یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

اقتصادی،   3991103024 ۴۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس کمیسیون تلفیق با اشاره به اصلاحات این کمیسیون بر لایحه بودجه سال آینده گفت: تا سقف حقوق ۵ میلیون تومان را از مالیات معاف کردیم و افراد دارای حقوق ۵ تا ۱۰ میلیون تومان ۱۰ درصد مالیات باید بپردازند.

یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

به گزارش تسنیم، الیاس نادران با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری پنجشنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به اینکه در کمیسیون تلفیق، افراد همدل، متخصص و با تجربه وجود دارد افزود: نماینده‌های دولت هم نهایت همدلی را با اعضای کمیسیون داشتند و اطلاعات تخصصی و کارشناس را در اختیار آن‌ها گذاشتند.

وی همچنین از مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات و دیگر کارشناسان نیز تشکر کرد و گفت: مجلس در ابتدا می‌خواست کلیات بودجه را رد کند، زیرا آشوب و به هم ریختگی در ارقام و اعداد بودجه، بسیار زیاد بود.

 نادران افزود: کمیسیون تلفیق کار فوق العاده‌ای کرد و اطلاعات داخل بودجه را علنی و افشاء کرد و بسیاری از ارقامی که اکنون به ارقام پیشنهادی دولت افزوده شده، ناشی از شفاف سازی ارقامی است که دولت در تبصره ها، ردیف‌ها و جا‌های مختلف، پنهان کرده بود.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به اینکه این کمیسیون، ساختار و روش لایحه بودجه را اصلاح کرد افزود: در آن جا‌هایی که اتکای به درآمد‌های نفتی، بسیار زیاد بود با همراهی نمایندگان دولت تلاش کردیم آن‌ها را به اوراق مالی و به شیوه‌های دیگر تامین مالی بودجه، انتقال دهیم.

وی گفت: به همین علت درآمد‌های نفتی را در حداقل وضع قابل اعتماد و شدنی بستیم و مازاد بر آن را به سقف دوم موکول کردیم که اگر این درآمد‌ها محقق شد دولت اختیار داشته باشد آن را در سرفصل‌های تنظیم شده از جمله حوزه‌های عمرانی، محرومیت زدایی و اشتغالزایی هزینه کند بنابراین بودجه دو سقفی و دو زمانی دیده شده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت: مالیات‌های حقوق را به گونه‌ای در نظر گرفتیم که به نفع اقشار کم درآمد و حقوق‌های پایین‌تر باشد.

محمد رشیدی افزود: تلاش کردیم حقوق و دستمزد در این شرایط خاص تحریمی و کرونایی جبران شود همچنین مالیات‌های حقوق را به گونه‌ای در نظر گرفتیم که به نفع اقشار کم درآمد و حقوق‌های پایین‌تر باشد و افراد با حقوق پایین‌تر در مقایسه با افراد با حقوق زیادتر، مالیات کمتری را پرداخت کنند و به این ترتیب، پرداخت‌ها عادلانه‌تر شود.

وی با بیان اینکه بر اساس لایحه دولت، میزان افزایش حقوق کارکنان دولت 25 درصد در نظر گرفته شد ادامه داد: تا سقف حقوق 5 میلیون تومان را از مالیات معاف کردیم و حقوق 5 تا 10 میلیون تومان 10 درصد مالیات باید بپردازند و عمده حقوق بگیران، کمترین مالیات را می‌پردازند.

رشیدی گفت: یکی از اهداف کمیسیون تلفیق، از بین بردن تبعیض‌ها در بودجه بود و سعی کردیم در نظام پرداخت‌ها نیز همسان سازی درستی انجام بگیرد، زیرا تبعیض‌ها و بی عدالتی‌ها موجب بدبینی می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به اینکه در این بودجه 7 محور را در نظر گرفتیم افزود: حفظ قدرت خرید مردم، حمایت از اقشار ضعیف، رونق تولید و اشتغال، محرومیت زدایی، حذف رانت و کاهش تبعیض، توجه ویژه به سلامت مردم، توجه ویژه به فرهنگ و خانواده و فرزند آوری و مباحث جمعیتی و تقویت انضباط مالی و اصلاح ساختاری بودجه از جمله این محورهاست.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 هم گفت: بین 70 تا 80 درصد افکار خود را درباره اصلاح ساختار بودجه توانستیم انجام دهیم که بخش زیادی از این میزان به علت ظرفیت‌های اجرایی دولت، موجود بود یعنی ظرفیت‌های اجرایی دولت هم در نظر گرفته شد.

