شرایط استخدام بیش از ۷۳ هزار نفر در آموزش و پرورش

اجتماعی،   3991102121

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای سامان دهی نیروهای آموزش و پرورش قدم های بلندی برداشتیم و اقدامات انجام شده در طول سال گذشته و امسال نسبت به سال های گذشته بی سابقه است. امسال شرایط استخدام برای بیش از ۷۳ هزار نفر در کشور فراهم شده است که چنین اقدامی را در ۱۰ سال گذشته نداشتیم.

محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاح پنج مدرسه روستایی در خرمشهر و شادگان که امروز (دوم بهمن ماه) انجام شد، اظهار کرد: مدرسه جایگاه رفیع و آینده ساز است که دانش آموزان در آن تعلیم می بینند و راه زندگی را می یابند و آینده خود را رقم می زنند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: نقطه آغاز برای پایان دادن به چرخه تلخ فقر، بی عدالتی و توزیع نامناسب قدرت و ثروت، نظام تعلیم و تربیت است. در محیط مدرسه می توان آینده سازان را شکل داد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه بنای دست یابی به همه آرمان ها مدرسه است، ادامه داد: خیرینی که در ساخت مدرسه مشارکت می کنند انتخاب هوشمندانه ای دارند و این قدم آنها نشان از ذکاوت آنها است.

وی گفت: از موسسه راه ایمان و آیت الله سیستانی که برای مدرسه سازی اقدام کردند تشکر می کنیم و امیدواریم بتوانیم موقعیت های آموزشی بیشتری تقدیم جامعه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دولت برای توسعه فضاهای آموزشی قدم های بزرگی برداشته است. اعتبارات حوزه نوسازی مدارس در طول چند سال گذشته بیش از چهار برابر افزایش یافته است. همچنین حمایت دولت از خیرین از ۸۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش داده است تا این نقیصه مهم جبران شود و این کاستی ها رفع شوند.

وی بیان کرد: البته در طول سال ها مدارس زیادی ساخته شده است اما تحرک و افزایش جمعیت موجب شده در برخی جاها مشکل پیدا کنیم. همچنین گذشت این سال ها موجب شده برخی از مدارس نیاز به نوسازی داشته باشند که در این راستا به کمک خیران نیاز داریم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص استخدام معلمان حق التدریسی، بیان کرد: برای سامان دهی نیروهای آموزش و پرورش قدم های بلندی برداشتیم. اقدامات انجام شده در طول سال گذشته و امسال نسبت به سال های گذشته بی سابقه است. امسال شرایط استخدام برای بیش از ۷۳ هزار نفر در کشور فراهم شده است که چنین اقدامی را در ۱۰ سال گذشته نداشتیم.

وی با اشاره به تعیین تکلیف استخدام نیروهای حق التدریسی، افزود: طبق قانون همه افراد که واجد شرایط هستند تا پایان برنامه ششم توسعه استخدام خواهند شد اما بر اساس رویه‌های قانونی هر سال از محل سهمیه های استخدامی، بخشی از این معلمان به کارگیری خواهند شد.

حاجی میرزایی گفت: امسال ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر از این معلمان استخدام می شوند و مابقی در سال آینده استخدام خواهند شد.

وی بیان کرد: مسیر استخدام افرادی که واجد شرایط نیستند، تنها از طریق شرکت در کنکور و قبولی در دانشگاه فرهنگیان و برای افراد دارای مدرک کارشناسی از طریق شرکت و قبولی آزمون ماده ۲۸، امکان پذیر خواهد بود.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

  2. زمان پایان حیات در کره زمین مشخص شد

  3. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

  4. درباره تصورات رمانتیک در سیاست خارجی

  5. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

  6. سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

  7. ۶ راز کمتر شنیده‌شده درباره ساسی مانکن

  8. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

  9. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

  10. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

  11. خاتمی چرا از قصور و تعصب‌هایش عذرخواهی نمی‌کند؟!

  12. نامه خاتمی و کارنامه اصلاح طلبی

  13. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

  14. بشردوستی به سبک سازمان ملل

  15. فیلم سنتکام درباره حمله موشکی ایران به عین‌الاسد

  16. سرانجام یک شعار انتخاباتی

  17. نظم جهانی در آستانه تغییر

  18. تصاویر پهپاد آمریکایی از لحظه حمله ایران به عین‌الاسد

  19. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

  20. واکنش مدیر شبکه کودک به ویدیو جدید ساسی مانکن

  21. تصاویری از ندامتگاه زنان تهران

  22. دیدارهای انتخاباتی آذری جهرمی/ نامزدی حسن خمینی برای اصلاح‌طلبان، موج ایجاد می‌کند؟/ روایت صادق خرازی از علت شکل‌گیری دولت پنهان/ احمدی‌نژاد: می‌خواهند مرا ترور کنند!

  23. تحلیل کارشناس چینی در مورد قدرت پهپادی ایران و پهپاد کمان ۲۲

  24. معافیت یا تخفیف مالیاتی؟؛ مساله این است !

  25. پاسخ شهاب حسینی به منتقدان و خداحافظی با اینستاگرام

  آخرین عناوین