11. بازیگران رقابت ۱۴۰۰ و بحث داغ «وحدت» در اردوی هر دو جناح

   12. بحث‌های انتخاباتی یا کار در «مرکز دنیا»؟!

   13. علی مطهری اعلام کاندیداتوری کرد

   14. روحانی: برجام از بس بزرگ بود، دنیا توطئه کرد تا کمرش را بشکند/ اعتراف دولت آمریکا به شکست تحریم، موفقیت بزرگی است

   15. نامه‌نگاری خاتمی با رهبری/ درخواست حسام‌الدین آشنا از شورای نگهبان/ مطهری: لاریجانی و ظریف به درد ریاست جمهوری نمی‌خورند/ انصراف قالیباف از نامزدی در انتخابات، واقعی است؟

   16. روحانی: رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون اساسی است/ قانون اساسی را به تعطیلی نکشانیم/ ۱۰۰ درصد قانون اقدام راهبردی را اجرا کردیم/ از برجام حفاظت می‌کنیم

   17. سید محمد خاتمی به رهبر انقلاب نامه نوشت + جزئیات

   18. واکنش محسن رضایی به توافق ایران و آژانس

   19. جهانگیری: از جنگ اقتصادی آمریکا سربلند بیرون آمدیم/ برجام باید احیا شود/ قبول دارم که در حق اهل سنت کوتاهی‌هایی شده است

   20. واعظی: روزهایی را گذراندیم که زیر ۱۰۰ هزار بشکه فروش نفت داشتیم

   21. تحلیل حسین شریعتمداری از بُرد قطعی ما و باخت حتمی حریف

   22. درخواست رضایی از روحانی، آقای رئیس جمهور، به میان مردم بیا

   23. مطهری: مخاطب توصیه رهبر انقلاب شورای نگهبان است /مردم به کاندیدای عاقل و معتدل رأی بدهند

   24. دفتر ریاست جمهوری: انتشار نقل قول واعظی مبنی بر نقش دولت در ایجاد نوسانات ارزی تکذیب می‌شود

   25. اکبر ترکان :روحانی رفتار اعلی حضرتی دارد /پیروزی یک اصولگرا سرنوشت محتوم انتخابات ۱۴۰۰ است

   آخرین عناوین