 الیاس نادران افزود: تصمیم نهایی کمیسیون تلفیق بر این شد که افزایش 25 درصدی حقوق برای همه حقوق بگیران دولت در نظر گرفته شود با سقف 15 برابر حداقل حقوق یعنی تا حدود 33 میلیون تومان.

وی با اشاره به اینکه نظام مالیات بندی را هم به نفع طبقات پایین جامعه تغییر دادیم، اضافه کرد: دولت طبقات مالیاتی را به نحوی تنظیم کرده بود که بیشترین فشار بر روی حقوق‌های پایین بود، اما با اقدام کمیسیون تلفیق، مالیات پرداختی حدود 90 درصد کارکنان دولت، بین 10 تا 15 درصد شد.

 نادران با بیان اینکه نظام پرداخت کشور به هم ریخته است گفت: هر کسی که به مرکز قدرت، نزدیک‌تر بوده است در پی آن بود که امتیازی را بگیرد.

وی ادامه داد: از بهمن سال 98 تاکنون میزان پرداختی‌های یکی از دستگاه‌ها از 1680 میلیارد تومان در ماه به 4 هزار و سیصد میلیارد تومان رسید و این حجم تغییر پذیرفتنی نیست.

 نادران اضافه کرد: در بخش اعتباری هزینه‌ای دولت، بیش از 90 درصد پرداخت‌ها به نوعی پرداخت حقوق و دستمزد به کارکنان است.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت: بنا به اظهارات وزیر نفت، صادرات نفت و میعانات گازی در بودجه سال آینده, 2 و سه دهم میلیون بشکه در روز در نظر گرفته شد و مصرف داخلی هم 2 و دو دهم میلیون بشکه در روز است.

وی افزود: آقای زنگنه گفت اکنون حدود 900 هزار بشکه در روز صادر می‌کنیم و اگر شرایط سیاسی کشور فراهم شود و خارجی‌ها اجازه صادرات بدهند و 600 میلیون دلار هم سرمایه گذاری کنیم پس از 3 ماه می‌توانیم ظرفیت صادراتی کشور را به دو و 3 دهم میلیون بشکه در روز برسانیم.

نادران با اشاره به اینکه این‌ها اگر‌ها و پیش شرط‌های سختی بود افزود: اینکه حاکمیت را تحت فشار قرار دهیم که شرایط سیاسی را به نحوی تغییر دهد که امکان صادرات بیشتری فراهم شود یعنی بودجه را اهرمی برای فشار‌های سیاسی برای سازش و کوتاه آمدن حاکمیت قرار می‌دهیم.

وی اضافه کرد: این موضوع را تحمل نکردیم و بودجه را با حداقل وابستگی به نفت بستیم و از ساز و کار‌های دیگر تامین مالی از جمله اوراق مالی و فروش دارایی‌ها استفاده می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم کشور تحت این فشار‌های سیاسی قرار گیرد.

 نادران گفت: از آن طرف هم فروش نفت تا سقف پیشنهادی دولت را منع نکردیم به همین علت بودجه را دو سقفی و دو زمانی بستیم.

وی افزود: درآمد نفتی بودجه سال آینده را 261 هزار میلیارد تومان پیش بینی کردیم در حالی که دولت حجم وابستگی به نفت را 394 هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده بود.

نادران با تاکید بر اینکه بودجه، بسیارمنعطف و روان است، اضافه کرد: امسال تلاش کردیم بودجه را به نفع مردم تغییر دهیم و به جای اینکه طبقات خاص و افراد نزدیک به مرکز حاکمیت بتوانند از رانت‌های مختلف استفاده کنند، عموم مردم بتوانند استفاده کنند تا قدرت خرید مردم نسبت به امسال کمتر نشود.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت: دولت قیمت ارز را در سال آینده بدون احتساب 8 میلیارد دلار کالا‌های اساسی مبلغ 17 هزار و 500 تومان محاسبه کرده است.

 الیاس نادران افزود: دولت درآمد ارزی سال 1400 را از فروش نفت 17 میلیارد و 300 میلیون دلار اعلام کرده است که از این مبلغ 8 میلیارد دلار، ارز 4200 تومانی است و مابقی آن ارز 17500 تومان می‌باشد و ترکیب وزنی این‌ها 11500 تومان است.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت:​ مجلس عنوان کرده است دولت با هر نرخی که ارز را در بازار فروخت امکان انعطاف بودجه وجود دارد.

وی درباره طرح رتبه بندی معلمان هم افزود: در بنده (و) تبصره 2 مبلغ 90 هزار میلیارد تومان بطور کلی برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است که در کمیسیون تلفیق تصمیم گرفته شد این موارد را از هم تفکیک کنیم به علت اینکه سهم بخش‌های مختلف مشخص شود و به مشکل سال 99 درباره اختلال پرداختی به بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی دچار نشویم و این موارد مرتفع شود.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 درباره تکلیف یارانه‌ها هم گفت: بر اساس ایده اولیه مجلس که هنوز به جمع بندی نرسیده است پیشنهاد شد تا کارت‌های اعتباری برای خرید مردم در نظر بگیریم که ظرفیت اجرایی آن، با اراده دولت وجود دارد.

وی افزود: با اجرای این طرح، یک اعتباری را برای مردم در نظر می‌گیریم که در خرید از مراکز خاص بتوانند از یک تخفیف قابل توجهی برخوردار شوند.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 ادامه داد: اگر مجلس نتواند دولت را متقاعد به عملیاتی کردن این روش کند بنابراین مجبوریم با یارانه نقدی جبران کنیم.

نادران گفت: فساد نظام دو نرخی ارز با شرایط موجود کشور به اندازه‌ای است که مردم از نرخ پایین ارز بهره چندانی نمی‌برند و بجای اینکه این رانت را توزیع کنیم تلاش می‌کنیم از تولید کننده داخلی حمایت کنیم و همچنین مصرف کننده، مستقیم خودش مبلغ را دریافت و مدیریت کند.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 افزود: در حال حاضر دولت یارانه 45500 تومانی را به حدود 78 میلیون نفر پرداخت می‌کند و به تعدادی هم یارانه بنزین و معیشتی که از پارسال شروع شده است پرداخت می‌کند.

وی تصریح کرد: آنچه که مد نظر مجلس بود این است که با فرض اینکه دولت شناسایی خودش را درست انجام داده باشد این 58 میلیون نفر که در لایحه بودجه 1400 هستند نسبت به شرایط موجود حمایت بیشتری کنیم و یارانه‌ها را تحت عنوان یک مبلغ در اختیار افراد قرار دهیم و مابقی یارانه بگیران که حدود 20 میلیون نفر هستند دریافتی شان نسبت به شرایط امروز بیشتر و احتمالا تا دو برابر خواهد شد، ولی نسبت به طبقه پایین کمتر دریافت می‌کنند.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 افزود: در سال آینده فقط یک یارانه داریم البته یک پیشنهاد یارانه بنزین هم ارائه شده است که در آن به خانوار‌هایی که یک یا دو خودرو دارند از کارت سوخت خود استفاده می‌کنند و خانوار‌هایی که اصلاً خودرو ندارند که تعداد آن‌ها نصف جمعیت کشور است هم پیش بینی شده است هر نفر 15 لیتر در نظر گرفته شود که در یک سامانه امکان خریدو فروش داشته باشند و اگر بین خود مردم خرید و فروش ممکن نشد افراد مازاد بنزین را به دولت بفروشند که در حال حاضر احکام آن نوشته شده است.

محمد رشیدی، عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 در ادامه این برنامه گفت: در موضوع کالا‌های اساسی و ارز 4200 تومانی با رانت جدی مواجه بودیم که مجلس این ارز را آزاد در لایحه بودجه محاسبه می‌کند و از طرف دیگر به مصرف کننده و تولید کننده یارانه پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: شرایط به نحوی برنامه ریزی شده است که مردم برای مایحتاج روزانه نگران نباشند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 افزود: به واردکنندگان دارو هم فرصت می‌دهیم که مابه التفاوت را از دولت بگیرند و حتی از شرکت‌های بیمه هم کمک می‌گیریم و نباید دارو برای مردم دغدغه شود.

 رشیدی گفت: در تبصره 14 مبلغ 50 هزار میلیارد تومان را از منابع هدفمندی برای حمایت از بنگاه‌های متوسط و کوچک در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: احکام بودجه بسیار محکم بسته شده است و 27 هزار میلیارد تومان اوراق برای بخش کشاورزی، آب‌های مرزی، مراتع، جنگلداری، آبخیزداری، تولید بذر و کود در نظر گرفته شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت: احکامی که در لایحه بودجه 1400 نوشته شده است به رونق تولید و بنگاه‌های تولیدی کمک خواهد کرد.

وی افزود: در تبصره 14 بخشی از پول‌های یارانه و هدفمندی برای مردم در فضای تولید، سهام و بورس کارسازی خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 درباره رتبه بندی معلمان هم گفت: موضوع رتبه بندی معلمان به بودجه ارتباطی ندارد و جزء طرح‌هایی است که باید در صحن بررسی و رای گیری شود و در لایحه بودجه دولت، منبعی برای این موضوع در نظر گرفته نشده است.

دیدگاه کاربران

ناصر۱۷۹۱۷۱۶۱۱:۳۸:۳۱ ۱۳۹۹/۱۱/۳
خواهشا حقوق های بالای 30 میلیون تومان رو حداقل افزایش ندهید
بهرام۱۷۹۱۷۴۳۱۱:۵۱:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳
اتکای به درآمد‌های نفتی، بسیار زیاد بود با همراهی نمایندگان دولت تلاش کردیم آن‌ها را به اوراق مالی و به شیوه‌های دیگر تامین مالی بودجه، انتقال دهیم. آقای نادران شما که نگفته نگذاشتید این قسمت را شفاف سازی میکردی بفر مایید از جیب مردم تامین کردید
ناشناس۱۷۹۱۷۷۶۱۲:۲۱:۲۳ ۱۳۹۹/۱۱/۳
اون رانت خوار های ۴۲۰۰ رو معرفی نکردی جناب نادران.. .. .. شفاف بگو ارز ۴۲۰۰ رو‌چه کسانی گرفتن
ناشناس۱۷۹۱۷۹۰۱۲:۳۶:۵۸ ۱۳۹۹/۱۱/۳
پس چرا این معافیت برای کسب کارهای خصوصی نیست فقط برای حقوق بگیر ها این عادلانه نیست
رسا۱۷۹۱۸۱۷۱۳:۱۴:۲۲ ۱۳۹۹/۱۱/۳
با این اوصاف وضع اقشار کم در آمد گل و بلبل می شود و رانت بگیران و اختلاس کنندگان کارشان تمام است
ناشناس۱۷۹۱۸۶۸۱۳:۴۴:۲۴ ۱۳۹۹/۱۱/۳
چاپ و پخش پول تورم زا تنها هنر ..
ناشناس۱۷۹۱۸۸۸۱۳:۵۵:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۳
.. حداقل نفری 30 دلار باید باشد 600 هزار تومان.
ناشناس۱۷۹۱۸۸۹۱۳:۵۸:۳۸ ۱۳۹۹/۱۱/۳
افزایش ۲۵درصدی حقوق واسه کسی که ماهی ۱۵میلیون می گیره میشه معادل حقوق یک ماه یه کارمند معمولی که ۴میلیون می گیره این کجاش عدالته کمم نیستن افرادی که حقوق بالای ده میلیون می گیرن شما باید ۲۴درصد معکوس اجرا می کردین مابقی رو هم به حقوق های پایین تر اضافه می کردین
ناشناس۱۷۹۱۸۹۱۱۴:۰۱:۱۱ ۱۳۹۹/۱۱/۳
حتما کم درآمدها و مستمری بگیران تامین اجتماعی در بین این ۲۰میلیون هستند یا اینکه اینا وضعشون مرفه تشخیص داده شده
بنده خدا. اصل۱۷۹۱۸۹۵۱۴:۰۴:۳۴ ۱۳۹۹/۱۱/۳
ترابخدا به این مملکت رحم کنید. دادن رایانه از اول اشتباه بود الان دوبرابر کردن آن و پانزده لیتر بنزین مجانی به فاقدان خودرو فاجعه است . این همه یارانه پرداخت کردید چه سودی بردید؟ سرمایه مملکت را هدر دادید . یکبارهم شده حرف گوش کنید بیایید فقرا را شناسایی کنید برای آنها حداقل معاش تعیین و مابقی وجوه یارانه را برای طرحهای زیر بنایی و تولید و ایجاد اشتغال و برای خدمات درمانی هزینه کنید ترابخدا..
ناشناس۱۷۹۱۹۰۵۱۴:۰۹:۵۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳
از دولت و مجلس و مديريت كشور درخواست ميشود چيزي مفتي به ملت ايران ندهيد زيرا به تجربه فهميديم كه هيچ چيز گرانتر از مفت نيست !!! آقايان حق را بدهيد ميدانيد حق چيست ؟؟؟ ارزش پول كشورمان است !! افتاد ارزش پول كشورمان..
باهر۱۷۹۱۹۰۶۱۴:۱۰:۳۴ ۱۳۹۹/۱۱/۳
احسنت احسنت خیرالناس من انفعهم للناس
ناشناس۱۷۹۱۹۳۹۱۴:۴۹:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۳
همين يه دونه تصميم نشون ميده كه مسئولین ما فاقد دانش .. هستند، بيش از ١٠ سال هست يارانه ميدهيد، اوضاع بهتر شد؟ ارزش ريالي يارانه بيشتر شد؟ فقط داريم مسير غلط را با سرعت محض و لجاجت طي ميكنيم، متاسفم
ناشناس۱۷۹۱۹۴۱۱۴:۵۰:۴۴ ۱۳۹۹/۱۱/۳
دم انتخابات چه بریز و به پاشی
ناشناس۱۷۹۱۹۴۳۱۴:۵۲:۱۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳
واقعا .. .. آنهایی که خود رو ندارند از حمل ونقل عمومی استفاده میکنند پس بجای پانزده لیتر بنزین به حمل ونقل عمومی را توسعه بدید
علی۱۷۹۱۹۴۵۱۴:۵۳:۴۱ ۱۳۹۹/۱۱/۳
۸۰درصدمنابع هدفمندی یارانه ها بایستی بصورت نقدی و بصورت یکسان بین ملت ایران توزیع شود و۲۰درصد باقیمانده بین تولیدکنندگان و واردکنندگان واقعی دارو توزیع شود.
ناشناس۱۷۹۱۹۵۳۱۵:۰۷:۴۲ ۱۳۹۹/۱۱/۳
ما از مسوولین هیچ ،هیچ ،هیچ واقعا هیچ انتظاری نداریم .خودتان رابه زحمت نیندازید .
ناشناس۱۷۹۱۹۶۷۱۵:۲۱:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳
به جای یارانه کالای اساسی مثل برنج و روغن و غیره بدید.
ناشناس۱۷۹۲۴۱۹۰۲:۳۸:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۴
اونم بی درد سر نمیدن باید از صبح خروس خون بری صف تا غروب شاید چیزی گیرت بیاد
ناشناس۱۷۹۱۹۷۶۱۵:۳۴:۴۷ ۱۳۹۹/۱۱/۳
تکلیف ما که بی جحت یارانه مان راقطع کردند چه میشود امیدوارم خدا به یاری امام زمان عجل الله فرجه به زودی آه دل مردم را از این دولت بی کفا یت بگیرد انشاالله
ناشناس۱۷۹۱۹۹۸۱۶:۰۲:۵۰ ۱۳۹۹/۱۱/۳
دقیقاً همان حرفهای احمدی نژاد برای یارانه ها که همه‌اش .. .. ماله التفاوت را به جیب مردم باز می‌گردانیم!!!! مابه‌التفاوت را به تولید میدهم!!!!! نان با ارز ۱۷۵۰۰ تومن چقدر میشود ؟؟؟ همه اش دروغ
ناشناس۱۷۹۲۰۰۶۱۶:۱۴:۵۸ ۱۳۹۹/۱۱/۳
آقای نادران تا چند ماه دیگه دولت هم در دست شماست ببینیم اونوقت چی میگین
ناشناس۱۷۹۲۰۷۰۱۷:۳۶:۵۳ ۱۳۹۹/۱۱/۳
بشنوید ولی باورش خیلی سخته..گرانی های عجیبی در راهه سال آینده
بازنشسته۱۷۹۲۰۸۲۱۷:۵۹:۰۸ ۱۳۹۹/۱۱/۳
جناب دکتر نادران درکشور مابانک اطلاعات دقیقی درمورد دارایی افرادوجودندارد مثال اون زمینهای کشاورزی که سندندارند سالانه صاحبان اونها صدهامیلیون درآمددارن و.. تو رو خدا دست ازاین کارهای پوپولیستی بردارید دلار۱۷۵۰۰تومانی یعنی تورم شدید
ناشناس۱۷۹۲۰۸۴۱۸:۰۸:۴۳ ۱۳۹۹/۱۱/۳
هرچه از دستتان برمیآید کوتاهی نکنید ..
ناشناس۱۷۹۲۰۹۹۱۸:۳۱:۲۵ ۱۳۹۹/۱۱/۳
پوپولیسم حاد
ناشناس۱۷۹۲۱۰۴۱۸:۳۴:۰۶ ۱۳۹۹/۱۱/۳
وقتی تو داری یارانه بنزین میدی دیگه سهمیه بنزین چیه؟
ناشناس۱۷۹۲۱۱۲۱۸:۴۴:۱۷ ۱۳۹۹/۱۱/۳
بازم طرحهایی که باعث تورم میشود خدایا خودت به مردم کمک کن
ناشناس۱۷۹۲۱۲۸۱۸:۵۸:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۳
این دوگانگی و فرق گذاشتن بین ملت را مسئولین از بالا تا پایین به عنوان حق الناس باید فردای قیامت پاسخگو باشند والله من فردا یقه تک تک حضرات را سر پل صراط می گیرم و از حقم نمی گذرم
ناشناس۱۷۹۲۱۵۳۱۹:۳۱:۲۰ ۱۳۹۹/۱۱/۳
معلوم نیست منظور از عدالت چیست. فردی که تلاش کرده سطح تحصیلات خود را بالا ببرد، ریسک قبول کرده و مدیر شده، نوآوری داشته و امتیاز گرفته و ارتقاء یافته، سنواتش بالا رفته و .. و همه موارد بالا باعث افزایش سطح حقوقش شده بایدمالیات بیشتری بگیریم و از طرف دیگر افزایش حقوق کمتری داشته باشد(با پلکانی شدن حقوق).در واقع با این تصمیم مجلس فرد دو بار جریمه شده هم مالیات بیشتری داده و هم افزایش کمتر حقوق داشته است. علاوه بر این قرار است مالیات بر عایدی هم پرداخت کند. با این کارها انتظار داریم فرار نخبگان نداشته باشیم، مدیر ریسک پذیر تربیت کنیم، منابع انسانی بخش دولتی را قوی کنیم. کجای این کار در راستای عدالت است. این سیاست های پوپولیستی و سوسیالیستی است
ناشناس۱۷۹۲۱۷۴۲۰:۰۲:۰۱ ۱۳۹۹/۱۱/۳
اجالتا این ۲۰میلیون همونایی نبودن که باید ۴شرط رو میداشتن که یارانه کرونا بگیرن؟؟؟اگه اینجور باشه یعنی ۴و ضربدر یه عدد خیالی کردن شده ۲۰ملیون چون ما که بازنشسته و حداقل بگیر تامین اجتماعی بودیم از این گروه نبودیم حالا حسابشو بکنین
ناشناس۱۷۹۲۱۸۱۲۰:۱۲:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۳
آقای نادران رو راست باش آقا کی ارز ۴۲۰۰ گرفته اونا رو معرفی کن
ناشناس۱۷۹۲۱۹۸۲۰:۵۳:۲۰ ۱۳۹۹/۱۱/۳
این یارانه اگر 20 برابر هم بشه هیچ مشکلی از مشکلات مردم را حل نمیکنه
ناشناس۱۷۹۲۲۱۶۲۱:۲۴:۱۷ ۱۳۹۹/۱۱/۳
این تصمیمات اشتباه و بسیار پر هزینه برای مملکت در زمان احمدی نژاد هم گرفته شد و نتیجه اش فنای اقتصاد کشور که هنوز ادامه دارد..
جواد۱۷۹۲۲۹۲۲۲:۵۵:۰۰ ۱۳۹۹/۱۱/۳
ربطی نداره.زمان دوتا رییس جمهور قبلی هم مشکلاتی مثل چند برابر شدن نرخ ارز وجود داشت.احمدی نژاد چندمیلیون مسکن ساخت که اگه نساخته بود قیمت خونه واجاره ها دوبرابر بود حداقل
بختیاروند۱۷۹۲۲۶۵۲۲:۲۲:۵۸ ۱۳۹۹/۱۱/۳
ما فرهنگیان را امیدی به این بیمار محتضر (آموزش و پرورش ) نیست سالهاست منتظر ظهور ناجی هستیم شاید این دوره بیاید شاید
ناشناس۱۷۹۲۲۶۸۲۲:۲۸:۲۹ ۱۳۹۹/۱۱/۳
گدا پروری .. خدایا خودت به داد ما برس.
ناشناس۱۷۹۲۴۳۰۰۳:۵۴:۴۷ ۱۳۹۹/۱۱/۴
فقر و گدایی و فلاکت ؛ ره‌آورد دولت راستگویان و اعتدال است __ تسلیم و مذاکره با شیطان از دستاوردهای دولت حسن است تحقیر مردم از پیامدهای این دولت است
ناشناس۱۷۹۲۲۷۳۲۲:۳۷:۰۷ ۱۳۹۹/۱۱/۳
شما را به قران مسئولین مجلس یارانه مردم بیشترکنید فشارزیادی روی طبقات پایین میاد عدالت اجراکنید
محسن۱۷۹۲۲۸۰۲۲:۴۲:۰۳ ۱۳۹۹/۱۱/۳
ناموسن اگه دلار دولتی بخاد بشه ۱۵ تومن چطور باید زنده بمونیم
ناشناس۱۷۹۲۳۴۸۰۰:۰۷:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۴
لطفا پول بدون پشتوانه ندهيد به مردم پول با پشتوانه بدهيد متوجه منظورم كه هستيد انشاالله
ناشناس۱۷۹۲۳۸۴۰۱:۰۱:۲۶ ۱۳۹۹/۱۱/۴
ما کارگر هستیم. یه دفتر چه بیمه داریم خواهشاً حقوق ملاک قرار بدین نه مثل وام کرونا
مجید۱۷۹۲۴۰۵۰۱:۵۸:۵۰ ۱۳۹۹/۱۱/۴
خواهشا کل یارانه ها جمع کنید وسایل خوراکی ومواد غذایی ومعشیتی مردم را به حداقل برسانید احتکار کردن را جمع کنید ودزدان مملکت را گوششان رااز بیخ ببرید دستتان درد نکند واقعا زندگی خیلی سختی رامتحمل شده ایم متشکر
ناشناس۱۷۹۲۴۲۵۰۳:۰۵:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۴
لطفا قیمتهاروبیارید پایین یارانه و اینها نمی خواهیم‌که باز اضافه بشه چند تومن ازاون طرف ده برابر بره بالا
حسین۱۷۹۲۴۳۷۰۶:۰۳:۵۱ ۱۳۹۹/۱۱/۴
باسلام بجای این حرفهای نشدنی مردم بنزین نمیخواهند نان میخواهند که شما ها اجرش کردید
محمود۱۷۹۲۵۴۱۰۹:۱۳:۴۲ ۱۳۹۹/۱۱/۴
ما که هیچی از کمک ندیدیم با ۵نفر عائله و ۳میلیون تومن درآمد در ماه تو اون دنیا آه وناله بچه هام دامنتونو بگیره الهی
ناشناس۱۷۹۲۵۷۴۰۹:۳۹:۲۸ ۱۳۹۹/۱۱/۴
بالاخره نفهمیدیم معافیت مالیاتی حقوق 4میلیون یا5میلیونه !!!!!!
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

 2. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

 3. پدری که با «کودتا« آمد، پسری که با «کودتا» برگشت

 4. چرا دولت بایدن به برجام برنمی گردد؟

 5. آیا کار مجلس این است؟!

 6. نظر حداد عادل درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات

 7. موافقت مجلس با ارجاع پرونده دولت به قوه قضاییه به خاطر استنکاف از قانون لغو تحریم‌ها

 8. جزئیات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان اعلام شد

 9. کانون سردفتران: لایحه دولتی نقل و انتقال خودرو توسط پلیس فراقانونی است؛ مانع می‌شویم

 10. دولت پالس‌های فریبنده به دشمن داد/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکرند

 11. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

 12. تصاویری از رهبر انقلاب در کنار پدرشان

 13. ربیعی: با اطمینان می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که لغو تمامی تحریم‌ها، نزدیک است

 14. ماجرای اجرای حکم قصاص در زندان رجایی‌شهر/ التماس‌های زن اعدامی نجاتش نداد

 15. ساندی تایمز: روزهای سختی در انتظار محمد بن سلمان است

 16. خط پایانی بر انحصار ۶۵ ساله وکالت/ با تأیید شورای نگهبان وکالت کسب و کار شناخته شد

 17. پاسخ حداد عادل به سخنان احمدی نژاد

 18. پیش‌فروش خودرویی که مجوز هم ندارد !

 19. واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

 20. تصاویر جدید از پشت صحنه سریال پایتخت

 21. تورم سوئد سه برابر شد!

 22. رژیم صهیونیستی؛ همسایه جدید ایران !

 23. حمله تند زنگنه به منتقدان وزارت نفت

 24. پنتاگون از حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه خبر داد

 25. روحانی: می‌ترسم دستی در کار باشد تا مردم در انتخابات شرکت نکنند

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

 2. پیش‌فروش خودرویی که مجوز هم ندارد !

 3. یکی از مدیران ارشد ارزی بانک مرکزی بازداشت شد

 4. خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند

 5. روحانی: هر اقدامی که به ثبات و آرامش اقتصادی لطمه بزند، خیانت است/ وحدت کلمه اولویت نخست دوره بازآفرینی پس از جنگ اقتصادی است

 6. پیشنهاد تعدادی از نمایندگان مجلس درباره سهمیه بنزین خانوارهای فاقد خودرو

 7. رییس کل بانک مرکزی: فضای مجمع تشخیص موافق با تصویب پالرمو است

 8. قیمت دلار با آزادسازی منابع ارزی کاهش می‌یابد؟

 9. آذری جهرمی: اینترنت به هیچ وجه گران نمی‌شود/ آخرین وضعیت پرونده قضایی

 10. خروج پول از کشور با ارز دیجیتال

 11. سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ٢٠٠ میلیون ملزم به پرداخت مالیات شدند

 12. اینترنت سال آینده گران نمی‌شود

 13. پول بلوکه‌شده ایران؛ گروگان باتلاق FATF

 14. روحانی: طرح اقدام ملی مسکن گام مهم دولت برای تامین مسکن است/ تاکید بر جبران خسارت‌های زلزله سی‌سخت

 15. قیمت خانه در ایران: دو برابر عربستان و ترکیه، نصف کانادا و آمریکا!

 16. چه کسی دلار را ۳۰ هزار تومان کرد!؟

 17. هر آنچه که باید درباره «سهام عدالت» بدانید/ از «پرداخت سود» تا «تفاوت روش مستقیم و غیر مستقیم»

 18. آغاز پرداخت بدهی کره جنوبی به ایران با رقم یک میلیارد دلار

 19. ستاد تنظیم بازار: دلیل افزایش قیمت میوه صادرات است

 20. دبیر ستاد تنظیم بازار: عرضه روغن با کارت ملی را تکذیب می‌کنم

آخرین عناوین